Cep Telefonunu Çaldiran Ne yapmali?

ihvanistanbul

AkhenAton
Selamun aleyküm
Gecen hafta telefonumu aracin icinden caldilar. Araci parketmis bagajdan yuk indirirken dukkana girdim o ara iki kisi kapiyi acip kapip gitmis. Samsung marka orta alt sınıf bir telefondu. Henuz bulunamadi. Telefondan ziyade icindeki resimler/hatiralar kiymetliydi.
Allah vermesin ama surec su sekilde isliyor:
1. Emniyete sikayet ( sagolsun ilgilendiler ama esgal veremedigim sahitte olmadigi icin birsey cikmaz saniyorum )
2. Alo 120 Btk hattini arayıp telefonun imei ni calinti olarak kaydettirirdim. Eger imei yazilimi atmazlarsa telefona mesaj gidecek bu telefon calintidir diye ki bence imei atarlar. Ios bu konuda cok daha guvenli.
3. Telekom sirketini arayip hatti calinti yaptim. Yenisini cikartip aksama actirdim.
4. Whatsapp a mail atip calindi durumunu bildirdim mesajlari dondurdu.
5. Tovbe istigfar ettim bi halt yememis olsaydim mubarek ramazanda sabahin 8 inde kimsenin olmadigi yerde caldirmazdim sanirim. :(

Samsunga uzaktan baglandim ama ofline gozukuyor yani mudahale sansim yok gibi. Ios bu konuda cok iyi. Hem imei atamıyorlar hem kitledimi is bitiyor. Yinede yeni telefon olarak 2. El bir samsung aldim fiyatlar almis basini gitmis.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Selamun aleyküm
Gecen hafta telefonumu aracin icinden caldilar. Araci parketmis bagajdan yuk indirirken dukkana girdim o ara iki kisi kapiyi acip kapip gitmis. Samsung marka orta alt sınıf bir telefondu. Henuz bulunamadi. Telefondan ziyade icindeki resimler/hatiralar kiymetliydi.
Allah vermesin ama surec su sekilde isliyor:
1. Emniyete sikayet ( sagolsun ilgilendiler ama esgal veremedigim sahitte olmadigi icin birsey cikmaz saniyorum )
2. Alo 120 Btk hattini arayıp telefonun imei ni calinti olarak kaydettirirdim. Eger imei yazilimi atmazlarsa telefona mesaj gidecek bu telefon calintidir diye ki bence imei atarlar. Ios bu konuda cok daha guvenli.
3. Telekom sirketini arayip hatti calinti yaptim. Yenisini cikartip aksama actirdim.
4. Whatsapp a mail atip calindi durumunu bildirdim mesajlari dondurdu.
5. Tovbe istigfar ettim bi halt yememis olsaydim mubarek ramazanda sabahin 8 inde kimsenin olmadigi yerde caldirmazdim sanirim. :(

Samsunga uzaktan baglandim ama ofline gozukuyor yani mudahale sansim yok gibi. Ios bu konuda cok iyi. Hem imei atamıyorlar hem kitledimi is bitiyor. Yinede yeni telefon olarak 2. El bir samsung aldim fiyatlar almis basini gitmis.

Geçmiş olsun. Yapılabilecek herşeyi yapmışsın. Telefona not ettiğin şifre vs varsa onları da değiştir. Günahlara keffaret olsun inşallah.

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir telefonun gitmiş yaptığın yaygaraya bak..
Adamlar ülkelerini kaybetti, kimi bundan başka akrabalarını yitirdi. Akrabaları bilinmeyen yerlerde can verdi..

Ben kitaplarımı, eşyalarımı, yüzlerce basılı resmi hendeklerin ardında bıraktım burda ses etmeye utandım.

15 temmuzda insanlar canlarını kimi organlarını kaybetti, biz yeteri kadar umursamadık

Şaka yapıyorum ihvan
Geçmiş olsun
Şok yapıyorum rahatlarsın bunları okuduktan sonra

ihvanistanbul

AkhenAton
Bir telefonun gitmiş yaptığın yaygaraya bak..
Adamlar ülkelerini kaybetti, kimi bundan başka akrabalarını yitirdi. Akrabaları bilinmeyen yerlerde can verdi..

Ben kitaplarımı, eşyalarımı, yüzlerce basılı resmi hendeklerin ardında bıraktım burda ses etmeye utandım.

15 temmuzda insanlar canlarını kimi organlarını kaybetti, biz yeteri kadar umursamadık

Şaka yapıyorum ihvan
Geçmiş olsun
Şok yapıyorum rahatlarsın bunları okuduktan sonra
Uzuldugum telefon degildi zaten yani o da can sikti ama o kadar değil. Elimiz ayagimiz gibi olmus telefon. Hatiralar, ailecek resimler, notlar, kayitlar, rehber... vs
Bide teselli olsun diye konu acmadim yaw. Allah basiniza vermesin ama yapilabilecekleri bilin diye yazdım. Mesela ben 120 hattını emniyette ogrendim. Whatsappin maille dondurulabildigini bilmiyordum insaAllah sizde bilmek zorunda kalmayin.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Vealeykumselam . Geçmiş olsun, giden gelmiyor, 120 yi bilmiyordum.

cemaliii

Kıdemli Üye
Geçmiş olsun abi. Bizimle paylaşmakla iyi yaptın. Bunların operatörü aramak dışında hiçbirini bilmiyordum.