Forumu canlandıralım

spesifik

آزادی قید و بند
1921
Waaawww ziyaretçi sayısı atağa geçmiş
Kimden ötürü =)))

ihvanistanbul

AkhenAton
Hayatta asilmamasi gereken bazi kirmizi cizgiler vardir.
Admini cani gönülden destekliyorum. Allah ondan razi olsun. Benim ve benim gibi eski modlarin eksigini/hatasini telafi etti kendini bir vebalden kurtardi.

çelebiler

Kıdemli Üye
Forum kurucuları pek uğramıyor olabilir, ben de daha çok teknik işlerden anlarıanlarım lakin forumu güncel tutmak elzemdir. Aktif üyelerimiz yeni ilginç konular açmalı günlük ziyaretçi sayımız yeniden yükseliyor.
Olur Ahmetçim sen de konuları kapat.Hiç olacak iş mi yaptığın,başkası olsa neyse inşallah öyledir.

selamun aleyküm cümleten.ihvan mailini görünce ne kadar hüzünlendim. 13 sene olmuş ihvanda ilk yorumu yazalı.. eskiden buralar boş tarlaydı hep :) askerden yeni gelmiş sabah akşam ihvanda gezerdim. bazen tartışır bazen hüzünlenir bazen sevinirdik yorumumuza cvp vereni görünce :) eskilerden kimler var acaba?

spesifik

آزادی قید و بند
Hayatta asilmamasi gereken bazi kirmizi cizgiler vardir.
Admini cani gönülden destekliyorum. Allah ondan razi olsun. Benim ve benim gibi eski modlarin eksigini/hatasini telafi etti kendini bir vebalden kurtardi.
Belki de aksine bir vebale girdi !
Insanlar fikir beyan ederler aksini ispat etmek vazifedir fikir ters geliyorsa.
Peygambere saygı konuyu kilitlemekle olmaz ama olay bitmiştir...

kebîkec

İhvan Forum Üye
selamun aleyküm cümleten.ihvan mailini görünce ne kadar hüzünlendim. 13 sene olmuş ihvanda ilk yorumu yazalı.. eskiden buralar boş tarlaydı hep :) askerden yeni gelmiş sabah akşam ihvanda gezerdim. bazen tartışır bazen hüzünlenir bazen sevinirdik yorumumuza cvp vereni görünce :) eskilerden kimler var acaba?
Aleykum selam.

ihvanistanbul

AkhenAton
Belki de aksine bir vebale girdi !
Insanlar fikir beyan ederler aksini ispat etmek vazifedir fikir ters geliyorsa.
Peygambere saygı konuyu kilitlemekle olmaz ama olay bitmiştir...

Şimdi ben Allah yok saçma sapan birşeye inanıyorsunuz desem aksini nasıl ispat edeceksin? bu da bir fikir mi diyeceksin?
İnanç tek başına akıl işi değildir. Allah Rasulu sav. hakkında şöyle böyle falan filan tarzı konuşulmaz. kişi her aklına geleni fikir! gibi değerlendirmemeli.

Adminin ellerinden öpüyorum. Esaslı bir duruş gösterdi. Eğer bu bir vebal ise dilerim Allahtan benide bu vebale ortak saysın.

spesifik

آزادی قید و بند
Şimdi ben Allah yok saçma sapan birşeye inanıyorsunuz desem aksini nasıl ispat edeceksin? bu da bir fikir mi diyeceksin?
İnanç tek başına akıl işi değildir. Allah Rasulu sav. hakkında şöyle böyle falan filan tarzı konuşulmaz. kişi her aklına geleni fikir! gibi değerlendirmemeli.

Adminin ellerinden öpüyorum. Esaslı bir duruş gösterdi. Eğer bu bir vebal ise dilerim Allahtan benide bu vebale ortak saysın.
Sanki toplumda oyle insan yok =)
Deist kafasında bi ton insan var
Bu şekilde vicdanını temizlemeye çalışıyorsun 'ne deyim
Temennin için amin deyim =)

kebîkec

İhvan Forum Üye

Admin kaç yaşında ?

adams77

Kanalizasyoncu
Forumda kimler geldi kimler geçti ne konular konuşuldu konuşulmuşta fakat şu son dönem kadar tahammülsüz bir dönem olmamıştır. Yahu bu forumda mesihçi diye üye bile vardı :) fetöye hiç girmiyorum :)

Tahammülsüzlük çok kötü bir şey

ihvanistanbul

AkhenAton
Forumda kimler geldi kimler geçti ne konular konuşuldu konuşulmuşta fakat şu son dönem kadar tahammülsüz bir dönem olmamıştır. Yahu bu forumda mesihçi diye üye bile vardı :) fetöye hiç girmiyorum :)

Tahammülsüzlük çok kötü bir şey

Sorun mesihçi olması alevi olması değil. Birisi çıkıp ben ateistim dese, dediklerine tahammül göstermek kolay olur.

dinime küfreden müslüman olsa der geçeriz. Ben müslümanım deyip bazı şeyler olmuyor.

adams77

Kanalizasyoncu
Sorun mesihçi olması alevi olması değil. Birisi çıkıp ben ateistim dese, dediklerine tahammül göstermek kolay olur.

dinime küfreden müslüman olsa der geçeriz. Ben müslümanım deyip bazı şeyler olmuyor.

Güzel kardeşim müslümanlık sadece türkiye ye has bir şey değil 4 tane mezhep var ve dünya üzerinde bir sürü müslüman var şimdi bunları buraya toplasak kim müslüman kim değil işin içinden çıkamayız.

Sen kendi gibi olmayanları müslüman olarak görmüyorsun galiba kaldıki müslümnalık senin tekelinde değil. Kitaba inamıyorsun galiba hoş zaten okumuyorsunuz ya :)

Sen kimsenin müslümanlığını sorgulama burası bir platform burada fikirler ve düşünceler konuşulur. Kimsenin hakkı değiştirmeye gücü yetmez kaldıki onu savunmaya ihtiyaçta yok bırak insanlar konuşsun tartışsın varsa ilmin güzelce cevap ver.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Doğru söyle diyerek hakaret ediyorsun da vaktim yok =)
Merak iğne tahmin doğruydu
Yaşını biliyorum Admin dayının
''Çok mu merak ettin'' derken övgü mu gönderdin bana. Vaktin yoksa niye satasiyorsun. Ben ihvana sormuştum. El öpmekten bahs ettiği için.

Çok mu merak ettin
Senden büyük =) diye düşünüyorum
Nereden biliyorum bana yaşını söyledi =)

Son düzenleme: