Cemaat Okulundan Ayrılan Öğrencilere Özel Okuldan Ücretsiz Eğitim Sözü!

Dua Nur

Kıdemli Üye
Cemaat Okulundan Ayrılan Öğrencilere Özel Okuldan Ücretsiz Eğitim Sözü!

Özel Ekol Koleji’nin sahibi İlker Özkan, cemaat okullarında okuyan öğrencilere kendi okulunda ücretsiz eğitim verileceğini duyurdu!
Devlet içindeki paralel yapı ile yargı ve siyaset yoluyla mücadele edilirken, günlük hayatta da vatandaşlar da ayrı bir çaba harcıyor. Konya Özel Ekol Koleji sahibi İlker Özkan cemaat okullarında okuyan öğrencilere kucak açtı. Özkan, cemaat okullarından ayrılıp kendi okullarına gelecek öğrencilerden yıl sonuna kadar ücret almayacaklarını duyurdu.

İHANETLERİNİ ANLADIM

Akşam gazetesinden Erhan Seven'in haberine göre; Özkan, bugüne kadar iyi niyetle cemaat okullarına da yardım yaptıklarını ancak yanıldıklarını gördüklerini söyledi. Zamanla cemaatin ihanet içinde olduğunu anladıklarını söyleyen Özkan, "Başbakanımıza karşı yapılan bu yanlışlığı görünce ben de bu kararı aldım" dedi. Cemaatin okullarında okuyan öğrenci ve velilerden talepler geldiğini belirten Özkan, "Cemaat kolejlerinden ayrılan her öğrenciyi yıl sonuna kadar kendi okullarımda ücretsiz okutacağım. Eğer kontenjan sınırlarımızı aşarsa, yeni okul, yeni sınıflar kiralayacağım" dedi. Özkan, öğrencilere önümüzdeki öğretim yılında da özel indirim yapacağını ya da ücretsiz eğitime devam edeceğini belirtti.

İŞLER DE MEMNUN OLDU

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, önceki gün Konya'ya yaptığı ziyarette Özkan'la görüştü. Özkan, kolejli öğrencilere ilişkin kararını İşler'le de paylaştı. İşler de, "Sizi çok tebrik ediyorum. Paralel yapı ile topyekün bir uğraş vermemiz gerekiyor. Sizi de bu hassasiyetiniz için kutluyorum" dedi.

BAKAN'A "PARALEL" ŞİKAYETİ

Bu arada Konya ziyareti sırasında Ereğli İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Muhammet Taşkın, İşler'e paralel yapı şikayetinde bulundu. Taşkın, sınıf arkadaşlarından bazılarının cemaatin yurtlarında baskı gördüğünü, hükümet ve Başbakan aleyhinde propaganda yapıldığını iletti. İşler de Taşkın'a, öğrencilerin, cemaat yurtlarından hemen ayrılıp devletin resmi yurtlarına geçebileceklerini söyledi.

GAZETELERE İLAN VERDİ

İlker Özkan, Konya'nın iki yerel gazetesine ilan vererek, cemaatin kolejlerinde okuyan öğrenci ve velilerine seslendi. İlanlarında, kolej öğrencilerine hitap eden Özkan, "Cemaatin okullarını bırakın, benim kolejimde bedava okuyun" mesajı verdi.

sontv