dünyanın kapısına dayanmış olan nükleer savaşın ne kadar farkındayız.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Boş muhabbeti bırakalım, duymuştum ile bir yere varılmaz. Mektup numarası ile beraber sözlerini şak diye getirirsin olur biter.

ayetmi hadişerifmi sölediksanada delil getirim.
sen miletin namazının işe yaramıcanı imasız ölüceni iddia edicekkadar allah cc ortak oldunu iddia etmiş oluyosun sen cennet umuduyla cehennem korkusuyla namaz kılanın namazının işe yaramıcanın delilinigetir.
kendine bi mürşid, kamil bulda tedaviol.

lafons7275

Kıdemli Üye
ayetmi hadişerifmi sölediksanada delil getirim.
sen miletin namazının işe yaramıcanı imasız ölüceni iddia edicekkadar allah cc ortak oldunu iddia etmiş oluyosun sen cennet umuduyla cehennem korkusuyla namaz kılanın namazının işe yaramıcanın delilinigetir.
kendine bi mürşid, kamil bulda tedaviol.

Bu sana ders olsun, bir daha insanlara iftira atma, benim gibi biri çıkar ispatla der, apışıp kalırsın. Nefsine de hata yaptım dedirtmek zordur bu yüzden cehennemi boylarsın.

ha bir de bu senin mürşitli halin ise mürşidini değiştir.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Bu sana ders olsun, bir daha insanlara iftira atma, benim gibi biri çıkar ispatla der, apışıp kalırsın. Nefsine de hata yaptım dedirtmek zordur bu yüzden cehennemi boylarsın.

ha bir de bu senin mürşitli halin ise mürşidini değiştir.

sen önnce allah adına insanların namazı imanı hakkında kararverme hakkının delilini getirde apışma.
ben mürşüdümden memnunum sen rabbini degiştirde muhammet aleyselamı resul olarak gönderen allaha gel o ilahlıgına cc kimseyi otak kabul etmez.

lafons7275

Kıdemli Üye
sen önnce allah adına insanların namazı imanı hakkında kararverme hakkının delilini getirde apışma.
ben mürşüdümden memnunum sen rabbini degiştirde muhammet aleyselamı resul olarak gönderen allaha gel o ilahlıgına cc kimseyi otak kabul etmez.

İmam Rabbani şöyle demiş,

nerde demiş,

getir dedik.

hık mık gık cık.

Sonuç iftira attın o büyük imama.

Peki iftirayı attın da geri adım attın mı?

O da yok.

Eeeee, sen nasıl müslümansın?

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
imamı rabbani hz allah cc müsade edicek olsaydı önce kafirlere şefaat ederdim buyuruyo nedenini soranlarada o kafirler olmasaydı allah indinde benim ne kıymetim olurdu buyurmuştur.

daha önce yazmış oldugum ve imamı rabbani hz ait oldugunu yazdıgım sözün ismail agadan caminden sordum sözün imamı rabbani hz ait olmadını bi başkasına ait olabilicegini ögrendim site sakinlerini bilgilendirme hatamı düzeltme adına bu mesajı yazıyom site üyelerinin bilgisine.

elbiss

Ordinaryus

Cümle eşya Halik'ındır, kul eliyle işlenir ...
Hak Teala razı olmayınca sanma bir çöp deprenir ...

17806809-lg.jpg

Çok ince ve naifsiniz sayın @elbiss, rabbim akıbetimizi hayr eylesin ... Hüsnü zannınıza ve affınıza sığınarak kelam etmeye cüret edebildik kusurumuz veyahut küsurumuz olursa ki her zaman olur mutlaka şimdiden affola ... Sünbülizade Sinan efendi, dergahında müritlerini halka edip tam merkezine oturmuş ... İmtihan bu ya müridlerine hitaben evlatlarım demiş; Allah ki haşa Allah'lığını kimseye vermez ama faraza size verdi ne yaparsınız diye sual eylemiş ... Müridler de tüm dünyayı iyiliklerle doldururum, tüm kötülükleri kaldırırım vs. bunun gibi cevaplar vermişler ... Ama efendinin dikkatini başı önde hiç konuşmayan bir müridi celbetmiş ve O müride hitaben evladım sen hiç bir şey söylemedin, söyle de bir bakalım deyiverince ... Mürid; efendim demiş sizin yaptığınız gibi bir halka yapar tam ortasına, merkezine otururum mevcut düzene hiç karışmam bir hoca giderse yerine bir hoca, bir sarhoş giderse yerine bir sarhoş vb. eksilen kim olursa yerini böyle böyle tamamlar ve seyr eylerim diye cevab etmiş ... Efendi; aferin oğlum en güzel cevabı sen verdin bundan sonra senin adın Merkez Efendi olsun diye buyurmuş ... Gülü herkes görür, sever amma gülü dikeninde görebilmek marifet ... Yani demem O ki be güzel; hepsi O ndan, hepsi O nun kulları, biz kendimize bakalım kafi ... O da neylerse güzel eyler ... Bir güzel burada; Allah bir, Muhammed hak, sen kendi işine bak demişti, demişti ki bunlar O kadar güzel deyişlerdi ki ... Hak şerleri hayr eyler, zannetme ki gayr eyler ... Hürmet, muhabbet ve saygılarımla ...

Teşekkür ederim sizin inceliğiniz sizin naifliğiniz efenim Allah insanlıktan razı olduğu sürece insanlık nimetleri almaya devam eder....Nimetler kesilip bitti demeden her kulun dünyada gördüğü yada görebilmeye çalıştığı sürece başarılı olabilme yada zararı olumluya çevirebilme umudu vardır ama herşey kulun kendi düşünüp istemesiyle ilgili..

Eğer bir gün kul gölün kenarına gelip gölün karşı tarafına geçmek isterse o kula göl ucunda herkes yardım etmeyebilir çünkü bir çoğu gölün karşı kıyısına geçmiştir....ardından gelen insanlarda sadece zamanı içerisinde kendini garke edip kendi amellerini düşündükleri için o göl kenarında bekleyeni hatırlayan olmayabilir...

işte kul göl kenarında olduğunda şu dünyada yalnız olduğunu bilebilmeli ve eğer kul gölün karşı tarfına geçmek istiyorsa düşünüp idrak etmeli...

Biliyormusun gölü geçmeye çalışan insanların bir çoğu düşünceleri geride bırakıp geçiyorlar ama bir çoğundan bazıları kendilerine iyiyim ben dedikleri için gölü yüzmeye cesaret edip geçmeye çalıştıklarında gölde boğuluyorlar....oysa ki korkan gölün kenarında duran ise çok büyük yol ayrımında yapacağı tek hamle geri dönüşü olmayan yol olacaktır ki kul farkındalığı ne kadar bilinmez...

Hayatta hiç bir zaman insan amellerine güvenerek yaşamamalıdır ama amelsiz güzel ve hayırlarla dolu bir sayfa doldurmamaktanda kaçınmamalıdır...insan hayatında ne kadar amel doldurur kazanırsa o kadar iyidir ama derecesi iyi mi olur kötü mü onu yalnızca ALLAH bilir...

Bazen hayat süprizlerle doludur ömrü hayatı sarhoşlukla geçen bir insan yaptığı bir iyilik ALLAH katında en güzel iyiliğe mazhar olmuşsa bu insanın akibetide hayır olabilir aynı durum terside olabilir....fakt bir insanın yapması gereken iyiliklerle dolu bir hayat yaşayabilmeye çalışmaya özen göstermesidir...bir insan ALLAH ın hoşnut olabileceği ne kadar güzel amellerle haşil neşil olabilirse o insanın dereceside bir o kadar ALLAH katında artar fakat yinede hiç bir insan makamını ve terazide ki durumunu bilemez....iNSANA düşen HAYIR OLSUN Rabbim bizi doğruluğundan ,Adaletinden,Merhametinden,Sevgisinden,Şefkatinden bizi esirğemesin diyerek dua etmesidir....

Eğer bir gün insan gölün kenarına gelirse ...

önce insan düşünmeli...geçmişi ve geleceği ile ilgili sonrasında ise nasıll bir hayat sürdüğüne bakmalı....insan iyide olsa kötüde olsa düşünüp hayatına bakmalı...hemen göle atlayıp yüzmeye çalışmamalı ..ALLAH iyiliklerde yarışın desede bizim aceleci olmamızı sevmeyebilir...insanın düşünebilmesi önemli...

işte tüm bu aşamalardan sonra insan düşünüp etrafına baktığında ağaçların orada tam merkezinde bir Kayık olduğunu görecektir....işte insan bu kayığı kafasını kaldırıp etrafına baktığında görebilir...

Hani derler yaa..her insana bizde kayıık yok diye.....aslında her insana kayık var fakat her insana fedakarlık ve yardımseverlik yapacak insan varmı mesele orada :)

tek bir kayıkla ....göle gelen insanları kıyıdan kurtarıp karşıya sırayla geçirilebilir insanın kendi....misal ahmet kayıkla karşıya 5 kişi geçirdiğinde ahmet tekrar geri gelip bir 5 kişi daha geçtiğinde ahmet 10 kişi kıyıya geçirmiş olur ve ve fedakarlık yapmış olur çünkü belki ahmet ikinci dönüşte kayık devrilebilir karşı kıyıya önceden geçmişken ikinci dönüşünde geçemeyebilir ama ahmet ALLAH ın hoşnutluğu için gölde ilerleyince düşüncesi göl kıyısında olanlara yardımmış....ahmet ikinci 5 kişiyi göl kenarından alıp karşı güzel olan kıyıya insanları geçirdiğinde artık ahmet sırasına aynı kayıkta olan birine fedakarlık için bırakacak ta bi ahmet gibi bu fedakarlığı herşeyi göze alıp karşıya dönmek isteyecek biri bulasıya kadar çünkü göl kıyısında bekleyen çok insan olacak

fedakarlıklar ve ALLAH rızası için çalışmalar ve yardımseverlikler insanlar arasında azalamadığı sürece insanlar birbirini dışlamadığı sürece insanlar birbirlerine güzellikleri öğütleyip uygulamaya çalıştığı sürece dünyada güzellikler eksilmez diye düşünüyorum...

(Sözlerim sana değil genel anlamda diyelim)

Böyle..

elbiss

Ordinaryus
Her ne kadar tek bir kayık ile insanları almaya gelinsede insanlarda büyüklenme ve kibirlenme gibi hissiyati düşünceler olabiliyor ve kaldı ki tek kayık için bile insan vahşilik yapabilir sahiplenme adına bencillik yapıp sadece kendini düşündüğü için fakat sebep her ne durum olursa olsun...

O kayık fedakarlık ve yardımseverlik olduğu sürece çalışacağıdır...kayık a bir tane arındırılmamış siyahlık gelirse kayık o kötü siyahı arındırmadan yoluna devam etmez....siyah olan kayıkta gidemez....siyahlık gölün kenarında kaldığında düşünüp bırakılması gerekir....

Kayık olduğu halde sabredemeyen bekleyemeyen bir çok insanda gölde bogulur buda kendilerine karşı aşırı güvenden ötürüdür....

İnsan düşünürse tek kayığı el birliği ve yardımseverlik ile yandaki ağaçları kesip 2 tane 3 tane 4 tane gibi sallar yapabilirler....ama dedik ya insan birbirinin elinden ne kadar tutmak isteyeceğine bağlı...

Geminin denizde yol alabilmesi için yükleri uğradığı limanlara tek tek ihtiyaca göre bırakabilmesidir....eğer gemi uğradığı limana yanlış bir yük boşaltırsa bir başka limanada yanlış yük boşaltır....gemi yükleri doğru boşaltması gerekir aksi halde geminin geriye dönüp yükleri toplayıp tekrar dağıtacak yakıtı olmaz...

İşte gemi misalidir insanların haytıda yükünüz arttıkça semerleriniz de bir o kadar ağırlaşır önemli olan yükün ağırlığı değil önemli olan içinizde taşıdığınız teslimiyet ve maneviyattır...her insanın kendi yaşamı için geçerli bir durum...

Böyle.

Yüzde bir

Doçent
Herşeyden önce sağlam bir itikad edin kendine. Tasavvufu da sadece kalbindeki hastalıklardan kurtulmak için yaşa.

Beli, eyvallah ... Kusur ve küsürdan müteşekkilim ... Rabbim merhamet buyursun cümlemize ... Kusurumu görmüşsünüz, teşekkür ederim ...

Açma yaram derindedir, dermanını bilen gelsin ...
Başka tabipler istemem, beni derde salan gelsin ...
Ömür bir nefes arası, sizede gelir sırası ...
Bu yara gönül yarası, dermanını bilen gelsin ...

Saygılarımla ...

lafons7275

Kıdemli Üye

Kusur ve küsürdan müteşekkilim ...

Bir kadının videosunu eklediğine göre bu kusurlu halinden kurtulmak gibi bir halin olmadığı hatta bu halinden memnun olduğun anlaşılıyor.

Allah senin durumuna düşmekten ümmeti korusun. Amin...

Yüzde bir

Doçent
18005718-lg.jpg

Teşekkür ederim sayın @elbiss; elhamdülillah min fazli rabbi, oldukça derunisin be güzel ... Rabbim akıbetimizi hayreylesin ...

Yüzde bir

Doçent
Allah senin durumuna düşmekten ümmeti korusun. Amin...

Kusura bakmayınız lütfen; eyvallah, kusurumuzu ve küsurumuzu gördünüz size müteşekkiriz ... Fakat aceb siz şimdi dua mı buyurdunuz yoksa bencileyin bir günahkarı hor görüp beddua mı ettiniz ...

Benden ne gördün?/ Ez men çe didi?

Bir anda beni bıraktın gittin
Ben ne kötülük yaptım, ne yaptım benden ne gördün
Ne oldu sana kırıldın bana? Niye bir anda benden kaçtın?
Ne güzel olurdu dildarim, yarım, munisim sen olsaydın
Ne güzel olurdu dertlerle dolu yüreğimi senin derman etmen
Hasta canımın şifası senin olman ne güzel olurdu

Çe bed kerdem? Çe şod? Ez men çe didi?
Ke nageh damen ez men der keşidi
Çe oftadet ke ez men ber şekesti
Çera yekbaregi ez men remidi?
Remidi, remidi, remidi
Çe hoş başed ke deldar-em to başi
Nedim-o, munes-o yar-em to başi
Del-e por derd ra derman to sazi
Şefaye can-e bimarem to başi
To başi, to başi, to başi

Saygılarımla ...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Japan levert Turkije ‘weapons grade’ plutonium
Teken aan de wand: Japan, dat in eigen land genoeg plutonium heeft opgeslagen om zeker 50 kernbommen te bouwen (4), heeft in landen zoals Groot Brittannië en Frankrijk een nog vele malen grotere voorraad plutonium opgebouwd dat voldoende is voor meer dan 5000 (vijf DUIZEND) kernwapens (2). De Japanners hebben met de Turken een verdrag gesloten om in 2023 te beginnen met het leveren van ‘weapons grade’ plutonium (3), precies in het jaar waarin Erdogan zijn Ottomaanse wereldrijk wil hebben hersteld, of op zijn minst daar actief een begin mee wil hebben gemaakt.

kim neyin farkında yada değil bilmem ama
hollanda bir aşırı sağcı hristiyan
islam ve türk düşmanı bir haber sitesi
Alman istibaharatının
Türkiyenin nükleer silah üretmek için japonlarla anlaştığını
ve japonların 2023 te türkiye ye platinum silah güncelemesi sağlayacağını idaa ediyor

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Japan levert Turkije ‘weapons grade’ plutonium
Teken aan de wand: Japan, dat in eigen land genoeg plutonium heeft opgeslagen om zeker 50 kernbommen te bouwen (4), heeft in landen zoals Groot Brittannië en Frankrijk een nog vele malen grotere voorraad plutonium opgebouwd dat voldoende is voor meer dan 5000 (vijf DUIZEND) kernwapens (2). De Japanners hebben met de Turken een verdrag gesloten om in 2023 te beginnen met het leveren van ‘weapons grade’ plutonium (3), precies in het jaar waarin Erdogan zijn Ottomaanse wereldrijk wil hebben hersteld, of op zijn minst daar actief een begin mee wil hebben gemaakt.

kim neyin farkında yada değil bilmem ama
hollanda bir aşırı sağcı hristiyan
islam ve türk düşmanı bir haber sitesi
Alman istibaharatının
Türkiyenin nükleer silah üretmek için japonlarla anlaştığını
ve japonların 2023 te türkiye ye platinum silah güncelemesi sağlayacağını idaa ediyor

bu türden olan teknolejilerde artık büyük devletlerin birbirine ihtiyacı yok yaygınlaşmı durumda zaten dünyada
nüklüer başlık taşıyan füzeleri engelleme teklonojisi önemli buda uzay ve uydu teknolejisine sahip olan ülkelerin rekabet alanı ,
birde nüklüer deniz altı teknolejisi hedef adıgı rakip ülkeye mümkün olan enyakın noktadan nüklüer füzeyi fırlatıb hedefe engellenmeden ulaşma şansını artırmak amac.
hedef almadıgı bölgeye zarar vermemek icin önemli
bugünkü ukrayna kırininde böylebi gerekceden cıktıgı anlaşılıyo.
hatta bugün artık cokdaha güclü olmasına ragmen kıtalar arası nüklüer füzeler işe yaramaz hedefe ulaşamaz durumda

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
dogrusunu ancak allah bilir dinledigim sohpetlerden hadisi şeriflerden gecmişte yaşamış büyüklerin sözlerinden aladıgım bu sene 23 ramazan cuma ilk nüklüer füze ırak suriye arasında işidin üstünde palatıcak sorada dünya capında türkiyeninde dahil oldugu bi nüklüer savaş yaşanacak muhtemelen milyarlarca insan kömürleşerek ölücek allah cc ehlisünneti korusun hakim kılsın inşaallah.amin