Eskimeye yüz tutan yorgun kelimelerle!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com

32406.jpg

[FONT=Georgia, serif]İhmal edemezdim, boşver diyemezdim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kelimeyle, sözcüğün enteresan farkını bizzat halimde yaşamalıydım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nasıl ihmale alırdım ve menbaını umursamazdım, yoksa bende aldanan mıyım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Reddi mirasçı mı olmalıydım,tarihimde ve atiğimden hiç dem mi vurmamalıydım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kelime, kelamullahtan sudur eder[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sözcük kime ne söyler, sanki şekliyet için tanzim edilmiş bir keder[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Evvel ahirinden azat olmuş bir değer, ne kadar talipleleri varmış meğer[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Olsun, ben bu manda yazmaya devam edeceğim, anlaşılmak adına bekleyeceğim[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Gönlüme düşen ne varsa dilleniyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Beni ben yapan ve anlatan kelimeler sanki çıkmak için çırpınıyor[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İşte o vakit sukut ediyorum ve aklımı ve izanımı gale almıyorum, kalbi yazıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hor ve hakir görenler, eleştirmek için vaktini heba edenleri biliyorum, susuyorum[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Haklılıklarını teslim ediyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Zira hiçbir zaman rekabet etmek adına yazmıyorum ve yarışmıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kimseyi üzmek adına veya beklenti umuduyla uğraşmıyorum, Hakka sığınıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nefesimden kalan ne varsa ve ecel kapımı çalmak için bakınca, yazmayı diliyorum[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Halime nakşedeni hasrediyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir hesabın hülasasında ki mahcubiyetimi acıyla terennüm eyliyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Belirli bir vakitte ve biriken ne varsa, serdetmek ümidiyle çalışıyor ve çıkıyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir sonraki güne kadar hiç uğramıyorum, kitaplara dalıp hicranla nefesleniyorum[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Neden kitap çıkartmıyorsun![/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bu sual karşısında tebessüm ediyorum, Rabbime hamdeyliyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Oysa edebiyat hususunda ne kadar fakirim, serbest yazmayı ancak beceriyorum[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Stilim ve rengim olsun diledim, çünkü kendi halimden mesul olan, canım diyorum[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Genellikle sessizliği severim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ruhumdan ve kalbimden sudur eden ne varsa paylaşamayı dilerim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Muhabbet ve sevginin gereği olarak mütaala ediyorum, yoksa neden yazayım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Yaşadığım şehirde ve etrafımda ki insanlarla bu hususları hiç aşikar eylemiyorum[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Sadece yakinen tanımadığım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Haline vakıf olmadığım ve cismani manada şahit olmadıkğım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her nefesin ve hisseden kalbin yakınında olayım ve derd-i- meramımı anlatayım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Göçüp giderken rahmete ve şahitliğe vesile olmasını bu anlamda niyaz eyliyorum[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]