Çok utanıyorum ve bir o kadar üzgünüm...

Mesihçi

Ordinaryus
Bugün dua etmeye kalkıştığımda dilim tutuldu. Büktüm boynumu ve ağlamaklı oldum. O kadar aşağıdayım ki Rabbe uzanmaya utandım. Benim için bunca şeyi yapan ve sonsuz lütfu ile beni kurtaran kusursuz Rabbe karşılık ben kimim? Adi bir suçlu, yüzüne tükürülesi bir günahkar...

Daha dün bankada sıra beklerken insanları aşağıladım içten içe. Biri bana yan baksa hemen öfkelendim. Hoşgörü bir yana tahammül bile göstermedim. Döndüm içime ve yokladım. Bende Kutsal Ruh'tan eser olmasa gerek dedim. Ne kadar da kötüyüm. Rabbin kutsal düzenini bozduğum yetmezmiş gibi hala buna devam ediyorum.

Kendimi oburca yerken buluyorum bazen, bazen de tembellik yaparken, bazen isyan ediyorum, yeri geliyor olmadık şeyler düşünüyorum. Ben o kadar kötüyüm ki hiç bir şeyi hak etmiyorum. İşte utancımdan büktüm yine boynumu konuşamıyorum. Edecek doğru dürüst bir lafım yok. Özür bile dileyemiyorum. Ben iyi olan hiç bir şeyi haketmiyorum.

Sonra Yüce Allah diyor ki "Zaten hiç biriniz hak etmiyorsunuz. Ben lütfumla veriyorum.". O anda kaldırıyorum başımı ve diyorum ki Haleluyah(Rabbi Övün)!

Yine de üzgünüm çünkü ben hiç bir şey hak etmediğim halde her şeyi istiyorum. Yıllardır çektiğim çilenin hesabını Allah'a sormaya kalkıyorum da neyse ki azıcık aklım kalmış "hop" diyorum kendi kendime.

Yere bakarak, utana sıkıla dua eden vergi görevlisiyim diyorum kendime, göklere bakıp kendini öven Ferisi değilim. Ama bir de farkediyorum ki bu cümlem bana altın cüppesini giydirivermiş Ferisi'nin...

İşte böyle hissediyorum bugün. Bu sefer de blog niyetine yazdım buraya...

deren

semure
üzgün ve sıkıntıları anlarınızda inanarak La ilahe illallah Muhammeden Rasulullah diyiverin birde çokca salavat getirin inşaAllah Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.:gul :gul :gul

Mesihçi

Ordinaryus
üzgün ve sıkıntıları anlarınızda inanarak La ilahe illallah Muhammeden Rasulullah diyiverin birde çokca salavat getirin inşaAllah Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.:gul :gul :gul

Öneri için teşekkürler. Alternatif yöntemlerim var. Ben hislerimi paylaşmak istedim sadece...

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Mesihçi bazen islamiyete o kadar yaklaşıyorsun ki beni bile şaşırtıyorsun. eğer müslüman olsan belki takva olarak hepimizi geçeceksin ama bir inat var sende. Karanlıkta duruyorsun. Işığı arıyorsun değil mi? O ışığın ismi aslında nur. Allah'ın nuruyla arana bir duvar örmüşsün. Allah seni seviyor ve bırakmamış. Ama o duvar yüzünden sana ulaşamıyor. sevgi sözcüğünün içini doldurmalısın. gerçekten sevmelisin. Allah için sevmelisin. kibir şeytandandır. o duvarı yıkmalısın mesihçi. yoksa karanlığın esiri olursun.

Muhtemelen benden duyup duyabileceğin en şefkatli yazı bu alacak. hayrını gör. çenemi yorduğuma değer miydi bilmiyorum. yazdıkların samimi geldiği için cevap yazdım.

deren

semure
Mesihçi bazen islamiyete o kadar yaklaşıyorsun ki beni bile şaşırtıyorsun. eğer müslüman olsan belki takva olarak hepimizi geçeceksin ama bir inat var sende. Karanlıkta duruyorsun. Işığı arıyorsun değil mi? O ışığın ismi aslında nur. Allah'ın nuruyla arana bir duvar örmüşsün. Allah seni seviyor ve bırakmamış. Ama o duvar yüzünden sana ulaşamıyor. sevgi sözcüğünün içini doldurmalısın. gerçekten sevmelisin. Allah için sevmelisin. kibir şeytandandır. o duvarı yıkmalısın mesihçi. yoksa karanlığın esiri olursun.

Muhtemelen benden duyup duyabileceğin en şefkatli yazı bu alacak. hayrını gör. çenemi yorduğuma değer miydi bilmiyorum. yazdıkların samimi geldiği için cevap yazdım.

Kardeş seni engellemiş yazdıklarını görmüyor.Çok güzel ifade etmişsiniz rabbim razı olsun. ahlakını bende çok beğeniyorum hepimizde olması gereken bir uslubu var.alıntı yaptımki samimiyetle yazılanları görsün okusun diye hidayet Rabbimden inşaALLAH.

deren

semure
Öneri için teşekkürler. Alternatif yöntemlerim var. Ben hislerimi paylaşmak istedim sadece...

Hislerinizi her zaman paylaşabilirsin bizce bir sakıncası yok. bende size karşı içimden geçenleri yazmıştım o kadar. Cennette hep beraber olalım diye.biraz bana kızmış gibimisiniz bana mı öyle geldi bilmem.

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Kardeş seni engellemiş yazdıklarını görmüyor.Çok güzel ifade etmişsiniz rabbim razı olsun. ahlakını bende çok beğeniyorum hepimizde olması gereken bir uslubu var.alıntı yaptımki samimiyetle yazılanları görsün okusun diye hidayet Rabbimden inşaALLAH.

biliyorum.ancak bir şekilde okuduğunu hissediyorum.kardeşim ben @Mesihçi yi samimi ve iyi niyetli bulmuyorum. en samimi yazdığı iki yazı bu ve her şey bomboş yazısı.Dediğiniz gibi Allah hidayet versin.

Mesihçi

Ordinaryus
Hislerinizi her zaman paylaşabilirsin bizce bir sakıncası yok. bende size karşı içimden geçenleri yazmıştım o kadar. Cennette hep beraber olalım diye.biraz bana kızmış gibimisiniz bana mı öyle geldi bilmem.

Kızmak gibi bir durum söz konusu değil. Esenlikler.

Mesihçi

Ordinaryus

Hak etmediğim övgüler için teşekkür ederim.

Leylifer

Kıdemli Üye
Mesihçi seni gördükçe arkadaşımın anlattıkları aklıma geliyor... Yazılarını her okuduğumda Allah hidayet versin diye çokça dua ediyorum... Nasibinizde vardır inşaAllah müslümanlığın güzelliklerini yaşamak...