Ebu Computer Rejim Günlükleri (01 Ocak - 06 Haziran 2016) Mevcut kilo 106 Kg Hedef 80 Kg

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Ebu Computer Rejim Günlükleri (01 Ocak - 06 Haziran 2016) Mevcut kilo 106 Kg Hedef 80 Kg

Bu aralar biraz fazla kaçırdım.

Börekler tatlılar filan derken hızlı kilo alımı meydana geldi.

Sağlıklı bir hayat için 80 kilo altına düşmem lazım.

E69oGD.jpg

Şuan 106 kiloyum.

Rejime Allah nasip ederse 1 Ocak 2016 itibari ile başlayacağım, 06 Haziran itibari ile bitireceğim.

Malum 6 Haziranda Ramazan ayı başlıyor.

Hedefe göre 26 kilo vermem gerekiyor.

Sürekli tartı fotoğrafı eklemek yerine, her 5 kilo verdiğimde fotoğraf ekleyeceğim. (100 Kilo 95 kilo 90 kilo v.s)

Konuyu açmamın amacı beni motive etmeye yardımcı olması.

Arada bir kendimi ödüllendireceğim, haftada bir olur ayda bir olur.

Ödül derken o öğünde istediğimi istediğim kadar yiyebileceğim.

2008 de yaptığım rejimde 3 ay gibi kısa bir sürede 102 kilodan 79 kiloya inmiştim.

Yani kısacası yapılması gerekenleri biliyorum, sorun sadece iradenin sağlamlığında:

Yapılması gerekenler:

1- Az yemek.

2- Tatlılardan hamur işlerinden uzak durmak.

3- Bol bol egzersiz yapmak. (Mümkünse gün içinde yaptığınız egzersizden ayrı gece yatarken 15-20 dk egzersiz yapıp yatmak.)

4- Fırsat buldukça yürümek.

5- Akşamları mümkünse aç yatmak yada hafif atıştırmak.

6- Yüzmek. (En önemlisi bu ama nerede yüzeceksiniz. Yüzmek hızlı bir şekilde bir kaç beden vücudu inceltir.)

7- Önünüze gelen yemek ne olursa olsun hayır diyebilmek.

8- Limonun yağ yakıcı özelliği nedeni ile limonlu sıcak su içmek.

9- Elma sirkesinin yağ yakıcı özelliği nedeni ile gün içinde içtiğimiz suya bir iki damla elma sirkesi damlatmak.

10- Bol bol su içmek.

İlk etapta hatırladıklarım bunlar.

Selam ve dua ile...

Yahayy

Kıdemli Üye
Selâm kardeşim.
Süper bir karar, aynı yollardan geçmiş biri olarak,
Hızla kilo kaybetme hedefinden çok, kalıcı bir vucut fitliği için Kas kütlesinde artış ,yağ oranında ciddi bir düşüş yapmayı hedefmeni öneririm. 90 lardan 75 e, yaklaşık 2 kat kas kütlesi yaparak inmiş, aynı yollardan geçmiş biri olarak sana önerilerim var.

Karar vermen, kararlılık en büyük adım, ikinci adımın mutlaka bilimsel beslenme ve cardio, fitness çalışmalarını incelemek, en az 1 hafta 10 gün bunlarla ilgilenerek temel bilgileri oturtmak.
Vucut ihtiyacına göre makro ve mikro besin ihtiyaçlarını çıkarmalı
, bir plan yapmalı, cardio egsersizlerinin yanına kas kaybı olmaması için mutlaka ağırlık ve güç fitness çalışmaları da koymalısın.

Rejim ile verilen kilo vucutta en Az yağ kadar su ve kas kaybına da neden olduğu için kalıcı olmadığı gibi sağlıklı da değil.önemli olan tartı kilosu değil yağ oranı ve aynadaki görüntüdür, ne fit modeller var ki yağlı adamlarlan daha ağırdır, çünkü kas çok yoğun ve ağırdır yağa göre.

Bu konuda yazağım çok şey var tabi, şuan kısıtlı zamanda sana pratik olarak önerilerim.
KasKuvvet.com ve gencvefit sitelerindeki planları inceleyerek başlayabilirsin, hedefini kilo vermekten öteye koy bence. Sana önerim düşük Karbonhidrat diyeti ve Laktat planı, aşağı yukarı fiziklerimiz aynı ve 3-4 ayda kilo vermekten çok daha fazlasını göreceksin.

Fiziksel güç, kondisyon ve manevra kabiliyeti olarak. basit fiziksel aktivitelerde bile zorlanırken 5 aylık bir süre içerisinde haftasa 3 gün, 3 Km aralıksız yüzebilen, bir tane barfiks yapamıyorken şimdi ciddi olarak ağırlık ve patlayıcı güç çalışmayı tecrübe etmiş biri olarak, sporsuz kesinlikle bu işin olamayacağına karar verdiğimde en güzel kararı aldığımı farkettim.
Detayları yine konunda konuşuruz.

Şimdiden başarılar.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adams77

Kanalizasyoncu
Bu aralar biraz fazla kaçırdım.

Börekler tatlılar filan derken hızlı kilo alımı meydana geldi.

Sağlıklı bir hayat için 80 kilo altına düşmem lazım.

E69oGD.jpg

Şuan 106 kiloyum.

Rejime Allah nasip ederse 1 Ocak 2016 itibari ile başlayacağım, 06 Haziran itibari ile bitireceğim.

Malum 6 Haziranda Ramazan ayı başlıyor.

Hedefe göre 26 kilo vermem gerekiyor.

Sürekli tartı fotoğrafı eklemek yerine, her 5 kilo verdiğimde fotoğraf ekleyeceğim. (100 Kilo 95 kilo 90 kilo v.s)

Konuyu açmamın amacı beni motive etmeye yardımcı olması.

Arada bir kendimi ödüllendireceğim, haftada bir olur ayda bir olur.

Ödül derken o öğünde istediğimi istediğim kadar yiyebileceğim.

2008 de yaptığım rejimde 3 ay gibi kısa bir sürede 102 kilodan 79 kiloya inmiştim.

Yani kısacası yapılması gerekenleri biliyorum, sorun sadece iradenin sağlamlığında:

Yapılması gerekenler:

1- Az yemek.

2- Tatlılardan hamur işlerinden uzak durmak.

3- Bol bol egzersiz yapmak. (Mümkünse gün içinde yaptığınız egzersizden ayrı gece yatarken 15-20 dk egzersiz yapıp yatmak.)

4- Fırsat buldukça yürümek.

5- Akşamları mümkünse aç yatmak yada hafif atıştırmak.

6- Yüzmek. (En önemlisi bu ama nerede yüzeceksiniz. Yüzmek hızlı bir şekilde bir kaç beden vücudu inceltir.)

7- Önünüze gelen yemek ne olursa olsun hayır diyebilmek.

8- Limonun yağ yakıcı özelliği nedeni ile limonlu sıcak su içmek.

9- Elma sirkesinin yağ yakıcı özelliği nedeni ile gün içinde içtiğimiz suya bir iki damla elma sirkesi damlatmak.

10- Bol bol su içmek.

İlk etapta hatırladıklarım bunlar.

Selam ve dua ile...

Halı saha maçı da ilave edilmeli. Ben unuttum nasıl yapılıyordu :)

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Rejim ile verilen kilo vucutta en Az yağ kadar su ve kas kaybına da neden olduğu için kalıcı olmadığı gibi sağlıklı da değil.önemli olan tartı kilosu değil yağ oranı ve aynadaki görüntüdür, ne fit modeller var ki yağlı adamlarlan daha ağırdır, çünkü kas çok yoğun ve ağırdır yağa göre.

Bu yazdığınız önemli.

Kas kaybetmemek lazım yağları eritmek lazım.

Ayrıca yağ olmasa da bir insan kaslı olsa yine kilosu ağır gelir.

Önemli olan fit bir vücuda sahip olmak, bu manada kilo çok da önemli değil.

Selam ve dua ile...

ummuhan

Kıdemli Üye
Katkılı, paketlenmiş yiyecekleri terk, ekmek ve şekeri unutmak, iki öğün yemek (tasavvufta bu insani vasıf kabul edilir) ki bu ramazanda da böyledir ve ömre uyarlanabilir çok rahat -bir ramazan sonrası aldığım kararla buna çok rahat devam edilebildiğini gördüm- aralarda bir şey yememek karatay beslenme usulüne uymak vesselam :)

Not: Bu arada şaşırdım kompitürün babasını "ufak tefek bir küçük", diye hayal ediyordum kardeş :)

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Evet, duyduğum yazıyorum, lütfen not alın.

Geliyor...

---

1-Yoğurt Tube isimli video oynatıcı siteye "nasıl koşulur" gibi bişeyler yazdığın zaman, nasıl koşacağını gösterir vücutçu abilerin tarifi ile yol alıyorsun.
Örneğin koşarken ayağımızın ön kısmı ilk yere temas eder olacakmış, bu profesyonel koşucuları falan izledim, harbiden adamlar önce ayaklarının önünü basıyor.
Ben bi koşayım dedim, bildiğim topuk vuruyoruz yere.
Çorapla koşayım dediğin zaman tam dersi oluyor, ilk önce ayağının önünü vuruyorsun.
Dolayısıyla çoraptan az hallice bi ayakkabı bulman lazım koşmak için, arz ederim

2-Hızlı şekilde yağ yakma usulüne araştıran yakin arkadaşlarım varıdı, geçen şöyle bişey göndermişti.
Gevurca ismini tam bilememekle birlikte bir koşu bandına yada stadyuma giriyorsun.
15 saniye hızlı koşuyor, 60 saniye yürüyorsun
15 saniye hızlı koşuyor, 60 saniye yürüyorsun

Bunu 10 kez yapıyorsun, vücut şoklanıyor, işte bişeyler oluyor.
Sonra acayip şekilde yağ yakıyormuşsun

3-Askerlik harici hayatımda hiç spor yapmadım.
Mahalle maçlarından ziyade maç yapmadım.
Komşunun kapısı taşladıktan sonra yaptığım seri koşuyu, başkaca yapmadım
Velevki bu başlık altında gaza gelirisem, yeşil sahalara tekrar dönebilirim.

Arz ederim

spesifik

آزادی قید و بند
akşamları ailece Zumba yapın bende onu tavsiye edeyim bari :)

Bu kadar yemek beğenmeyen birinin bu kiloda olması çok normal ... @abdullah birisi ile syn @Kaçak ı da listeye ekleyin derim ...
ağa halinden memnunmuş ..hani seni taşıyacaklara acıyoruz biz zaten :p

kilicarslan

Kıdemli Üye
süper...

protein dietini öneririm. Protein 2 kat fazla yag yaktiriyor insana, ayni zamanda yag yerine kaslarin erimesini engelliyor.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
akşamları ailece Zumba yapın bende onu tavsiye edeyim bari :)

Bu kadar yemek beğenmeyen birinin bu kiloda olması çok normal ... @abdullah birisi ile syn @Kaçak ı da listeye ekleyin derim ...
ağa halinden memnunmuş ..hani seni taşıyacaklara acıyoruz biz zaten :p

Müslümanın, atbutu, kilosundan değil, günah ve sevabından, ağır veya hafif olur @Büşra bacı...:)..

aslında, bende zayıflamak istiyorum da, net karar vermedim,,,,, ekmek ve akşamları yememeyi başarsam, kilo verceğime inanıyorum.... ama, gelde akşamları yeme,..:)

spesifik

آزادی قید و بند
Müslümanın, atbutu, kilosundan değil, günah ve sevabından, ağır veya hafif olur @Büşra bacı...:)..

aslında, bende zayıflamak istiyorum da, net karar vermedim,,,,, ekmek ve akşamları yememeyi başarsam, kilo verceğime inanıyorum.... ama, gelde akşamları yeme,..:)
Allah hayırlı ömür versin şaka idi elbette
yediden sonra boğazına düğüm atıver ... ya da sekiz ..