Gönüllük!

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Gönlümün kapısına yazdım "içeri girilmez" diye

İçeriye baktım ki, bir Gül yüzlü oturuyor !

-Hayırdır ! dedim

Dedi;

-Ben okuma yazma bilmem...

Enes

İhvan Forum Üye
Gönüllük çok köşede kaldı yeniden uyandırma vaktidir.

Sevgili gönüllük;

"Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür" demişler. Ne güzel söylemişler.

Aile içinde sakin ve huzurlu bir hayata karşın iş hayatında dönem dönem yaşadığım tempo bazen ritmi varsa hafızamın ritmini bozuyor.

Bu durumdan şikayetçi değildim ama 20 ile 30 yaş arasındaki ilk gençlik evresinde hafızası çok iyi sayılan biri için bu biraz sıkıntı.

Yine de Yaradana şükrederim; hafızamın nisyanı bir isyan vesilesi olamaz.

ummuhan

Kıdemli Üye
Cumamız hayr olsun hayr kapılarına vesile olsun hayrlar ihsan olsun tüm mü'minlere inşaallah.....

ALI25

Kıdemli Üye
Birileri cok kere konu aciyor ve o sözde ne yapiyor alinti yapmaktan baska cok kere de ve bana bak konuyuda kendin actigin gibi senden olsun bizzat ve baskasinin da bir mahsülüde olmasin.

Hayret bir sey daha ne diyeyim misal olarak kendimden bir örnek vereyim farz edelim her hangi bir konuda actim ve ona dair benim sözüm yok ise benim icin o abes gibi olur.

Herkesin kendi beyni kendine de bir yeter ve ilkhetab da bu normal haliyle böyle olur ve bizlerde insaniz anlamadigimiz ve bilmedigimiz yer veya o mesele olur o zaman baskasinin demis ve yazmis olduguna bakar ve onuda aliriz ve münasib bir sekilde.

Bazi insanlar iyi bir sey yaptigini zan eder ve onu alip hakikat terazisine koyduk mu veya bir bilgi nazaryesi ile degerlendirdik mi o öyle de olmayabilir.

ilkönce ilim ve ilim yoksa sukut var ve arastirmak da cok sey ister istemez gelir bu ilim denilen seye bir dayanir.

Enes

İhvan Forum Üye
Gönüllük...

Zaman akıyor, bitmez denilen bitiyor, geçmez denilen geçiyor. Yaşıyor-yaşlanıyoruz...

Babalarımızın yaşlarına yürüyoruz onlar da babalarının yaşına. Sonra bekaya.

Şarki bitti..