Forumu canlandıralım

ihvanistanbul

AkhenAton
Güzel kardeşim müslümanlık sadece türkiye ye has bir şey değil 4 tane mezhep var ve dünya üzerinde bir sürü müslüman var şimdi bunları buraya toplasak kim müslüman kim değil işin içinden çıkamayız.

Sen kendi gibi olmayanları müslüman olarak görmüyorsun galiba kaldıki müslümnalık senin tekelinde değil. Kitaba inamıyorsun galiba hoş zaten okumuyorsunuz ya :)

Sen kimsenin müslümanlığını sorgulama burası bir platform burada fikirler ve düşünceler konuşulur. Kimsenin hakkı değiştirmeye gücü yetmez kaldıki onu savunmaya ihtiyaçta yok bırak insanlar konuşsun tartışsın varsa ilmin güzelce cevap ver.

İslamın esasları var. Kimse kafasına göre ben bu kısmı böyle görüyorum şu kısım şöyle olmalı vs diyemez. ha derse onada müslüman denmez herhalde. müslüman islama teslim olandır islamı aklınca esir alan değil.
Mesela ben kalkıp Allaha inanıyorum peygamberlerde tamam ama cibrile ne gerek var o başka birşeydir diyebilir miyim? desem bana müslüman denilebilir mi?

Kimsenin müslümanlığını sorgulamıyorum, beni bağlamaz. Ben kimsenin hesabını verecek değilim kimsede benim hesabımı vermeyecek. Kimse de peygamberimi sorgulayamaz değil mi?

adams77

Kanalizasyoncu
İslamın esasları var. Kimse kafasına göre ben bu kısmı böyle görüyorum şu kısım şöyle olmalı vs diyemez. ha derse onada müslüman denmez herhalde. müslüman islama teslim olandır islamı aklınca esir alan değil.
Mesela ben kalkıp Allaha inanıyorum peygamberlerde tamam ama cibrile ne gerek var o başka birşeydir diyebilir miyim? desem bana müslüman denilebilir mi?

Kimsenin müslümanlığını sorgulamıyorum, beni bağlamaz. Ben kimsenin hesabını verecek değilim kimsede benim hesabımı vermeyecek. Kimse de peygamberimi sorgulayamaz değil mi?

Müslüman olmak islam olmak mümin olmak el mümin olmak diye kavramlar var. Müslüman olmakla zaten iş bitmmiyor ki. Azıcıkta kuran okuyun mübarekler alimlerinizde yanlış yapar daha önce atalarımızın yaptığı gibi

spesifik

آزادی قید و بند
Cehenneme kadar yolun var.
Haha mesajı yine düzenlemişsin kaçırdım ya =)
Övseydim cennete kadar mı yolum olucaktı =) bekaya rağmen son sıradaysan ben olsam ağlardım =) yaw beni de sevmeyen var-dır illaki bu kadar üzülme =))
Latife bi yana Allah etrafındakilere sabır versin hırslanınca çok çirkin oluyorsun =)
@Hakperest bu yorumu senin için yaptim =)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Övseydim cennete kadar mı yolum olucaktı =) bekaya rağmen son sıradaysan ben olsam ağlardım =) yaw beni de sevmeyen var-dır illaki bu kadar üzülme =))
Latife bi yana Allah etrafındakilere sabır versin hırslanınca çok çirkin oluyorsun =)

Ablan kovdu galiba. ?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yok. Ben admin e yazdım. Sen böyle ulu orta dalacaksan ben bir daha girmem foruma. Ya seni banlasin ya da beni. Ya da söz ver dalasmayi birak.

Atışma köşesi var. Ordan atış serbest. Diğer yerlerde kantarin topuzunu kaçırıyorsun.

spesifik

آزادی قید و بند
Yok. Ben admin e yazdım. Sen böyle ulu orta dalacaksan ben bir daha girmem foruma. Ya seni banlasin ya da beni. Ya da söz ver dalasmayi birak.

Atışma köşesi var. Ordan atış serbest. Diğer yerlerde kantarin topuzunu kaçırıyorsun.
Kimseye dalaşmıyorum takılıyorum
Sen yorum yaparken bile hakaret ediyorsun
Kim dalaşır izah etmeye gerek yok değil mi
Admin dayi da beni saygısız sanıyor sonra
Neyse ben pes ediyorum
Çocuk gibi şikayet etmişsin
Yasaklanmaya değmez...
En iyisi biz muhattap olmayalım...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Çok mu merak ettin
Senden büyük =) diye düşünüyorum
Nereden biliyorum bana yaşını söyledi =)

Doğru söyle diyerek hakaret ediyorsun da vaktim yok =)
Merak iğne tahmin doğruydu
Yaşını biliyorum Admin dayının

Forumda öveceğim son kişisin =)
Bana müsade...

Burdada vifi var =)
Tutmadı yani
Hadi bakalım kim pes edecek
Maksat ortam canlansın
Haha 'ne hatunum yaa =))))

Kimseye dalaşmıyorum takılıyorum
Sen yorum yaparken bile hakaret ediyorsun
Kim dalaşır izah etmeye gerek yok değil mi
Admin dayi da beni saygısız sanıyor sonra
Neyse ben pes ediyorum
Çocuk gibi şikayet etmişsin
Yasaklanmaya değmez...
En iyisi biz muhattap olmayalım...

Evet mantıklı benle muhatap olma, bana takılma. Akranlarına veya hemcinslerine takıl. Ortam canlansın diye veya başka bir sebeple bana yazma, takılma, söyleme en sonda da olsa övme, işaret bile etme. Ben yokmuşum gibi davran.

Becerebilirsin eminim. Lütfen....

spesifik

آزادی قید و بند
Evet mantıklı benle muhatap olma, bana takılma. Akranlarına veya hemcinslerine takıl. Ortam canlansın diye veya başka bir sebeple bana yazma, takılma, söyleme en sonda da olsa övme, işaret bile etme. Ben yokmuşum gibi davran.

Becerebilirsin eminim. Lütfen....
Cehenneme kadar yolum var nasılsa merak etme =)
Selametle...

Hakperest

Kıdemli Üye
Ortam gerildi
Savaş tamtamlari çalıyor
Yaylım ateşinden sonra, rakipler üslerine çekildi
Sabah ola hayrola

Ülen güney ve kuzey kore gerilimi sanki
Tarihin biriktirdiği meseleler bir türlü çözülmedi

spesifik

آزادی قید و بند
Ortam gerildi
Savaş tamtamlari çalıyor
Yaylım ateşinden sonra, rakipler üslerine çekildi
Sabah ola hayrola

Ülen güney ve kuzey kore gerilimi sanki
Tarihin biriktirdiği meseleler bir türlü çözülmedi
Hele dayi Allah için söyle
Tamam gıcıklık yapıyorum merak kelimesini kasıtli kullandım ama hakaret etmedim
Bi kamyon hakaret yedim
Ah nefis ah =)
Çok sinirlendi yaw muallim korktum =p

Hakperest

Kıdemli Üye
Hele dayi Allah için söyle
Tamam gıcıklık yapıyorum merak kelimesini kasıtli kullandım ama hakaret etmedim
Bi kamyon hakaret yedim
Ah nefis ah =)
Çok sinirlendi yaw muallim korktum =p
"Cehenneme kadar yolun var" demek
Kardeşlik hukukuna aykırı

Yahu ben arabulucu yapmayın
En çok dayağı, yumruğu ayıran yer

forumdayim

Profesör
selamun aleyküm,
formun devam ettigine dair bana göndermis oldugunuz mesajdan sonra bir selam vereyim dedim...
bildiginiz üzere bu forumda her konuda fikirklerimizi anlatmamizdan yana oldugumu savunmustum ancak o günlerden bu günlere cok seyler degisti , özgür günlerin olmadigini düsünüyorum, o zamanlar sade forum yöneticisinin banlamasi endisesi vardi bu gün cok daha fazlasi var oldugunu düsünüyorum ... tabi birde bu forumlarin fazlada bir faydasi olmadigini sadece günün yorgunlugunu ve stresini atmak icin cesitli konularda fikir beyan ediyorduk, bu gün artik öyle bir yorgunluk ve stres yok elhamdülilah
saygilar...

Darul_Beka

Profesör
hadsiz paylaşım nedeniyle SON ADMİN PAYLAŞIMI İÇİN @Admin e çok teşekkürler bu tavrı diğer yöneticiler başta koysaylardı forum bu hale gelmezdi bu konuda vicdanım rahat çünkü sürekli uyardım. forumu MARJİNAL FİKİRLERE TESLİM ETTİK bu çok yanlıştı
fikirlerin farklı olmasına karşı değilim ancak İSLAMİ DEĞERLERE HAKARET MANASINA GELECEK SÖZLER oldumu çileden çıkarım yine haklı çıktım ama sevinmedim

Darul_Beka

Profesör
Ekli dosyayı görüntüle 1921
Waaawww ziyaretçi sayısı atağa geçmiş
Kimden ötürü =)))
forum için bir şeyler yapacaksak tam zamanı ziyaretçi ve aktif üye sayısı hızla arttı önemli bir fırsat bir şeyler yapılmazsa yine eski kötü günlere hızla dönüş olur forum yönetimi yine sınıfta kaldı hala bir yönetici seçmediler ve mevcut yöneticilerin foruma uğradığı yok

Darul_Beka

Profesör
şu kişisel çocukça tartışmalarınızdan bize ne yahu gidin özelden yapın foruma kirletmeye hakkınız yok