EXPO 2015 EV SAHİPLİĞİNi İZMiR YAPAMAYACAK

Mihenk

Asistan
İZMİR KAZANDI

Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurulunda yapılan oylamada, EXPO 2015'in İzmir'de yapılması kabul edildi.

samanyoluhaber

Meryem

Komplike
İzmir hiç bir halt kazanamadı... Şuan itibariyle Expo 2015 Milano'nun...

Sonucun değişme nedeni ise;

Yanlışlık olmuş, oylama tekrarlandı...
:)

Bîçâre

Profesör
65 delegeye şaştım, ülkesi adına konuşma yapan cumhurbaşkanına bile siyasi yasak isteyen bir ülkeye değil EXPO, iğne iplik bile verilmez...

missilo

Asistan
İZMİR KAZANDI

Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurulunda yapılan oylamada, EXPO 2015'in İzmir'de yapılması kabul edildi.

samanyoluhaber

gerçekten bende çok üzüldüm...dershanem ve öğrencilere broşürler verip her yerde dağıttırdılar...yani emek çok tu...ama sonuç *ok çıktı...
bundada vardır bir hayır diyorum.ama çok üzülüyorum..expo mükemmel bir fırsattı.

manifesto

Yasaklı
:)
önce sevindik sonra bir baktık ki kazın ayağı öyle değil
üzüldük
Ülkemiz adına önemli bir imkanı Milanoya kaptırdık
sağlık olsun,çokta üzülmedim şahsen

Bîçâre

Profesör
ya izmir gerçektende kazansaydı...o zaman fikirlerin ne olacaktı?:)

İnce bir değişiklik dışında farklılık olmazdı. 65: 85...

EXPO ile, delegelerle ya da diğer unsurlarla herhangi bir sorunum yok, bu ülkenin kalkınmasını her Türk vatandaşı gibi ben de istiyorum. Fakat tezat geliyor, EXPO'yu bu ülkenin gündemine getiren bir iktidarın, bir cumhurbaşkanının yasakla burun buruna gelmesi "ne için?" sorusunu sorduruyor gayri ihtiyari...

elmnightmare

Profesör
Boş verin expoyu mexpoyu Paris Hilton'u getirmişler videoları reyting rekorları kırıyormuş...
Ondan iyi reklam mı olurmuş...
Bu zamanda ahlaksızlık reklam yapıyor....
Gerisi fasa fiso

SirayeT

Asistan
Darbeler ülkesine millet 20 milyar dolarlık yataırımı niye yapsın!

Drabeciler ellerine fırsat geçtimi hepsini götürüyor, kitabına uydurup.

rota

Doçent
EXPO'da şok eden iddia !

İzmir'in, oylamadan önce yapılan pazarlıklar nedeniyle EXPO 2015'i kaybettiği ileri sürüldü. İtalyanlar'ın, bazı delegelere 25-100 bin dolar arasında para verdiği öğrenildi.

Oylama sırasında da bazı delegelerin yanına oturan İtalyan heyetinin yeri, Türkiye'nin itirazı üzerine değiştirildi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, "İtalyanlar değişik yollara saparak İzmir'i geçti. Bize kadar ulaşan somut bazı olaylar var. Bazı delegelerin ifadeleri var" dedi.

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ise, bu tür organizasyonlarda parasal ilişkilerin etkili olduğunu belirterek "2012 Akdeniz Oyunları'nda da aynı şekilde oldu. Orada da kamp kurdular, bire bir pres yaptılar" ifadesini kullandı.

Takvim

inkişaf_

Doçent
Kapatma ve EXPO

Gündemle ilgili haberleri takip etmek için ekran başına kurulduğumuz saatlerde aynı zaman diliminde Paris’ten İzmir’in Expo 2015 ile ilgili kararı da bekleniyordu. Bir televizyondan Expo’yu kazandığımıza dair bir bilgi geldi.Bir sevinç, bir sevinç… On dakika sonra, asıl sonuç açıklandı. İzmir 65… Milano 86… Dedik ya, her şeyi arızalı… Medyasının haber kaynaklarına ulaşıp, en doğrusunu millete aktarmasında bile arıza var.

Öğle saatlerinde bir ara, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın bu etkinlik için delegeleri etkilemeye yönelik yaptığı konuşmayı izlemiştik. Baykal’ın elini attığı bir işten, hayır beklemek, abesle iştigaldi zaten.

Allah aşkına söyleyin; iktidar partisine kapatma davası açılmış ve bundan sonra davanın sonuna kadar yapacağı her icraatı kadük haline dönüştürülmüş, siyaset dışı güçlerin siyaseti dizayn etmeye çalıştığı, ana muhalefet partisi liderinin bu sürece "Yüreği yağ bağlayarak" sevindiği izlenimi edinilen, demokrasisi özürlü bu memlekete, böylesi bir fuarın hediye edilebileceğini de ihtimal veriyor muydunuz?

Herşeyimizin ofsayt olduğu bu pozisyonda, 65 delegeden aldığımız oy, çok bile

Nedim Odabaşı