Geçmişteki AK parti BUGÜN kü AK parti ve ben neden artık desteklemiyorum.

agbi

Yasaklı

Gerçek yaşamımda ve sanal ortamlarda AK PARTİ yi TÜM BENLİĞİMLE SAVUNDUM Bazı akrabalarımla TERS DÜŞTÜM ALLAH şahiddir.

Şimdide Gerçek yaşamda Beni cemeatle tanıştıran bazı kişiler ile de TERS DÜŞTÜM ALLAH şahiddir.

OSLO görüşmeleri ve 2004 MİLLİ GÜVENLİK KARARLARINA tam anlamı ile vakıf değildim vakıf olsa idim 2004 te BU DESTEĞİMİ BIRAKIRDIM.

Ben Günlük Haftalık Aylık siyasi gelişmeler ile karar vermem GEÇMİŞ BENİM İÇİN BİR TEMEL dir.

Bundan dolayı bu konuma ERDOĞAN & GÜL & ARINÇ ve arkadaşlarının SP den ayrılma nedenleri ile başlıyacağım.

SP si malesef ERBAKAN ı yanlış yönlendirenlerin etkisi ile yönetiliyordu başta ASİLTÜRK idi ki çok iddia ettim bu konuda Forum da çok arkadaş KARŞI ÇIKTI ama ASİTÜRK GERÇEĞİNİ ZAMAN GÖSTERDİ.

ERDOĞAN ve arkadaşları bu parti hegomanyasını yıkmak istiyordu GÜL ile BAŞKANLIK PARTİ BAŞKANLIĞINA ADAY oldu Karşısında Recai Agbi yi öne sürdüler ÇOK AZ BİR FARK la GÜL kaybetti ( ERDOĞAN GÜL ün yerine aday olsa idi parti başkanlığıana GÜL ün aldığı oya yetişemezdi ikisinin de SİYASİ HİTAP DAVRANIŞLARI FARKLI İDİ )

ŞİMDİ İLK AK PARTİ KURULDUĞUNDA ki gelişmelere bakalım.

Fakat @Erdem den bu mesaja cevap gelince İSTİŞARE EDİYORUZ yazdıklarıma karşı belki söyleyecekleri vardır Erdem in.

agbi

Yasaklı
Erdem den cevap gelmediğine göre İlk mesajımda MUTABIKIZ.

Sn Erdoğan ı Dedemin Israrı ile İSTANBUL İMAM HATİP Lisesinden itibaren tanırdım.Ben ondan alt sınıfta idim ve Bir sene geç başlamıştım.LİDER VASFINDA ve HİTABI etkileyici idi Alt sınıflardada olsa ÜST SINIF larda söz geçerdi.Münazara konularında karşısında KİMSE DURMAZDI Hele hele TEKE TEK MÜNAZARALARDA karşısına çıkan kişinin İLİ de olsa ŞANSI SIFIR dı.İSTANBUL LİSELER ARASI MÜNAZARA BİRİNCİLİKLERİ VARDIR.

ZOR SÖZ VERİRDİ Ağzından çıkan bir sözü düşünceyi ASLA TERK ETMEZ ve arkasında dururdu Bu konuda yeri gelmişken ileride değineceğim konu ama yeri geldi

10559676_1444979715786306_8083608986956521391_n.jpg

O zamanlar Erdoğan Yarın ölsen deseler inanır ama Sn Erdoğan ın yukarıdaki resimde olacağına asla inanmazdım.Ben 6 Ay İstanbul İmam hatip okuduktan sonra ÜNÜVERSİTE fark imtihanlarından dolayı İZMİR e tekrar dönüp NORMAL Liseye geçtim Duyduğum kadarı ile İNATÇI DİRAYETLİ olan erdoğan da fark derslerini Normal lisede verip ÜNÜVERSİTE eğitimine başlamış.

ALTI Aylık maceramdan sonra İZMİR de Liseyi bitirdim ERDOĞAN ı takip etmedim.ÜNÜ yıllarında ben MİLLİ TÜRK BİRLİĞİNE GİRİP aynı zamanda MSP yede girdim KARARLIĞI , HİZMETİ vb SOSYAL AKTİVELERİ bir yerde EFSANELEŞMEYE ve bizlere REHBER OLMAYA BAŞLAMIŞTI HELE HELE GÖZÜ KARALIĞI ( İşte geçmişte o amanları yaşamayanların GÜL ü ERDOĞAN ı tenkit etmlerine karşı idim halada karşıyım ) ( Kendimden örnek verdim Bir yerde Korktum Bir yerde ailemin baskısı ile Ünü eğt bırakıp askere gittim )

ÖZETLERSEK O yıllarda ve sonrası Askerlik sonrası ERDOĞAN BİR YERDE İDEOLÜM dü.

ERDOĞAN İÇİN AK PARTİ KURLUSAYI kadar ve SON BİR İKİ SENEYE kadar benim için İDEAL İKTİDAR OLABİLECEK SİYASETÇİ idi FAKATTT BENİM SİYASİ LİDERİM Muhsin başkan dı BULUNMAZ BİR LİDER

Şunuda hatırlatmak isterim KELİMEİ TEVHİD EDEN PEYGAMBERİMİZ sav kabul eden her kes öncelikli kardeşimdir IRKI MEVKİSİ HİÇ önemli değil BUNA NEDEN DEĞİNDİM ERDOĞAN Gürcü idi ki fazla inanmıyordum ama GÜRCİSTAN da yaptığı konuşma ile TEYİD etti.

EVET GEÇMİŞ e kısaca değindik bundan sonraki mesajım SP den ERBAKAN dan ayrılışının nedenleri ve ogünkü sosyal şartlar.

NOT : Şunuda bilmenizi isterim BENİM GERÇEK KİMLİĞİMİ sizler bileceğiniz kadarı ile anlatıyorum kimi yerdede şaşırtmalar yapıyorum.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Senin ve sen gibi olanların neden desteklemediğini bende iyi biliyorum. Sırtına binemediğiniz bir Erdoğanı niye destekleyesiniz. Siz korkusundan paçadan aşağı saldığınız devletlere haddini bildiren adamı zaten destekleyemezsiniz. Ahmet KURUCAN abini canlı dinlemiştim neden desteklemediğinizi özetlemişti.

1- Amerika ve İsraile karşı durmaya başladı
2- Çıkardığı Milli Görüş gömleğini yeniden giydi
3- Hocayı artık takmıyor

Bunlardan başka bir sebebin varsa yaz. Bizde dağarcığımızı zenginleştirelim.

bi husben

Kıdemli Üye
Erdem den cevap gelmediğine göre İlk mesajımda MUTABIKIZ.

Sn Erdoğan ı Dedemin Israrı ile İSTANBUL İMAM HATİP Lisesinden itibaren tanırdım.Ben ondan alt sınıfta idim ve Bir sene geç başlamıştım.LİDER VASFINDA ve HİTABI etkileyici idi Alt sınıflardada olsa ÜST SINIF larda söz geçerdi.Münazara konularında karşısında KİMSE DURMAZDI Hele hele TEKE TEK MÜNAZARALARDA karşısına çıkan kişinin İLİ de olsa ŞANSI SIFIR dı.İSTANBUL LİSELER ARASI MÜNAZARA BİRİNCİLİKLERİ VARDIR.

ZOR SÖZ VERİRDİ Ağzından çıkan bir sözü düşünceyi ASLA TERK ETMEZ ve arkasında dururdu Bu konuda yeri gelmişken ileride değineceğim konu ama yeri geldi

10559676_1444979715786306_8083608986956521391_n.jpg

O zamanlar Erdoğan Yarın ölsen deseler inanır ama Sn Erdoğan ın yukarıdaki resimde olacağına asla inanmazdım.Ben 6 Ay İstanbul İmam hatip okuduktan sonra ÜNÜVERSİTE fark imtihanlarından dolayı İZMİR e tekrar dönüp NORMAL Liseye geçtim Duyduğum kadarı ile İNATÇI DİRAYETLİ olan erdoğan da fark derslerini Normal lisede verip ÜNÜVERSİTE eğitimine başlamış.

ALTI Aylık maceramdan sonra İZMİR de Liseyi bitirdim ERDOĞAN ı takip etmedim.ÜNÜ yıllarında ben MİLLİ TÜRK BİRLİĞİNE GİRİP aynı zamanda MSP yede girdim KARARLIĞI , HİZMETİ vb SOSYAL AKTİVELERİ bir yerde EFSANELEŞMEYE ve bizlere REHBER OLMAYA BAŞLAMIŞTI HELE HELE GÖZÜ KARALIĞI ( İşte geçmişte o amanları yaşamayanların GÜL ü ERDOĞAN ı tenkit etmlerine karşı idim halada karşıyım ) ( Kendimden örnek verdim Bir yerde Korktum Bir yerde ailemin baskısı ile Ünü eğt bırakıp askere gittim )

ÖZETLERSEK O yıllarda ve sonrası Askerlik sonrası ERDOĞAN BİR YERDE İDEOLÜM dü.

ERDOĞAN İÇİN AK PARTİ KURLUSAYI kadar ve SON BİR İKİ SENEYE kadar benim için İDEAL İKTİDAR OLABİLECEK SİYASETÇİ idi FAKATTT BENİM SİYASİ LİDERİM Muhsin başkan dı BULUNMAZ BİR LİDER

Şunuda hatırlatmak isterim KELİMEİ TEVHİD EDEN PEYGAMBERİMİZ sav kabul eden her kes öncelikli kardeşimdir IRKI MEVKİSİ HİÇ önemli değil BUNA NEDEN DEĞİNDİM ERDOĞAN Gürcü idi ki fazla inanmıyordum ama GÜRCİSTAN da yaptığı konuşma ile TEYİD etti.

EVET GEÇMİŞ e kısaca değindik bundan sonraki mesajım SP den ERBAKAN dan ayrılışının nedenleri ve ogünkü sosyal şartlar.

NOT : Şunuda bilmenizi isterim BENİM GERÇEK KİMLİĞİMİ sizler bileceğiniz kadarı ile anlatıyorum kimi yerdede şaşırtmalar yapıyorum.

nedne desteklemiyormuş @agbi çokta umurumuzdaydı destekleyip desteklemeyeceğin sigortacı

kilicarslan

Kıdemli Üye
@agbi senin neden desteklemedigin malum.

Muminaga

Yeni
parmak üzerinde oynatılmaya, piyon gibi kullanılmaya elverişli bir yapın var.
güdülenmeye alışmışsın.
ajan işbirlikçi siyonist yalakacısı, hain haşhaşi örgüt mensupları ile terör örgütü pkk mensupları arasında bir çok benzerlik var.
pkk'li şeref,sizler irademiz öcalan diyerek kendi iradeleri üzerinde ipotek konulmasına çoktan razı olmuşlar.
bu noktada işte pkk ile benzerlikleriniz var.
apoya ermeni maşası
fetoya siyonist yalakacısı, yahudisever tanımları kullanılıyor. Ermeni maşası ve siyonist uşağı tanımları pkk ve haşhaşilerin tavır ve davranışlarını çok iyi özetliyor.

mesajın ilk bölümünde "parmak üzerinde oynatılmaya, piyon gibi kullanılmaya elverişli bir yapın var. güdülenmeye alışmışsın." teşhisi koymuştum.
ben bunun canlı tanığıyım.
saadet partisini sürekli eleştirdiğim zamanlarda Özel mesajlar aracılığıyla nasıl yapmanı ne yazmanı, nasıl davranmanı benden soruyordun.

veri isimli kişi sana forumda talimat veriyordu.
şunu yap, şöyle davran, şunu yaz, bunu yazma diye piyon gibi kullanıyordu.

böyle kişilik ve karakterde adamlar çamurdan yapılır.

dostluk

Kıdemli Üye
OSLO görüşmeleri ve 2004 MİLLİ GÜVENLİK KARARLARINA tam anlamı ile vakıf değildim vakıf olsa idim 2004 te BU DESTEĞİMİ BIRAKIRmışş..

hadi normal vatandaş vakif değildi..bir din önderimide vakıf değildi..yuceltilen rüyalar gören,bedduaları tutan bir din önderimide kördü ..

ne malum bundan 10 sene sonra ben 2014 yılındaki olaylara vakıf değildim olsaydım sayın erdoğanı anlardım bu ihanet şebekesinin, oluşumun içinde olmazdım demeyeceği..

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@agbi

Yazdıklarını sabırla okuyorum. Sana toptan cevap verecem :)

Sen de yazmağa devam et bakam.

İmza : Dünki Çocuk

salimabi

Kısıtlı Erişim
hay ALLAH RAZI OLSUN yukarıdaki desteklemeyenden, suyumuzu bulandıracaktı :D

cemaliii

Kıdemli Üye
agbi cemaat akp taraftarıyken sende akp taraftarıydın,cemaat akp karşıtı olunca sende akp karşıtı oldun.ama şuda bir gerçekki gerçek hayattaki tanıdığım birçok akpli,cemaati bir zaman çok seven birçok akpli,türkçe olimpiyatları alkışlayan birçok akpli,cemaati canhıraş savunan birçok akpli onlarda akp cemaat karşıtı olunca,hepsi cemaat karşıtı oldular.bunlar meclisteki en güzel örnekde hüseyin çelikdir.

yani bu hususta cemaatçilerle akplilerin birbirlerinden farkları yoktur. sadece agbi bunu yapıyormuş gibi yapmayın.

cemaliii

Kıdemli Üye

bizide ..bizide ..

bizde karşıydık..

ayyrı tutunuz hani..

değiştirdim zaten dostluk.değiştirmemin sebebi muallim hocamdır.onu hatırlayamadığım için ona nisbet etmemek adına değiştirdim.ama senin için değiştirmedim.sen karşı falan değildin diye hatırlıyorum.hatta sen,alice ve manifesto,biz (ben ve saadetli arkadaşlar) cemaat-akp arası açık dediğimiz zaman,yok öyle birşey muhalefetin canı öyle istiyor,aramızı açmak istiyorlar fitne vs dediğinizi hatırlıyorum.yanlış mı hatırlıyorum?hatta sizler değilmiydiniz saadet partisini tıpkı cemaatin ağzıyla ergenekoncu ilan eden.yanlışmı hatırlıyorum? ama mahabad ve bihuseni çok iyi hatırlıyorum.onlar hep karşıydılar cemaate.

dostluk

Kıdemli Üye
hımmm

demek cemaatçiydim haa..

canın saolsun ..

yalancı değilimdir ama algılanmam öyyle olmuş demekki..

cemaati koruma adı altında yazmamışımdır hiçbir mesajımı ..

cemaatin dini görüşleriinide assla tasvip etmem..haa yeri gelir kendi tezimi ,doğru bildiğimi desteklemek için karşı tarafım cemaatse onlara onların kaynaklarıyla cevap veririm ..

yanlış yaptımsa özür dilemeyide o zama oyyle düşünüyordum ama şimdi şundan dolayı böyyle demeyide gurur meselesi yapmam..

neyyse dedim ya algı meselesi..

değiştirdim zaten dostluk.değiştirmemin sebebi muallim hocamdır.onu hatırlayamadığım için ona nisbet etmemek adına değiştirdim.ama senin için değiştirmedim.sen karşı falan değildin diye hatırlıyorum.hatta sen,alice ve manifesto,biz (ben ve saadetli arkadaşlar) cemaat-akp arası açık dediğimiz zaman,yok öyle birşey muhalefetin canı öyle istiyor,aramızı açmak istiyorlar fitne vs dediğinizi hatırlıyorum.yanlış mı hatırlıyorum?hatta sizler değilmiydiniz saadet partisini tıpkı cemaatin ağzıyla ergenekoncu ilan eden.yanlışmı hatırlıyorum? ama mahabad ve bihuseni çok iyi hatırlıyorum.onlar hep karşıydılar cemaate.

cemaliii

Kıdemli Üye
hımmm

demek cemaatçiydim haa..

canın saolsun ..

yalancı değilimdir ama algılanmam öyyle olmuş demekki..

cemaati koruma adı altında yazmamışımdır hiçbir mesajımı ..

cemaatin dini görüşleriinide assla tasvip etmem..haa yeri gelir kendi tezimi ,doğru bildiğimi desteklemek için karşı tarafım cemaatse onlara onların kaynaklarıyla cevap veririm ..

yanlış yaptımsa özür dilemeyide o zama oyyle düşünüyordum ama şimdi şundan dolayı böyyle demeyide gurur meselesi yapmam..

neyyse dedim ya algı meselesi..

belki ben yanlış hatırlıyorumdur dostluk.bende özür dilemekten gocunmam.yanlış hatırlıyorsam özür dilerim.

kebîkec

İhvan Forum Üye
agbi cemaat akp taraftarıyken sende akp taraftarıydın,cemaat akp karşıtı olunca sende akp karşıtı oldun.ama şuda bir gerçekki gerçek hayattaki tanıdığım birçok akpli,cemaati bir zaman çok seven birçok akpli,türkçe olimpiyatları alkışlayan birçok akpli,cemaati canhıraş savunan birçok akpli onlarda akp cemaat karşıtı olunca,hepsi cemaat karşıtı oldular.bunlar meclisteki en güzel örnekde hüseyin çelikdir.

yani bu hususta cemaatçilerle akplilerin birbirlerinden farkları yoktur. sadece agbi bunu yapıyormuş gibi yapmayın.

Benim bu gün cemaate karşı durmamın direkt olarak AKP'ye karşı olmasıyla alakası yoktur. Söyleminde ve davranışlarında doğru olduklarına kanaat getirseydim şeksiz şüphesiz cemaatin yanında yer alırdım. Ancak meşru bir hükümete (bu gün AKP yarın bir başkası olabilir) savcı ve polis marifetiyle yıkmak için yüklenmesi,

Hocaefendinin herkese şamil kıldığı masumiyet karinesini hiçe sayarak hükümeti tamamıyla rüşvetçi ilan etmesi,

BBC gibi Todays Zaman gibi uluslarası yayın yapan kuruluşlara ülkemiz aleyhine beyanat verebilmeleri,

Hocaefendinin cemaat üyelerinin tamamını karakteri onuru olmayan bir sürü mesabesine düşürmesi,

Hocaefendinin beddua ederken üzerinde hakkı olmayan tarzda kendi cemaatine mensup insanların veya karşıt gördüğü insanların çoluk çocuğunu araya katması,

Hocalıktan çok tüccarlığa eğilimli olduğunun ayan beyan ortaya çıkması ve benzeri sebeplerle cemaate mesafeli duruyorum.

bi husben

Kıdemli Üye
bence agbiyle muhattap olmayın @agbi ile ancak eglenilir @agbi yüzüklerin efendisindeki gollum karekterien benziyor iki karekterli

Yetim

Kısıtlı Erişim

belki ben yanlış hatırlıyorumdur dostluk.bende özür dilemekten gocunmam.yanlış hatırlıyorsam özür dilerim.

Fetoşa karşı olmak bebek katili israile karşı olmak kadar bir İNSANLIK EĞİLİMİDİR BU KAÇINILMAZ BİR ELZEMDİR ...

İNSAN OLAN MÜSLÜMAN OLAN DİNİ İMANINI NAMUSUNU BAYRAĞINI EZANINI VATANINI İNSANLIĞI SEVEN İNSAN OLAN HERKES BU VATİKAN KONSULUNUN BİR PARÇASI OLAN İSRAİLE OTORİTE DİYE BİAT ETMEYE DAVET EDEN KAN EMİCİ FETOŞ A KARŞI OLMASI İNSANLIĞIN GEREĞİ BİR İNSANLIK GÖREVİDİR...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
polis ve savcı marifetiyle meşru hükümeti yıkmak doğal olarak cemaat karşıtlığını gerektiyorsa ki gerektirmesi gerektir, bizzat bakanların, Bakara suresine Makara demesi, sakalı şerife (haşa) kıl demesi, neden bu kadar hürmet ediliyor gibi aşağılık bir cümle kusması, başka bir bakanın, peygamber gurur yaptı biz yapmadık gibi ancak salman rüşdi gibilerin kullanacabileği cümleleri kullanması sizde rahatsızlık uyandırmıyor, bir şey karşıtlığını gerektirmiyorsa şahit olun ben bu tiplerin bulunduğu topluluklardan beriyim.....

Yetim

Kısıtlı Erişim
polis ve savcı marifetiyle meşru hükümeti yıkmak doğal olarak cemaat karşıtlığını gerektiyorsa ki gerektirmesi gerektir, bizzat bakanların, Bakara suresine Makara demesi, sakalı şerife (haşa) kıl demesi, neden bu kadar hürmet ediliyor gibi aşağılık bir cümle kusması, başka bir bakanın, peygamber gurur yaptı biz yapmadık gibi ancak salman rüşdi gibilerin kullanacabileği cümleleri kullanması sizde rahatsızlık uyandırmıyor, bir şey karşıtlığını gerektirmiyorsa şahit olun ben bu tiplerin bulunduğu topluluklardan beriyim.....

Sen önce şu akp veya her hang bir partiyi aradan çıkar bu fetoşun dünya mazlumlarınIN kanını emenleri Otorite kalbul ettiğine Bak ve fetoşun Müslümanların imanlarını çalmalarına bak ve ülkemize ihanetlerine bak evet peygamber düşmanı kimse partisine ve grubuna cemaatine Bakılmadan Al aşağı edkilmeli gereken HAKARETİ AŞAĞILANMAYI yemeli ve Cezası verilmeli..

Zaten iyi Düşünücek olursan Peygamer efendimize s.a.v ayetlere saygsızlığı ve edebsizliğide ZATEN FETOŞ POMPA ETMEDİMİ YADA BAŞKA İMAN HIRSIZLARI ?