Diyarbakırlı Ramazan

Hakperest

Kıdemli Üye
hele hele az cesaret topladın tarikatlere mi saldırmaya başladın!
Günümüz tarikatleri gerçek tarikatlare kurban olsun
Sizin saldırmadığınız müslüman kalmamış ki
Hayrettin Karaman, Mevdudi, Seyyid kutup, m emin Yıldırım
O say say bitmez
Geleni geçeni ısırmışsınız bu mu İslam kardeşliği

Allah bilir ramazan hocayı da cemaatten kovmuşsunuz
Ne menem bir çetesiniz siz
Allah tan hasan sabbah gibi suikast yapmıyorsunuz

KAFKAS

Kıdemli Üye
Tarikatçıların islam davetçilerine sahip çıktığı nerede görülmüşki burda görülsün
Tarikatçılar işi çelme takmak

Osmanlı dönemi tarikatlerine sözüm yok; onlar düşenin dostuydu en azından öyle okuyuruz
Nasıl mevzuyu buraya çekiyorsunuz.Adam islam davetçisi ama cemaat ile namaz kılmıyorAdam islam davetçisi ama savcılığın açıklama yapmasına gerek kalıyor.Kendi yalan herzesini insanlara yedirmeye uğraşıyor.Bunları söylediğim için alındım diyor.Bu adam 6 yıl alınmamış ,bu adam gibi piyasada tonla adam var,sadece ihvan foruma gelip yazanları toplasalar bir cezaevi dolardı.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Nasıl mevzuyu buraya çekiyorsunuz.Adam islam davetçisi ama cemaat ile namaz kılmıyorAdam islam davetçisi ama savcılığın açıklama yapmasına gerek kalıyor.Kendi yalan herzesini insanlara yedirmeye uğraşıyor.Bunları söylediğim için alındım diyor.Bu adam 6 yıl alınmamış ,bu adam gibi piyasada tonla adam var,sadece ihvan foruma gelip yazanları toplasalar bir cezaevi dolardı.

Benim bizzat tanıdığım belki 50 tane adam var şalvarlı cüppeli misvaklı ve takkeli ve hiç biri belli hocaların dışında imamların arkasında namaz kılmıyor. Sakalı yoksa, gravat takmışsa o imamın arkasında kılmıyorlar. Adları Ramazan değil ve Ramazan kadar gariban olmadıkları için onlara bu hakkı tanımak lazım ve tipi size benzediği için dokunulmazlar. Garibin sahibi ALLAH tır. Duası da bedduası da perdesiz ulaşır.

Bırakın bu tepeden bakışı azıcık tevazu olun. İbni Kayyım El cevziyi İbni Teymiyenin öğrencisi olduğu halde Cennet kabul ediyorsa Ramazanı da sığdırın bir yere. Yeriniz kaybolmaz korkmayın...

Yanlışa yanlış derler doğruya doğru...

Adam bildiğini samimice anlatmaya çalışan bir müslüman. Yetişirse cemaatle kılar yetişemez se tek kılar. Bunu sorun etmenin mantığı olmaz...

ihvanistanbul

AkhenAton
Günümüz tarikatleri gerçek tarikatlare kurban olsun
Sizin saldırmadığınız müslüman kalmamış ki
Hayrettin Karaman, Mevdudi, Seyyid kutup, m emin Yıldırım
O say say bitmez
Geleni geçeni ısırmışsınız bu mu İslam kardeşliği

Allah bilir ramazan hocayı da cemaatten kovmuşsunuz
Ne menem bir çetesiniz siz
Allah tan hasan sabbah gibi suikast yapmıyorsunuz

Hakperest sen katıksızsın. Seni engelliyorum.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Benim bizzat tanıdığım belki 50 tane adam var şalvarlı cüppeli misvaklı ve takkeli ve hiç biri belli hocaların dışında imamların arkasında namaz kılmıyor. Sakalı yoksa, gravat takmışsa o imamın arkasında kılmıyorlar. Adları Ramazan değil ve Ramazan kadar gariban olmadıkları için onlara bu hakkı tanımak lazım ve tipi size benzediği için dokunulmazlar. Garibin sahibi ALLAH tır. Duası da bedduası da perdesiz ulaşır.

Bırakın bu tepeden bakışı azıcık tevazu olun. İbni Kayyım El cevziyi İbni Teymiyenin öğrencisi olduğu halde Cennet kabul ediyorsa Ramazanı da sığdırın bir yere. Yeriniz kaybolmaz korkmayın...

Yanlışa yanlış derler doğruya doğru...

Adam bildiğini samimice anlatmaya çalışan bir müslüman. Yetişirse cemaatle kılar yetişemez se tek kılar. Bunu sorun etmenin mantığı olmaz...
Olayı dramatize etmekte neden ısrarcısınız anlamadım.Ramazan gariban!Tipi sana benzeyenlere dokunuyorlar mı!İçeride kaç yüz bin kişisiniz ,çünkü sayınız da az değil!Bak devletin okulunda hocalık yapıyorsun demek tipinde fena değil.O tipinden dem vurduğun adamlar otobüste verdiğin örnekten dolayı senin yaptığını yapamıyorlar devlette.Bir ortaya laiklik çorbası atıyorsunuz bir 50 kişi örneği veriyorsunuz .Adamın itikadı ile de okuduğu tavsiye ettiği ,yaptığı tebliğ ile de ilgilenmiyorum bu bu kadar anlaşılması zor mu!!!Adam konuştuklarından dolayı içeri alınmıyor.Tavsiye ettiği kitaplardan dolayı içeri alınmıyor.Bunu da savcılık açıklıyor zaten buna rağmen tebliği yapıyorum da beni ondan içeri aldılar diyen adam yalancıdır.

Hakperest

Kıdemli Üye
"Seroké me Muhammedé" sav ey apo sever ve kimisi tarikat kisvesinde saklananlar kabul edin artık

Apoist kimi melleler tarikatleri kendine barikat yapmış görünüyor
Bu çeteler Ramazan hoca vb saldırmakta beis görmezler

Diyarbakır'ın deli-veli kavgasının perde arkasında bu mu var
Bu mahfiller İstanbul sözleşmesini kullanması da işin hinliği mi acaba

kebîkec

İhvan Forum Üye
Allah sonumuzu hayr etsin :)

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
Hakperest sen katıksızsın. Seni engelliyorum.
عَنْ أَنَسِ بْنِ مَالِكٍ أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ (صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَ سَلَّمْ) قَال:

“لاَ تَبَاغَضُوا، وَلاَ تَحَاسَدُوا، وَلاَ تَدَابَرُوا، وَكُونُوا عِبَادَ اللَّهِ إِخْوَانًا، وَلاَ يَحِلُّ لِمُسْلِمٍ أَنْ يَهْجُرَ أَخَاهُ فَوْقَ ثَلاَثِ لَيَالٍ.”

Enes b. Mâlik"ten nakledildiğine göre,

Resûlullah (sav) şöyle buyurmuştur:

“Birbirinizden nefret etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah"ın kulları, kardeş olun. Bir Müslüman"ın din kardeşiyle üç günden fazla küs durması helâl olmaz!”

(B6076 Buhârî, Edeb, 62

Ehli sünnet olan bunları yapar

Tarikatler ne yapıyor peki; kendinden başka herkese saldırıyor, bununla kalmayıp sapık damgası vuruyor
Böyle kardeşlik mi olurmuş, böyle ehli sünnet mi olunurmuş

Saldırmanız yetmez, sırt da çevirin şöyle tek tek, ister engelle ister engelleme ben buradayım

Hakperest

Kıdemli Üye
Adam cemaatle namaz kılmıyor faraza ve anlayışı da bozuk diyelim; bir tekme de senin de mi vurman gerekirdi.
Tarikatlarin merhameti yok diyorum red ediyorsun.

Şia tehlikesi diyorsunuz, tarikat yapılanma olarak siyasi hedef hariç şianın kopyası; vehabbilik sapıklık içinde diyorsunuz, onlar gibi gelene gidene sapık damgası vuruyorsunuz

Ramazan hocaya el kaide veya daiş mi diyorsunuz anlamadım ki
Öyle olsa bugüne mi bırakırlardı
Nurcular için video mu çekerdi

Görünen o ki adam planlı yada plansız sahte İslami yaşamımızın kurbanı
Bir kıyafeti camiye uygunsuz kadının şikayeti yetmiş demek ki onu söndürmeye
Bu yetmiyor ışık hızında tarikat reddiyesi hahayt

Bu nemenem bir kardeşlik hukuku, hukuk anlayışıdır

Son düzenleme:

KAFKAS

Kıdemli Üye
Adam cemaatle namaz kılmıyor faraza ve anlayışı da bozuk diyelim; bir tekme de senin de mi vurman gerekirdi.
Tarikatlarin merhameti yok diyorum red ediyorsun.

Şia tehlikesi diyorsunuz, tarikat yapılanma olarak siyasi hedef hariç şianın kopyası; vehabbilik sapıklık içinde diyorsunuz, onlar gibi gelene gidene sapık damgası vuruyorsunuz

Ramazan hocaya el kaide veya daiş mi diyorsunuz anlamadım ki
Öyle olsa bugüne mi bırakırlardı
Nurcular için video mu çekerdi

Görünen o ki adam planlı yada plansız sahte İslami yaşamımızın kurbanı
Bir kıyafeti camiye uygunsuz kadının şikayeti yetmiş demek ki onu söndürmeye
Bu yetmiyor ışık hızında tarikat reddiyesi hahayt

Bu nemenem bir kardeşlik hukuku, hukuk anlayışıdır
Kusura bakmada ağır saçmalıyorsun şu an!!!!!!!!!!!!Neden olayı çarpıtıyorsun anlamıyorum ısrarla bir tarikat mevzusu ortaya koymaya çalışıyorsun.Yahu senin şu kafa yapın ile senin ile dini mevzu dahi konuşulmaz o kadar net!Bu kadar basit bir meseleyi bile antin kuntin yerlere bağlıyorsun!Adı soyadı 2 gün de belli olan adama çıkıp HOCA diyorsun.Hoca dediğin YALANCIYA bilmem ne mi diyorsunuz ANLAMIYORUM diyorsun yahu hakikaten anlamıyorsun...Bak başından beri ısrar ile diyorum ADAMIN İTİKADI İLE ilgili değil mesele,tavsiye ettiği KİTAPLAR ile ilgili değil mesele ADAM düpe düz YALANCI!diyorum

Adam çıkmış aklı sıra tebliği yapıyor !Bunun gibi tonla adam var piyasada ,bırak cami köşesini!İhvan forumda tonla adam geldi geçti!Kaç kişiyi aldılar forumdan ,kaç kişiyi topladılar sokaktan kendi zaviyesine göre tebliği yapıyorum deyip!Sokakta Böyle meseleleri konuşan yığınlarca insan var!Adam tutturmuşTebliğ yapıyorum da ondan aldılar beni diyor!Adam YILLARDIR o civarda fink atıyor da alan deşen yok !Babam beni niye öptü de bu adam birden tebliği yaptı yalanını ile beni alıyorlar diyor!Adam sözüm ona tebliğ yapıyormuş yapsın kardeşim bana ne,kitap tavsiye ediyormuş etsin bana ne,kendi uhrevi bakış açıma uymuyorsa en fazla kafamı çevirir giderim ,ama adam yalanına sözüm ona yaptığı tebliği yalanına kılıf olarak uyduruyor.Savcılık açıklama yapmış zaten hala ne diye bu adamı makyajlamaya uğraşıyorsunuz ısrarla.

Hakperest

Kıdemli Üye
Kusura bakmada ağır saçmalıyorsun şu an!!!!!!!!!!!!Neden olayı çarpıtıyorsun anlamıyorum ısrarla bir tarikat mevzusu ortaya koymaya çalışıyorsun.Yahu senin şu kafa yapın ile senin ile dini mevzu dahi konuşulmaz o kadar net!Bu kadar basit bir meseleyi bile antin kuntin yerlere bağlıyorsun!Adı soyadı 2 gün de belli olan adama çıkıp HOCA diyorsun.Hoca dediğin YALANCIYA bilmem ne mi diyorsunuz ANLAMIYORUM diyorsun yahu hakikaten anlamıyorsun...Bak başından beri ısrar ile diyorum ADAMIN İTİKADI İLE ilgili değil mesele,tavsiye ettiği KİTAPLAR ile ilgili değil mesele ADAM düpe düz YALANCI!diyorum

Adam çıkmış aklı sıra tebliği yapıyor !Bunun gibi tonla adam var piyasada ,bırak cami köşesini!İhvan forumda tonla adam geldi geçti!Kaç kişiyi aldılar forumdan ,kaç kişiyi topladılar sokaktan kendi zaviyesine göre tebliği yapıyorum deyip!Sokakta Böyle meseleleri konuşan yığınlarca insan var!Adam tutturmuşTebliğ yapıyorum da ondan aldılar beni diyor!Adam YILLARDIR o civarda fink atıyor da alan deşen yok !Babam beni niye öptü de bu adam birden tebliği yaptı yalanını ile beni alıyorlar diyor!Adam sözüm ona tebliğ yapıyormuş yapsın kardeşim bana ne,kitap tavsiye ediyormuş etsin bana ne,kendi uhrevi bakış açıma uymuyorsa en fazla kafamı çevirir giderim ,ama adam yalanına sözüm ona yaptığı tebliği yalanına kılıf olarak uyduruyor.Savcılık açıklama yapmış zaten hala ne diye bu adamı makyajlamaya uğraşıyorsunuz ısrarla.
Sakin konuşun
Ne yalan söylüyor anlamadım
Buyrun dinliyorum

Bana göre adam bir gariban ve haksızlığa uğramış
Dinim ve vicdanı mazlumun yanında durmamı söylüyor
Kimsenin hatrına ucube bir sözleşmenin ardında durmam

Buyrun senin derdini anlayalım
Yalanlarını anlatın madem

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sakin konuşun
Ne yalan söylüyor anlamadım
Buyrun dinliyorum

Bana göre adam bir gariban ve haksızlığa uğramış
Dinim ve vicdanı mazlumun yanında durmamı söylüyor
Kimsenin hatrına ucube bir sözleşmenin ardında durmam

Buyrun senin derdini anlayalım
Yalanlarını anlatın madem
Sakin konuşuyorum zaten lakin dediğim gibi olayı ipe sapa gelmez yerlere bağlamamanız kendi adıma tercihim ,başkaları ile ne konuşuyorsanız beni ilgilendirmez ,ancak yazdıklarıma yukarıda yaptığınız gibi ilgili olmayan bağlamalar yaparsanız o sizin beni anlamadığınıza işaret eder.

Bak ne diyorsun BANA GÖRE.Bende diyorum BANA GÖRE!!!!Adam gerçekten ya akıl hastası ya da yalancının önde gideni.Benim dini ve vicdani bakış açımda böyle ,akıl hastasıysa yeri belli yok yalancıysa zaten bu haliyle bu adama mazlum gözü ile bakanlar düşünsün.

Benim bir derdim yok dert sizde ,gözünüz ile gördüğünüz savcılık açıklamasını çöpe atıp kendinize dert icat ediyorsunuz!Adamın yalanı ortada daha ne istiyorsunuz tebliğ yapıyorum diye aldılar diyerek çakallık yapıyor utanmadan!Devlet tebliğ yapan böyle cami önlerine işporta tezgahı açanları toplamaya kalksa cezaevlerine zor sığar.Devletin işi gücü yok bunlar ile mi uğraşacak.İşin tebliği olmadığı tebliğin sadece hassasiyetleri olanların damarına basmak namına bir araç olduğu ortada.Mesele tebliğ olsa adam o sebepten mağdur olduğunu iddia ettiği gibi olsa ,yıllarca o mekanlarda cirit atamazdı.Çoktan çeker alırlardı eğer alacak olsalar ki dediğim gibi devlet toplulukları örgütleyip ortalığı Alparslan Kuytul gibi galeyana getirecek düzeyde infiale sebebiyet verecek zeminler oluşturan yapılar olmadıktan sonra bireysel söylemler,kendi düşüncesini sağa sola anlatanlar ile uğraşmaz, ama anlatmanın ucunu kaçırıp etrafındaki insanları söylemleri ile taciz etme durumları olanlar olursa elbet o kişilerin şikayetlerini de işleme koyar.

Hakperest

Kıdemli Üye
Sakin konuşuyorum zaten lakin dediğim gibi olayı ipe sapa gelmez yerlere bağlamamanız kendi adıma tercihim ,başkaları ile ne konuşuyorsanız beni ilgilendirmez ,ancak yazdıklarıma yukarıda yaptığınız gibi ilgili olmayan bağlamalar yaparsanız o sizin beni anlamadığınıza işaret eder.

Bak ne diyorsun BANA GÖRE.Bende diyorum BANA GÖRE!!!!Adam gerçekten ya akıl hastası ya da yalancının önde gideni.Benim dini ve vicdani bakış açımda böyle ,akıl hastasıysa yeri belli yok yalancıysa zaten bu haliyle bu adama mazlum gözü ile bakanlar düşünsün.

Benim bir derdim yok dert sizde ,gözünüz ile gördüğünüz savcılık açıklamasını çöpe atıp kendinize dert icat ediyorsunuz!Adamın yalanı ortada daha ne istiyorsunuz tebliğ yapıyorum diye aldılar diyerek çakallık yapıyor utanmadan!Devlet tebliğ yapan böyle cami önlerine işporta tezgahı açanları toplamaya kalksa cezaevlerine zor sığar.Devletin işi gücü yok bunlar ile mi uğraşacak.İşin tebliği olmadığı tebliğin sadece hassasiyetleri olanların damarına basmak namına bir araç olduğu ortada.Mesele tebliğ olsa adam o sebepten mağdur olduğunu iddia ettiği gibi olsa ,yıllarca o mekanlarda cirit atamazdı.Çoktan çeker alırlardı eğer alacak olsalar ki dediğim gibi devlet toplulukları örgütleyip ortalığı Alparslan Kuytul gibi galeyana getirecek düzeyde infiale sebebiyet verecek zeminler oluşturan yapılar olmadıktan sonra bireysel söylemler,kendi düşüncesini sağa sola anlatanlar ile uğraşmaz, ama anlatmanın ucunu kaçırıp etrafındaki insanları söylemleri ile taciz etme durumları olanlar olursa elbet o kişilerin şikayetlerini de işleme koyar.
Adam yaptığı kendince doğru
Uygunsuz bir kadını camiye girmesini engellemeye çalışmış
Bunları suçluyor zaten adam mahkemeyi değil
Belki adam bu olayın komplo olduğunu düşünüyor

Babası da oğlunu bu zulümden korumak için deli raporu çıkartıyor
Hastane de meseleyi biliyor olmalıki veriyor
Mahkeme bile vicdanı sızlayıp raporu kabul ediyor

Bana kalsa sen İstanbul sözleşmesine laf gelmesin derdindesin

Yeter bu ucube sözleşmenin can yaktığı
Yahu gerçek tacizcileri asın kesin recmedin ama
Aile yıkmayın
Masumları yakmayın
Çocukları yetim bırakmayın

uzAyli

İhvan Forum Üye
Istanbul sözleşmesi kabulü neredeyse on yıl olacak ,o zamana kadar neredeydi insanlık ,basit bir zulmde bile tek ses olamıyorsak başımıza ne gelse müstehak.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Adam yaptığı kendince doğru
Uygunsuz bir kadını camiye girmesini engellemeye çalışmış
Bunları suçluyor zaten adam mahkemeyi değil
Belki adam bu olayın komplo olduğunu düşünüyor

Babası da oğlunu bu zulümden korumak için deli raporu çıkartıyor
Hastane de meseleyi biliyor olmalıki veriyor
Mahkeme bile vicdanı sızlayıp raporu kabul ediyor

Bana kalsa sen İstanbul sözleşmesine laf gelmesin derdindesin

Yeter bu ucube sözleşmenin can yaktığı
Yahu gerçek tacizcileri asın kesin recmedin ama
Aile yıkmayın
Masumları yakmayın
Çocukları yetim bırakmayın
Altı şişhane üstü tophane tarzı bir bağlama yapıyorsun gene ,yukarıda sakin konuşun diye ahkam keserken sonra çıkıp sıkılmadan dert biçiyorsun.
Herkesin kendince yaptığı doğru olabilir.
Uygunsuz bir kadının camiye girmesini engellemeye çalışmış,kadının uygunsuz olduğunu gördün mü?Kadının haksız olduğuna nereden kanaat getirdin.Delilin ne?Elinde kamera görüntülerimi var!
Adam olayın komplo olduğunu düşündüğü için tebliğ yapmam engelleniyor diyor!

Senelerce kimse engellememiş !Sonra bir kadın , evvel zaman içerisinde tebliğ yaptığı dönemlerde o cami kadından beriymiş falan:)

Baba deli raporu istiyor hastanede meseleyi bildiğinden şu duruma bir el atıyor, mahkemede gözyaşları sel oluyor:)Baba,hastane,mahkeme üçlemen olayı dramatize etmek için ancak bu kadar ucuzlaştırılabilirdi.Sen devam et benden bu kadar...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bak çayını bile almış yanına. Aslında yasak kalkınca gruplar halinde cami bahçesinde randevulaşıp buluşmak lazım. Orayı seviyorum. Şapkacı Remziye bile uğrarım. :)

Geçtiğimiz şubatta o bahçedeki şadırvanda bir abdest aldım 32 dişim hala keman çalıyor :)

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Bilmediğimiz her konuda ahkam kesiliyoruz. Lakin taraf tuttuğumuzunda farkında değiliz. O deli bu haksız. Şunu unutmayalım. Müslümanlar adaleti elinden bıraktıklarından beri irtifa kaybediyorlar. Dış görünüşe veya tek taraflı değil değerlendirmeyin. Birde kalb gözüyle bakmayı deneyin. Güzel bakın güzel görün. Geniş kapsamlı düşünmeyi deneyelim. Hak ihlali ve zan bize yeterde artar.... Selam ve dua ile kardeşlerim.