Gençlerle iyi iletişim için öneriler

berraksu

Aşafatlı
-Sizler erişkin ve yetişkin kuşak olarak, önce gencin bir insan olduğunu kabul edin

-Ona sevgi ve saygı gösterdiğinizi belirtin

-Gençlik çağına özgü biyolojik, ruhsal ve toplumsal değişme ve gelişmeleri, bunların
gencin davranışına ne biçimde yansıdığını bilip tanıyın

-Gençlik çağının fırtınalı ve zor bir dönem olduğunu göz önünde tutun

-Gencin duygusal değişiklikleri ve düşlemlerinden kaynaklanan davranışları
karşısında serin-kanlı olun; kırıcı, sert, yıkıcı davranışlarda bulunmayın

-Genci denetlemek, engellemek yada ödün, ödül vermek için tutarlı davranın, kimi
kez ödüle değer bulduğunuz bir davranışını başka bir zaman kötüleyip yermekten
kaçının

-Gencin yaşamına, giyinişine, süslenmesine ilişkin karar alırken gençle konuşun,
onun düşünce ve önerilerine anlayış ve saygı gösterin

-Aile ve evle ilgili konularda ve sorunlarda gencinde düşünce ve önerilerini alın,
onunla konuşup tartışmaktan kaçınmayın

-Konuşma ve tartışmalar sırasında gencin doğru düşündüğü, gerçeği bulup
söylediği durumlarda ona hak verin, düşünce ve önerisini gerçekleştirmek için
yardımcı olun

-Gençlerle yapılan konuşma ve tartışmaları onları korkutarak ve yıldırarak
kesmeyin

-Gencin tutum ve davranışlarına biçim ve yön verirken "benim gençliğimde" diye
başlayan konuşma ve öğütlerden kaçının

-Gence bol bol öğüt vermek yerine örnek davranışları yapın yada bulup gösterin...

uzAyli

İhvan Forum Üye
ne demisler..cocugunu terbiye etmeye calisma , önce kendini terbiye et. Nasil olsa senin izinden gidecek ?

uzAyli

İhvan Forum Üye
cocuk yastaki iletisim bozuklugu anne baba ile ergenlikte ortaya cikiyor. Sonra vah tüh bu cocuk niye böyle oldu. Oysaki temeli herzamanki gibi cocukluk döneminden kaynakli.ben böyle düsünüyorum

Hakperest

Kıdemli Üye
cocuk yastaki iletisim bozuklugu anne baba ile ergenlikte ortaya cikiyor. Sonra vah tüh bu cocuk niye böyle oldu. Oysaki temeli herzamanki gibi cocukluk döneminden kaynakli.ben böyle düsünüyorum
Etkisi yüksek ama
Ergenlikten gençliğe geçen çocuk arkadaş çevresi ile iletişimi önemser ebeveynin yerini arkadaş çevresi alır genelde
Ben de böyle düşünüyorum

uzAyli

İhvan Forum Üye
Etkisi yüksek ama
Ergenlikten gençliğe geçen çocuk arkadaş çevresi ile iletişimi önemser ebeveynin yerini arkadaş çevresi alır genelde
Ben de böyle düşünüyorum

Ee tabi oda var .ortam cok önemli. Temeli saglamsa bi sekil dogru ortami buluyorlar yinede.benim düsüncem ?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Gençlerle genç olmak lâzım, mahalle gençleri sever beni ( hem beni sevmeyen ölsün haha ) yakartop oynarız iyi kaçarım :) ama topu tutamam vicdansizlar fena atiyor az daha tepetaklak düşecektim bi gün :D onların alanına dahil olunca kıymetli oluyorsunuz buda benim fikrim

uzAyli

İhvan Forum Üye
Gençlerle genç olmak lâzım, mahalle gençleri sever beni ( hem beni sevmeyen ölsün haha ) yakartop oynarız iyi kaçarım :) ama topu tutamam vicdansizlar fena atiyor az daha tepetaklak düşecektim bi gün :D onların alanına dahil olunca kıymetli oluyorsunuz buda benim fikrim

Evet aferin sana .benimlede oynasana bende cok severim yakartopu ? cok pis top atarim ?

Hakperest

Kıdemli Üye
Yaş 40 50 yakan top oynayamam valla, hoş gençle genç olmak güzel de fazlası sağlığa iyi değil
Bu da benim fikrim

uzAyli

İhvan Forum Üye
Kırk yasındaki yengemle elli yasındaki dayimla yakartop oynadığımı bilirim :) nitelikli birliktelik göz teması ten teması cok önemli iletişimde, samimiyet ve güven verir . Inanın nasihat ve dedikodu etmekten çok çok evlâ gençlerle takılmak tabi ki haremlige dikkat ederek :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Çıkış yapmadan kapatınca online görünüyorsun, var ama aslen yok ahaha buraların hafiyesi benim :D

uzAyli

İhvan Forum Üye
Dert ediniyorsaniz prangalarınızı kırayım :) bi yasağa bakar hehe ...

uzAyli

İhvan Forum Üye
Yok yok demeyin öyle, kainata güzel mesaj yollayın, faydalı işlerin öncüsü olacaksınız bi bekleyen var unutmayın siz unutsanız da hatırlatırım inş ölmezsem :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bu devirde cocuk yetisdirmekte dert, genclerle gecinmekte dert. Bu zamanda güya hersey daha rahat diyor eskiler ama aslinda tam tersi.
Eskiden insanlar maddi olarak zorlaniyolardi smdi konfor artti rahatlik artik ama bu zamandada manevi olarak zorluklar artti.
Cok zor artik hersey