FORUM YÖNETİMİNİ UYARIYORUM !

adams77

Kanalizasyoncu
Şianın da güzel yanları var ancak Sünnilik İslam'ın bel kemiği oldu tarihte..
sünni şafii eşariyim ( tek tük benimsemediğim şeyler oluyor tabi, bu noktada hanefi vd taklid ederim)

Bilinçli bir imana ve ahlaka sahip bir şii müslümanı bilinçsiz bir sünniye değişmem bu ayrı
Ortaya karışık gibi olmuş

ilke

Paylaşımcı
Haricilik bana göre ihanettir

Ben bu forumda "bana göre" davranıp karar verirsem bu da hıyanettir.

Bu forum ahkam kesme yeri değil doğru- yanlış fikir beyan etme yeridir. Sizin tek başınıza sayfalarca ilmi makale paylaşmanızı sağladığı için muhalifinize teşekkür borcunuz var.
Hayırlı bayramlar

Adam İmam Azam Efendimize MÜRCİE diyor, demek ki bu iftira ahkam kesmek olmuyor ! Bakalım bu eksantirk cevabın seni öte alemde kuratarabilecek mi ? Doğru-Yanlış Paylaşma mantığınıza da hayran (!) olmamak mümkün değil bayım !

Enes

İhvan Forum Üye
Ben de yönetimi uyarıyorum; Meal gurupları kurup meal üzerine bilgi alışverişi yapın.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bireysel sürtüşmeler olmasa belki diyeceğim koca koca adamlar hemen küsüyorlar yea :)

ilke

Paylaşımcı
Şianın da güzel yanları var ancak Sünnilik İslam'ın bel kemiği oldu tarihte..
sünni şafii eşriyim ( tek tük benimsemediğim şeyler oluyor tabi, bu noktada hanefi vd taklid ederim)
Bilinçli bir imana ve ahlaka sahip bir şii müslümanı bilinçsiz bir sünniye değişmem bu ayrı

Biz senin ne menem bir inanç sahibi olduğunu daha doğrusu müslüman olmadığını biliyoruz da bunu bir türlü kimseye anlatamıyoruz ! Adamın biri kendisini sürekli DARI hissediyormuş ! Götürmüşler doktora Doktor dmeiş ki, "Ahbab sen arı falan değilsin, insansın, insan !" Adam cevap vermiş : İyi de bunu Tavuklara nasıl anlatacağız ? Bu hesap, ben de bildiğim hakikatari tavuklara anlatamıyorum ki !
ı

kebîkec

İhvan Forum Üye
Biz senin ne menem bir inanç sahibi olduğunu daha doğrusu müslüman olmadığını biliyoruz da bunu bir türlü kimseye anlatamıyoruz ! Adamın biri kendisini sürekli DARI hissediyormuş ! Götürmüşler doktora Doktor dmeiş ki, "Ahbab sen arı falan değilsin, insansın, insan !" Adam cevap vermiş : İyi de bunu Tavuklara nasıl anlatacağız ? Bu hesap, ben de bildiğim hakikatari tavuklara anlatamıyorum ki !
ı

Evet bu derin bir mesele; bir yanı ontolojik öbür yanı epistemolojik. Benim kanaatim Dücane Cündioğlu bile çözemez... Bence bırakalım dağınık kalsın.

Hakperest

Kıdemli Üye
ı
Yahu dede fazla mı uyudun yoksa uyku mu az geldi
Kimmiş bu tavuklar merak ettim

Elhamdülillah Müslümanım
İmanın yedinci şartı telfiki red etmek diye bir madde yok bildiğim

kebîkec

İhvan Forum Üye
Arkadaşlar !
Daha önce de sık sık ifade ettiğim gibi, bu fakir acizane bu foruma sanki müslümanlardanmış gibi takiyye yaparak üye olup, iğreti-bozuk fikirleriyle arz-ı endam edenleri henüz daha ilk mesajarından sonra anlayarak "Bu şahıs hem bu forum için ve hem de bütün dünyadaki müslümanlar için çok tehlikelidir. Lütfen yönetim bunun gereğini yapsın..." demişimdir. Şimdi de karşımıza "Hakperest" nickiyle şiddetli bir SÜNNİ müslüman, İmam-ı Azam ve 3 Hak mezhebin düşmanı bir HARİCİ çıkmıştır. Kendisine bugüne kadar yaptığı akıl-almaz falsolarından sürekli "Sen henüz müslüman olma şerefine ulaşamadın!" dediğim ve forumu bu şahsa karşı uyardığım pek çok mesajım olmuştur. Ancak, bu uyarılarıma ne ne bir üye tam destek vermiş, ve ne de yazıklarım forum yönetimince kaale alınmamıştır. Bunun sebebi gayet basittir. Çünkü, buradakilerin ve forum yönetiminin böyle takiyyeci harici zihniyetindeki kişileri bulup, tsbbit edip ortaya çıkarabilme ilimleri yoktur. Hâl böyle olunca da bu şahıslar sanki adeta yazdıklarıyla ve forumda sürekli boy göstermeleriyle forumu ayakta tutan kişiler olarak görülmektedirler ! İşte, bahsettiğim bu şahsın son olarak "Ebu Hanife Mürcie idi !" şeklindeki beyanı kendisinin forumda sürekli zehir kusan bir HARİCİ olduğunu ortaya koymuştur. Çünkü, İmam-ı Azam Efendimiz ömrü boyunca asla MÜRCİE olmadığı gibi, bu Harici kafaların ve Mezheblerle mücadele eden en önemli bir şahsiyettir. Nitekim bu konu hakkında bir akademisyen tarafından kaleme alınan bir makaleyi aşağıya sunuyorum. Bütün forum okuya, anlaya ve burada dostmuş veya müslümanmış gibi görünen koyun postuna bürünmüş domuzlardan herkesin hazer etmesini ve bu forumda salyangoz satmayı meslek edinmiş bu iğrenç yaratıkların forumla ilişiklerin derhal kesilmesi sağlansın diyorum.
BENDE UYARIYORUM :

İlke nickiyle üye görünümünde olan kişi aslında gizli bir ajandır. Aslinda nicki gizli bir ajandir ve birkaç kişi tarafından kullanılmaktadır. Mesajlarının tümünü okuduğunuzda üslup farklarının ne kadar egzantirik olduğunu siz de fark edersiniz.

Bu nicki kullanan kişilerin ortak amacı ehli sünnetten gibi görünüp ehli sünneti içten çökertmek ve suçu da başkasına atmaktır. Ta bi ehli sünneti toptan ortadan kaldiramayacaklari için azar azar ortadan kaldirmaktadirlar. Bakın yukarıda ehli sünnetin 3 Hak mezhebi olduğunu yazmış ve maalesef hak mezhepler den birini ortadan kaldırmıştır. Çünkü 4 hak mezhep vardır. Biz ses çıkarmasak Allah muhafaza 2 ye hatta 1 e bile indirebilir. Bu sinsi planlarını fark etmeyecegimizi sanıyor olabilirler ama bizden kaçmaz.

Öyle başkalarını eleştirir gibi yapıp tozu dumana katarken mezhepleri birer birer iç edenlere karşı sizi uyarıyorum. Ya getirip mezhebi geri koysunlar veya bu tehlikeli tipleri forumdan atın. Ben de muftuyle görüşüp dinden attiracağım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

gamsız

Profesör
yani diyorsun ki _ilke siz adamla vaktinizi harcamayınız :)

Sofuoglu

Ordinaryus
BENDE UYARIYORUM :

İlke nickiyle üye görünümünde olan kişi aslında gizli bir ajandır. Aslinda nicki gizli bir ajandir ve birkaç kişi tarafından kullanılmaktadır. Mesajlarının tümünü okuduğunuzda üslup farklarının ne kadar egzantirik olduğunu siz de fark edersiniz.

Bu nicki kullanan kişilerin ortak amacı ehli sünnetten gibi görünüp ehli sünneti içten çökertmek ve suçu da başkasına atmaktır. Ta bi ehli sünneti toptan ortadan kaldiramayacaklari için azar azar ortadan kaldirmaktadirlar. Bakın yukarıda ehli sünnetin 3 Hak mezhebi olduğunu yazmış ve maalesef hak mezhepler den birini ortadan kaldırmıştır. Çünkü 4 hak mezhep vardır. Biz ses çıkarmasak Allah muhafaza 2 ye hatta 1 e bile indirebilir. Bu sinsi planlarını fark etmeyecegimizi sanıyor olabilirler ama bizden kaçmaz.

Öyle başkalarını eleştirir gibi yapıp tozu dumana katarken mezhepleri birer birer iç edenlere karşı sizi uyarıyorum. Ya getirip mezhebi geri koysunlar veya bu tehlikeli tipleri forumdan atın. Ben de muftuyle görüşüp dinden attiracağım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mangalda kül bırakmayacak tarzda esip aklınca teori kurup iftira atıp müfteri konumuna düşmüşsün..!!
Sözde birde mürekkep yalayan,kül yutmaz muallimlerdensin sen..!!
Önce adamın hakkına girip ,"hak mezhepleri 3 e indiriyor " ajan şu bu diyeceğine iyice bakarak (idrak ederek) okuyup orada "imamı azam ve 3 hak mezhep" dediğini görürdün bay @ muallim...!
Adam "imamı azam efendimiz ile 3 hak mezhebe düşman"demek istemiş!imam-mı azam efendimiz + 3 hak mezhep =4 eder(bizde hocaya matematik öğretiyoruz),buda 4 hak mezhebin olduğunu gösterir!! bu gayet açık ve netken çıkıp burda kalp gözünün açık olduğunu,yutmayacağını senden kaçmayacağını vs. Söylemişsin!!
adama iftira atmışsın o kimdir,necidir,nekadar nedir ne değildir bende bilmiyorum(çözemedim),lakin onun (bu)hakkı senin karşına mahşerde muhakkak çıkacak bunu bil...!!!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Mangalda kül bırakmayacak tarzda esip aklınca teori kurup iftira atıp müfteri konumuna düşmüşsün..!!
Sözde birde mürekkep yalayan,kül yutmaz muallimlerdensin sen..!!
Önce adamın hakkına girip ,"hak mezhepleri 3 e indiriyor " ajan şu bu diyeceğine iyice bakarak (idrak ederek) okuyup orada "imamı azam ve 3 hak mezhep" dediğini görürdün bay @ muallim...!
Adam "imamı azam efendimiz ile 3 hak mezhebe düşman"demek istemiş!imam-mı azam efendimiz + 3 hak mezhep =4 eder(bizde hocaya matematik öğretiyoruz),buda 4 hak mezhebin olduğunu gösterir!! bu gayet açık ve netken çıkıp burda kalp gözünün açık olduğunu,yutmayacağını senden kaçmayacağını vs. Söylemişsin!!
adama iftira atmışsın o kimdir,necidir,nekadar nedir ne değildir bende bilmiyorum(çözemedim),lakin onun (bu)hakkı senin karşına mahşerde muhakkak çıkacak bunu bil...!!!

Sofuoglu kardeş

Ben de aşağı yukarı fakiri ile aynı yaştayım. Biz huysuz huysuz aramızda anlaşıyoruz. Kızipta kendini de yorma.

Ben de biliyorum ihtiyarin 4 mezhebi sayabildigini, haklarında malumat sahibi olduğunu. Benim anlatmak istediğim biz karşıdakini nasıl anlamak istiyorsak ona göre anlam üretiyoruz. Yani fakiri de bazı kelimelere aşırı anlam yükleyip üyeleri de tozu alınacak keçe olarak görüyor ve basıyor sopayı.

Zorla güzellik olmuyor. Kimseyi zorla cennete sokamiyoruz. Ve herkesin sevgilisi dünya güzeli ?

Sofuoglu

Ordinaryus
Sofuoglu kardeş

Ben de aşağı yukarı fakiri ile aynı yaştayım. Biz huysuz huysuz aramızda anlaşıyoruz. Kızipta kendini de yorma.

Ben de biliyorum ihtiyarin 4 mezhebi sayabildigini, haklarında malumat sahibi olduğunu. Benim anlatmak istediğim biz karşıdakini nasıl anlamak istiyorsak ona göre anlam üretiyoruz. Yani fakiri de bazı kelimelere aşırı anlam yükleyip üyeleri de tozu alınacak keçe olarak görüyor ve basıyor sopayı.

Zorla güzellik olmuyor. Kimseyi zorla cennete sokamiyoruz. Ve herkesin sevgilisi dünya güzeli ?
Onu tasvip ediyor veya destekliyor değilim,dilinin sertliğine ve uslubunada karşıyım,çoğu yerde fayda vereceğine yola zarar veriyor,Allah şahittir kimdir necidir bilmem,şahsen tanımam ama mesajınızda bir haksızlığı gördüm ve yazma ihtiyacı duydum..!
İlke @Hakperest in ehli sünnet olmadığını ve forumdan atılması gerektiğini söylüyor, siz dahil birçok üye çok abarttığını özgürlük ve hak hukuk doğrultusunda herkesin yorum yapmakta hür olduğunu belirtiyorsunuz ve eleştiriyorsunuz ama ilkeye gelince ne hak kalıyor ne hukuk!, bir kişi çıkıpta ne oluyor demiyor,ilke neden banlanıyor hani nerde Hak, Hakkaniyet demiyor..!
Hocam bu forumda herkes birbirini tekfir ediyor zati,mealcilere göre tarikatcılar şirkte,tarikatcılara göre mezhepsizler şirkte,haricilere göre herkes şirkte,sadetcilere göre AKP'liler şirkte vs.vs.fikir olarak zaten herkes birbirine küfür istinad ediyor..!,bu sadece ilke de bulunan bir hal veya haslet değil,o münasebetle sadece ilke değil burada herkes aynı potansiyelde gizemli ve tehlikeli,burası sanal alem,kimsenin sözüne itibar edilmez,kimsenin peşinden gidilmez vesselam...
Sürçi lisan olduysa affola...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Onu tasvip ediyor veya destekliyor değilim,dilinin sertliğine ve uslubunada karşıyım,çoğu yerde fayda vereceğine yola zarar veriyor,Allah şahittir kimdir necidir bilmem,şahsen tanımam ama mesajınızda bir haksızlığı gördüm ve yazma ihtiyacı duydum..!
İlke @Hakperest in ehli sünnet olmadığını ve forumdan atılması gerektiğini söylüyor, siz dahil birçok üye çok abarttığını özgürlük ve hak hukuk doğrultusunda herkesin yorum yapmakta hür olduğunu belirtiyorsunuz ve eleştiriyorsunuz ama ilkeye gelince ne hak kalıyor ne hukuk!, bir kişi çıkıpta ne oluyor demiyor,ilke neden banlanıyor hani nerde Hak, Hakkaniyet demiyor..!
Hocam bu forumda herkes birbirini tekfir ediyor zati,mealcilere göre tarikatcılar şirkte,tarikatcılara göre mezhepsizler şirkte,haricilere göre herkes şirkte,sadetcilere göre AKP'liler şirkte vs.vs.fikir olarak zaten herkes birbirine küfür istinad ediyor..!,bu sadece ilke de bulunan bir hal veya haslet değil,o münasebetle sadece ilke değil burada herkes aynı potansiyelde gizemli ve tehlikeli,burası sanal alem,kimsenin sözüne itibar edilmez,kimsenin peşinden gidilmez vesselam...
Sürçi lisan olduysa affola...
Estagfirullah

Meseleyi uçlarda tartismamak lazım. Şirk küfür vb ifadeler çok sert ifadeler. Açıkça küfrü belirgin almayanlar için hata etti denebilir. Hele siyasi mevzuların şirke küfre bağlanması hiç hoş değil.

Saadetliler yanlış yapıyor, insan ise yapabilir zaten. Ak Partililer de yanlış yapabiliyor. İnsansa yapabilir. Cehapenin zaten varlik sebebi yanlış .? Ama hiç birini sirf siyasi tercihi sebebiyle küfürle itham edemeyiz. Aslında öyle bir misyonu da insan niye omuzlar onuda anlamış değilim. Çok kişi dinden çıkınca cennet tamamen bize mi kaliyor ?

Sevgili fakiri dedeye de iğneyi kendine batırma cihetiyle öyle yazdım. Yoksa kendisini ben de tanımam. Hakkında hüsnü zan ederim. Günahı varsa hesabını Alemlerin Rabbine verecek bize değil.

cahid

Kıdemli Üye
Konu dışı : Bu admin geçmişte olan birisi midir? Erdem vardı bir zamanlar o nerelerde bilen var mı?