Erdoğan kredi kartı kullanıyor vatandaşa kullanma diyor :)

manifesto

Yasaklı
İftar sonrası yaptığı konuşmada Bankaların vatandaştan haksız yere aldığı komisyonların devasa boyutta olduğunu söyledi
ki sonuna kadar haklıydı
Bankalar komisyon adı altında vatandaşı soyup soğana çeviriyor astronomik karlar ilan ediyorlar
Ancak kredi kartı kullanmayın derken kendisi cüzdanında bir kaç tane kredi kartı taşıyordu
Bu doğru bir davranış değil
Kredi kartı ödeme kolaylığı sağlar ve kayıt dışı ekonomiyi engeller
Erdoğan vatandaşa kredi kartı kullanmayın diyeceğine bankaların vatandaşı soymasını engellemeli
Vatandaş hakkını koruması için onu seçiyor
Şikayet etme makamında değil
Çözüm üretme makamında
Yasal değişiklikleri yaparsın
Komisyonları düzenlersin
vatandaş rahat eder

Erdoğan'ın cüzdanı

AynAlı

Kıdemli Üye
türkiyedeki bütün yandaş bankalarda hesabı vardır. hatta avrupadaki bazı bankalarda hesabı olduğunu söyleniyor.

ibrahimi

Has Uşak
Belki banka kartıdır @manifesto , nereden biliyorsun :O

Kayıt dışı ekonomiyi engellemesi açısından önemli. Kredi kartı çektiğinizde esnaf sormadan hemen fişini kesiyor çok şükür.
Düzenli, faize bulaşmadan kredi kartı kullanımında bir sıkıntı olmasa gerek.

Ayrıca; maaş hesabınız olduğu bankaların çoğu, kredi kartı ücreti talep etmiyor bildiğim kadarıyla. İtiraz ettiğinizde zaten geriye iade ediyorlar.

mustafayildiz15

Profesör
kanıt kredi kartı olduğu belli olmayan kartların bulunduğu cüzdan resmi :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
cfw5n89kwmg03yrc9.jpg

Sözcü gazetesi bu sefer tam 12 den vurmuş:)

Bir insan birilerine bir şey tavsiye ediyorsa ilk önce o tavsiyeyi kendisi uygulamalıdır, yoksa sözünün hiç bir geçerliliği olmaz.

(Aslında kredi kartı kullanmayın tavsiyesi son derece DOĞRU bir tavsiyedir, bunu da belirteyim)

cemaliii

Kıdemli Üye

Erdoğan vatandaşa kredi kartı kullanmayın diyeceğine bankaların vatandaşı soymasını engellemeli
Vatandaş hakkını koruması için onu seçiyor
Şikayet etme makamında değil
Çözüm üretme makamında
Yasal değişiklikleri yaparsın
Komisyonları düzenlersin
vatandaş rahat eder

bu cümleler çook önemliydi. ama kafadan taraf olan insanlar bu cümleleri kurmayı düşünemezler. hatta bu cümleleri göremezler. nitekim ne düşünebildiler ne görebildiler. bunun yerine "Türkiye düşmanlarının inadına seninleyiz Başbakanım" gibi absürd bir cümle kurarlar. ne yani manifesto şimdi türkiye düşmanı mı oldu? yoksa faiz lobisi mi? böyle düşündüğünüz müddetçe haksızlıklara uğramaya mahkumsunuz, hatta bunu hak ediyorsunuz.

AynAlı

Kıdemli Üye
kaynak dediği para :D sağlam bir kaynağınız var tabi.

lafons7275

Kıdemli Üye
mustafayıldız ve salimabi Tayyip'i tutmanızı anlıyorum. Kılıçdaroğlu mu gelsin başımıza gibi bir durum.

Ama yahudiden nefret ediyoruz diye hristiyanı methedemeyiz. Anca hristiyanlar yahudilerden daha az şerlidir diyebiliriz. Yaptığım teşbihtir sadece yoksa Tayyip için hristiyandır demedim.

efruz

Kıdemli Üye
Sözcü Gazetesi yazmış ve Resimlemiş öylemi.Bu gazete Gezi parkı eylemlerinde Maraton koşusunu taksime giden eylemciler diye haber yapan bir yalancı.:) Sözcü Yazmış bizim saflarda Vurun Abalıya demiş.

reis

Kıdemli Üye
La bu Tayyip ne çok insanı(!) yaralamış arkadaş...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Sözcü Gazetesi yazmış ve Resimlemiş öylemi.Bu gazete Gezi parkı eylemlerinde Maraton koşusunu taksime giden eylemciler diye haber yapan bir yalancı.:) Sözcü Yazmış bizim saflarda Vurun Abalıya demiş.

:))))) ne yalanlarına şahit olduk halk tv ve sözcünün, fotomontajlarına :)))

manifesto

Yasaklı
Bizim ki dost meclisinde söylenmiş bir söz olarak algılanmalı
Bu Erdoğan düşmanlığı veya ak parti düşmanlığı değil
Etrafında yalaka çok olursa sana doğruları söylemeni veya doğruları yapmanı telkin edecek insan bulamazsın

Benim maaş hesabım var aynı banka bana kredi kartı da göndermiş
Sonra baktım ondan 95 tl ücret kesmişler
Aradım dedim ben maaş müşterisiyim falan
kırk dereden su getirdiler
Borcunu tamamlayıp kartımı kapatıcam

Bankalar müşterilere yolunacak kaz muamelesi yapmaya devam ederse insanımız borç ödemekten kurtulamaz
Bu yüzden kamu bankaları dahi kredi kartlarından 50 çeşit komisyon alıyorken
Özel bankaları ne diye şikayet ediyor?
Önce kendi bankalarını denetle düzenle

Bankaların Komisyon kesintileri ve faiz oranları ve dosya masrafı gibi işlemlerine bir an önce düzenleme şart
Bankalar zenginleşirken vatandaş çulsuzlaşacak

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sayın Başbakan 11 yıldır tek başına iktidar ama nedense hiç iktidarda olmamış gibi muhalafet etme yaklaşımları tribünlere oynama (gazlama) taktikleri başbakana yakışmıyor. Denildiği gibi o makam şikayet etme makamı değildir. . . . . .Diğer absürd, eli bayraklı parti taraftarı gibi ezbere slogan atanların yorumları gerçekten kalitesizlik. Kredi kartı , Kredi gibi banka tuzaklarına 11 yıldan bu yana milletimiz hergeçen dahada borçlanıyor. Buda Akp hükümetinin ekonomideki büyük başarısı olsa gerek.!