Diyarbakırlı Ramazan

Kaptan

Mecra Yazarı
1- Dostlar 2 gündür bu meseleye yoğunluk verip olayın peşine düştüm ve Ramazan hoca ile ilgili bazı bilgilere ulaştım. Olayın çok farklı bir boyutu var. Ramazan hocanın da dediği gibi; “Hiçbir şey dıştan göründüğü gibi değildir” Gelin anlatayım...

2- Malum son dönemlerde ülkemizde bir takım karanlık eller yine farklı provakasyonların içinde.

İzmir’de camilere yapılan saldırı

Alpaslan Kuytul fitnecisinin provakasyonları ve son olarak da
Ramazan hoca meselesi Oyunu görmek için tüm bunları aynı yerden okumamız gerek.

3- Ülkemiz birileri tarafından çok farklı yönlere çekilmek isteniyor bu aşikar. Ama yine bizdenmiş gibi görünen başka birileri de geçmişte Abdülhamid Han’a yapılan algının bire bir aynısını uygulayıp bu provakasyonlara zemin hazırlıyor. Bunu aklımızın bir köşesinde tutalım.

4- Gelelim Ramazan hoca meselesinin iç yüzüne. Ramazan hoca bir velidir. Yıllarca Diyarbakır’da Allah’ın kelamını tebliğ eden bir Allah dostudur. Bunda hepimiz hemfikiriz.

5- Ramazan hocanın hastaneye yatırılmak istenmesi mevzusunun arka planı ise tam olarak şöyle: Bilindiği üzere Diyarbakır’ın tarihi yerlerine birçok yerli ve yabancı turist gidiyor her sene. Özellikle tarihi camilere çok fazla talep oluyor.

6- Ramazan hoca da yıllardır buraya gelen insanlara sürekli Allah rızası için tebliğler yapan, onlara Allah’ın kelamını anlatan biri. Bi dönem yine bir turist grubu Ramazan hocanın bulunduğu bir camiye ziyarete gelmiş. (Buraya iyi odaklanın)

7- Camiye gelen grubun içindeki kadınların bir kısmının kıyafetleri cami adabına uygun olmadığı için Ramazan hoca buradaki insanlara yine Allah’ın kelamından tebliğ yaparak kıyafetlerinin bu kutsal mabede uygun olmadığını söylemiş.

8- Ramazan hoca haklı olarak doğruyu söyleyerek bu tür durumları sürekli tebliğ ettiği için oradaki bir kısım ziyaretçi kadınlar ve tur rehberleri tarafından Ramazan hocaya “cinsel tacizden” suç duyurusunda bulunuluyor. Buna benzer birçok olay yıllarca devam ediyor.

9- Ramazan hoca camileri ziyarete gelen bazı kadınların camilere yakışmayacak şekilde giyinmesini yine Allah’ın kelamı ile haykırdığı için özellikle oradaki tur rehberleri tarafından tacizci/sapık diye sürekli lanse edilip hakkında davalar açılıyor.

10- Ramazan hocayı tanıyanlar bilir doğru bildiğinden şaşmaz, kimseden korkmaz ve haklı olduğu davada Allah’ın kelamını haykırır ve bunu yaparken kadın erkek ayırmaz yanlışa yanlış der. Ama birileri sürekli hocayı tacizci olarak lanse etmeye çalışıp davalar açıyor.

Biraz uzun devamı ;

ihvanistanbul

AkhenAton
Abdurrahman uzun denilen adamin Allah bir dediginden gayrisine inanmam onu da zaten biliyorum.
Bu tip insanlar birini savununca insanin aklina suphe düşüyor. Ya bu iste parmakları var yahut istismar kapısı buldular.

ihvanistanbul

AkhenAton
Dinlerini bilmem ama bu durumda mahkeme başka türlü davranamaz gibi görünüyor
Peki o kadar itham? Bana takindigin tavir? Biz ne dedik basindan beri?

Ilk cümlem: "Akit haber yaptiysa durum anlatilandan farkli olabilir."

Neyse. Suc hukumetin cikti. Istanbul sozlesmesi denilen garabet burada da karsimiza cikti.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Manzaradan anlaşılan Ramazan kardeşimizi o çevredeki rantçılar iç etmişler. Kadının beyanını esas alan kafa yapısına göre de ağır ceza almaması için deliliği çare olarak bulmuşlar.

Bir videosunu hatırlıyorum beni ya cezaevine yahut tımarhaneye kapatacaklar ona uğraşıyorlar diyordu. Muhtemelen öyle bir senaryoyu sezmiş.

Olayın ne yöne evrileceğini tavırlar belirleyecek. İnşallah bu sözleşme garabetinden kurtuluruz... Mecliste neredeyse yüzde yüz katılımla kabul edildiği gibi yine aynı katılımla reddedilir. :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Konuyu açtığıma pişman olmuş gibiyim ,çayın yanında dondurma yiyorum :) peteği az ısıtayım desem fatura iki yüzün üstünde geliyor nedir bu kaos yea :D

Hakperest

Kıdemli Üye
Peki o kadar itham? Bana takindigin tavir? Biz ne dedik basindan beri?

Ilk cümlem: "Akit haber yaptiysa durum anlatilandan farkli olabilir."

Neyse. Suc hukumetin cikti. Istanbul sozlesmesi denilen garabet burada da karsimiza cikti.
Olay daha da vahim bir boyut kazandı demek
Ferdi bir ceza değil sistem kaynaklı bir adaletsizlik var demektir

Senin gibi örtbas etmeye çalışmıyoruz Allah'a şükür

Ayrıca suçu sadece hükümete yıkarak paçayı sıyıramayız
Çünkü bu ucube sözleşme tüm partilerin kabul oyu ile geçmiş
Hem de ret oyu olmadan

Olayın tetikleyicisi lgbt hayranı aile düşmanı avrupadır ve kendini buna mecbur hisseden hepimiziz

kebîkec

İhvan Forum Üye
Konuyu açtığıma pişman olmuş gibiyim ,çayın yanında dondurma yiyorum :) peteği az ısıtayım desem fatura iki yüzün üstünde geliyor nedir bu kaos yea :D

Sen açmasan ben açardım. Ben açmasam @Kaptan açardı. Konuşuyoruz ne güzel. İstanbul soğuk az önce ben de petekleri açtırdım. Eşofmanla bile üşüyorum. Kaç paraysa veririz veremezsek ekremciğim askıya asar. :) Önce bindirir sonra indirir. :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Olay daha da vahim bir boyut kazandı demek
Ferdi bir ceza değil sistem kaynaklı bir adaletsizlik var demektir

Senin gibi örtbas etmeye çalışmıyoruz Allah'a şükür

Ayrıca suçu sadece hükümete yıkarak paçayı sıyıramayız
Çünkü bu ucube sözleşme tüm partilerin kabul oyu ile geçmiş
Hem de ret oyu olmadan

Olayın tetikleyicisi lgbt hayranı aile düşmanı avrupadır ve kendini buna mecbur hisseden hepimiziz
Ortbas etme cabam yok. Olmadi olmazda biiznillah. Tum partiler kabuk ettiyse baskanimiz reddetsin simdi? Tek istekle sinav sistemini degistiren, af cikartan guc, milletin istedigi bir degisikligi yapamiyor mu? Sistem dedigin su an bizatihi akp mhp ortaklığıdır. Rahsan affi gibi af cikartirken sorun yok da istanbulsozlesmesinde mi sorun cikiyor?
Senin refleksin devleti yipratmak uzerine benimse korumak. Devlet kurumlarinda hata olur, yanlis olur, devlet gorevlileri gun olur hain olur ama devletin kendisi hep masumdur. Devlet canimizin malimizin namusumuzun bekcisidir. Allah yoklugunu gostermesin.

Hakperest

Kıdemli Üye

Dün ramazan hoca mahkeme kararı
Bugün mahkemeye verme meselesi

İkisi de sabah aydınlığında gepgerçek akşama basbayağı yanlış

Çoktan virüsü kaptık da beynimiz bizimle alay mı ediyor
Ne oluyo hakketen

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Allah sonumuzu hayr eylesin. Virüs var dediler kediler gibi evlere tıkıldık şimdi virüsler sokakları sarmış feminizm evlere girmiş etrafımız lut kavmine dönmüş. Allah sonumuzu hayr eylesin.

Kaptan

Mecra Yazarı
"Deli diye" akıl hastanesine konan Ramazan hocayla düşünsel ve davranışsal anlamda farklılıkların olması, ona yapılan muameleyi haklı çıkarmaz

Veli mi değil mi bilemem amma gariban samimi bir mümin olduğundan şüphem yok. Konuştuklarının içinde yanlış ,kabul edemeyeceğimiz şeylerde olabilir. ancak mesele bu değil.

Onun sürekli cami önlerinde tebliğ etmesinden rahatsız olan ,dinden müslümandan haz etmeyen epey bir kişide varmış zaten. Bunlar içinde misyonerlik faaliyeti yapanlar, pkk sempatizanları ve sekülerler çoğunlukta.

Bunların ona iftira atması, deli diye rapor aldırması da hiç zor olmasa gerek.

Hele ki İstanbul sözleşmesi denen şeyle çok kolay bir şekilde bir adamı "TACİZCİ" diye suçlayıp linç ettirebilirler.

Bugün bir adamı bitirmek için küçücük(!) bir iftira yetiyor.
Ya da "şizofren" denilip atılır, bir Akıl hastanesine..

Zaten islamı tebliğ eden herkese DELİ demişlerdi.

Biliyoruz o kutlu Resullere de DELi dediler. Kendilerini rahatsız eden herkese DELİ derler olur biter..

Ramazan hocanın ne olduğundan ziyade ,
ona Kimlerin DELİ dediğine bakalım bence..

#RamazanHocaYalnızDeğildir

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ramazan kardeş ehli sünnet değilmiş kampanyası açmışlar.

Sakin olmaya çalışarak yazayım. Ulan mubarek görünümlüler, istanbul metrosunda mıydı marmarayında mıydı sizin gibi giyinen bir yolcunun etrafını sarıp tamtam dansı yapan laiklerin çok mu umurunda kimin ne kadar ehli sünnet olduğu. Bu gün Ramazanı bertaraf edip yerini boşaltanlar yarın senin de saltanatını elinden alıp Ramazanın yanına kapatacaklar.

Caminin avlusunda boş kalan yerini hanginiz dolduracak. Merdiven altı kurslarınıza doldurup beynini iğdiş ettiğiniz çocuklar mı ? Göbeği cübbesinden fırlamış robot hocalarınız mı?

Kaç kuruşluk karşılığınız var vicdanlarda....

Ulucaminin bahçesi de bir okul bir üniversitedir ve Ramazan Kardeş gök yüzünde uçan kuşlar kadar doğal ve gerçektir. Yapay olan sizsiniz kavanozda yaşıyorsunuz...

Hakperest

Kıdemli Üye
Ramazan kardeş ehli sünnet değilmiş kampanyası açmışlar.

Sakin olmaya çalışarak yazayım. Ulan mubarek görünümlüler, istanbul metrosunda mıydı marmarayında mıydı sizin gibi giyinen bir yolcunun etrafını sarıp tamtam dansı yapan laiklerin çok mu umurunda kimin ne kadar ehli sünnet olduğu. Bu gün Ramazanı bertaraf edip yerini boşaltanlar yarın senin de saltanatını elinden alıp Ramazanın yanına kapatacaklar.

Caminin avlusunda boş kalan yerini hanginiz dolduracak. Merdiven altı kurslarınıza doldurup beynini iğdiş ettiğiniz çocuklar mı ? Göbeği cübbesinden fırlamış robot hocalarınız mı?

Kaç kuruşluk karşılığınız var vicdanlarda....

Ulucaminin bahçesi de bir okul bir üniversitedir ve Ramazan Kardeş gök yüzünde uçan kuşlar kadar doğal ve gerçektir. Yapay olan sizsiniz kavanozda yaşıyorsunuz...
But site muhtemelen sahte tasavvuf ehlidirler
Seyyid kutup Mevdudi vb reddiye yazıp hiçbir tarikate reddiye yazmamışlar muhtemelen
Ki ehli sünnetten en çok kopan bu tarikatçı geçinen din bölücüleridir

Dur bakayım tahminim doğru mu çıktı

KAFKAS

Kıdemli Üye
Şimdi bu Ramazan meselesinde şu hususlara vurgu yapıyorsunuz ,iyi güzel de , zaten o kesimin laik diyelim bu konuya bir sahiplenişi yok ,arkadaşlarımızdan da bilgi aldık Ramazan denen adam cami ve çevresinde ama ne hikmetse cumada ve vakit namazlarını cemaat ile kılmayan tekil takılan birisi.Yani amiyane tabirle cami cemaatini bertaraf ediyor sizin vurgu yaptığınız durumun tersine!Laik kesim ortada yok ,ramazan cemaate sahip çıkmıyor , bu adamın niyeti ne?Cami çevresinde ne işi var.Ramazan madem çok temiz ,iyi niyetli bir adam ,neden çıkıp dürüstçe ben 6 yıldır buralarda cirit atıyorum da ,savcılık bana ilişmedi şimdi bu başıma geldi diye adam gibi çıkıp konuşmuyor da ,fitne ateşine odun atılmasına neden oluyor.Ramazan itikadı nedir?Ne kitaplar tavsiye ediyor ,oralara girmiyorum,gerek de yok.Savcılık bu adamın anlattıklarından dolayı niye uğraşsın,Ebu Hanzala varken,Alparslan Kuytul varken ,İhsan Eliaçık varken,İhvan forum varken,bir kere şuna dikkat etmek lazım en azından ramazan ın muhataplığı laik kesim değil,adam çıkıp da barlar caddesinde , falanca yerde sözüm ona vazu nasihat vermiyor,cemaatine iştirak etmediği cami kenarında ahkam kesiyor,iyi hoş ilmi tedrisatı yok bir de hoca muamelesi görüyor

kebîkec

İhvan Forum Üye
Şimdi bu Ramazan meselesinde şu hususlara vurgu yapıyorsunuz ,iyi güzel de , zaten o kesimin laik diyelim bu konuya bir sahiplenişi yok ,arkadaşlarımızdan da bilgi aldık Ramazan denen adam cami ve çevresinde ama ne hikmetse cumada ve vakit namazlarını cemaat ile kılmayan tekil takılan birisi.Yani amiyane tabirle cami cemaatini bertaraf ediyor sizin vurgu yaptığınız durumun tersine!Laik kesim ortada yok ,ramazan cemaate sahip çıkmıyor , bu adamın niyeti ne?Cami çevresinde ne işi var.Ramazan madem çok temiz ,iyi niyetli bir adam ,neden çıkıp dürüstçe ben 6 yıldır buralarda cirit atıyorum da ,savcılık bana ilişmedi şimdi bu başıma geldi diye adam gibi çıkıp konuşmuyor da ,fitne ateşine odun atılmasına neden oluyor.Ramazan itikadı nedir?Ne kitaplar tavsiye ediyor ,oralara girmiyorum,gerek de yok.Savcılık bu adamın anlattıklarından dolayı niye uğraşsın,Ebu Hanzala varken,Alparslan Kuytul varken ,İhsan Eliaçık varken,İhvan forum varken,bir kere şuna dikkat etmek lazım en azından ramazan ın muhataplığı laik kesim değil,adam çıkıp da barlar caddesinde , falanca yerde sözüm ona vazu nasihat vermiyor,cemaatine iştirak etmediği cami kenarında ahkam kesiyor,iyi hoş ilmi tedrisatı yok bir de hoca muamelesi görüyor
1. Münferit namaz kılıyor
2. Seyyid kutuptan mevdudiden bahs ediyor
3. İlmi tesisatı yok
4. Cami köşesinde ahkam kesiyor barlar caddesine gitmiyor
5. İtikadı belli değil

Bu eleştiriler art niyetli görünüyor. Ramazanı eleştirenlerin itikadı da bilmiyoruz. Doğan görünümlü şahin e benziyorlar. İlimleri de dedikoduya benziyor. Cami civarında her türden adam var ve herkes en kazık sorularını sormuşlar. Adam hepsine cevap vermiş. Konuşmasından kuran hadis ve tefsir bildiği islam tarihine hakim olduğu anlaşılıyor.

Barlar caddesine gitmeyen cemaatlerin tahtını sallamış anlaşılan. Öyle ya o kadar kursları gelirleri nufuzlari paraları var ama içerde pinekleyip halka ulasmiyorlar. Ulaşanı karalamak daha kolay.

Halkın her kesimiyle muhatap olan bu konumda birisi Mevdudiden de bahs etmeli Marktan da weberden de bahs etmeli. Dünya uçağı tutan Gavs a ancak çizgi filmlerde yer veriyor. Ramazanın ufku hinterlandi geniş ise dünyası dar olanlar utansın.

KAFKAS

Kıdemli Üye
1. Münferit namaz kılıyor
2. Seyyid kutuptan mevdudiden bahs ediyor
3. İlmi tesisatı yok
4. Cami köşesinde ahkam kesiyor barlar caddesine gitmiyor
5. İtikadı belli değil

Bu eleştiriler art niyetli görünüyor. Ramazanı eleştirenlerin itikadı da bilmiyoruz. Doğan görünümlü şahin e benziyorlar. İlimleri de dedikoduya benziyor. Cami civarında her türden adam var ve herkes en kazık sorularını sormuşlar. Adam hepsine cevap vermiş. Konuşmasından kuran hadis ve tefsir bildiği islam tarihine hakim olduğu anlaşılıyor.

Barlar caddesine gitmeyen cemaatlerin tahtını sallamış anlaşılan. Öyle ya o kadar kursları gelirleri nufuzlari paraları var ama içerde pinekleyip halka ulasmiyorlar. Ulaşanı karalamak daha kolay.

Halkın her kesimiyle muhatap olan bu konumda birisi Mevdudiden de bahs etmeli Marktan da weberden de bahs etmeli. Dünya uçağı tutan Gavs a ancak çizgi filmlerde yer veriyor. Ramazanın ufku hinterlandi geniş ise dünyası dar olanlar utansın.
Bildiğim kadarı ile eğitimcisiniz,müdür diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltin ,iyi hoş maddelemişiniz lakin 2 ve 5 no lu maddeler ile ilgili bir değerlendirmeye girmedim bile adamın itikadı tavsiye ettiği kitaplara bile girmeye gerek yok diyorum, art niyetli olarak vurgu yapıyorsunuz üstelik...

Kısaca istediğiniz hinterlanda girin ,kuran hadis e hakim olan adam camiye gidip cemaatin kılmasını bekleyip münferit kılmaz,adam cemaate dahil olmuyorsa , cemaate sahip çıkmıyorsa o onu bağlar,onu bağlayan da beni bağlayamaz.Bu adama cami imamı ,cemaati sahip çıkmıyor isteyen sahip çıksın gerisi lafı güzaf

Hakperest

Kıdemli Üye
Hadi o site Mevlana halidi bağdadiye tek cümle reddiye yazsın da diğer reddiyelere inanalım
İşiniz fitne fesat olmuş

Hakperest

Kıdemli Üye
Bildiğim kadarı ile eğitimcisiniz,müdür diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltin ,iyi hoş maddelemişiniz lakin 2 ve 5 no lu maddeler ile ilgili bir değerlendirmeye girmedim bile adamın itikadı tavsiye ettiği kitaplara bile girmeye gerek yok diyorum, art niyetli olarak vurgu yapıyorsunuz üstelik...

Kısaca istediğiniz hinterlanda girin ,kuran hadis e hakim olan adam camiye gidip cemaatin kılmasını bekleyip münferit kılmaz,adam cemaate dahil olmuyorsa , cemaate sahip çıkmıyorsa o onu bağlar,onu bağlayan da beni bağlayamaz.Bu adama cami imamı ,cemaati sahip çıkmıyor isteyen sahip çıksın gerisi lafı güzaf
Tarikatçıların islam davetçilerine sahip çıktığı nerede görülmüşki burda görülsün
Tarikatçılar işi çelme takmak

Osmanlı dönemi tarikatlerine sözüm yok; onlar düşenin dostuydu en azından öyle okuyuruz

ihvanistanbul

AkhenAton
Tarikatçıların islam davetçilerine sahip çıktığı nerede görülmüşki burda görülsün
Tarikatçılar işi çelme takmak

Osmanlı dönemi tarikatlerine sözüm yok; onlar düşenin dostuydu en azından öyle okuyuruz
hele hele az cesaret topladın tarikatlere mi saldırmaya başladın!