Dursun Çiçek sınır dışı edilsin

AşK_€r

arabeskçi
Dursun Çiçek sınır dışı edilsin

Yaş mı?

Kuru mu?

Gayet net aslında...

*

PKK'lılar memlekete “faydalı”ysa, Türk Silahlı Kuvvetleri memlekete “zararlı”dır.

*

PKK'lılar törenle getiriliyorsa, havayi fişek atılıyorsa... Genelkurmay'ın komple Kandil'e gönderilmesi, ailelerinin de Mahmur'a yerleştirilmesi lazım.

*
“Pişman değilim”
diyenlere “Pişmansın, pişmansın, farkında değilsin” diyorsak... “Hukuka, demokrasiye saygılıyım” diyene “Yalan söylüyorsun” demekten doğal ne olabilir?

*

Silah kullanarak rejimi değiştirmek isteyene “Değişti artık, bıraktı silahını” diyorsan... Adını Silahsız Kuvvetler olarak değiştirmeyenin, rejimi değiştirmek istediğini öne süreceksin tabii.

*

Ankara'nın göbeğinde PKK bayrağı açmak serbest, şehitlikte basın açıklaması yapmak yasaksa... Ermenistan'la kanka olup, Azerbaycan'la küsüyorsan...

Öcalan'ı affedelim derken, hayatında eline silah almamış profesörleri terörist ilan ediyorsan... Daha dün “Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterini NTV'den telefonla arayarak düşürdüler” diyen gazetenin ıslak imza haberini, en başta NTV, askeri savcılık soruşturmasını beklemeden, “Doğru haber” diye veriyorsa... “Belge varsa, verin gereğini yapayım” diyen Genelkurmay Başkanı'na “Olsa, dükkân senin” denip, söz konusu belge basına servis ediliyor ve sonra da “Genelkurmay Başkanı cevap ver, hani belge yoktu?” deniyorsa... Bir taraftan “Bakan'ın sözleri kişiseldir, hükümeti bağlamaz” denilirken, diğer taraftan “Albay'ın yaptığı bütün TSK'yı bağlar” deniliyorsa... Bazılarına taaa sınır kapısında seyyar mahkeme kurulup, bazılarına mahkemeye bile çıkarmadan yargısız infaz yapılıyorsa... Daha neyini merak ediyorsun, yaşın kurunun?

*

Milli Güvenlik Kurulu'nda 40 yıldır iki tehdit var; biri irtica, biri bölücülük diyorsan... Anayasa Mahkemesi, birini “laiklik karşıtı fiillerin odağı” ilan edip, öbürünü “bölücülük”ten yargılıyorsa... İkisi can ciğerse... Öbür ikisinin antidemokrat-ırkçı olduğunu iddia ediyorsan...

*

Gayet nettir durum.

PKK'lılar memlekete “faydalı”ysa, Türk Silahlı Kuvvetleri memlekete “zararlı”dır.

Yılmaz ÖZDİL

dayi

Profesör
Selocan..:clap2:

AşK_€r

arabeskçi
Yazılarında “kadınların özgürlüğünden yana görünüp de” sevgilisinin ya da karısının yaz günü çorapsız gezmesini hazmedemeyen nice aydınlar gördüm.

Güldüm geçtim.
Şimdi gülemiyorum.
Şimdi ben özür bekliyorum.

Çünkü yazılarında, nutuklarında, söylemlerinde “adaletten, hukuktan ve hukuk devletinden yana” görünüp de Albay Dursun Çiçek, mahkeme tarafından tutuklanınca “yaşasın adalet” diye sevinç naraları atanlar, mahkeme 43 saat sonra Albay Dursun Çiçek’i salıverince bu sefer “darbeciler hukuku geriletti” diye hâkimlere kızan, köpürmekte olan çok sayıda aydın görüyorum.

Kendinizi hâkim, savcı yerine koydunuz. Dursun Çiçek bugün de mahkemeye gelmedi. Bulun onu! Hemen getirin. Yazıları yazdınız. Bir tek “asın onu! Mahkemesini sonra yaparsınız” demediğiniz kaldı.

Vah aydınlığınıza!
Vah demokratlığınıza!
Vah liberalliğinize!
Vah hukukseverliğinize!

Hukuktan yanaysanız, hukuka inanıyorsanız bu çifte standardınız, bu iki yüzlülüğünüz nedir? Ordu atamalarında kendisine rütbe ve kıdem yükseltilmesi yapılmadı diye 4.5 ay bekledikten sonra “ıslak imzalı belgeyi savcılara postalayan” yüzsüz ihbarcı subayın ortaya çıkmasını isteyeceğiniz, onun bulunmasını adalet sisteminden talep edeceğiniz yerde Dursun Çiçek’i salıveren hukuka hönkürüyorsunuz.

Ne menem demokratsınız!

Albay Dursun Çiçek, “Belgeyi ben hazırlamadım, ben darbeci değilim, cuntacı değilim” diyordu. Devlet ve adalet, belgenin gerçekten Albay Dursun Çiçek’in kaleminden çıktığını ispatlayamıyor fakat “sahtekârlığı yapanı da” bulamıyordu. Bu çelişkili durum; “Dursun Çiçek’e ateş ederek aslında orduyu yıpratıyorlar, iktidar partisi ile Fethullah Gülen’i mazlum-mağdur göstermek istiyorlar yargısını” güçlendiriyordu. Ne var ki, 4.5 ay sonra yüzünü, kimliğini, kişiliğini gizleyen ihbarcı subayın gönderdiği belge için; profesör ve doçentlerin bulunduğu Adli Tıp heyeti, “Belge gerçektir, imza Dursun Çiçek’indir” dedi.

Yanılmıştım.
Özür dilemem gerekirdi.
Özür diledim.

Fakat şimdi; Albay Dursun Çiçek’i tahliye eden mahkeme heyeti; Albay’ın bu belgeyi yazdığına dair kuvvetli delillerin bulunduğunu gösteren hiçbir olguya rastlanamadı hükmüne vardı. Mahkeme; “Dursun Çiçek’in üzerine atılı suçları işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunmadığı” ifadesini kullandı ve onu serbest bıraktı.

Hukuk varsa!
Ona inanıyorsak!
Üstünlüğünü kabul ediyorsak.
Hukuk devletinden yanaysak!

Mahkemeye; “Dursun Çiçek’i serbest bıraktı” diye kızamayız. Bunun altında dayatma arayamayız. Özür dileyin ve yüzünü gizleyen 4.5 ay beklemeli ihbarcı subay ile sızdırma belgeyi yazan gazetede yüzünü kapatarak; “Belgenin hazırlanmasından Genelkurmay Başkanı’nın haberi var, ben de şahidim” diyen emekli generalin ortaya çıkmasını isteyin.

Bu iki subay kim?
Yüzlerini saklamasınlar.
Gün ışığına çıksınlar.
Dursun Çiçek’le yüzleşmeliler.
Adaletin önünde!
Halkın karşısında!

Necati DOĞRU

agbi

Yasaklı
Bu getirdiğiniz alıntının sahibi kim acaba?

Bîdâr

Aktifleşmemiş

fakiri

Kıdemli Üye
bir sürü yaygara çıkartıldı ülke gündemi günlerce meşkul edildi sonuç koca bir sıfır

Acaba MHP vey SP iktidar olsaydı sonuç sıfır olmayacak mıydı ?
,
Bence o zman sıfır rakamının kendisi bile yazılmazdı. Çünkü, o zaman hiç-hiçlik ve yokluk olurdu !

:blink:

manifesto

Yasaklı
Israrla CUNTACILAR ile TSK yı özdeşleştirmeye çalışıyorlar
Ömürleri böyle geçti
Ne zaman CUNTACILARA karşı bir hareket yapılsa karşımıza TSK ya mı saldırıyorsunuz diye dikildiler dikilmeye de devam edecekler çünkü CUNTANIN BOROZANCILIĞI ancak ekmek kapıları...

Hani PKK nın mı gömü cephaneliği daha çok TSK nın mı diye sorsak cevabı herkes verir sanırım

agbi

Yasaklı
AşK_€r;656564' Alıntı:
okuma yazman yok mu senin
sen ümmiyim diyordun.
gerçekten ümmisin galiba:halay:

Yoooo

Okuma yazmam var tabi o kadar ümmü değilim şükür.

Ben Necati DOĞRU ile Yılmaz ÖZDİL i kast etmiştim galiba siz okuduklarınızı anlamıyorsunuz veya stareji gereği anlamamışmı gözüküyorsun ?