Erdoğan'ın ustalık dönemi,bu nasıl ustalık USTA?

manifesto

Yasaklı
Son 3 seçimde Erdoğan'ı desteklemiş birisi olarak yazıyorum
Ak Parti'nin Türkiye'ye yaşattığı büyük değişim ve dönüşümün farkında olan biri olarak yazıyorum

Bu ustalık dönemim dediği dönemi hiç beğenmedim
Ne yalan söyleyeyim
Emekliye memura %2 zammı binbir pazarlıkla verirken Vekile ışık hızıyla %100 zam vermesini beğenemedim,Usta bu nasıl ustalık?

Yıllarca yüzbinlerce askerlik mağduru vatandaş bedelli askerlik beklerken geçmiş yıllarda verilen rakamların iki üç katı rakamla yani 30 bin TL ile bedel ödetilmesinin NESİ USTALIK?
Aylar oldu hala başvurular birkaç bini geçemedi?

Milyonlarca yeşil kartlı garip gureba sağlık hizmeti alıyorken tümünün hakkını iptal edip olmayan paralarıyla onlardan para istemenin nesi ustalık?

Milli eğitim sisteminde bir öğrenci ilköğretimi bitirene kadar 7-8 öğretmen değiştiriyorken daha bu sorunu çözememişken öğretmene para verip iş sağlamazken tablet bilgisayar takıntının nesi USTALIK USTA?

Usta ben bu USTALIK dönemini sevemedim..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Adamın 12 bin dönüm arazisi buğday ekiliydi ve sabah akşam yağmur diye dua ediyordu. Kadıncağızda beli bükülerek 4 tane halı yıkamıştı o'da sabah akşam dua ediyordu, Halılar kuruyana kadar yağmur yağmasın...

Ben şahsen zam istemiyorum ama piayasadaki hiç bir şeye de zam yapmasınlar. Doğalgaz elektrik toplu taşıma ücretleri vb. her şey 2011 in ilk aylarındaki gibi olsun...

girdap

Ordinaryus
Bazı Zaman yazarları da sanal muhalefet olusturma gayretinde nedense. Hayrolsun..

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
nankörlük yapmayin,her acidan civileri cikmis, parazitlerle dolmus tasmis,icden ve disdan düsmanlarinin fitne ve fesad oyunlariyla calkalanmaya calisilan,milleti birbirine düsürülmeye calisilan,yüz yildir bizi yönetenlerin alet oldugu ahlaksizligin yaygin oldugu bir ülkede gücü ve yetkisi kisitli olan bir basbakanin ustalik dönemi ancak bukadar olur.Ilerleme yavasda olsa devam ediyor,SABIRLI OLUN.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ustalık dönemi de iyi gidiyor.Arkasındayız başbakanımızın.

ibrahimi

Has Uşak
Eleştiriyi nankörlük olarak değerlendirmek hata,bence bir eleştiri başlığı açılabilir ve yapılan yanlışlar beyan edilebilir,yapılan doğrular da bir başlıkta beyan edilebilir.Bunda herhangi bir nankörlük yok. Üstüne üstlük Türkiye'nin sancısı doğru dürüst muhalefet olabilecek bir partinin olmamasıdır.

Bu arada @manifesto ya katılmamak elde değil. Bakıyorsunuz emeklilik yaşı 65'e çıkarılmış,emeklilik maaşlarından örnek vermiyorum bile, bir vekil bir kere seçilsin sonra dünya kadar emekli parası alsın,sıkışınca halka soruyorsun halka niye sormadın?

Benzin,lpg,mazot artık ayda 2 kere zam yer oldu. Lpg 2,38di 2,41 oldu dün gördüm tabelada 2,49 oldu. Motorlu taşıtlar vergisine gelen zamdan haberdarsınızdır zaten. Bütçe açıklarını halktan çıkaramazsın, kayıtdışı ekonomiyi kayıtlı yapmadan.

Kaçak elektiriğin faturası halka yansıtılıyor. Devletin görevi mi kaçağı bulup cezalandırmak yoksa halkın işi mi? Biri bana bunu açıklasın.

Her ile bir üniversite açılıyor. Şehrin özellikleri göz önünde bulundurmadan bir sürü bölüm açılıyor. Geçen bir doktora öğrencisiyle görüşüyorum, demir çelikle alakalı bir bölümde doktora yapıyor.Anadolu da bir üniversitede asistan. Peki diyorum bu bölüm bu ilde var ama sanayinin o ilde durumu nedir.Ne sanayisi,öyle birşey yok diyor doktora öğrencisi.

Bilinçsizce yapılan sözde iyileştirmeler hiç bir işe yaramıyor. Üniversitelerin açılması bilinçsizce, emeklilik olayının yapılması bilinçsizce. Hele şu avrupa uyum yasaları... Biz avrupanın refah seviyesine çıktık mı ki bize oraların yasalarını dayatıyorsunuz?

V.s. v.s. diye gider.
Kusura bakmasın kimse biz kimsenin körü körüne destekçisi olmayacağız.

ates124

Paylaşımcı
nankörlük yapmayin
Tayyibe dokunmak ibadet dememiz gerekiyordu.. Tipik Fetullah Gülen müdavimi, sen bilmezsin sus nankörlük yapma iftira yapmna vs vs.. KAFİR'e hoşgörü dialog Kendi TAASUbunu eleştirildiğinde sus, konuşma şükret ........ ALLAH ıslah etsin sizin bu taasubunuz KAFİR'de bile yok...
Kadir MISIROĞLU: '' Devir PUTÇULUK devri, PUT ne yaparsa doğrudur...''

talib

Kıdemli Üye
Ben şahsen zam istemiyorum ama piayasadaki hiç bir şeye de zam yapmasınlar. Doğalgaz elektrik toplu taşıma ücretleri vb. her şey 2011 in ilk aylarındaki gibi olsun...

Ya herkes sizin gibi zengin değil ise :p Öğretmenler karı koca çift maaşlı oldukları için biraz daha rahat geçiniyorlar. Yoksa tek maaşlı öğretmenlerin durumları hiç iyi değil. Dindar bir öğretmen eşim çalışmasın der ise ne dersiniz bu kişi İstanbul'da yaşıyor ise.. Hele bir de ek ders alamıyor ise. Siz zammı reddedin ama maalesef öğretmen en düşük memur statütüsüne düşürüldü AKP zamanında.. Her Bakan uğurlanışında dindar öğretmenler dahi çok şükür kurtulduk bu adamdan dedi ama gördüğü hep daha kötüsü geldiği..

Kendilerine gelince gerçekçi yaşam koşullarını öne süren hükümet memura gelince ekonomik göstergeleri ortaya koyuyor. E hani herşey çok güzeldi. Ekonomi iyiydi, nasıl bu memura yansımaz? Ve öğretmen nasıl en düşük memur statüsüne düşürülür, sonra eğitim neden bu halde denir? E AKP bu hale getirdi daha çok..

fakiri

Kıdemli Üye
Sanıyorum F.G. Cemaati ile Tayyib bey'in arasına bir hayli LİMONİLİK girmiş durumda ! Sebebini bilemiyorum ama, görüntüler bunu gösteriyor. Bendeniz vaktiyle yani, bir hayli zaman önce Tayyib bey'i cemaatin uyduluğuna girmekle sürekli eleştirirdim de bazıları küplere binerdi !

veri

Yasaklı
fakiri dediğin ne kadar doğru
hadi doğruluk kısmına bakalım
cemaatin oy oranı yüzde 50 nin üzerinde mi ki

bu bana almanya seçimlerindeki yüzde 2 lik müslüman oy oranını hatırlattı.
bayağı havalara girmişti ülkemiz

peki ya yüzde 98 lik alman oyunu nereye koyucaksınız:)

halkı tanıyıın artık
neye nasıl oy veriyor.
cemaatin emri dışında başka partilere oy veren çok insan var.

talib

Kıdemli Üye
Cemaatlik bir durum yok. AKP biliyor ki, halk ameli yönden çok dindar olmasa da genlerine kadar sirayet etmiş bir müslüman inancına sahip. CHP ve MHP'ye kolay kolay oy vermez, paşa paşa bize verecekler şımarıklığı var biraz.

bi husben

Kıdemli Üye
fakiri dediğin ne kadar doğru
hadi doğruluk kısmına bakalım
cemaatin oy oranı yüzde 50 nin üzerinde mi ki

bu bana almanya seçimlerindeki yüzde 2 lik müslüman oy oranını hatırlattı.
bayağı havalara girmişti ülkemiz

peki ya yüzde 98 lik alman oyunu nereye koyucaksınız:)

halkı tanıyıın artık
neye nasıl oy veriyor.
cemaatin emri dışında başka partilere oy veren çok insan var.

veri ne haber nasıl gıdıyor tahrıfat calısmaları acaba yakında ehli kitabı vatandaş yapıp kendinize oy verdirirseniz hiç şaşırmam

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ya herkes sizin gibi zengin değil ise :p Öğretmenler karı koca çift maaşlı oldukları için biraz daha rahat geçiniyorlar. Yoksa tek maaşlı öğretmenlerin durumları hiç iyi değil. Dindar bir öğretmen eşim çalışmasın der ise ne dersiniz bu kişi İstanbul'da yaşıyor ise.. Hele bir de ek ders alamıyor ise. Siz zammı reddedin ama maalesef öğretmen en düşük memur statütüsüne düşürüldü AKP zamanında.. Her Bakan uğurlanışında dindar öğretmenler dahi çok şükür kurtulduk bu adamdan dedi ama gördüğü hep daha kötüsü geldiği..

Kendilerine gelince gerçekçi yaşam koşullarını öne süren hükümet memura gelince ekonomik göstergeleri ortaya koyuyor. E hani herşey çok güzeldi. Ekonomi iyiydi, nasıl bu memura yansımaz? Ve öğretmen nasıl en düşük memur statüsüne düşürülür, sonra eğitim neden bu halde denir? E AKP bu hale getirdi daha çok..
Allah cc rahmetine gark etsin Erbakan Hocamın yerini hiç biri tutamaz.

Bu arada bende tek maaşlıyım ama israf etmediğim için geçinebiliyorum. (sanıyorum):gl

talib

Kıdemli Üye
Allah cc rahmetine gark etsin Erbakan Hocamın yerini hiç biri tutamaz.

Bu arada bende tek maaşlıyım ama israf etmediğim için geçinebiliyorum. (sanıyorum):gl

Tek maaşın ek dersi var, kurs etüdden yana geliri varsa ve mütevazi bir Anadolu şehrinde yaşanıyor ise mesele yine olmaz çok fazla. Ama düşünün adam İstanbul'da, ek dersi çok yok, etüdü kursu yok, idareci de değil.. E ne yapacak bu insan, kiralar malum.. Ev de kendinin değil. Yani bir öğretmenin klasik durumu budur. Tabi şimdi millet çalışan bir eş alıyor da rahat ediyor. Yoksa öğretmen maaşını Tayyip köpeklerine versin diyeceğim ama... Yoldan, yanından geçeni, kendilerine hizmet edenleri bile daha fazla alıyordur. Öğretmen maaşı, doktor mühendisler ile kıyaslanması gerekirken AKP'den sonra asgari ücretten iyi ya demeye başladı halk.

salimabi

Kısıtlı Erişim
Son 3 seçimde Erdoğan'ı desteklemiş birisi olarak yazıyorum
Ak Parti'nin Türkiye'ye yaşattığı büyük değişim ve dönüşümün farkında olan biri olarak yazıyorum

Bu ustalık dönemim dediği dönemi hiç beğenmedim
Ne yalan söyleyeyim
Emekliye memura %2 zammı binbir pazarlıkla verirken Vekile ışık hızıyla %100 zam vermesini beğenemedim,Usta bu nasıl ustalık?

Yıllarca yüzbinlerce askerlik mağduru vatandaş bedelli askerlik beklerken geçmiş yıllarda verilen rakamların iki üç katı rakamla yani 30 bin TL ile bedel ödetilmesinin NESİ USTALIK?
Aylar oldu hala başvurular birkaç bini geçemedi?

Milyonlarca yeşil kartlı garip gureba sağlık hizmeti alıyorken tümünün hakkını iptal edip olmayan paralarıyla onlardan para istemenin nesi ustalık?

Milli eğitim sisteminde bir öğrenci ilköğretimi bitirene kadar 7-8 öğretmen değiştiriyorken daha bu sorunu çözememişken öğretmene para verip iş sağlamazken tablet bilgisayar takıntının nesi USTALIK USTA?

Usta ben bu USTALIK dönemini sevemedim..

her şey sırayla usuletle ve de suhuletle.acele etmeyelim.

salimabi

Kısıtlı Erişim
6.jpg

elcevap, yeter mi?