Dücane Cündioğlu

Kaptan

Mecra Yazarı
Bunları Mustafa İslamoğlu deseydi hemen kabul ederdin ama dimi. :)

Ayetlere muhalefet edenler ayetlerin muhatabidirlar arkadaş. Kim olursa olsun, İslamoğlu olmuş bir başkası olmuş hiç fark etmez.

Hakaret olsun diye söylemiyorum buna emin ol ama senin iman noktasında harbiden çok büyük sıkıntıların var. Allah, kitap ve peygamber tasavvurun çok yamuk hemşerim, heeeç kusura bakma.

müttaki

Profesör
kendisini pek takip ettiğini söyleyemem. geçen kanalları gezerken hedefe konmuş bi şekilde taşlanırken görünce bi bakayım dedim kendimde taşlanmış gibi hissettim.

geziyi destekliyormuş. bu gezi olayını bi açıklığa kavuşturalım. halkın gezideki tepkisi neydi.

birincisi istanbulun heryerini rant alanına çeviren siyaset anlayışıydı ki bu en önemlisiydi bizce.

ikincisi zabıtanın polisin halka uyguladığı şiddetti ki 15 temmuzda halkın üzerine silah sıkan askeri polisi terörist diye anlatmıyormusınuz. niye gezicilere yapılınca yapanlara terörist muamelesi yapmadınızd

o kadar tutarsızsınız ki bu tutarsızlığınız yüzünden denize düştükçe yılana sarılır gibi okyanus ötelerine selam gönderiyordunuz.

Atatürkte Atatürkçülerde bu halkın evlatlarıdır.

Kaptan

Mecra Yazarı
Aha buyur işte, neymiş gezi? istanbulun heryerini rant alanına çeviren siyasete karşı yapılan haklı tepkiymiş, te Allahım ya...Gündemden bu kadar mı kopuk yaşıyorsunuz anlamıyorum ki

müttaki

Profesör
ne oldu halktan niye bu kadar korkuyprsunki orada onbinlerce insan vardı ve bu insanlar gençler anarşist olmayan çoğunluktaydı. hepsimi anarşistti.

tankın önünde duran halk kahraman
dözerlerin tomaların önünde duran teröristmi

asıl size hay allah akıl fikir versin

Kaptan

Mecra Yazarı
Yooo hepsi anarşist değildi içlerinde senin gibi üç beş saflar da vardı.

15 temmuzla nasil bir bag kurdun, "hay" Allah. Aynı şeyler mi mübarek.

ummuhan

Kıdemli Üye
Tasavvuf Nedir.... Dücane kiiiim ....

nefahtü

Kıdemli Üye
Gezi olaylarında belki ilk bir iki gün iyi niyetli saf bir kaç ağaç sever kişi olabilir gerisi mağlum kişiler.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Gezi olayları başta iyi niyetle başladı. Bunu gören örgütler hemen bu kalkışmayı kendilerine devşirmeye çalıştılar. CHP'de bunların içinde. Türkiye'de ses getirecek her şey istismarcıların kucağına düşmeye mahkumdur. Çünkü ahlaksız insanların sayısı ahlaklı insanlardan kat be kat fazla. Böyle bir ortamda İslâm bile din olmaktan çıkar, hiçbir şey masum kalmaz. Bu yüzden her zaman demişimdir. Bizim sorunumuz İslâm değil. Tamamen ahlak ve namus sorunu yaşıyoruz. Bu sorunu nefis terbiyesinden başka hiçbir şeyle aşamazsınız. Bakın, tarihe bakın, her yükselişin başında tasavvuf veya tasavvuf benzeri nefsi sorgulatıcı ahlak hareketleri yatar. Roma İmparatorluğunun kuruluş aşamasında bile bu vardır. Stoacılık ve Stoa hareketi diye aratıp bu hareketin ahlak ilkelerine bir bakın. Roma'nın temelinde bu felsefe yatar. İlk Roma Kaiserleri Stoacıdır.

Nefis terbiyesi üzerinden karılan maya her zaman yüksek medeniyetlerin oluşumunda büyük rol oynamıştır. Çin medeniyeti bile öyle. Buna karşın çürüme, gerileme ve sonunda yok oluş süreçleri her zaman kuralcılığa ve bu kuralcılık üzerinden yürütülen faşizme dayanır. Çürüyen toplumların bireyleri ayak yapmaya başlarlar. Bütün dava yalakalık ve yardakçılık yarışına evrilir.

Son düzenleme:

ALI25

Kıdemli Üye
İslamoğlu uydurulmuş din diyor.Uydurulmuş dinin mensuplarını kim sever Kaptan!:)

Edit:İroni içerir
Yani bu uydurulmus dinde mustafa islamogluna göre o kitablardaki ve ulamenin da deyip ortaya koymus oldugu din diye anliyorum ve onun bu sözünden demek istedigi o meseleyi de.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yani bu uydurulmus dinde mustafa islamogluna göre o kitablardaki ve ulamenin da deyip ortaya koymus oldugu din diye anliyorum ve onun bu sözünden demek istedigi o meseleyi de.
Hayır dostum, uydurulmuş din safsatası çıkarmak bile bir çeşit fırkacılıktır. Mesele ahlak.. Eğer bir cemiyetin ekserisi kendi nefsiyle ilgilenmezse İslâm ne yapsın? Mustafa İslamoğlu'da diğerleri gibi sahtekârların, bir başka deyişle din pazarlamacılarının önde gidenlerindendir. Cemaatine bakacaksın. Bakıyoruz, ve ne görüyoruz? Diğerlerinden hiçbir farklı özelliği olmayan, farkı sırf söylemden ibaret sefiller yığını, başka da bir şey göremiyoruz.

Akif

Yeni
Çok fazla okuduğu için meczupluk derecesine yükseldiğini düşünüyorum. Kendisi çok tutarlı bir çizgiye sahip değil zira.

Kaçak

Yeni
Dücane ve dücane özelinde pek çok aydınımızın temel sorunun şöhret olmaktır ...
Şöhret olduktan sonra kalabalıklar onlardan farklı söz beklemekte , daha doğrusu değişik birşeyler söyleyenin arkasından gidenin çok olduğu görülmekte ...
Bundan mütevellit popüler olanın genelde ayağının kaydığını görmekteyiz ....
Dücane geldiği nokta ile safkan bir süzme olduğunu ispatlamıştır ....
Yavaşça hümanizme evrilecek ve bizim camiayı kötülemek sureti ile yoluna devam edecektir ...
Umarız bu şekil olmaz , ama sanki görünen köy kılavuz istemez ...
Dücanenin film önerileri şimdilik hala dikkate alınabilir , diğer taraflarını boşverin ....
İlk dönem eserleri okunabilir elbette ...

Şu an takdirle ve hayretle takip ettiğim Halis Aydemir vardır ...
Ünlü olmamasını canı gönülden temenni ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum ...