English grammar lessons

özzey

♥özlemzeynep♥
hazırlıkta hocam kanadalıydı ve bana böyle öğretti, sonra amerikan bir english speakerdan da böyle öğrendim onlar da mı yanlış biliyor :D, dahası tam tersini kullanmayı deneyemiyorum bile hafızama benim dediğim şekilde yerleşmiş tamamen

ve have to derken sahiplik hissediyor insan, have sahiplik fiili, yani içinde olan, sahip olduğun bir zorunluluk hissi anlamını veriyor insana bence, böyle açıklamak ne kadar doğru bilmiyorum ama bana bu şekilde görünüyor bu modal

ne derseniz deyin ben böyle öğrendim ve böyle öğreteceğim :D çünkü tatmin olmadım olamam da :p

özzey

♥özlemzeynep♥
he ama dersen ki amerikalılar farklı kullanıyor ingilizler farklı anlarım :thinking:
konuşma dilinde kurallara hep uyulmaz bilirim neyse acıklamalarını bekleyeceğim:D

dün kafam karışına kütüphaneyi yere indirdim velhasıl doğru hatırlıyormuşum, kitaplarımdaki açıklamalar da dediğim doğrultuda..

dré@m

...uzaklarda...
Web sitesi
www.ihvan-forum.com
Söylediklerimden farklı bir açıklamayla karşılaşmadım ama tanıdğım tüm ingilizce öğretmenleri de benimle aynı fikirde ve incelediğim tüm yabancı sitelerde de durum aynı..

have to impersonal (kişisel değil) -dışardan gelen zorunluluk
must personal (kişisel) -içerden

özlemcim american english ve british english değişiyor bazı yerlerde biliyorsun.
bir de şunu merak ettim gerçekten british english mi öğreniyorsun sen :)

example :
I must stop smoking. (I want to.)
I have to stop smoking. Doctor's orders.

fazla uzatmaya gerek yok sanırım, sen de çok ayrıntıya girme :)

sen o öğretmenlerle beni görüştürsene :D

tommy

Profesör
Söylediklerimden farklı bir açıklamayla karşılaşmadım ama tanıdğım tüm ingilizce öğretmenleri de benimle aynı fikirde ve incelediğim tüm yabancı sitelerde de durum aynı..

have to impersonal (kişisel değil) -dışardan gelen zorunluluk
must personal (kişisel) -içerden

özlemcim american english ve british english değişiyor bazı yerlerde biliyorsun.
bir de şunu merak ettim gerçekten british english mi öğreniyorsun sen :)

example :
I must stop smoking. (I want to.)
I have to stop smoking. Doctor's orders.

fazla uzatmaya gerek yok sanırım, sen de çok ayrıntıya girme :)

sen o öğretmenlerle beni görüştürsene :D

Dream inde belirttigi gibi have to disaridan gelen bisey bir nevi command yani lakin must iceriden gelen bisey, kesin boyle bu

simanur34

Üye
Ben bu ingilizceyi birtürlü öğrenemiyorum.Arapça ve Osmanlıca kelimelere bir bakayım daha unutmuyorum ama ingilizcede kafama girmiyor birtürlü .
Kolay bir yolunu bilmiyormusunuz:crying:

dré@m

...uzaklarda...
Web sitesi
www.ihvan-forum.com
Ben bu ingilizceyi birtürlü öğrenemiyorum.Arapça ve Osmanlıca kelimelere bir bakayım daha unutmuyorum ama ingilizcede kafama girmiyor birtürlü .
Kolay bir yolunu bilmiyormusunuz:crying:

sanırım en kolay yolu "ingilizceyi öğrenemiyorum" , "anlamıyorum" düşüncesini kafanızdan atmaktır. :)

Belli bir içerik içinde kelime öğrenmek daha faydalı olacaktır.Mesela ingilizcede temeliniz varsa stage 1den başlayarak hikaye kitapları okumak bunun en güzel yollarından birisidir.

adalı

Profesör
Web sitesi
adali81.blogcu.com
Must is usually stronger than have to and can indicate urgency or stress importance.

I'm looking for Sue. I have to talk to her about our lunch date tomorrow. I can't meet her for lunch because I have to go a business meeting at 1:00.

The speaker is simply saying, "I need to do this and I need to do that."

Where's Sue? I must talk to her right away. I have an urgent message for her.

The speaker is strongly saying, "This is very important!"

avrasya

Paylaşımcı
ya bu ben bu prepositionlarda çok zorluk yaşıyorum özellikle essaylerde.sizce en kolay nasıl öğrenebilirim?

tullab

Üye
ingilizce konuşmak en güzel yöntem.
kimse yoksa senle konuşacak geç aynanın karşısına, ne geliosa sööle
:D

D

dantellektuel

Guest
Rusça öğrenirken dil öğrenme üzerine hocamın bir lafı vardı ayıp olmazsa söylerdim de neyse gerek yok.valla bence burdan sadace ingilizce konuşalım ve hiç türkçe kelime karışmasın.

Yes here you are pleaseç Everbady lets talk only speak english. English is very easy than the other languages. What think you about this subject?

tullab

Üye
Let's share our grammar knowledge in this part and also if you any question i will try to help you ;)

(bu bölümde grammer bilgilerimizi paylaşalım ayrıca sorularınız varsa size yardımcı olmaya çalışacam )

sen iolp de ki dream misin ??

:)

D

dantellektuel

Guest
iolp ne abi? Ben bir çok kişi için dream(rüyayım) ama o söylediğiniz zatı muhterem ben değilim...:O

D

dantellektuel

Guest
you must say are you dream at the iolp, dont speak turkish please. Only speak english...

tullab

Üye
Rusça öğrenirken dil öğrenme üzerine hocamın bir lafı vardı ayıp olmazsa söylerdim de neyse gerek yok.valla bence burdan sadace ingilizce konuşalım ve hiç türkçe kelime karışmasın.

Yes here you are pleaseç Everbady lets talk only speak english. English is very easy than the other languages. What think you about this subject?

ı saw your message after ı send that message, sorry:(:(

than after this time we only write in english;)

English is very easy than the other languages. What think you about this subject?

ı think so. english is easier than turkish. if you know and use turkish, you can speak and use english much easier

:clap2::clap2: just do it !!!

D

dantellektuel

Guest
O it is very good up to now. What do you do? I think so you are new in this forum?

tullab

Üye
yes that's right ..

I'm new.

ı was searcihg for sth on the net. ı came across this site.