dünyanın kapısına dayanmış olan nükleer savaşın ne kadar farkındayız.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
11 eylül benzeri bi tezgah hazırlanıyo şu an anlaşılan ammar a 23 km mesafedeki askeri üsse abd egitim amaclı 450 abd askeri gönderiyo amacıne işit baskın yapıp üsteki ıraklıları öldürsün abd li askerleride esir alıp teker teker ürdünlü pilot gibi diri diri yakıp filmini cekip internette yayınlasın .
abd de bu görüntülerin arkasına saklanarak nüklüer kullanmak istiyo.

garip70

Ordinaryus
dogrusunu ancak allah bilir dinledigim sohpetlerden hadisi şeriflerden gecmişte yaşamış büyüklerin sözlerinden aladıgım bu sene 23 ramazan cuma ilk nüklüer füze ırak suriye arasında işidin üstünde palatıcak sorada dünya capında türkiyeninde dahil oldugu bi nüklüer savaş yaşanacak muhtemelen milyarlarca insan kömürleşerek ölücek allah cc ehlisünneti korusun hakim kılsın inşaallah.amin
Hocam durun naaptınız yaaaa...???

garip70

Ordinaryus
11 eylül benzeri bi tezgah hazırlanıyo şu an anlaşılan ammar a 23 km mesafedeki askeri üsse abd egitim amaclı 450 abd askeri gönderiyo amacıne işit baskın yapıp üsteki ıraklıları öldürsün abd li askerleride esir alıp teker teker ürdünlü pilot gibi diri diri yakıp filmini cekip internette yayınlasın .
abd de bu görüntülerin arkasına saklanarak nüklüer kullanmak istiyo.

Bütün bunları sadece tahmin mi ediyorsunuz yoksa duyduğunuz güvenilir bir kaynak mı var naib kardeş.

Eğer dedikleriniz doğruysa hemen gidip bir nükleer gaz maskesi almak akıllıca olur. Çünkü ülke dümdüz olacak gibi. Ayrıca bizim ülkemizin ürettiği bir nükleer silah var mı? Yoksa bu savaşta bizim üzerimize düşen sadece ölmek mi?

Bilemiyorum ama ahir zamanda yapılan savaşların kılıç kalkanla olacağını duymuştum. Nükleer bir savaştan sonra böyle bir şey mümkün görünüyor gibi...

Ayrıca bir de gen silahı var. Bunun üzerine araştırmalar yapılıyormuş. Bulunup bulunmadığını bilmem ama bu silah yapıldıysa, nükleer silahı kullanacaklarını sanmam. Çünkü aynı bölgede yaşayan bir Müslümanın geni ile bir Yahudinin geni aynı olmaz. Bombayı attıklarında sadece Müslümanlar ölecek ama Yahudilere zarar gelmeyecek. Sadece ''GEN''ler üzerine hazırlanmış bir silah yani. Belki bu silah, yeryüzünde hiç Müslümanın kalmayacağı zaman içindir. Kim bilir?

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Bütün bunları sadece tahmin mi ediyorsunuz yoksa duyduğunuz güvenilir bir kaynak mı var naib kardeş.

Eğer dedikleriniz doğruysa hemen gidip bir nükleer gaz maskesi almak akıllıca olur. Çünkü ülke dümdüz olacak gibi. Ayrıca bizim ülkemizin ürettiği bir nükleer silah var mı? Yoksa bu savaşta bizim üzerimize düşen sadece ölmek mi?

Bilemiyorum ama ahir zamanda yapılan savaşların kılıç kalkanla olacağını duymuştum. Nükleer bir savaştan sonra böyle bir şey mümkün görünüyor gibi...

Ayrıca bir de gen silahı var. Bunun üzerine araştırmalar yapılıyormuş. Bulunup bulunmadığını bilmem ama bu silah yapıldıysa, nükleer silahı kullanacaklarını sanmam. Çünkü aynı bölgede yaşayan bir Müslümanın geni ile bir Yahudinin geni aynı olmaz. Bombayı attıklarında sadece Müslümanlar ölecek ama Yahudilere zarar gelmeyecek. Sadece ''GEN''ler üzerine hazırlanmış bir silah yani. Belki bu silah, yeryüzünde hiç Müslümanın kalmayacağı zaman içindir. Kim bilir?

tahmin ediyorum tahin ettigim icinde yazımın başına dogrusunu ancak allah bilir diye yazdım mutlak dogrudur diye yazmadım .
korunmak icin gaz maskesinden bahsetmen benimle alay ettigin izlemini doguruyo.
hiroşimaya atılan ilkel nüklerin neyaptının belgeselini koymuş tum buraya onu biseyret maskeyle korunmanın hesabını öyle yap derim.
o kılıc kalkanla yapılacanı duydugun savaş 4 dünya savaşı söylüyende yahudi anştayn 3 düya savaşından sonra eger dünyada hayat kalırsa 4 cüsü taşla kılıc kalkanla olucak demiştir.
gen konusundaki bilgin yalnış ibni mesut ra yahudi ırkından müslüman ve sahabedir sana göre yahudi genimi müslümn genimi taşıyodu.

https://www.youtube.com/watch?v=9V9HCxL7TXg

ALI25

Kıdemli Üye
Ve aleykum selam sen sag ol bu konu icin. Suanda ki mesele hakkinda bir bilgim yok.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Ve aleykum selam sen sag ol bu konu icin. Suanda ki mesele hakkinda bir bilgim yok.

sende saol kardeş bu konuyla alkalı yararlana bilicemiz tek ve mutlak dogru olan kaynak muhpiri sadık olan resulullah ss efendimizin ahir zaman hadisi şerifleri ve onları tefsir eden bu konuda söz sölemiş olan evliya ullah tır.
beraber araştırıp anlamaya calışalım benim şimdiye kadar yazdıklarım mehti aleyselamın zuhurunu gerektiren şartların nasıl oluşa bilice konusunu anlama anlamaya calışmaktı .

alitufan2003

Profesör
Ömer ÖNGÜT Kuddise Sırruh Hazretleri ;
90'lı yılların başında, Hazret-i Mehdi A.S. dünyaya geldiğinde (doğduğunda) 2 adet akika kurban kesmişti.
Çeşitli beyanlarında Mehdi A.S.'ın müslümanların başına geçeceği tarih olarak da
2032 / 2033 yıllarını işaret etmişti.

Lakin, kendisinden (HATEM-İ VELİ'den) sonraki döneme ait olarak,
"BİZDEN SONRA HERŞEYİ BEKLEYİN" ikazını yapmıştır.
Bu milletin zamanla çok büyük bir perişanlık içerisine düşeceğini, bu perişanlığın tüm islam alemine sirayet edeceğini ifade etmiştir. Dünyanın; 3. Dünya Savaşı'na doğru gittiğini, korkunç harplerin olacağını, bütün silâhların patlayacağını, dünyanın dümdüz olacağını, bunların Hazret-i Mehdi'ye hazırlanacağını, deprem ve felâketlerin, afetlerin artacağını söyler, Hazret-i Allah'a sığınmak gerektiğini, tedbirli olunmasını tavsiye ederlerdi.

Bazı Beyanları:
* Allah'u-âlem Öyle Hadiseler Olacak ki;
Öyle Şiddetli, Öyle Büyük Harpler, Öyle Felâketler, Öyle Zelzeleler Olacak ki Tasavvurun Haricinde Olacak!
Bunun Özünü İsrâ Sûre-i Şerif'inin 58. Âyet-i Kerime'sinde Görürsünüz.
Allah-u Teâlâ Kıyametten Önce Dünyayı Yıkacağını Beyan Buyuruyor."
"Hiçbir Memleket Hariç Olmamak Üzere,
Biz Onu Kıyamet Gününden Önce Ya Helâk Ederiz
Veya Onu Şiddetli Bir Azapla Cezalandırırız." (İsrâ: 58)

* "Para harcanacak zamanı değil, para biriktirin, bir çeyrek altına bir ekmek alınacak zaman gelecek. Bu evleri, bu apartmanları satacaklar, alacak insan bulamayacaklar, zira insan az olacak."

Öyle harpler olacak ki tasavvurun haricinde.
Allah-u âlem yahudiler Mekke-i mükerreme'ye ve Medine-i münevvere'ye giremeyecek, Medine-i münevvere'ye nötron bombası atsalar gerek. Allah-u Teâlâ Hazret-i Mehdi'yi ümmet-i Muhammed'in başına dirayetli bir kumandan olarak gönderecek. Bu zât-ı muhterem doğrudan doğruya Resulullah Aleyhisselâm'ın vekâletini taşıyacak, onun icraatı gibi yepyeni bir icraat yapacak. Onun izinden yürüyecek, onun gibi din-i mübin'in icaplarını uygulayacak ve din-i İslâm'ı taptaze bir hale getirecek. Garip duruma düşen İslâm'ı gariplikten kurtaracak. İhyâ etmedik sünnet, kaldırmadık bid'at bırakmayacak. Çünkü bunun için gönderilecek.
Allah-u Teâlâ onu muzaffer edecek. Ona öyle bir azamet verecek ki, karşısına çıkan her kuvveti devirecek. Allah-u Teâlâ'nın ezelden nasip ettiği kadar mücadele edecek. Yeryüzünün muhtelif yerlerinden gelen taraftarları toplanacaklar, fütuhatı tâ Amerika'ya kadar uzanacak, beldeler onun emrine girecek. Zâlimlerin zulmü olduğu gibi, o da geldiği zaman yeryüzünü adaletle dolduracak.O kendisine bahşedilen ruhsatla, mânevî destekle murad edilen noktaya kadar yürüyecek, vazifesini ifâ edecek. Sonra onun elindeki iradeyi de çekecek.
Deccal'e salâhiyet vermeyi murad edince, onun kuvvetine karşı çok zayıf düşecek. Bunun sebebi, Hazret-i Mehdi uzağa açılacak, o ise istilâya başlayacak. Ortalık büsbütün karışacak. Hazret-i Mehdi çok zayıf düşünce, onun maiyetini kurtarmak ve İslâm'ı galebe çaldırmak için Allah-u Teâlâ üçüncü olarak da Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ı gönderecek. Deccal ve yahudiler o şekilde temizlenecek. İslâm âlemi küffârdan, yahudinin zulmünden kurtarılmış olacak. Fakat bununla kalmayacak. Bu hâlâtı gören Çin harekete geçecek, o zamana kadar harplerle boşalan dünyayı istilâ edeyim diyecek. Üzerlerine tank gibi yürüyecek, fakat Allah-u Teâlâ onları da bir gecede helâk edecek. Onların helâk oluşu harple değil, duâ ile. Ve böylece dünyayı boşaltmış olacak...

alitufan2003

Profesör
Velhasılı, ömrü olan için önümüzdeki 20 - 25 yıl çok zor zamanlar...
O nedenle bugünlerin kıymetini bilmemiz gerektiğini
Ömer ÖNGÜT Kuddise Sırruh Hazretleri şu beyanları ile tavsiye ediyordu;

" Bir Hadis-i şerif'te şöyle buyuruluyor:
"Dünyanın geniş vakitlerinde, (yani sıhhat ve servet, asayiş ve emniyet gibi istirahat sebepleri mükemmel olduğu bir zamanda) Cenâb-ı Hakk'a ibadet ve taat ile kendini takdim et ki, muzayakalı bir zamanda seni lütfu ile yad buyursun." (Ahmed bin Hanbel)
O gün gelmeden önce tevbe edip Allah-u Teâlâ'ya ve Resulullah Aleyhisselâm'a yönelenlere ne mutlu! O dilediğini dilediği şekilde kurtarır. Bu gibi kimselerin dünyası saadet, ahireti selâmet olur. Çünkü o Hakk ile idi, halk ile değil.
Hazret-i Allah'a yönelelim, bize O yeter! Kalsak yolunda, gitsek yolunda ölelim inşaallah. Bizim için fayda getirecek budur: Yolunda olalım, yolunda ölelim.
Allah-u Teâlâ'ya yönelmekten daha güzel bir kale olmaz, O'nun kalesinin harici boşluktur. O kalesine kimi aldıysa hayat vardır, hem de hayat-ı ebediye vardır. Bu bir ikazdır, hatırlatmadır, yöneltmedir. O dilediğine hidayet verir. Dilerse O her felâketten kurtarır.
Kitapları daima okuyun ve böylece bu devirleri aşmaya bakın!
Ey kardeş! Sakın ilâhi hükümleri arkaya atıp, nefis arzusunun peşinden gidenlerden olma. Öğüt ve nasihatten fayda gören müminler sınıfına dahil ol!
Hazret-i Allah ve Resulullah'a gönülden bağlı ol. İbadet ve taata devam et. Mahviyyetten ve hiçlikten ayrılma. Yolu bunlarla alın... Ölçü budur.
Hazret-i Allah kendisine yönelen, ibadet eden kulunu seviyor.
Namazla, ibadetle, zikirle, fikirle, salât-ü selâmla çok meşgul olalım. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in günlük sığınma duâlarını okuyalım...
Dünyaya değil, ahirete özenin. Dünyada özenilecek yer yok. Hele şimdiden sonra ne harpler, ne felâketler var...
İsyan çok büyük, bu isyanın cezası ne ile verilir? Harp ile mi, zelzele ile mi? "

HATEM-İ VELİ ÖMER ÖNGÜT (Kuddise Sırruh) HAZRETLERİ

garip70

Ordinaryus
tahmin ediyorum tahin ettigim icinde yazımın başına dogrusunu ancak allah bilir diye yazdım mutlak dogrudur diye yazmadım .
Eyvallah...

korunmak icin gaz maskesinden bahsetmen benimle alay ettigin izlemini doguruyo.
Asla asla asla... Lütfen rica ederim... Allah'ın her hangi bir kuluyla alay etmektense, hiç yaşamamışçasına yok olmayı tercih ederim. Eğer öyle anlaşıldıysam özür dilerim.

garip70

Ordinaryus
hiroşimaya atılan ilkel nüklerin neyaptının belgeselini koymuş tum buraya onu biseyret maskeyle korunmanın hesabını öyle yap derim.

Yaşadığımız bölgeye düşen bir nükleer bombadan kurtulmayı kast etmemiştim. Çünkü böyle bir durumda kurtulma imkanı yok. Benim kast ettiğim, rüzgarın nükleer serpintiyi çok uzak bölgelere taşımasından dolayı o bölgelerdeki zehirlenerek ölmelere karşıydı. Yoksa ülkenin her şehrine bir atom bombası atılır mı onu bilemem.

o kılıc kalkanla yapılacanı duydugun savaş 4 dünya savaşı söylüyende yahudi anştayn 3 düya savaşından sonra eger dünyada hayat kalırsa 4 cüsü taşla kılıc kalkanla olucak demiştir.
Aynştaynı bilmem ben. Kütübi Sitte de kıyamet alametleriyle ilgili hadisleri okurken öğrendim ben kılıç kalkan savaşlarını. 3. veya 4. dünya savaşı ne fark eder ki...

gen konusundaki bilgin yalnış ibni mesut ra yahudi ırkından müslüman ve sahabedir sana göre yahudi genimi müslümn genimi taşıyodu.

İbni Mesut ra efendimiz Yahudi asıllı olabilir. Ama o apaçık bir Müslümandı. İnsanları hiç incelediniz mi bilmiyorum azizim ama yüzlerini iyi bir analiz edin isterseniz. İnançları nasılsa, yüzleri de ona göre şekil alıyor.
Mana da yüzlerine bir bakmayı dene, çok az insan görürsün. Kimi yılandır, kimi hınzır, kimi bilmem ne... işte anladınız siz onu...

İnancına göre yüzleri değişen bir insanın geni de ona göre değişir.

ABD'de psikopatları incelemişler ve ne bulmuşlar dersiniz. Psikopatlık geni. Bu geni taşıyan insanların kaçınılmaz sonu psikopat olmaları. Herkeste yok ama...

Demek istediğimi umarım anladınız.

Not: Çok asabisiniz dostum. Sadece bilgi edinmek amaçlı sordum ama bana çok kızdınız. İnanın kötü bir niyetim yok. Sizi asla incitmek istediğimden veya size inanmadığımdan değildi yorumlarım ve sorularım. Benimki sadece bilgi alışverişini hoş dost meclisi sohbeti havasında yürütmekti. Hakkınızı helal edin. Tekrar özür dilerim.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Yaşadığımız bölgeye düşen bir nükleer bombadan kurtulmayı kast etmemiştim. Çünkü böyle bir durumda kurtulma imkanı yok. Benim kast ettiğim, rüzgarın nükleer serpintiyi çok uzak bölgelere taşımasından dolayı o bölgelerdeki zehirlenerek ölmelere karşıydı. Yoksa ülkenin her şehrine bir atom bombası atılır mı onu bilemem.

Aynştaynı bilmem ben. Kütübi Sitte de kıyamet alametleriyle ilgili hadisleri okurken öğrendim ben kılıç kalkan savaşlarını. 3. veya 4. dünya savaşı ne fark eder ki...

İbni Mesut ra efendimiz Yahudi asıllı olabilir. Ama o apaçık bir Müslümandı. İnsanları hiç incelediniz mi bilmiyorum azizim ama yüzlerini iyi bir analiz edin isterseniz. İnançları nasılsa, yüzleri de ona göre şekil alıyor.
Mana da yüzlerine bir bakmayı dene, çok az insan görürsün. Kimi yılandır, kimi hınzır, kimi bilmem ne... işte anladınız siz onu...

İnancına göre yüzleri değişen bir insanın geni de ona göre değişir.

ABD'de psikopatları incelemişler ve ne bulmuşlar dersiniz. Psikopatlık geni. Bu geni taşıyan insanların kaçınılmaz sonu psikopat olmaları. Herkeste yok ama...

Demek istediğimi umarım anladınız.

Not: Çok asabisiniz dostum. Sadece bilgi edinmek amaçlı sordum ama bana çok kızdınız. İnanın kötü bir niyetim yok. Sizi asla incitmek istediğimden veya size inanmadığımdan değildi yorumlarım ve sorularım. Benimki sadece bilgi alışverişini hoş dost meclisi sohbeti havasında yürütmekti. Hakkınızı helal edin. Tekrar özür dilerim.

kusurabakma benyanlış anlamışım nüklüerden korunmanın tek caresi patlamadan önce alrm verilir ve sıgına giderek kurtuna bilir gaz maskesi yalnızca kimyasal silahlardan korur.
gen konusu amerikaya göre onların hakimiyetine sömürüsüne karşı cıkan müslümanlardada piskopat geni vardır zaten .
kafirlerin yüzüne vuran şer kalplerini gösterir günümüzde benim görebildigim kalbinin pisligi amelinin melunlugu yüzüne vurmuş en şerli insan abdullah öcalan o kadar şerli bi yaratıgı yahudilerin icindebile görmedim.
yani onların o görüntülerinin genleriyle degil kalpleri ve amelleriyle alakası var.
asabi degilim kura bakma yanlış anlamışım ama yanlış anlamamda senin bu tür silahlardan nasıkorucanı bildini sandıgımdan oldu.

garip70

Ordinaryus
gen konusu amerikaya göre onların hakimiyetine sömürüsüne karşı cıkan müslümanlardada piskopat geni vardır zaten .
kafirlerin yüzüne vuran şer kalplerini gösterir günümüzde benim görebildigim kalbinin pisligi amelinin melunlugu yüzüne vurmuş en şerli insan abdullah öcalan o kadar şerli bi yaratıgı yahudilerin icindebile görmedim.
yani onların o görüntülerinin genleriyle degil kalpleri ve amelleriyle alakası var.
Psikopatlık geni görelik ilkesine göre değildir. Onun için Amerika'ya göre biz psikopatız gibi bir anlam çıkaramayız. Bak Apo'da muhtemelen o gen vardır. Yahudilerinki Müslüman düşmanlığı...

Kalpler yaşantımızı/yaşayışımızı etkiler. ''Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz'' buyurmuş ya efendimiz. İşte yaşantı da insanın genini muhtemelen değiştiriyordur diye düşünüyorum. Onun için Müslümanın beyninde İslam'a açılan bir kapı olduğu gerçek.

İnanç geni: Böyle bir genin olduğuna inanıyorum. ''Çünkü her çocuk İslam fıtratı üzere doğar'' diye bir hadisi şerif var. Daha sonra çevre onun bu fıtratını/genini değiştiriyor. Başka başka dinlere yöneltiyor. Demek ki değişebiliyor.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Psikopatlık geni görelik ilkesine göre değildir. Onun için Amerika'ya göre biz psikopatız gibi bir anlam çıkaramayız. Bak Apo'da muhtemelen o gen vardır. Yahudilerinki Müslüman düşmanlığı...

Kalpler yaşantımızı/yaşayışımızı etkiler. ''Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz'' buyurmuş ya efendimiz. İşte yaşantı da insanın genini muhtemelen değiştiriyordur diye düşünüyorum. Onun için Müslümanın beyninde İslam'a açılan bir kapı olduğu gerçek.

İnanç geni: Böyle bir genin olduğuna inanıyorum. ''Çünkü her çocuk İslam fıtratı üzere doğar'' diye bir hadisi şerif var. Daha sonra çevre onun bu fıtratını/genini değiştiriyor. Başka başka dinlere yöneltiyor. Demek ki değişebiliyor.

söyledigin gibi bi inanc geni olsaydı müslüman ana babadan dongan insanlarda taklidi iman sonradan müslüman olanlarda hakiki iman cogunluktaolmazdı.

garip70

Ordinaryus
söyledigin gibi bi inanc geni olsaydı müslüman ana babadan dongan insanlarda taklidi iman sonradan müslüman olanlarda hakiki iman cogunluktaolmazdı.

Ben öyle düşünmüyorum. Mevcut bir genin daha sonra kaybolduğunu ve olmayan bir genin de var olabildiğini gözlemlemişler.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Ben öyle düşünmüyorum. Mevcut bir genin daha sonra kaybolduğunu ve olmayan bir genin de var olabildiğini gözlemlemişler.

genler kaybolmaz soradan ortaya cıkmaz allahın izniyle mutasyona ugrar oda ya kansere sepep olur yada kendisinden sonraki nesilleri etkiler.
alla cc rahmandır adildir .
rahmandır kulunun ameline bakmadan müslüman kafir herkesi rızıklandırır sayılamıcak cok şekillerde nimetlendirir .
insanların gnleri 100% 99 aynıdır ardaki fark her insanın kendi başına aşi benzeri olmıyan bişekilde yaratıldıgını anlatır parmak izine varıncaya kadar bi benzeriyoktur.
budurum rabbimizin ehat yadi tek oldunu alatır.
adildir senin düşündügün gibi olsaydı hesap gününde kafirler rabbimize sen bize inanc geni vermedin şimdide inanc geni verdiklerini cennete bizi cehennema atıyosun derler ve haklı olurlardı rabbimiz zalim degil adildir bu durum senin farkında olmadıgım bu durumdan dolayı tögbe etmeni ve düşünceni düzeltmeni gerektiri.

garip70

Ordinaryus
adildir senin düşündügün gibi olsaydı hesap gününde kafirler rabbimize sen bize inanc geni vermedin şimdide inanc geni verdiklerini cennete bizi cehennema atıyosun derler ve haklı olurlardı rabbimiz zalim degil adildir bu durum senin farkında olmadıgım bu durumdan dolayı tögbe etmeni ve düşünceni düzeltmeni gerektiri.

Bu durumda Rabbimiz de, ben seni islam fıtratı üzere dünyaya getirdim. O fıtratı bozan sensin. Demez mi?

Neyse naib...
Konu bu kadar basit değil. İstersen burada kapatalım. Gen konusunda anlaşamadık anladığım kadarıyla.

Benim kafama takılan başka bir şey var. Bu nükleer savaşın Ramazanın 23'ünde çıkacağını söylemiştin. Şimdi tarih vererek kesin konuştuğun için merak ettim. Duyum aldığın bir yerler mi var?

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
Bu durumda Rabbimiz de, ben seni islam fıtratı üzere dünyaya getirdim. O fıtratı bozan sensin. Demez mi?

Neyse naib...
Konu bu kadar basit değil. İstersen burada kapatalım. Gen konusunda anlaşamadık anladığım kadarıyla.

Benim kafama takılan başka bir şey var. Bu nükleer savaşın Ramazanın 23'ünde çıkacağını söylemiştin. Şimdi tarih vererek kesin konuştuğun için merak ettim. Duyum aldığın bir yerler mi var?

muhammet bakır hz ranazanın 23 cuma olarak belirttigi senesini söylemedi bi sözü yutubta rasladım
benzer ifadeleri caferisadık hz leride bildirmiş.
şam ehli birbirini öldürmeye başladıgı zaman ramazanda ayda bisuret görünücek bir el cıkıcak daha sonraki ramazanda korkutucu ses duyulucak horasandan siyah sancaklılr cıkıcak diyolar muhammet bakır hz sesin duyulmasını 23 ramazan cuma olarak belirtmiş
onlar sene bildirmiyo .

garip70

Ordinaryus
muhammet bakır hz ranazanın 23 cuma olarak belirttigi senesini söylemedi bi sözü yutubta rasladım
benzer ifadeleri caferisadık hz leride bildirmiş.
şam ehli birbirini öldürmeye başladıgı zaman ramazanda ayda bisuret görünücek bir el cıkıcak daha sonraki ramazanda korkutucu ses duyulucak horasandan siyah sancaklılr cıkıcak diyolar muhammet bakır hz sesin duyulmasını 23 ramazan cuma olarak belirtmiş
onlar sene bildirmiyo .

Eyvallah teşekkür ederim...

Allah sonumuzu hayır etsin inşallah...

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
DÜYANIN ÖMRÜNDEN BİR GÜN BİLE KALSA ALLAH CC O BİR GÜNÜ UZATIR BENİM EHLİMDEN MEHTİYİ GÖNDERİR)hadisi şerif.

mehti aleyselam ile igili beyan buyrulmuş en mütavatir hadis bu hadisi şeriftir bu konuyla ilgili el lülüde gecen tek hadisi şeriftir bu konuyu acmamın sebebi bu hadisi şerifi anlamaya calışmak bilmedigim bilgivarsa o bilgilere ulaşmaktır.
bukonuda şindiye kadar yazdıklarımı bu hadisi şerifin anlaşıla bilmesi icin hazırlık aşaması olarak görüyorum.
bu hadisı şerifi şimdiye kadar yaşamış müslümanların(allah dostları müstesna) bizim anladımız gibi anlıyamaz yaşadımız zaman itibarıyla hadisi şerifin acıga cıkıcak olan mucizelerine enyakın olan zamanda şayıyan bizleriz.
bu hadisi şerifi bu konuda omurga kabu edip bu hadiste beyan buyrulan sonuca bizi ulaştırıcak muhtemel gelişmeleri ilmi olarak anlama calışarak kafanızda oluşan senoryoları yazarsanız zamanı geldiginde yaşamamız muhtemel olayları tahkim edilmiş bir iman ve imtanı kazanmamızı ahiretimizi kurtarmamıza vesile olmasını umarak yazıyorum bunları .
ALLAH CC DOGRU VE GÜZEL AMLAMAYI DORU DAVRANMAYI MEHTİ ALEYSELAMIN RAZI OLDUGU ASKERİ OLMAYI EHLİ SÜNNETİ HAKİM KILICAK OLAN RABİMİN BİZLERİDE VESİLE ETSİN DUAMIZI KABUL BUYURSUN ..AMİN,,,