Gene Tevhid..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ohoo, konuyu hemen kaynatmışsınız. Bu nedir arkadaş. Ben ne diyorum, siz ne anlıyorsunuz. Topyekün saldırı moduna ne çabuk giriyorsunuz! Yakışıksız işler yapmayın.. Sıkıyosa tek tek gelin..

@Tahsin EMİN ''bist du alim'' ne la?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kusura bakmayın ama kimse size kafir demiyor, sanırım siz olanı biteni bizden iyi biliyorsunuz ki, kendinizi kafir ifade ediyorsunuz...

Ben onu bunu bilmem, İslam bütünüyle kaimdir, ondan,

"Namaz" vardır,

"Zinaya yaklaşma" da vardır...

"Yaklaşma" emri "yaklaşan"a değil sadece, "yaklaştıran"a da... Vs...

Elbet "zekat" vardır onda,

Onda, "hırsız"a, adam öldüren"e, "sana savaşan"a, "nikah"a, "talak"a dair malumatlar da vardır...

Yani, İslam kendi Şeriati'nin ikamesi anlamında bir "Devlet Düzeneğini" de emreder...

Yani, sen İslam'ın Şeriat kısmını lağveder, beğenmez, kalbine ve aklına zor gelirse,

"Ben kafirmişim" dedin ya...

Ben demedim sen dedin...

Belki de doğru dedin...
Ben kafir(mişim) diyene şeksiz şüphesiz kafirim demiş gibi inanabiliyorsun da ben müslümanım diyene niye şüpheyle yaklaşıyorsun? Bu din sana bunu mu öğretti? Bi de ''ben demedim, sen dedin'' diyorsun...

Tevhidi açmak senin gözünde kafirlikse evet, o anlamda ben senin gözünde kafirim. Onu bana Hristiyan ve Yahudilerde diyor.

Bak güzel kardeşim, senin yukarıda saydığın unsurları inkar eden yok. Ama sen, bunu kullanarak açtığım tevhidi örtüyorsun..