Forum tavsiye edebilir misiniz?

Takiyüddin

Yasaklı
İçinde aptal tartışmaların değil verimli keşif ve fikir teatilerinin yapıldığı, ve bunların da abartılmayıp normal sade bir eda ile yapıldığı,

Geleneksel takıntılara ve aşırı uclara sapmayan profildeki insanlardan meydana gelen,

Renksiz, kokusuz, hatta belki tatsız ama sahici, kendine özgü bir forum tavsiye edebilir misiniz?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Buraya yazarsak ne kadar troll varsa hücum eder. Boşver kalsın.. :D

menzil5453

Doçent
İçinde aptal tartışmaların değil verimli keşif ve fikir teatilerinin yapıldığı, ve bunların da abartılmayıp normal sade bir eda ile yapıldığı,

Geleneksel takıntılara ve aşırı uclara sapmayan profildeki insanlardan meydana gelen,

Renksiz, kokusuz, hatta belki tatsız ama sahici, kendine özgü bir forum tavsiye edebilir misiniz?

Böyle bir forumu bırak, böyle bir hayat varmı ya, varsa bende gitmek isterim.

nefahtü

Kıdemli Üye
Forum deneyimim yok sayılır ancak bu saydıklarınız forumlarda yaşanacak gibi değil. Mutlaka kavgacı ., kompleksli , aşırı uç birileri çıkacak ve konuyu saptıracak. Varsın o yazı üzerinde saptırsın konuyu siz içinizde sapmayın.
İhvan forum iyidir gelen gideni aratır ...

Takiyüddin

Yasaklı
Ha bir de yöneticilerin sultan, kral, kont gibi yetkilere değil, onları farklı ve güncel-faydalı(güncel haber/gündem ile alakası yok bu dediğimin) yapacak aydınlatıcı fikirlere sahip olduğu. (Türk siyasetcisinin bugün dahil yanıla geldiği nokta da tam bunun gibi bir şeydir, forum-devlet anolojisi çerçevesinde).

Bir de forumun büyümesinin övülmesinin değil, iyileşmesinin hedef alındığı.

adams77

Kanalizasyoncu
Güzel düşünüyorsun.

Takiyüddin

Yasaklı
Bu arada, bikaç kişiyle forum forum gezip, adam toplayıp yeni bir forum kurmak aklıma gelmedi değil...

Nitekim öyle bir forum yoksa yapmak lazım. Yok diyebir şey yok; "henüz yok" veya "henüz görünür/de değil" diye bir şey var.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bu forumların maddi gelirleri var mı? Mesela bu forumun sahipleri, bu forumdan aylık epey bir yekün kazanıyorlar mı? Köşelik olmuşlar mıdır..?

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Mahallenin camisi. Duyduğum en saçma önerilerden birisi.

(İnşallah, bari bu öneri bir erkekten geliyordur ki aynı zamanda yapmacık olmasın..)

Ön safta namazını ihyâ ettikten sonra, yaşlı dedelerden yukarıda istediklerini isteyeceksin.

Sümsüğü yedin mi aklın başına gelir mantıklı adam :)

Takiyüddin

Yasaklı
Ön safta namazını ihyâ ettikten sonra, yaşlı dedelerden yukarıda istediklerini isteyeceksin.

Sümsüğü yedin mi aklın başına gelir mantıklı adam :)
Ya camilerin genel olarak durumunu bilmiyorsun ya da sen boş birisisin.

Camide yaşlılardan alacağın şeyler sınırlıdır. (Bununla beraber konu sadece bu değil, bazı camilerde "uhuvveti kâvi bir dedikoduculuk" da yaygındır). Kendi devirlerinin insanlarıdır, bu devrin değil! Bunu anlayamayacaksın. Senin profiline baktım, bir nev-i romantik dindar, hatta şovmenlik gördüm. Bu yüzden de anlayışı daralmış bir kimsesin.

Yaşlılar! "Hangi hakiki cemaat yaşlılar vebenim gibi bir gençten oluştu" bir kenara... Çoğu kendileri hala içinden çıkamadıkları ve çıkmadıkları fikri, sinai, alışkanlıksal günahları sadece yaşlı ve takatsızlıkları ilerlediği nedeniyle işlemeyenlerden oluşanlardan bu manada hiçbir beklentim yok.

Camide cemaatte, sünneti seniyenin sadece s sinin olması(bununla beraber onun dışında pek çok gizli zararlı alışkanlıkların var olması) ve bazı camilerde bazı yaşlıların ve sandalyecilerin kendi aralarında doğal ve caiz olmayan bir hiyerarşi kurmuş olmaları bir kenara bile olsa, bakınız ne kadar çok şey söyledim.

Anlayana!

Takiyüddin

Yasaklı
Şovmenliğini profilinde nasıl gördünüz?
Ne bileyim ben. Belki daha doğru isimlemeyle "fuzuli kastırma söz söyleyicilik" demekle iktifa etmeliydim.

Bu arada, elbette, kotü örnekler daha iyisi için birşeyler yapılamayacağı anlamına gelmez, ama söz konusu camilerdeki durumu iyileştirmek konusunda yapabileceğimiz fazla bir şey de yok.

(Bir takım öncüler ve takipciler olur, Önce okunur sonra düşünceler uçuşur, sonra bir kapta yoğrulur, ve en nihayet pişirirsiniz, ama böyle bir süreçten geçmeyeceğiz; bu tahminin yanlış olmasından mutlu olurdum fakat bunu inşallah gelecek nesillerden bekliyorum.)