Dolar 6 TL'yi Aştı - 10.08.2018 itibariyle 6,11

cahid

Kıdemli Üye
benim yazmamla geçiyorsa virüsü yayan sensin cahid :D

14 te durursa büyük başarı. bu kafayla bir kaç yıl içinde 3 haneli rakamları görecek.

O rakamları göremeyecek çünkü ortada dolar da nakit para da kalmayacak.. Bu arada inşallah bu video analizde anlatılanlar gerçekleşmez.. Allah sonumuzu hayır eylesin..

Bir de bu tür gelişmeler sonrası üretimin durduğunu ve Kanada gibi tahıl ithal ettiğimiz ülkelerin ihracatı durdurduğunu düşünmek dahi istemiyorum.. Ama ne hikmetse hala varsa yoksa sıvılar!!! başka bir derdimiz yokmuş gibi..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ashabı uhdud kıssası geldi aklıma. Sihirbaz korku salıyor ortama ama gerçek tüm yalanları parçalayıp yutuyor. Birde Ecevit dönemini hatırladım. Hastanede etrafını çevirmişler dışarıyla irtibatını kesmişler ve her gün öldü ölecek haberleri yayıyorlardı. Durumu fark eden Ecevit hastaneyi değiştirdi ve tüm sızma senaryolar birden kesildi.

Seçimler bitsin tüm senaryolar çizgi filmden öte anlam içermeyecek. Allahtan hayırlısı....

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yönetimi devr alanlar bazı vakıfları yerinden çıkardığı gibi ozellestirmeyle satın alan veya işletme hakkı alanları da yerlerinden ederler. Tum yatirimlari durdurur Tüm köprüleri bedava yaparlar asgari ucreti bir milyon dolara esitlerler sende şeker bulmuş bayram çocuğu gibi sevinirsin. ?

ihvanistanbul

AkhenAton
Niye böyle yapıyorsun? Bugünlerin geleceğini söylediğimiz de de böyle yapıyorsun hala aynisin. Sorun sadece ekonomi değil. Asıl sorun adalet. Eknomi bu sorunu herkesin hissettiği yansıması. Sen de herkes gibi fakirlesmedin mi bu süreçte? Yazık değil mi? Böyle olmayabilirdi. Bu bir saldırı yada doğal bir afet neticesinde olmadı. Böyleymiş gibi davranmayı bırak artık

kebîkec

İhvan Forum Üye
Niye böyle yapıyorsun? Bugünlerin geleceğini söylediğimiz de de böyle yapıyorsun hala aynisin. Sorun sadece ekonomi değil. Asıl sorun adalet. Eknomi bu sorunu herkesin hissettiği yansıması. Sen de herkes gibi fakirlesmedin mi bu süreçte? Yazık değil mi? Böyle olmayabilirdi. Bu bir saldırı yada doğal bir afet neticesinde olmadı. Böyleymiş gibi davranmayı bırak artık

Bütün memleket aynı oranda fakirlestigi için statumuz değişmedi. 1992 de ev yaptırdık 93 gibi bitti. ve döviz altın cinsinden borca girmiştim. 1994 başında kriz oldu borcum bir gecede 3 e katlandı. Evi satsam yine de borcu kapatamaz durumdayım. Hamd olsun 2001 de borçların çoğu bitmis 2000 dolar borcum kalmıştı. Onu da ecowith iki katına çıkardı.

O günden sonra dövizle işim olmadı. 2017 de Balkanlari gezerken mecbur yuro aldim. Afrikada kuyu açmak için dolara çevirdiğimiz oldu ama dövize tek kuruş yatırım yapmadım.

Papaz, soros, kavala Demirtaş vb etkenlerle ülkeye diz çokturme operasyonu. Batiya usak olamayacagimiza gore Bu ülke insanının dünyaya lider olmaktan başka şansı yoktur. Bedeli neyse ödeyip o makama gelmedikçe böyle tiri vırı işler olmaya devam edecek. Onlar gavurluklarini yapacak kendi refahı için bu ülkeyi baskilayacak biz de elimizden geleni yapacağız. Allah ayaklarımızı dini üzre sabit kılsın. Hepsinin çöküşünü sırayla izleyeceğiz.

Benim gönlümden geçen 5 yıl sıkı yönetim.

ihvanistanbul

AkhenAton
sen sosyal statünü koru da fakir daha beter olsa da önemli değil diyorsun yani?

kebîkec

İhvan Forum Üye
sen sosyal statünü koru da fakir daha beter olsa da önemli değil diyorsun yani?
Ben ne desem sen kafandakileri tekrarlıyorsun diyorum. ? stokolm sendromu kazanılmış çaresizlik sendromu galiba.

Savaşıyoruz safını belirle diyorum. Adamlar bize sıkıyorlar acimiyorlar diyorum. Sabaha kadar Erdoğanı veya hükümeti elestirsen de nafile diyorum. Uzun soluklu çalışacaksın ekip hazirlayacksin üretime katkı sağlayacaksın sağa sola karanlık ve umutsuzluk pomapalamayi bırakacaksın diyorum.

Çin diye devasa bir ülke dünyaya yerleşiyor bizde benzer taktiklerle 200 milyonluk bir dünyaya açılalım artık diyorum.

Bir olalım diri olalım diyorum. Etraf ateş çemberi kaosun bir adım sonrası hepimizin gözyaşıdır diyorum....

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
kimle savaşıyoruz?

adeta para yağıyor denilen dönemde miniminnacık faizlerle kredi veren alacaklılarla mı?

ben adeta ülkemi pazarlamakla mükellefim denilen dönemde kar eden kuruluşları satın alıp ettikleri karları döviz cinsinden yurtdışına çıkartanlarla mı?

vergi kaçırmak başkadır vergiden kaçınmak başkadır denilerek man adalarına para gönderen yeri ve milli idarecilerimizle mi?

dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur diyenlerle mi savaşıyoruz?

türktelekomu 27 milyar dolara yakın zarara sokan özelleştirmeyle mi savaşıyoruz?

isim ver yahu! kim bu düşman? reel söyle. sayın erdoğan yıllar evvel dış güçler diyenleri ti ye alırken bugün nasıl oluyorsa dış güçler bahanesinin ardına saklanıyorsunuz?

ayrıca sen bilinçaltındakini farkında olmadan söylüyorsun. senin için fakirleşmek altında bulunanın senden daha zengin olması demek. halbuki bu hayattır olabilir. kendi statükonu devam ettirebildiğin müddetçe yaşam standardının ve toplumun genel standardının bir önemi yok. bu insanlık değil.

200 milyonluk dünyadan kastın türk dünyası ise eğer bunları söylediğimizde g.zünüzle gülüyordunuz. milletçilik ayaklar altındaydı. şimdi mi aklınıza geldi? yoksa arap dünyasından umduğunuzu mu bulamadınız?

Enes

İhvan Forum Üye
Dolar kuru tek başına bir milletin refah seviyesini belirlemez. Ancak elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçlar, gıda fiyatları gibi konular bir milletin gündemini işgal ediyorsa o millet müreffeh bir millet değildir. Ülkemizde ise büyük bir tezatlık yaşanıyor. En temel ihtiyaçlar genç kuşaktan başlayarak neredeyse herkesin gündeminde iken bir taraftan da lüks tüketimde de herhangi bir gerileme yaşanmıyor. Şaştık kaldık billahi.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bak bu da bize karşı savaşanların yavaş yavaş eğittikleri ...

ihvanistanbul

AkhenAton
şiaya laf söylediğimizde ümmet birliği edebiyatı yapmıyor muydunuz ekürinle birlikte? Şimdi tü kaka mı oldu? Zerre kadar izanınız yok.

kebîkec

İhvan Forum Üye
şiaya laf söylediğimizde ümmet birliği edebiyatı yapmıyor muydunuz ekürinle birlikte? Şimdi tü kaka mı oldu? Zerre kadar izanınız yok.
Senin de paçalarından izan akıyor. Sen edebiyatını da yapamıyorsun.

Ümmet birliğine her zaman eyvallah ancak birlikten ayrılan her zaman Şia olmuştur. Bunun zıddı bir cümle kurmuş değilim. Dolarla beraber tansiyonun şekerin de yükselmiş gibi.

ihvanistanbul

AkhenAton
Sürekli aynı seyleri deneyip farklı sonuç beklemek ahmakliktir. Ahmakligin edebiyatını yapacak değilim. Sianin ne olduğu geçmişiyle bellidir guzellemesini yapanlar düşünsün ahmakliklarinin boyutunu.

cahid

Kıdemli Üye
komplo teorisinin bir mantığı olmalı bence.

Bu çizgi animasyon Türk yapımı değil.. Küreselciler şuana kadar tüm kozlarını açık oynadılar bu tür şeylerde anlatılanlar şeylerin çoğu sonradan gerçekleşiyorsa ortada bir teori değil komplo vardır. Simpsonların pandemiyle ilgili bölümleri var ortada bir pandemi yokken yayınlanan.. Başınızı kuma gömüp iç siyaseti konuşmaya devam ederken sizler adamlar atı aldı Üsküdar'ı geçti çoktan.. Sizin siyasetçiler de topluca destek oluyorlar küresel oyuna!!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Dolar için ezber bozan formulü açıkladı: Bu yapılırsa dolar 1 liraya geriler

Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, son günlerde artış gösteren dolar kurunun nasıl düşeceğine dair ezber bozan bir çıkışta bulundu.

Şebnem Bursalı'nın, "Döviz işte böyle düşer" başlıklı makalesi şöyle:

Doğu Akdeniz'den çekiliyoruz açıklaması yaparsak; Dolar 9.50 TL...

Libya'dan çekiliyoruz dersek; Dolar 9 TL...

Katar'dan ve Afrika'dan çekiliyoruz desek; Dolar 8.75 TL...

Karadeniz'de doğalgaz aramasını durduruyoruz açıklamasını yaparsak; Dolar 8.50 TL...

Suriye'den çekiliyoruz dersek; Dolar 8.25 TL...

BM ve NATO kararlarını ne diyorlarsa uygulayacağız dersek; Dolar 8 TL...

Ülke içindeki ve sınır ötesindeki tüm terör operasyonlarını durduruyoruz dersek; Dolar 7.75 TL...

Hapisteki FETÖ, PKK, DHKP-C terör örgütü üyelerini tahliye ediyoruz dersek; Dolar 7.50 TL...

Savunma sanayiindeki tüm projeleri durduruyoruz, üstüne S-400'leri iade ediyoruz dersek; Dolar 7.25 TL...

KHK ile görevden alınanları tekrar eski görevlerine iade ediyoruz dersek; Dolar 7 TL...

Vesayet sistemine geri dönüyoruz dersek; Dolar 6 TL...

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden parlamenter sisteme geri dönüyoruz dersek; Dolar 5.75 TL...

IMF ile yeniden anlaşma dönemine başlıyoruz ve Merkez Bankası'ndaki dolar rezervine direk emir verme yetkisini onlara veriyoruz, döviz rezervini de IMF kontrolüne veriyoruz dersek; Dolar 5.50 TL...

Kıbrıs'taki tüm haklarımızdan vazgeçiyoruz dersek; Dolar 5.25 TL...

Tüm yerli projeleri durduruyoruz ve herşeyi ABD ve Batılı ülkelerden temin dönemine geçiyoruz dersek; Dolar 5 TL...

TSK'yı tekrar FETÖ ve NATO'nun kontrolüne veriyoruz dersek; Dolar 4.75 TL...

Devam ediyoruz doları düşürme formülüne...

MİT içindeki tüm Anadolu evlatların tasfiye ediyor ve yine uluslararası lobilerin kontrolüne veriyoruz ve operasyon yapma dönemini tamamen durduruyoruz dersek; Dolar 4.50 TL...

Petrol ve doğalgaz arama gemilerini uluslararası enerji lobilerinin kontrolüne veriyoruz dersek; Dolar 4 TL...

Cumhur İttifakı'nı lağvediyoruz, erken seçime gidiyor ve biz iki parti (AK Parti ve MHP) seçime girmiyoruz dersek; Dolar 3 TL...

Seçimi Millet İttifakı'nın kazanmasını sağlıyor ve HDP'ye 1 cumhurbaşkanı yardımcılığı ve 4 bakanlık veriyoruz dersek; Dolar 2.50 TL...

Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş tahliye ediliyor dersek; Dolar 2 TL...

Terör saldırılarına karşın güvenlik güçlerimizin operasyon yapmalarını yasaklıyoruz dersek; Dolar 1.75 TL...

Batılı ülkeler ve ABD ile her temasımızda "Siz nasıl isterseniz" diyeceğimizin sözünü verirsek; Dolar 1.25 TL...
Ve son...

Komşu ülkelerle tüm ilişkilerimizin kesileceğini ve sadece Batı ve ABD'nin işaret ettiği ülkelerle ilişki kuracağımızı söylersek; Dolar 1 TL...

İşte size dolar, döviz nasıl düşer formülü!

Peki ama burada sorulması gereken asıl soru şu; Formülü uyguladık, döviz düştü. Mutlu muyuz? Benim cevabım çok açık ve net; Hayır! Eminim sizler de, milyonlar da aynı cevabı hem de yüksek sesle veriyorsunuz.

Kaynak: sabah.com.tr