Erkeğin kadına selam vermesi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Burada sizi okuyanlar konuyu bilmiyor. Ahmed hocaya belkide iftira atıyorsunuz. Madem yargıya intikal etmiş sonucunu buraya taşırsınız. Herkes anlar.
Ahmed hoca eğrisi ile doğrusu ile benim 30 seneye yakın zamandır tanıdığım bir hoca dır.
Yarın huzuru ilahide zarar veriyor diyenlerinde neler yaptığını görürüz inşaallah
Hocalar kolay yetişmiyor harcamayın
Müminin şahsiyeti zehirlidir

Lisede öğrenciyken kendisinin yenibosnada camide yaptığı sohbetlere katılırdım. Uzaktan vaazinı dinlemekle insanı tanımak benim için mümkün olmamış. Bu benim kanaatim. Herkes hür iradesiyle kendi kanaatini oluşturur. Saygı duyarım.

ebumusab

Üye
Ahmed hoca zaman zaman hocamada sarar.
Çok özür dilediğinide bilirim. Ama bu onu münafık yapmaz. Kaldiki özüm daha berbattır. İslama onun kadar hizmet edenler irşad anlamında iki elin parmakları kadardır
Bu sebeble kötülemeyin dedim
Efendimizin tabiri ile kimilerinin nedameti kimilerinin amellerinden hayırlıdır( mealen)
Bilemeyiz günahlarının tevbesi varmıdır yokmudur

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hayırdır Abdullah abi, aba altından sopamı gösteriyorsun..!!
Hocama lafmı etti! pes yahu,o laf etti ben hakaret ettim öylemi,o durup duruken saldırmadı ben saldırdım öylemi,o hakaret etmedi ben hakaret ettim öylemi,siz ne içiyorsunuz yahu,Allah'tan korkun biraz Allah'tan..!
Ta konun başından beri Yukarda salyasını akıtıp hakaret eden militanınıza tek bir lafın yok ,çıkmış burda adap,edep dersi vermeye kalkışıyorsun..!birde hakareti görmeyip Hocana laf etti diyorsun,artık sizde hakaret nasıl oluyorsa..!!
Bana,"yakıştımı" demeden önce elemanınız,Muallim hocaya hakaret ettiğinde " şiamıymış"diye soracağına önce ona yakışmadığını söyleseydinde tüm Forum ne kadar vakarlı biri olduğunu görseydi!,
yahu adam sırf ben konuya yazıp, iftira ve pisliğini ortaya çıkarttım diye bana dalaşmak maksatı ile alakasız şekilde hakaret ediyor,tüm bunları görme,!şimdi burda Cübbelinin ismi geçince,"yakıştımı" !!!
Cübbeli kim..?
Millete yanmaz kefen,sırattdan geçiren terlik satarak,TV'lerde komedyenlik yapan biri.!ki yukarda hiçbir mesajımda Cübbeliye hakaret de etmiş değilim,avanesi salyalı bir pislik var onaydı sözüm,ha hepsinin zihniyetleri aynı o ayrı..
Cağaloğlunda matbacıymış,oralara hiç girmeymiş,lafa bak!, duyanda sahte para basıyorlar sanacak.!.
Sen benim bugüne kadar mesajlarımda Mahmut Ustaosmanoğlu'na bir tek kötü söz söylediğimi duydunmu,senin tabirin ile hiç oralara girdimmi,bizde bulunduk zamanında Fatih,Çarşamba'da,bence sende oraları hiç girme..!!
adam çıkmış Ömer efendiye hakaret ediyor,sen Cübbeli diyorsun,Cübbeli'de senin benim gibi biri,
Ha Mahmut Ustaosmanoğluna bir sözüm olursa o zaman çıkar bu tepkini verirsin...
Şahsıma istediğinizi söyleyebilirsiniz, her şekilde hakaret de edebilirsiniz,layıktır...!
Amma kimse mübareklere hadsizlik yapmaya,dil uzatmaya kalkışmasın! misli ile karşılığını alır....!!!

aba altından niye sopa göretereyim, bildiğimi kemseye aldırmadan söylerim, burda kimse benim militanım değil, herkez kendi adına konuşur ve davranır,
ben kebikec in muallim hoca olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim, kaldıki , bilmeden evvel, kebikeci tanımadığım için, şia olduğunu söylediğinde, tanımadığımı, kendi diliyle ikrar etmedikçe itham etmiyeciğimi söylemişim zaten.
Gelelim Cübbeli hocaya, Cübbeli hoca, şeyh değil, bir hocaefendi, kendi tarzı ve uslubü var, kimi bu uslubü sever kimi sevmez, seven dinler, sevmeyen dinlemez, bu kadar.
simdi , Cübbeli hocaya bir iftirada bulundun, yanmaz kefen diye, bak hiç lafı çevirmeden, senden, Ahmet Hocanın ağzından, yanmaz kefen lafını buraya taşımanı istiyorum, aksi takdırde, Müslüman br hocaya iftira atmış olacaksın.

diğer mevzuu, cağaloğlu, takvim bölümünde çalışanların, milleti nasıl tekfir edildiğini ilk o vakitler şahit olmuştum, tabi cahilcane, sonradan, nasıl bir çoğunun namazı dahil nasıl terkettiklerinide, Allah hidayet nasib etsin,,,

Refah dinine mensup, mahmud hocanın molları adlı kitab kime ait, onuda sen daha iyi bilirsin..

senin hakkında, düşüncem, genelde orta yolu tutan bir arkadaş olarak gördüm, tabi ayağına basılırsa içinden ne çıkar onu bilmem..:)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ayetleri mızrağın ucuna takıp müslaman kanını dökmeye devamkee
cennet müslüman kanını dökene veriliyormuş(!)
tanımadığın şahsiyetler hakkında konuşma o vakit, elinin altında internet var, bu adamlar ne demişte, reddiye yemişler, en azından onu araştır...yok ya, ayeti kerime ile iffeti ortaya beyan edilmiş, Hz. Aişe annemize, iftira edene, ben müslüman diyeceğim öylemi, veya sen müslüman diyorsun he, Hz.Meryem annemizede iftira edenede diyormusun, veya Adem aleyhisselam ve Havva annemize haşa cahil diyene..

Hakperest

Kıdemli Üye
tanımadığın şahsiyetler hakkında konuşma o vakit, elinin altında internet var, bu adamlar ne demişte, reddiye yemişler, en azından onu araştır...yok ya, ayeti kerime ile iffeti ortaya beyan edilmiş, Hz. Aişe annemize, iftira edene, ben müslüman diyeceğim öylemi, veya sen müslüman diyorsun he, Hz.Meryem annemizede iftira edenede diyormusun, veya Adem aleyhisselam ve Havva annemize haşa cahil diyene..
yani şia hepsi böyle kafir diyorsun
şimdi sen hem onlara hem de sünni alimlere iftira atmış oluyorsun

bu reddiyelerinizi önce kafirlere karşı kullanın
islam alemini iç savaşa sürüklemek çok acımasızca
Fitne uykudadır uyandırana lanet etti peygamber efendimiz sav

sen uyandırdın demiyorum
kim uyandırdı ise laneti hakkediyor.
sahabe kanı değerli de şimdiki müslüman kanı mavi renki uzaylı kanı mı

Allah içimizdeki kini söküp atsın, İslam alemini kardeş kılsın..
ellerini kanlarından, dillerini ruhlarından çeksin..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Konu nerelerden nerelere geldi.

Şeytanın bizimle uğraşmasına bölmesine parçalamasına gerek yok nefislerimiz bunu çoktan yapmış zaten.

Diğer yandan konunun özüne dönecek olur isek bir dükkana girdim içerde bir bayan var ve ben diyorum ki;

- Günaydın, iyi akşamlar, hayırlı sabahlar v.s v.s

Ama Selamün Aleyküm diyemiyorum fitnedir diye.

Hani müminler kardeşti. Din kardeşime selam veremeyecekmiyim.

Enteresan bir durum.

Not: Yazışmalarımızı bir birimizi kırmadan yapabilirsek güzel olur. Bir birimizin hakkına girmeyelim. Siz karşınızdakinin şeyhini liderini tekfir ederseniz o kişide sizinkini tekfir eder. En basitinden Mevdudi tefsir yazmış bir insandır. Mevdudi'ye laf söyleyebilmem için en azından muhaddis olmam fakih olmam gerekir ki bu ilimler bende yok. Durduk yere vebale girmeyelim.

Selam ve dua ile.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ahmed hoca zaman zaman hocamada sarar.
Çok özür dilediğinide bilirim. Ama bu onu münafık yapmaz. Kaldiki özüm daha berbattır. İslama onun kadar hizmet edenler irşad anlamında iki elin parmakları kadardır
Bu sebeble kötülemeyin dedim
Efendimizin tabiri ile kimilerinin nedameti kimilerinin amellerinden hayırlıdır( mealen)
Bilemeyiz günahlarının tevbesi varmıdır yokmudur

Eyvallah dedim ve sildim yazdığımı. Kendisinden beklemedigim yakistiramadigim tavırlarına şahit olunca biraz kontrolsüz yazdım. Hakkınızı helal edin.

kebîkec

İhvan Forum Üye

Şeytanın bizimle uğraşmasına bölmesine parçalamasına gerek yok nefislerimiz bunu çoktan yapmış zaten.

Diğer yandan konunun özüne dönecek olur isek bir dükkana girdim içerde bir bayan var ve ben diyorum ki;

Enteresan bir durum.

Not: Yazışmalarımızı bir birimizi kırmadan yapabilirsek güzel olur. Bir birimizin hakkına girmeyelim. Siz karşınızdakinin şeyhini liderini tekfir ederseniz o kişide sizinkini tekfir eder. En basitinden Mevdudi tefsir yazmış bir insandır. Mevdudi'ye laf söyleyebilmem için en azından muhaddis olmam fakih olmam gerekir ki bu ilimler bende yok. Durduk yere vebale girmeyelim.

Selam ve dua ile.

Bu tür konulardan bahs eden âyetler bizi kalbinde hastalık olanlara karşı uyarır. Aslında onları ciddiye alması biraz sinir bozucu ama onlara bir şey olmayacağı daha doğrusu kaybedecek bir şeyleri olmadığı için bizim zarar görmememiz için. İsmet Ozel in bir domuzla güreşmeme tavsiyesi gibi.

Ayette kadınların tok bir ses ve tavırla konuşmaları kalbinde hastalık olanlara prim Vermemeleri emrediliyor. Nur süresinin 30. Ayetinde önce erkeklere gözlerini korumaları ardından 31. Ayette de kadınlara örtülü olmaları emrediyor.

Kısaca ortamda fitneciler yoksa fitne de yoktur. Var sa selam vermeyi bırak aklından bile geçirmemek veya Hz. Ömer gücünde olup fitnelerini girtlaklarina tikmak gerekiyor.

Benim anladığım bu....

Sofuoglu

Ordinaryus
aba altından niye sopa göretereyim, bildiğimi kemseye aldırmadan söylerim, burda kimse benim militanım değil, herkez kendi adına konuşur ve davranır,
ben kebikec in muallim hoca olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim, kaldıki , bilmeden evvel, kebikeci tanımadığım için, şia olduğunu söylediğinde, tanımadığımı, kendi diliyle ikrar etmedikçe itham etmiyeciğimi söylemişim zaten.
Gelelim Cübbeli hocaya, Cübbeli hoca, şeyh değil, bir hocaefendi, kendi tarzı ve uslubü var, kimi bu uslubü sever kimi sevmez, seven dinler, sevmeyen dinlemez, bu kadar.
simdi , Cübbeli hocaya bir iftirada bulundun, yanmaz kefen diye, bak hiç lafı çevirmeden, senden, Ahmet Hocanın ağzından, yanmaz kefen lafını buraya taşımanı istiyorum, aksi takdırde, Müslüman br hocaya iftira atmış olacaksın.

diğer mevzuu, cağaloğlu, takvim bölümünde çalışanların, milleti nasıl tekfir edildiğini ilk o vakitler şahit olmuştum, tabi cahilcane, sonradan, nasıl bir çoğunun namazı dahil nasıl terkettiklerinide, Allah hidayet nasib etsin,,,

Refah dinine mensup, mahmud hocanın molları adlı kitab kime ait, onuda sen daha iyi bilirsin..

senin hakkında, düşüncem, genelde orta yolu tutan bir arkadaş olarak gördüm, tabi ayağına basılırsa içinden ne çıkar onu bilmem..:)
Abdullah abi seni az çok tanırım,bugüne kadarda birbirimizi çok tasvip etmesekte karşılıklı herhangi bir sorun yaşamadık diye düşünüyorum..
En azından karşılıklı konuşululabilecek birisin..!
Diğer dilinden pis salya akan cemaatinizin militanları gibi değilsin..!
Ama ne hikmetse hala onların pisliğini görmezden geliyorsun,en azından bana yaptığın "yakışıyor mu" ikazını,kendi mensubu olduğun oluşumun bağlısı ukub..k'ada yapmanı senden beklerdim..!
Bak hala pis salyasını nasıl akıtıyor..!
Herkes muhakkak görevini yapacak!!
Neyse..!
Hiçbir zaman durduk yere kimsenin camına taş atmadım,atmamda..!
Bizim gibi nefsinin esiri olmuş zavallı mahluklar üzerinden sevdiğimiz kişilerin zarar görmesini istemem,o münasebetle de nette o hususlarda kısır döngülü tartışmaya girmekten hep beri dururum..!
Bana iftira atma diyorsun ama iftiranın alasını "namazı terkederler" diyerek asıl sen yapıyorsun..!
Şimdi ben bu sizin eleman ukub..k üzerinden yürüsem elle tutulacak hiçbirşeyiniz kalmaz,
Bu yola kimi girer nefsini terbiye eder, kimi girer nefsini ilah edinir,her türlü pisliği yapar,
Senin tanıdıklarını bilmem,ama benim tanıdıklarım Farz olan Namazı terketmeyi bırak,nafile namazları dahi terketmezler..!!

Tekfir meselesine gelince,bu konuda ve daha önceki konularda o hususda gerekli açıklamaları çok yaptım..!
Bu tekfir konusunda kusura bakma ama (siz dahil) herkes kendinden olmayanı,kendi gibi düşünmeyeni tekfir ediyor zaten..!
Meshepsizler,tarikatçıları,
Tarikatçılar,mezhepsizleri,
Saadetciler,Akp'lileri,
AKP'liler tüm zilleti,
Bak bu konuda bile senin tekfir ettiklerin var,o yüzden sen(veya seninkiler) kendinde tekfir etme yetkisi görüyorsun(uz) ama karşındaki seni tekfir ederse,o vakit tekfir "tu kaka" demeye başlıyorsun(uz..!)
Sen nasılki Hazreti Ayşe Validemize dil uzatanlara müslüman nazarı ile bakamıyorsan,Allah'ın hükmünü,dinini hiçe sayıp kendi dinini ilan edip,ilah edinenlerede müslüman nazarı ile bakılmaz...!
Gir İsmail Ağacıların sitesine kimleri tekfir etmişler gör,hatta Cübbelinin videolarına bak kimleri tekfir ettiğini gör,
Aslolan Allah'ın hükmünü hiçe sayıp kendi hükmünü zanını ortaya koyanlara rızamı göstermemiş,yoksa sırf kendi gibi düşünmüyorlar diyemi tekfir etmiş,ona bakmak lazım,onun için o bahsettiğin kitapların içeriğine hiç girmeyelim istersen...!

Cübbeli meselesine gelince..!
Cübbeli kadar sizin cemaatinize zarar veren bir ikinci kişi daha varmı desem sanırım herkes yine Cübbeliyi gösterir...!
Bu kadına selam verilirmi konusunda dahi doğru olanı anlatırken,kendince yorumlar katıp, manalar yükleyerek herkes tarafından tepki çekiyor..!
Doğru olan meselede bile müslümanların "olurmu öyle şey yahu" diyerek itiraz etmeleri ile imanlarını tehlikeye sokmalarına vesile oluyor..!
Böylemi olur Ehl-i sünnete hizmet...!!!
Bu kadar gözünüzde büyütmeyin şunu yahu,
Google'ye yanmaz kefen yazarsan videolarını görürsün,herkesin bildiği şeyler bunlar,şimdi onlarla uğraştırma bizi..!
Cübbeli'nin huyudur,önce der,sonra öyle dememiştim der,daha sonrada öyle demek istememiştim, şunu demek istemiştim yanlış anladınız der,bunun bir çok örneği,Fetö elebaşı örneğinde,Atatürk örneğinde,bu yanmaz kefen örneğinde mevcuttur,önce kefeni satmaya kalkıştı sonra kendi cemaatinden dahi tepki alınca geri adım attı,sende o son, "çevir kadayıfın altı yanmasın"videolarını görünce doğal olarak iftira olarak görüyorsun..!
Adam öncelikle samimi değil,çünkü söyledikleri ile yaptıkları birbirini hiç tutmuyor..!
Enerjinizi Cübbeliyi korumak veya savunmak için harcamayın derim,çünkü yarın menfaati için sizide satar..!
Yoksa, öyle "irşad makamında onun gibi hoca bir elin iki parmağını geçmez" diyenlerin palavralarına kanar durursunuz...!
Bir lafın tesirli olması için önce kişinin kendisi yaşaması lazım,bize hiçbir tesiri yok, gülüp geçiyoruz,ha siz istifade ediyorsanız da size mübarek olsun ne diyelim..!
Muallim hoca Cübbeli ve taraftarları tarafından haksızlığa, iftiraya ve zulme uğrayan birinin yaşadığı bir olayı yazınca,ve üzerine aynı şekilde Ukub..k hakaret edip iftira atınca,bizde aynılar yaparlar dedik o mesajda,yoksa Cübbeli'ye karşı,veya şahsına herhangi bir hakaretimiz olmadı,ama Cübbeli'nin avanesi o salyalı pislik dilini uzatmaya devam ettiği müddetçe onun (Ukub..k'un) pisliğini ve maskesini düşürmeye devam edeceğiz biiznillah...!!!

Son düzenleme:

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Enteresan bir durum.

Selam ve dua ile.

mevdudi, hangi islami ilimlerden soonra tefsir yazmış biliyormusun kardeş..

kebîkec

İhvan Forum Üye
bu.yakıştımı sana kardeş neden cübbeli hocaya laf ediyorsun., ukubat hocana laf etti diye . hakaret ediyorsun birde. senin hocanı bazı görüşlerinden dolayı bende sevmezdim, ama dile getirmemiştim. bu yüzden hocalara saldırmamanı öneririm. varsa fikrin aykırı bir cevabın, yakışır bir şekilde söylersin...cübbeli hocanın, bazı siyasi söylemlerine katılmasamda, ehli sünnet hocamızdır, dikkat edersen sevinirim... cemaatinizide, eski mesleğim. (matbaa) dolayısı ile cağaloğlundan tanırım, bence oralara hiç girme..

Bunları yazıp Cubbeliyı beğenmeyenler olsa da beğenenlerin İslama ittibasi hatırına ses etmemeleri gerektiğini savunup aynı mantığı neden Mevdudi den esirgedigini kendine sordun mu hiç. Ondan istifade eden ve iki dünya bir araya gelse asla seninle yanyana gelmeyecek milyonlarca insan var.

mevdudi, hangi islami ilimlerden soonra tefsir yazmış biliyormusun kardeş..

Aynı soru cubbeliye de sorulabilir. Kaldı ki benim de defalarca savunduğum Ruhul Furkan tesirini bile dağın başında karşıma getirip satır satır eleştiren adamlar gördüm. Bakış acilarina göre en az senin kadar haklı olduklarına inanıyorlardi.

İbni Teymiyeyi sevmeyiz ama öğrencisi İbni Kayyim huccettir. Buhari Kaynagimizdir Ama Ebu Hanife ye akreditasyon uygulamış.

Eskiden çok gezen mi çok okuyan mı bilir diye tartışılırdi. Artık ikisi de bilmiyor. Üçüncü bir grup var onlar biliyor. Hatta onlar herşeyi biliyor bilmedikleri bir şey yok. Onlar kim mi... Cahiller...😊

Sofuoglu

Ordinaryus
Sana anlayacağın şekilde nasıl cevap yazayım diye düşündüm..!
Şeytan,! "sende onun sevdiklerine hakaret et" dedi..!
Sonra düşündüm ve Şeytanın seni esir aldığını ve hertürlü pisliği,küfrü sana rahatlıkla yaptırdığını,Şeytanın dahi yapmaya cesaret edemeyeceği,söyleyemeyeceği sözleri senin elinle,dilinle yaptırdığını gözlerimle müşahede ettim...,!
Ve Şeytanın akıbetinin ebedi cehennem olacağını,icratını yapmak için ruhsatlı olduğunu düşününcede böyle bir hataya düşmemeye,
Seni,pisliğin,Şerrin ve küfrün ile başbaşa bırakmaya karar verdim..!
Yani kısacası şeytana uymama kararı aldım...!
Şimdi dilediğin gibi sana verilen vazifeni layıkı ile yapmaya devam edebilirsin...!!!
Tek tesellim Cehennemin var(Hak) olduğu...!!!

Son düzenleme:

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Sana anlayacağın şekilde nasıl cevap yazayım diye düşündüm..!
Şeytan,! "sende onun sevdiklerine hakaret et" dedi..!
Sonra düşündüm ve Şeytanın seni esir aldığını ve hertürlü pisliği,küfrü sana rahatlıkla yaptırdığını,Şeytanın dahi yapmaya cesaret edemeyeceği,söyleyemeyeceği sözleri senin elinle,dilinle yaptırdığını gözlerimle müşahede ettim...,!
Ve Şeytanın akıbetinin ebedi cehennem olacağını,icratını yapmak için ruhsatlı olduğunu düşününcede böyle bir hataya düşmemeye,
Seni,pisliğin,Şerrin ve küfrün ile başbaşa bırakmaya karar verdim..!
Yani kısacası şeytana uymama kararı aldım...!
Şimdi dilediğin gibi sana verilen vazifeni layıkı ile yapmaya devam edebilirsin...!!!
Tek tesellim Cehennemin var(Hak) olduğu...!!!
hacı abi noldu ki anlamadım? sapığın tekinin unutulmuş ismi için niye bu kadar kızıyorsun? angut muydu armut muydu diyorum.düzeltsene beni?

Hakperest

Kıdemli Üye
hacı abi noldu ki anlamadım? sapığın tekinin unutulmuş ismi için niye bu kadar kızıyorsun? angut muydu armut muydu diyorum.düzeltsene beni?
islam dairesinde hareket edin
eleştirecekseniz buyrun
ama başkalarının değerlerine hakaret etmeyin

Cübbeliyi kardeş bilirim ama sevmiyorum yada tasvip etmiyorum diye hakaret edemem değil mi
Mahmut hoca da aynı
Mümin her halükarda edep sınırlarında hareket etmelidir

ömer hocayı bilmem;
mehdi miyim diyor
o inanır ben inanmam
hatta ben de mehdiyim (her mümin mehdidir kendi çapında)
kafir olmam bu sözümle en fazla yalancı olurum

tekfir mi ediyor, tekfir etmeyen kim kaldı ki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...