Grup Genç hakkında sorular, kim kimdir?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Ya, parçada 2 tane ses var, 2 tane ses. 3 ayrı ses yok. Sizin bahsettiğiniz girişleri söyleyen aynı kişi?

Bu abdullah taşkıran bu sesi tanıyorum da adını bilmiyordum

Bu da Baki abi ses tınısı cok bariz taner abinin de sesi daha ince ,3 ses var iyi dinle :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Evet öyle, bence Şehitler Ölmez parçasında dediğiniz gibi girişte Abdullah Taşkıran ve Abdulbaki Kömür var. Yani nakaratı beraber söylüyorlar, parçayı seslendiren Taner Yüncüoğlu'dur. Şiiri seslendiren?
Sonunda çok şükür :) şiir hangisiydi ? Bilal mi ? O grup gençten olmalı sesleri tek tek bilsem söyleyebilirdim

MonoLeuM

Asistan
Sonunda çok şükür :) şiir hangisiydi ? Bilal mi ? O grup gençten olmalı sesleri tek tek bilsem söyleyebilirdim

Şehitler Ölmez parçasının sonlarında şiiri seslendiren, sanırım Taner Yüncüoğlu? Ha bu arada, bizzat Taner Yüncüoğlu'nun kendisine sordum bu soruları, vereceği cevabı paylaşacağım.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Şehitler Ölmez parçasının sonlarında şiiri seslendiren, sanırım Taner Yüncüoğlu? Ha bu arada, bizzat Taner Yüncüoğlu'nun kendisine sordum bu soruları, vereceği cevabı paylaşacağım.
Şiire kadar dinlemedim madem Taner abiye ulaşma şansın vardı beni niye yordun mübarek :)

MonoLeuM

Asistan
Şiire kadar dinlemedim madem Taner abiye ulaşma şansın vardı beni niye yordun mübarek :)
Ya böyle bir şey için rahatsız etmek istemedim, Taner Abi'nin facebook adresi özel mesajlara açık, oradan yazdım. Şiire kadar da dinleseydiniz ya, bu parça Şehitler üzerine ki (Özelde METİN YÜKSEL için, genelde tüm şehitlerimiz için) yazılmış en güzel parçadır.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Şiiri seslendiren de Taner abiye benziyor ses tok değil :)

MonoLeuM

Asistan

Bu arada edindiğim bir bilgiye göre Şehitler Ölmez parçası Grup Genç'e ait değilmiş, Şehadet Vakti adlı albümü Abdullah Taşkıran, Taner Y. v Abdulbaki Kömür beraber çıkarmış. Bu albüm 1993 yılına ait olduğundan ve bulunması kolay olduğundan dolayı Grup Genç kategorisine eklenmiş. Bunu söyleyen paylaştığım parçanın altında parçayı paylaşan kanaldır.

MonoLeuM

Asistan

Siz vidyoları izleseniz hepsini bilirdiniz aslında. Uzun uğraşlar sonucu edindiğim bilgiler; Kara Zulüm parçasını seslendiren Abdullah Taşkıran, Şehadet Bir Çağrıdır parçasını da seslendiren Taner Yüncüoğlu bundan tam emin değilim, ama o vidyoyu izlerseniz 144op ama az çok söyleyeni de görüyorsunuz. Bilal parçası ise yeni grup üyelerinin seslendirdiği parça. Güneşi Tutamadım 2001 çıkışlı, onun kime ait olduğunu bilmiyorum.
bu Taner Yüncüoğlu değil mi? Bu versiyonu da müthiş.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Siz vidyoları izleseniz hepsini bilirdiniz aslında. Uzun uğraşlar sonucu edindiğim bilgiler; Kara Zulüm parçasını seslendiren Abdullah Taşkıran, Şehadet Bir Çağrıdır parçasını da seslendiren Taner Yüncüoğlu bundan tam emin değilim, ama o vidyoyu izlerseniz 144op ama az çok söyleyeni de görüyorsunuz. Bilal parçası ise yeni grup üyelerinin seslendirdiği parça. Güneşi Tutamadım 2001 çıkışlı, onun kime ait olduğunu bilmiyorum.
bu Taner Yüncüoğlu değil mi? Bu versiyonu da müthiş.
Evet bu taner yuncuoglu ,güneşi tutamadimi izzet okumuş seslendiriyor sanıyorum bir de bunu dinle

Solist izzet okumuş bağlama murat polat diye düşünüyorum :)

MonoLeuM

Asistan
Evet bu taner yuncuoglu ,güneşi tutamadimi izzet okumuş seslendiriyor sanıyorum bir de bunu dinle

Solist izzet okumuş bağlama murat polat diye düşünüyorum :)
Evet güzel ama ben müzik konusunda beğenmediğim hiçbir şeyi dinleyemiyorum. Taner Y., Abdullah T., Abdulbaki K, Yaşar Burak, Yusuf Can, Murat Yaman, Muhammed Taha Şehitler Kervanı 1-2-3-4 serisini seslendirenler (kim olduklarını bilmiyorum), bunların yeri ben de apayrı. Bunların hepsi benim için yaşayan efsane. Ayrıca çoğunun ortak özellikleri, güftekar, bestekar ve vokalist... Aynı anda 3'ü olmak çok zordur. Çok büyük insanlar çok.

MonoLeuM

Asistan
Hmm şiiri seslendireni bilememişim yani eywallah
Yok ya, çok sağ olun. Sizi ayrıca tebrik etmem gerek şundan ötürü; Şehitler Ölmez parçasının ilk başında ısrarla Abdullah Taşkıran olduğunu söylediniz, bu arada ben bu parçayı o sıra tesadüfen yanına gittiğim müzik ile yıllardır uğraşan birine dinlettim nakaratta iki ses var demişti, tek ses değil. Kulağınız bayağı iyimiş, tekrar teşekkürler ederim.