çöpcülerin çöpü ekmeği elinden alınıyor akp saysinde

ruhlara

Üye
çöpçülerin çöpü ekmeği alınıyor akp sayesinde
artık yeni yasa çıkmış çöpçüler sertifika alıp
belediyenin çöplerini alan şirketde ancak yüzdesini şirkete vererk çöp toplaya bilecekler

termilanlarda garajlarda el arabası taşımacılığını şirkete verip taşşıyıcılardan haraç alan şirketler şimdide çöpe göz dikmişler
doğuda terörden korkularına iller arası taşımacılık beynel meynel herkeskendi havasıan göre taşmacılık yapıyor denet yok batıda el arabasına göz dikip denetim yapanlar

illaki batınında dağa çıkmasınımı bekliyor pes etmek için çöpteki ekmede göz dikdilerse bu insanlar ne yapacak
sonrada terörü indirmek için doğuda olduğu gibi on bin imam kotrosumu verilecek yumurta ağıza geldiği gibi

ey fil dişi kulerinde oturan kapitilislerin torunları burdaki çocukları
akıllı olun aklınızı başınıza alın deve kuşu gibi kafanızı kuma gömmeyin
babalarnız yanlış yapıyorsa menfaat için onlara desdek vermeyin
beni ellemeyen yılan bin yaşasındersen sokacak insan kalmazsa sıra sanada gelebilir

ummuhan

Kıdemli Üye
çöpçülerin çöpü ekmeği alınıyor akp sayesinde
artık yeni yasa çıkmış çöpçüler sertifika alıp
belediyenin çöplerini alan şirketde ancak yüzdesini şirkete vererk çöp toplaya bilecekler

termilanlarda garajlarda el arabası taşımacılığını şirkete verip taşşıyıcılardan haraç alan şirketler şimdide çöpe göz dikmişler
doğuda terörden korkularına iller arası taşımacılık beynel meynel herkeskendi havasıan göre taşmacılık yapıyor denet yok batıda el arabasına göz dikip denetim yapanlar

illaki batınında dağa çıkmasınımı bekliyor pes etmek için çöpteki ekmede göz dikdilerse bu insanlar ne yapacak
sonrada terörü indirmek için doğuda olduğu gibi on bin imam kotrosumu verilecek yumurta ağıza geldiği gibi

ey fil dişi kulerinde oturan kapitilislerin torunları burdaki çocukları
akıllı olun aklınızı başınıza alın deve kuşu gibi kafanızı kuma gömmeyin
babalarnız yanlış yapıyorsa menfaat için onlara desdek vermeyin
beni ellemeyen yılan bin yaşasındersen sokacak insan kalmazsa sıra sanada gelebilir

Konunun aslını astarını öğrenmeden canhıraş buraya yazdığınıza göre mi değerlendirelim sizi :)

ummuhan

Kıdemli Üye
BUYRUN OKUYUN :)

Lisansı olmayan, çöpten atık kâğıt toplayamayacak
071602.jpg
Çevre Bakanlığı'nın ülke genelinde 27 belediye ile geliştirdiği projeye göre çöpteki kağıtları artık sertifikalı kişiler toplayacak.Çöp kutularına atılan kâğıtları artık belediyelerin lisans verdiği kişiler toplayabilecek. Böylece hem atık kâğıtlar organize bir şekilde toplanarak geri kazanılacak hem de bu işi kamuflaj olarak kullanarak yapılan hırsızlıklar önlenecek. Çevre ve Orman Bakanlığı, kullanıldıktan sonra çöpe atılan kağıt ve ambalaj malzemelerinin geri kazanılması için Türkiye genelinde 27 belediye ile işbirliği yaptı. Bakanlığın geliştirdiği geri kazanım projesi kapsamda meclis kararı çıkaran belediyeler, lisansı olmayan kişilerin atık kâğıt toplamasını yasakladı. Uygulamanın başladığı yerde polisler, kâğıt toplayıcılarının lisansı olup olmadığını kontrol ediyor. Lisansı olmayanların kullandıkları araç ve topladıkları malzemelere el konuluyor. Antalya Emniyeti Önleyici Hizmetler Şube Müdürü ve Toplum Destekli Polislik Çalışmaları Sorumlusu Akif Aktuğ, hırsızlık yapan şahısların kamufle olmak için atık kâğıt topladığına dikkat çekerek, projeyle sorunu ortadan kaldıracaklarını söyledi. Çevre ve Orman Bakanlığı ile belediyelerin yaptığı bu çalışmaya vali ve emniyet müdürlerinin de destek verdiğini dile getiren Aktuğ, "Bu konuda belediye temizlik işçileriyle ortak toplantılar yapıldı. Çünkü bizim yaptığımız işle temizlik işçilerinin yaptığı işler aynı. Onlar da biz de sokakları temiz ve güvenli tutmaya çalışıyoruz." dedi. 27 belediye ile birlikte pilot bölge seçilen Antalya Muratpaşa Belediyesi, uygulamayı başarıyla sürdürüyor. Belediyenin Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin, geri kazanım projesinin her yönden çok faydalı olacağına inanıyor. Uygulama için meclis kararı aldıklarını belirten Çetin, pilot bölge seçilen 27 belediye sınırları içerisinde ambalaj atıklarını sertifikalı kişilerin topladığını aktardı. Çetin, proje sayesinde, sektörde çalışan insanların sosyal güvenceye de kavuşacağını vurguladı. Lütfi Aykurt, Antalya
http://www.zaman.com.tr/ara.do?author=Zaman/07 Nisan 2008, Pazartesi

hiba_nur

Profesör
Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek...

Dua ile...

ruhlara

Üye
Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek...

Dua ile...

ilin birinde pazar yerlerini dernek aldı düzen sağlamak için sonra yer parası alıyorum diye esnafdan faiş değerde çok harç topladı
sonraki yılda özel şahıs aldı şu anda esnaflar soluk alamdıkları için pazar esnafın yarısı işi bıraktı

terminal el arabası taşımacılığını derneğe verdi şimdi özel şahıs aldı ihaleyle
çalışan işçi kazansada kazanmasada aylık harcını vermek zorunda şirkete

üsteki sertifika haberi sadece geçiş yolu yarın ihaleyle bir şirket alırda
çöpçülerden kazansada kazanmasada aylık haraca bağlarlarsa
verdiğim örneklerden belli hiç şaşırmayın

adamın birisi demişki dağdaki eşkiya şehre indi koşulu eşkiya değil kıravatlı mafya haraç topluyor demişti bunun bir diğer adıda kapitilizimdir
soygunu yasallaştırma yöntemidir başka işiniz yokta çöple uğraşıyorsunuz Allah aşkını
doğuda ığdırda ilinde her aşiretin bir terminali var şehrin bir köşesinde
giriş çıkışta belediye harç alamıyor

benim batıdaki ilimin ilçesinde belediye terminal yapmış giriş çıkışta harç alıyor
dolmuşlardan
bu ne adelet doğuda ilde denetim yok batıda ilçede denetim var
batıda çöpçülere kadar denetim indi illaki dağamı çıksın batıdakilerde

hiba_nur

Profesör
yerel seçimler yaklaşıyor...

İsterseniz bulunduğunuz il ya da ilçeden adaylığınızı koyun bakrsınız Belediye Başkanı olursunuz...
Ozamn istediğiniz düzende götürürsünüz bu işi....

Dua ile...

ruhlara

Üye
yerel seçimler yaklaşıyor...

İsterseniz bulunduğunuz il ya da ilçeden adaylığınızı koyun bakrsınız Belediye Başkanı olursunuz...
Ozamn istediğiniz düzende götürürsünüz bu işi....

Dua ile...

benim derdim baş olmak değil uç olmayada razım

ama doğudaki uçla batıdaki uça adeletli davranılsın

dişini gösterende korkup uzak durulup

sesini çıkarmayanın sırtına taşıyamacağı yük verilmesin

çünki onlardan büyük Allah var

her insanın sabrınında bir sonu var

ummuhan

Kıdemli Üye
benim derdim baş olmak değil uç olmayada razım

ama doğudaki uçla batıdaki uça adeletli davranılsın

dişini gösterende korkup uzak durulup

sesini çıkarmayanın sırtına taşıyamacağı yük verilmesin

çünki onlardan büyük Allah var

her insanın sabrınında bir sonu var

İller kendileri yetiştirir belediye başkanlarını değil mi oradaki halk kendileri belediye başkanı belirlerlerken daha dikkatli olsunlar hala âfâki konuşuyorsunuz kardeş ...