Dinecek mi bu sızım, kalmadı mecalim!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
20060.jpg

[FONT=Georgia, serif]Sanki küreksiz bir sandal gibiyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kalmadı bir hevesim, solmaya yüz tutan ümitlerim ve şevkim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kimi dinlesem, içimi titreten sırdan bahsetsem, dinmeyen kaygıları yenebilsem[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsanın zafiyetlerinin vaktini hissetsem, geriye çekilsen ve hiç söz etmeden göçsem[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Birimiz hepimiz için değilmiyiz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Niçin tefrikalara meylederiz ve bin bir hiziplerle seyrederiz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Husumetin ne kadar berbat olduğunu bilmezmiyiz,en yakınlarımızdan geçeriz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhun, kalbin inşirahını önemsemeyiz, nefsimizin erkiyle bahanelerimize seriliriz[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Hak deriz, kendimiz için isteriz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Adaletten söz ederiz, işimize gelmeyince adil olmayı kerih görürüz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nasıl bir hesabın muhatabıyız, aklın ve izanın şerik koştuğu ana mı gidiyoruz[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Cehalatimizi alalayıp, şekliyete itibat ederek vaktimizi katlediyor ve yeriniyoruz[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kurak bir iklimin nefesiyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yazları çok sıcak, kışları teni çatlatacak kadar soğuk,teslimim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ağustos sıcağında Erciyesin tepesinde erimeyen karları seyreder ve imrenirim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Müti olmak demek ki budur diye kendi sefilliğime nazar ederek,boynumu bükerim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Erciyesin eteklerindeyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hisarcık mahallesinde ve insanların içinde bir mahaldeyim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Konuşmalara şahit oluyorum, ne kadar ferasetli insanları içimden geçitriyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Biraz sonra ki vakıa karşısında asabiyetleri görünce ne kadar şaşkınlık yaşıyorum[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kıranardı aracına bindim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Çok kalabalıktı, sanki içinden çıkamadıkları bir telaşları vardı çekindim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yüksek sesle konuşmalarını anlayamadım, neden adabı ihmal ederler ki dedim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsan tekabül ettikçe, kentlilik kültürüne eriştikçe daha zarif oluyorlar'a inandım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Şehirde yaşayanın ahı var[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bitmez tükenmez koşturması kendi hali için en katmerli birer nar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yetişmek zorunda, açık vermek en mühim meselesidir, ihmale gelmez elbette sorar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hangi markette indirim var, aracı tazelesem mi kaygısı ağır basar, ev ise sızı koyar[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]İnsanlar nispet yapıyorlar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kimin ne yaptığına bakıyorlar, talepleri artıyor farkında olmuyorlar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bütçe açık veriyor, kredi kartlarını tam ödeyemiyorlar, o vakit faize bulaşıyorlar[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Haramlara tevessül artıyor,arlanmadan yasaklar çok cazip oluyor diye söyleniyor[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Neden geçimsizlik artıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Mahkemelerde boşanma davaları pik yapıyor, nesiller mi farklılaşıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yoksa hesapsızlık mı artaya çıkıyor,iradeler zayi oluyor, akıl sahipleri ne yapıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hangi fırsatın esiri olmak için vakti bekliyor,insan kul olamadıkça niye acı veriyor[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​