Evrİm bÖlÜmÜ

alanyali07

Kıdemli Üye
olayı bilen bir müslüman nasıl aslında nasıl maslahat yapıp bağlantılar kurar...
"Olayı maymundan geliyoruz kıskacından çıkarmamız lazım, sen de aslandan geliyorum de..."
1:35'den sonrasını dinlemenizi tavsiye ederim, @alanyali07
şuan izleyemedim. vaktim olduğunda izlerim inşallah. yorumlarım.
zaten maymundan geliyoruz kıskacından çıkarsak da "maymunla akrabayız herşeyle akrabayız canlı cansız ayrmı yoktur" kıskacı devam edecek.

Yahayy

Kıdemli Üye
Boşuna hayagat
sen bilim olarak ateizmin temel dogmalarını allayıp pullayıp satmaya kalkıyorsun kardeş.
Ademden geliyoruz deyince insani olmuyor, "maymunla akrabayız, canlı cansız ayrımı yoktur" deyince mi insani oluyor..
insani kavramını da ateizmle doldurmuşsun haberin yok denir ona..
evrimağacının ateizm dogmalarına saplanıp kaldığı aşikar iken her makalesinde konuyu ateizm temelli aldığı ortada iken bilimsel kılıf altında evrim propagandası yapmak komiklik olur sadece.
patinaj nasıl olur söyliyeyim mi milyon yıl milyar yıl deyip o milyon yılda tüm hayal senaryoları gerçekmiş gibi anlatmakla olur. milyon yıl milyar yıl deyince evrimin tüm sorunları şıp diye çözülüyor sanıyorsunuz. halbuki o iş öyle değil.
20lik diş mevzusunda veya diğer mevzularda açıklamaların darwinci evrime dayanıyor. bugün darwinci evrim çöptedir. çünkü artık genler üzerinde odaklanıyor gen mutasyonları üzerinde dönen bir evrim iddiası var.
ama senin açıklamaların darwinci evrimin tezahürü.
gerçi suç senin değil, ateizm dogmaları da açıklayamadığı şeylerde darwinci evrime dönüveriyor. açıkladık zannediyorlar. sen de onlardan kopyalıyorsun.

boşuna hayalgücü demiyorum. gözümüzün önündeki ayrımı bile yok deyip geçiyorsun.
el değmemiş ormanlarda bazı kabileler bulundu,neresi kıllı yahu. cascavlak adamlar.. yine geçengün vietnamda 7 8 yaşlarından beri ormanda tek başına yaşayan bir adam bulundu. neresi kıllı ? adam benden kılsız nerdeyse.
zaten kıl yapısı genetik olarak şempanzelerden veya diğer canlılardan farklı. kılların ince ve tüy şeklinde olması yapay seleksiyonla ilgisi yok. genetikle ilgili.
o genetik yapı öyle tasarlanmışki bazı yerlerde yoğunlaşmış ve bir nevi süs veya koruma olarak verilmiştir. ama şempanzede bulunan amaçlarla ilgisi yok.
evrime hayalgücü demem bu sebeple. bazı benzerlikleri alıp öyleyse bu bundan gelmiştir demesi.
balığın da 2 gözü var bizim de.. o zaman gözlerimiz balıkla aynı demek gibi birşey.. göz var da yapıları ve genetikleri farklı.

boşuna yaygara koparma arkadaşım, senin gözün belirlemiyor bilimsel sonuçları, insan türü mamundan daha kıllı, bir sürü link yapıştırtma işte, kendin araştır.
bilimsel konuşuyormuş gibi gözükmeyi bırak, takıyye yapma, çıkış nedeninin tastaman belli maymundan gelemeyik benim atam hz adem.
tamam böyle de sus.

çok az kıllı maymunlar da var o zaman onlarla akrabayız mı diyelim napalım. al bak, eminim senden ve @Hakperest ten daha kılsızdırlar

6BBC7798-A57D-4CA6-81AA-BA7D482C45DF.jpeg

Diyorum sana Bilim milim boşuna yaygara yapma Ayrıca evrimi iki goy goyla çökertemezsin,
bak Dünya sıralamasında ilk 500 e bir tane üni sokamıyoruz, bu listenin en başındakilerden örnek derlenmiş paylaşıyorum, git buralara bu bölümleri kapatın ,Ben çözdüm boşuna araştırmayın Bu kadar kaynağı heba etmeyin de,Bilimsel standartlarda bir araştırma sun ,Bir tez üret ve çökert, eminim o sene nobeli sen alırsın, çünkü genetik ve bu dalda en ufak gelişme kaydeden kimya,biyoloji nobeli alıyor, Aziz Sancar gibi, senin iki tıklık yazınla çöküyorsa 100 yıldır bu üniversiteler ne okutuyorlar?
Bırakın yalanı dolanı, ben inanmıyorum, maymunla akraba olamam , bilimsel olsun olmasın bu benim inancım de sus, bilim dediğin şeyi paylaşıyorum işte sana bilimsel kurumlar, sus artık bilim deme, ders olarak bile değil bölüm açmışlar, hukuk gibi, kimya gibi, ayrı bölğm olarak okutuluyor, lütfen insanların akılları ile dalga geçip koyunlara oynamayın, gözgöre göre yalan söylemeyin, dünyada çöktü demeyin, ben inanmıyorum diyin ki bilgi başka bir şey ama en azından ahlakınızı yitirmeyin

DEB1C2A6-F2D7-4F8A-AAA1-959D80CA5E10.jpeg F1A5DC97-ED3D-4CBA-ACE8-BD1F291D750B.jpeg

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye
Boşuna hayagat

boşuna yaygara koparma arkadaşım, senin gözün belirlemiyor bilimsel sonuçları, insan türü mamundan daha kıllı, bir sürü link yapıştırtma işte, kendin araştır.
bilimsel konuşuyormuş gibi gözükmeyi bırak, takıyye yapma, çıkış nedeninin tastaman belli maymundan gelemeyik benim atam hz adem.
tamam böyle de sus.

çok az kıllı maymunlar da var o zaman onlarla akrabayız mı diyelim napalım. al bak, eminim senden ve @Hakperest ten daha kılsızdırlar

Ekli dosyayı görüntüle 601

Diyorum sana Bilim milim boşuna yaygara yapma Ayrıca evrim iki goy goyla çökertemezsin,
bak Dünya sıralamasında ilk 500 e bir tane üni sokamıyoruz, bu listenin en başındakilerden örnek derlenmiş paylaşıyorum, git burara bu bölümleri kapatın ,Ben çözdüm boşuna araştırmayın Bu kadar kaynağı heba etmeyin de,Bilimsel standartlarda bir araştırma Sun ,Bir tezi üret çökert, eminim o sene nobeli sen alırsın, çünkü genetik ve bu dalda en ufak gelişme kaydeden biyoloji nobeli alıyor, Aziz Sancar gibi, senin iki tıklık yazınla çöküyorsa 100 yıldır bu üniversiteler ne okutuyorlar?
Bırakın yalanı dolanı, ben inanmıyorum, maymunla akraba olamam , bilimsel olsun olmasın bu benim inancım de sus, bilim dediğin şeyi paylaşıyorum işte sana bilimsel kurumlar, sus artık bilim deme

Ekli dosyayı görüntüle 602 Ekli dosyayı görüntüle 603

cevap verilince nasıl da kuduruyorsunuz.
klasik ateistforum ağzı..
sen şempanzelerle aynı kıllıktaysan o senin epilasyon sorunundur genetik sorunundur. git tedavi ol bize höyküreceğine.

şempanzelerin kıl yapıları fiziksel değil genetik farklılıktan kaynaklanır önce bunu öğren. hatta evrimağacı bile aşırı kıllı bir insan fotosu koyar, yorum olarak genetik mutasyondan kaynaklı bir hastalık der. evet çünkü şempanze ile kıllara dair genler farklıdır. kıl yapılarının fenotip özellikleri genotipten kaynaklanır.

Hala köhnemiş darwinci evrimi diriltmeye çalışman komedi ötesi. yakında hücre içi su dolu baloncuk demenden korkarım.

şuanki evrim modeli zaten ateizm üzerine kurgulanmıştır. senin bilim demen de zırvalıktan öte birşey değil. ateizmle beraber sana yutturmuşlar.

sen muhakkak yaratılış içeren evrimi savunuyorsundur. ama şuanki hiçbir bilimsel evrim makalesi yaratılışı yani dıştan bir müdahaleyi kabul etmez. bu durumda sen nasıl "bilimsel" oluyorsun peki.
Göremediğin ama inandığın bir yaratıcının "evrimi" meydana getirdiğine inanıyorsun. halbuki aynı evrime ateizm kendince daha "bilimsel" inanıyor.
bir ateiste göre de yaratıcılı evrime inananlar bilimsellikten uzak. çünkü bir tarafta sözde "bilimsel" olan evrim var, bir de hiç "bilimsel "olmayan inanılan bir tanrı bu evrimi yaratmış.
yani sen de kendini ateistlere beğendirmeye çalışma boşuna. bu inanışınla zaten istesen de "bilimsel" olamazsın.

hastayım şu klasik hadi siz de araştırma yapın,hadi marsa füze gönderin demenize.. klasik yine ateist ağzı..
bunu diyen ateistlere peki sen ateist olarak nasıl bir araştırma ürettin dediğimde verecek cevabı yoktur, ki senin de öyle.
sen milletin makalesini videosunu koymaktan başka napıyorsun bay çok bilimsel evrimci..
oturduğun yerden bilim ürettiğini mi zannediyorsun da karşındakine bilim üret diyorsun..
öyle oturan yerlerden bilim üretilmiyor.

süper en muhteşem "bilimci" olmak istiyorsan sana çıkış yolu sunayım, ateist olmalısın.. çünkü evrim gibi "bilimsel" dediğin şey için yaratıcıya ihtiyaç duyulmamakta zaten. sen yaratıcılı evrime inanarak , bilimde olmayan şeyi savunduğunun farkında bile değilsin.

Hakperest

Kıdemli Üye
Boşuna hayagat

tamam böyle de sus.

Diyorum sana Bilim milim boşuna yaygara yapma Ayrıca evrimi iki goy goyla çökertemezsin,
bak Dünya sıralamasında ilk 500 e bir tane üni sokamıyoruz, bu listenin en başındakilerden örnek derlenmiş paylaşıyorum, git buralara bu bölümleri kapatın ,Ben çözdüm boşuna araştırmayın Bu kadar kaynağı heba etmeyin de,Bilimsel standartlarda bir araştırma sun ,Bir tez üret ve çökert, eminim o sene nobeli sen alırsın, çünkü genetik ve bu dalda en ufak gelişme kaydeden kimya,biyoloji nobeli alıyor, Aziz Sancar gibi, senin iki tıklık yazınla çöküyorsa 100 yıldır bu üniversiteler ne okutuyorlar?
Bırakın yalanı dolanı, ben inanmıyorum, maymunla akraba olamam , bilimsel olsun olmasın bu benim inancım de sus, bilim dediğin şeyi paylaşıyorum işte sana bilimsel kurumlar, sus artık bilim deme, ders olarak bile değil bölüm açmışlar, hukuk gibi, kimya gibi, ayrı bölğm olarak okutuluyor, lütfen insanların akılları ile dalga geçip koyunlara oynamayın, gözgöre göre yalan söylemeyin, dünyada çöktü demeyin, ben inanmıyorum diyin ki bilgi başka bir şey ama en azından ahlakınızı yitirmeyin

Bu hangi tür maymunmuş
Yine farklı bir oyununuzdur kesin
Tür adı ver @Yahayy
Bakalım kıllık yapan kim göreceğiz

Yahayy

Kıdemli Üye
cevap verilince nasıl da kuduruyorsunuz.
klasik ateistforum ağzı..
sen şempanzelerle aynı kıllıktaysan o senin epilasyon sorunundur genetik sorunundur. git tedavi ol bize höyküreceğine.

şempanzelerin kıl yapıları fiziksel değil genetik farklılıktan kaynaklanır önce bunu öğren. hatta evrimağacı bile aşırı kıllı bir insan fotosu koyar, yorum olarak genetik mutasyondan kaynaklı bir hastalık der. evet çünkü şempanze ile kıllara dair genler farklıdır. kıl yapılarının fenotip özellikleri genotipten kaynaklanır.

Hala köhnemiş darwinci evrimi diriltmeye çalışman komedi ötesi. yakında hücre içi su dolu baloncuk demenden korkarım.

şuanki evrim modeli zaten ateizm üzerine kurgulanmıştır. senin bilim demen de zırvalıktan öte birşey değil. ateizmle beraber sana yutturmuşlar.

sen muhakkak yaratılış içeren evrimi savunuyorsundur. ama şuanki hiçbir bilimsel evrim makalesi yaratılışı yani dıştan bir müdahaleyi kabul etmez. bu durumda sen nasıl "bilimsel" oluyorsun peki.
Göremediğin ama inandığın bir yaratıcının "evrimi" meydana getirdiğine inanıyorsun. halbuki aynı evrime ateizm kendince daha "bilimsel" inanıyor.
bir ateiste göre de yaratıcılı evrime inananlar bilimsellikten uzak. çünkü bir tarafta sözde "bilimsel" olan evrim var, bir de hiç "bilimsel "olmayan inanılan bir tanrı bu evrimi yaratmış.
yani sen de kendini ateistlere beğendirmeye çalışma boşuna. bu inanışınla zaten istesen de "bilimsel" olamazsın.

hastayım şu klasik hadi siz de araştırma yapın,hadi marsa füze gönderin demenize.. klasik yine ateist ağzı..
bunu diyen ateistlere peki sen ateist olarak nasıl bir araştırma ürettin dediğimde verecek cevabı yoktur, ki senin de öyle.
sen milletin makalesini videosunu koymaktan başka napıyorsun bay çok bilimsel evrimci..
oturduğun yerden bilim ürettiğini mi zannediyorsun da karşındakine bilim üret diyorsun..
öyle oturan yerlerden bilim üretilmiyor.

süper en muhteşem "bilimci" olmak istiyorsan sana çıkış yolu sunayım, ateist olmalısın.. çünkü evrim gibi "bilimsel" dediğin şey için yaratıcıya ihtiyaç duyulmamakta zaten. sen yaratıcılı evrime inanarak , bilimde olmayan şeyi savunduğunun farkında bile değilsin.

Kudurma ifadesini ilk sen kurduğuna göre kimin kudurduğu belli oluyor aslında, amacının polemik yapıp yine konuyu saptırmak olduğu çok belli, her zaman ki ayak oyunların çünkü. Nurcuydun sen sanırım, Cifirdi, ebceddi, diye binbir yalan dolan uydurup gelecekten haber veren, hurafe uyduran S.Nursiyi, tarikatti, gavstı derken nurcuları, uçan kaçan, müridini azaptab kurtaran şeyhleri, tarikatleri savunurken yaptığın tartışmalarda da aynı tavırlarını hatırlıyorum, bu senin kamuflaj yöntemin.

Ne kudurması yahu, samimiyetle söylüyorum senin bu kuruntulu tavırların falan çok
gülünç geliyor bana, sabırla sana belirli bir seviyede yazıyorum, ayrıca senden çok daha kibar olmaya gayret ediyorum ama sen inatla köpürtme ve goy goy ve tahrik peşindesin peşindesin, bırak gerisini okuyup aklını kullananlar okur analiz eder.
Çünkü belirli bir yerden sonra seninle konuşmalar bilgi paylaşımından çıkıp karşılıklı hakaret boyutuna gelsin istiyorsun, bunu da bilerek yapıyorsun ki bilgi konuşulmasın karşılıklı dalalım hamaset yapalım, kudurma falan, laflara bak sen sana bu şekilde köpürtürü şahsi ifadeler kullanıyor muyum, ama dediğim gibi sen edepsizliği bir kalkan olarak kullanıyorsun, ıslık çalıp okuyanları susturuyorsun güya Kuranın dediği gibi.

Ben de tüm bu tasarımın sahibi bir yaratıcı/ Allah diyorum, ne olacak şimdi, ateizm miş, zaten sizin gibi inanmayan herkes ya ateisttir, ya yahudi artığı.

Sonuç Ateizm ile bağlantı kuran senin dogmatik ve saplantılı görüşlerin, yaratıcı yaratma sanatını
biyolojik kanunlar ile gerçekleştiriyor ise, ki zaten öyle her doğan canlı spermden doğana kadar artık anbean gözlemlemiyor, bu senin arkaik israiliyat inanışlarınla örtüşmüyor diye karşındakine höykürmen senin basitliğini gösteriyor, başka bir şeyi değil.

Yahayy

Kıdemli Üye
Sana verilen her cevap kudurma oluyor zaten,
ilkelliğin böylesi yahu....
ayrıca üniversiteler yukarıda hala köhnemiş evrimcilik diyor pes doğrusu, yüzsüzlüğün bu kadarı, al bi daha veriyorum, yarın başvurunu yapabilirsiniz, bu akşam Wordde bi makale ya, powerpoint de bir sunum hazırla bence yarın çökebilir evrim teorisi, seni Yüzyıla damgasını vuran bilim adamı diye ilk kutlayan ben olacağım söz, bana gerek kalmaz direk bilim Nobellerini silip süpürürsün zaten, hadi bakalım gazab mübarek olsun

C9DD1E18-D255-4C33-A865-BC9FB50FCCF9.jpeg F02CF9B8-9921-4C3B-84CA-C8AF2735A97D.jpeg

bi husben

Kıdemli Üye
@Yahayy sana hayvanoğlu hayvan desem kızarmısın.maymundan evrimleşmişssen kızmaman lazım

alanyali07

Kıdemli Üye
Kudurma ifadesini ilk sen kurduğuna göre kimin kudurduğu belli oluyor aslında, amacının polemik yapıp yine konuyu saptırmak olduğu çok belli, her zaman ki ayak oyunların çünkü. Nurcuydun sen sanırım, Cifirdi, ebceddi, diye binbir yalan dolan uydurup gelecekten haber veren, hurafe uyduran S.Nursiyi, tarikatti, gavstı derken nurcuları, uçan kaçan, müridini azaptab kurtaran şeyhleri, tarikatleri savunurken yaptığın tartışmalarda da aynı tavırlarını hatırlıyorum, bu senin kamuflaj yöntemin.

Ne kudurması yahu, samimiyetle söylüyorum senin bu kuruntulu tavırların falan çok
gülünç geliyor bana, sabırla sana belirli bir seviyede yazıyorum, ayrıca senden çok daha kibar olmaya gayret ediyorum ama sen inatla köpürtme ve goy goy ve tahrik peşindesin peşindesin, bırak gerisini okuyup aklını kullananlar okur analiz eder.
Çünkü belirli bir yerden sonra seninle konuşmalar bilgi paylaşımından çıkıp karşılıklı hakaret boyutuna gelsin istiyorsun, bunu da bilerek yapıyorsun ki bilgi konuşulmasın karşılıklı dalalım hamaset yapalım, kudurma falan, laflara bak sen sana bu şekilde köpürtürü şahsi ifadeler kullanıyor muyum, ama dediğim gibi sen edepsizliği bir kalkan olarak kullanıyorsun, ıslık çalıp okuyanları susturuyorsun güya Kuranın dediği gibi.

Ben de tüm bu tasarımın sahibi bir yaratıcı/ Allah diyorum, ne olacak şimdi, ateizm miş, zaten sizin gibi inanmayan herkes ya ateisttir, ya yahudi artığı.

Sonuç Ateizm ile bağlantı kuran senin dogmatik ve saplantılı görüşlerin, yaratıcı yaratma sanatını
biyolojik kanunlar ile gerçekleştiriyor ise, ki zaten öyle her doğan canlı spermden doğana kadar artık anbean gözlemlemiyor, bu senin arkaik israiliyat inanışlarınla örtüşmüyor diye karşındakine höykürmen senin basitliğini gösteriyor, başka bir şeyi değil.
bana boş beleş mantık kelime oyunları yapmaya kalkma.
sen o kadar kelime kullanacaksın yok yaygara, yok takiyye, yok yalan söyleme, yok goygoy diyeceksin.. cevap verilince kudurdun denilince "ilk sen kullandığına göre bla bla" mı diyeceksin.. bu mudur mantık fukaralığın Allah aşkına..

bu tavrı ben merak etme çok gördüm, istiyorsunuzki siz her kelimeyle cevap verin, istediğiniz kelimeleri kullanın.. karşınızdaki de ancak sizin kullandığınız kelimelerle sınırlı cevap versin..
kullanılacak itham kelimelerini sen mi belirliyorsun ? geç bu ayakları burada sökmez..

yahu siz istiyorsunuzki her söylediğiniz kabul edilsin, her söylediğinize amenna denilsin, kimse size cevap vermesin ,karşı çıkmasın..
hemen kuduruyorsunuz aynen şimdi olduğu gibi..

ateist sitelerden evrim ağacından kopyala yapıştır bilgilerle burada bilgi satmaya çalışıyorsun ya asıl bu komik..
millete ednancı diyerek çakma derdindesin, kendin ateist sitelerde fink atıp atıp buraya bilgiçlik taslıyorsun.. yemezler yemezler..

ben başından beri üslubumu bozmamaya çalıştım..geri dön bak kim bozmaya başlamış üslubunu.. kendini göreceksin..
istiyorsunuzki her kelimeyi söyleyip her dalgayı geçip karşıdaki birşey demesin..
cevap verilince zır zır ağlama moduna giriyorsunuz ya hayranım..

sen tasarımın sahibi Allahtır dediğin anda o çok savunduğun "bilimci"likten zaten uzaklaşıyorsun.. bil istedim..
dediğim gibi çok bilimci olmak istiyorsun hiper ultra bilim yapmak istiyorsan ateistler gibi yapmalısın.. onlara sonra en bilim sevdalısı kendileri..

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu hangi tür maymunmuş
Yine farklı bir oyununuzdur kesin
Tür adı ver @Yahayy
Bakalım kıllık yapan kim göreceğiz
Ben onu örnek olarak attım arkadaşım,fotoğraf bir şey değil, dediğimi duymuyorsun sanırım,
bilimsel araştırmalar insan türünün şempanzelerden daha kıllı olduğunu söylüyor.
Kıl türlerimiz, belirginliği ve kıl hacmi değişmiş sadece, o insanın yaşam düzeninin oluşturduğu yapay seçilim özelliklerinden biri.
Araştıra bilirsin, internet elinin altında.

bi husben

Kıdemli Üye
ah bu mealciler varya
bu hadis munkirleri varya işte her zaman beyan ettiğim gibi bunların sonu yahayy gıbıdır kaç tanesine şahıt oldum bılemezssınız

Yahayy

Kıdemli Üye
@Yahayy sana hayvanoğlu hayvan desem kızarmısın.maymundan evrimleşmişssen kızmaman lazım

Canlı oğlu canlı daha doğru bir tanımlama olur.
Sapiens sapiens olarak artık ayrı bir türüz,
Sapiens oğlu Sapiens diyebilirsin tabi.
Yok hakaret kastıyla (ki her cahilin tattığı bu dayanılmaz hafifliği yaşamak istiyorsun doya doya yaşa) ben hayvansam sen de aynı familyanın diğer bir hayvan bireyisin doğru,
sonuç olarak bitki familyasından değiliz,
hepimiz memeli hayvan familyasındanız.

Anne karnında iken kuyruklu başka diğer bir memeliden farkın yok, incele anne karnı görüntülerini kuyruğun ne zaman düşüyormuş, öğren.

bir bitki ile hala yüzde 50 bir şempanze ile yüzde 98 akrabasın, canlıl çeşitliliği hala bu kadar ilkel, yüzbin yıl sonra bu akrabalık oranlarına torunların tekrar bakarlar biraz azalır merak etme

adams77

Kanalizasyoncu
hadi ordan mağdurum demiştin başka sayfada mağdurrr

Kaptan sormuştu evet o grupta görüyorsunuz ve kriterlere göre ben eyt liyim fakat mağdur değilim )
dünyaya çivimi çakacağım emeklilik peşinde gezeyim seni sünnette ve kuranda emeklilikten bahsedildiğini hiç gördün mü?

bi husben

Kıdemli Üye
Boşuna hayagat

tamam böyle de sus.

o sırttan yukselen kıllar ney hangı ınsanda bu kadar kıl olur yahu Allah size akıl fikir versin.Bunlar hep ben bilirimin sonuçları
aklınızı kendinize rab edindiğiniz için helaka sürükleniyorsunuz farkında değilsiniz.bilim üniversite atan maymundur diyor senin gibi sapıtmışlarda ınanıverıyor

bi husben

Kıdemli Üye
Canlı oğlu canlı daha doğru bir tanımlama olur.
Sapiens sapiens olarak artık ayrı bir türüz,
Sapiens oğlu Sapiens diyebilirsin tabi.
Yok hakaret kastıyla (ki her cahilin tattığı bu dayanılmaz hafifliği yaşamak istiyorsun doya doya yaşa) ben hayvansam sen de aynı familyanın diğer bir hayvan bireyisin doğru,
sonuç olarak bitki familyasından değiliz,
hepimiz memeli hayvan familyasındanız.

Anne karnında iken kuyruklu başka diğer bir memeliden farkın yok, incele anne karnı görüntülerini kuyruğun ne zaman düşüyormuş, öğren.

bir bitki ile hala yüzde 50 bir şempanze ile yüzde 98 akrabasın, canlıl çeşitliliği hala bu kadar ilkel, yüzbin yıl sonra bu akrabalık oranlarına torunların tekrar bakarlar biraz azalır merak etme

Bu atanın hayvan olmadığı gerçeğini delillendirmez. bir birey hayvansa yedi ceddide hayvanoğlu hayvan olur. torunlarıda bundan gocunmamalı atasının hayvan olmasından gurur duymalı .