Dünya bu ‘Soma fotoğrafını’ konuşuyor!....

CENGİZHAN

Yasaklı
Dünya bu ‘Soma fotoğrafını’ konuşuyor! Polisin 10 yaşındaki çocuğu gözaltına almasına tepki yağıyor.
soma-cocuk-gözaltı-160.jpg
İzmir’de, maden işçilerin Soma faciasında yaşamını yitirmesine tepki göstermek için toplanan ve Talatpaşa Bulvarı Kıbrıs Şehitleri girişini kapatan gruba, 3 TOMA aracının desteklediği çok sayıda çevik kuvvet polisi müdahale etti.
Ara sokaklara kaçan göstericiler, gözaltına alındı. Göstericilerin kurduğu barikatlar TOMA araçlarıyla kaldırıldı. Yaklaşık bir saat trafiğe kapalı kalan yol tekrar açılırken, göstericilerin polisin müdahalesi sırasında havai fişek, taş ve içine folya kağıdı ile tuz ruhu koyup patlayıcı etki gösteren cam şise attıkları görüldü.
10-yasinda-cocuk-gozalti.jpg

ÇOCUĞA GÖZALTI TEŞEBBÜSÜNE TEPKİ
Gözaltına alınan göstericiler minibüslere bindirilerek emniyete götürüldü. Gözaltı işlemini vatandaşlar tencerelere vurarak ve alkışlayarak protesto etti. Bu sırada vatandaşlar ile polis ekipleri arasında tartışma çıktı. Alkışla protestoda bulunan bazı kişiler ile eylemde gözaltına alınan kişi sayısı da 40′a ulaştı. Kentin en işlek caddesi Kıbrıs Şehitleri’ne yakınlarıyla eğlemeye geldiği öğrenilen 10 yaşlarındaki bir çocuğun gözaltına alınmaya çalışılmasına, çevredekiler tepki gösterdi. Diğer polislerin de araya girmesiyle çocuk, kısa sürede bırakıldı. Bu sırada çocuğun korkudan altına işediği görüldü.
Olay sosyal medyada da geniş yankı buldu. 10 yaşındaki çocuğa gözaltı işlemine tüm dünyadan tepki yağdı. (DHA)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Derhal bu Polisler görevlerinden alınmalı. Şayet alınmazlarsa bunun yanlış bir şey olduğunu hayatta anlamazlar. Nasıl eğitiliyorlar anlamıyorum ki.

Ne bileyim altında fetoşcu polisler var diyesim geliyor ama bilmeden konuşmamak gerek.

Yok ya tepeden tırnağa şarklıyız. Şunu bir türlü aşamadık gitti kardeşim yaa.. Foter de giydirsen, pantolon da çeksen, mini etek de giydirsen olmuyor. Nolacak böyle bilmiyorum. Yavaş yavaş Darwin'in doğal seçilim teorisine inanmaya başladım ha. Bu teoriye göre cemiyette bağnaz ve ideolojik düşünen insanlar birbirini öldüre öldüre meydan daha barışçıl insanlara kalmakta ve bunlardan doğan çocuklar daha evrensel düşünmektedir. Acaba diyorum iki dünya savaşından sonra Avrupa kendi içinde böyle mi oldu? Çok tehlikeli görüşler bunlar. Bi inanmaya başladı mı kaos teorisine inanmak gerekir. Ne kadar çok çatışma olursa o kadar çok ibret doğar. Tez-antitez-sentez. Cemiyetlerin bu ateş çemberinden geçmeleri kaçınılmaz mıdır acaba? Korkunç.. E verelim o zaman herkesin eline silahı, ne kadar ölmeye öldürmeye meraklı genler varsa yesin bitirsinler birbirlerini. O da olmaz ki.. İttihat ve Terakki zihniyetinin temelinde bu kavram var gibi geliyor bana. Derin devlet zaten bu zihniyetin uzantısıdır. Manyaklıktır bu. Başka bir yol olmalı bence..