Dicle Elektrik: Bölgede kayıp kaçak oranı yüzde 86

ihvanistanbul

AkhenAton
Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi, hizmet verdiği altı kentte kayıp-kaçak oranının yüzde 86 olduğunu bildirdi.
DHA'ya konuşan Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü Sistem İşletme Mühendisi Erdinç Ergün, kış mevsiminde kayıt dışı elektrik kullanımının yoğun olduğunu söyledi.

Ergün, son iki yılda hizmet verdikleri Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman ve Diyarbakır'da 30 bin elektrik panosunun kırılan kilidini değiştirdiklerini dile getirdi. Diyarbakır'da son 11 ayda 4 bin 500 kilit değiştirildi.
Ergün, "Bölgede kayıp kaçak oranı yüzde 86 civarındadır" derken, aşırı kullanım nedeniyle trafolarda arıza meydana geldiğini, elektriği kaçak kullanan bazı kişilerin de trafoların kapısını kırarak içeri girdiklerini aktardı.
Dicle Elektrik yetkilisi, panolara müdahale nedeniyle ölümle sonuçlanan kazaların da meydana geldiğini söyledi. (DHA)

Bu %86'nın çoook büyük bir bölümü ülkenin başına beladır. yol kesen, haraç alan, mafyalaşan, haram yiyen, soyan ve soyulmamıza sevilen hainlerdir.

Hakperest

Kıdemli Üye
Resmi kurumları düşünce yüzde yüzdür aslında.:)
Ben kullanmıyorum
Kullanmayan bir sürü insan biliyorum

Devlet zaten bir çok alanda vergisini alıyor
İhale açarak bazı kesimleri de zengin ediyor. Devlet soymanın, millet çırpmanın peşinde olmamalı.

Banka hortumlayanlar, ihale kapanlar, danışmanlara milyon aktaranlar. Devlet deniz yemeyen keriz mantığı heryerde bitmeli.

Mesela 110 bini aşan bir şehirde diş tedavisi yok. Bu devlet sadece birilerinin mi?!

Reisin açtığı çığır çökerse siz o zaman görün fesadı.. Allah cc korusun

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben kullanmıyorum
Kullanmayan bir sürü insan biliyorum

Devlet zaten bir çok alanda vergisini alıyor
İhale açarak bazı kesimleri de zengin ediyor. Devlet soymanın, millet çırpmanın peşinde olmamalı.

Banka hortumlayanlar, ihale kapanlar, danışmanlara milyon aktaranlar. Devlet deniz yemeyen keriz mantığı heryerde bitmeli.

Mesela 110 bini aşan bir şehirde diş tedavisi yok. Bu devlet sadece birilerinin mi?!

Reisin açtığı çığır çökerse siz o zaman görün fesadı.. Allah cc korusun

Ben orda yaşadığım zamanlarda da oran aynıydı. O zamanın tedaş il müdürü mardin çimento fabrikası olmasa kayıp kaçak yüzde yüz olur demişti. O zaman %85 çıkıyordu.

Aradan yaklaşık 20 yıl geçti. Mutlaka oranlar değişmiştir. Ben o yetkilinin sözüne istinaden öyle dedim. Herkesi töhmet altında tutmak gibi bir niyetim yok. :)

ömerusta

Kıdemli Üye
bu kaçak kayıp meselesi bir soygun bence her faturamda kaçak kayıp farkı ödüyorum neden oysa süt satan sütü dğkse parasını müşteriden mi alıyor bu adamlar kendi hırsız bizden çalıyor

ömerusta

Kıdemli Üye
birde trt payı var yüzlerdce tv özel çalışıyor trt bizim cepte hazır yiyor