Gülen : Kim Paralelse Allah Belasını Versin

Dua Nur

Kıdemli Üye

Gülen, “Kim paralelse, Allah onun belasını versin…” diye beddua etti.

Mlletin hakkını sınav sorularını çalarak yiyenler , milleti dinleyenler, ajanlık yapanlar, şantaj , montaj , tehdit ve KASETLERLE ile kul hakkına girenler paralelci oluyor, onlar için AMİİİİİİİİİN diyorum.

72vRoP.jpg
5pVW8l.jpg
OJMQRP.jpg

Ahmet

Çöl Aslanı

bi husben

Kıdemli Üye
bu adam hala nasıl konuşabiliyor ya bu ülkenin yakasından düş artık yaa bi geber git ya

Verda

Gales
Gülen neden hep beddua ediyor ve siz neden hep amin diyorsunuz :D

Yetim

Kısıtlı Erişim
F.gülenin duasınada bedduasınada amin demem çünkü F.gülene insan diye itibar etmem ...

agbi

Yasaklı
ÇOK YAKINDAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

agbi
@Dua Nur un DÜŞÜNCE CİĞERİNİ ANALİZLERİ ile bırada YAZDIĞI GETİRDİĞİ YALANLAR ın resmi makamlarca Mahkemelerce YALANLANMASI.

BEKLEYİN

agbi

Yasaklı

Gülen, “Kim paralelse, Allah onun belasını versin…” diye beddua etti.

Mlletin hakkını sınav sorularını çalarak yiyenler , milleti dinleyenler, ajanlık yapanlar, şantaj , montaj , tehdit ve KASETLERLE ile kul hakkına girenler paralelci oluyor, onlar için AMİİİİİİİİİN diyorum.

72vRoP.jpg
5pVW8l.jpg
OJMQRP.jpg

ÇOK YAKINDAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

agbi
@Dua Nur un DÜŞÜNCE CİĞERİNİ ANALİZLERİ ile bırada YAZDIĞI GETİRDİĞİ YALANLAR ın resmi makamlarca Mahkemelerce YALANLANMASI.

BEKLEYİN
@Dua Nur adlı üye son F.Gülen serzenişini yine değiştirerek getirmiş veya değiştirenlerin çarpıtma yazısını.

23682760_04082014he.jpg

Hocaefendi duruşunu değiştirmedi, YÜREĞİ YETEN AMİN DESİN! 04 Ağu 2014 12:04 Samanyolu Haber
Muhterem Hocaefendi'nin bugün yayınlanan sohbeti bir gerçeğin daha altını çizdi: Mülaane aynen orada duruyor. Hizmet hareketi mensupları da hakaret edene mukabele etmek yerine bu mülaaneyi kendisi de yapabilir

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet hareketi yolsuzluk soruşturmalarının ardından Hükümet ve onun yandaşı basın tarafından yönetilen müthiş bir hakaret, yalan, iftira ve kara propaganda furyasına muhatap oldu. Hocaefendi, bu isnadlar başladığı ilk dönemde mülaanede bulunmuş ve 'eğer bu ithamlar doğruysa bizi, doğru değilse bunu ortaya atanların Allah belasını versin' diyerek bir duayla konuyu Allah'a havale etmişti. En üst perdeden yalan furyasına yönelik kendisine çıkış yolu sunulmayan, iftiraya maruz kalmış bir alim din adamından beklenen de buydu.

RUHSAT KUR'AN-I KERİM'DEN

O dönemde bu mülaane, toplum üzerinde çalışan 'yalan haber makinaları'nca hızla çarpıtılmış, 'Hocaefendi beddua etti' şeklinde sunulmuştu. İşin sırrı ise Kur'an-ı Kerim'deydi, bu duanın ruhsatı Kur'an ayetlerinden alınmıştı:

"Sana (gerekli) bilgi geldikten sonra artık kim bu konuda seninle tartışacak olursa,de ki:“Gelin,oğullarımızı ve oğullarınızı,kadınlarımızı ve kadınlarınızı çağıralım. Biz de siz de toplanalım. Sonra gönülden dua edelim de,Allah’ın lânetini (aramızdan) yalan söyleyenlerin üstüne atalım.” (Âli İmran 61)

HOCAEFENDİ AYNI YERDE, YÜREĞİ YETEN AMİN DER

Hocaefendi, rutin olarak yaptığı sohbetlere 'bu cadı avı sürecinde' bir süre ara verirken nadiren bazı gazetecilere konuştu, birkaç da görüntülü sohbet yaptı. Hem röportajlarında, hem de sohbetlerinde geri adım atmadığı en önemli mevzu ise bu mülaaneydi. Bugün yayınlanan yeni sohbetinde de Muhterem Hocaefendi'yi dinleyenler onu aynı yerde buldu, üstelik kendisine hakaret edilen kişilere de bireysel olarak bu yönde davranmaları yönünde tavsiyesiyle:

''Şeytan sürekli aleyhimizdeki bazı şeyleri önümüze sürer, “Haydi siz de bir şey söyleyin bunlara karşı, hep sükût mu edeceksiniz?” der. Belki bazen sûret-i haktan da görünerek bir şeyler dürtükler; biz de hiç farkına varmadan onun dürtüklediği şeyleri söyleriz. Mesela “paralel” dediler bize. “Paralel” paranoyanın nesebi gayr-ı sahih veledidir. Biz de onlara diyelim: “Siz paralelsiniz!” Hayır, böyle mukabele etmemeli!.. Mesela, “sülük” dediler. Nedir? Kanı emen! Hakikaten birileri milletin kanını emiyor, kansız bırakıyor onu. Fakat mukâbele-i bi’l-misil kâide-i zâlimânesine girerek “Kan emen sülükler sizsiniz!” dememeli!.. İlle de bir şey demek istiyorsanız; karbondioksit atma manasında, şöyle dersiniz: “Kim paralelse, Allah onun belasını versin. Kim sülükse, Allah onun bin belasını versin. Sülüklerin evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın. Bizsek yani. Kim çeteyse… kim örgütse… kim silahlı örgütse… kim milletine kötülük yapmak istiyorsa… kim milletin hakkı olan arpa kadar bir haram yemişse, Allah onun belasını versin!” Bunu söylerken kendi adınıza söyleyin!''

Hocaefendi'nin tavsiyesi ve mülaanesi burda, hizmet erleri de karşınızda. Artık sadece muhataplara şunu demek düşüyor: YÜREĞİ YETEN BU DUAYA LÜTFEN AMİN DESİN!

Yetim

Kısıtlı Erişim

Cemaat-Vatikan ilişkileri hakkında konuşan Alatlı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Alev Alatlı'nın Cemaat'le ilgili yaptığı açıklamalar büyük ilgi gördü. Yeni Şafak'ta yayımlanan röportajın ikinci gününde en çok dikkat çeken başlık 'Müslüman Rahibeler' oldu.
Alatlı "cemaatin rahle-i tedrisinden geçmiş" olan ve Vatikan'da yer alan iki kişiden. Neo-Con'lara değinerek, "Cemaatin, Vatikan ilişkilerinin İslamı yeni dünya düzeni kervanına katmak girişimi olabileceğini düşünmedim değil." şeklinde konuştu.
İşte o açıklamaları:
MÜSLÜMAN RAHİBELER

Özeleştiri olarak kabul edin, samimiyetle söylüyorum. Oysa, benim cemaatin Vatikan ilişkilerinden hazzetmemişliğim de vardı. Şimdi düşündüğümde, Catholic Journal diye bir sitede Cemal Uşşak'ın bir tür Müslüman kardinal gibi lanse edildiğini okuduğumda da kanım donduydu.
Aynı yerde, cemaatin rahle-i tedrisinden geçmiş oldukları anlaşılan iki kızcağızın 'Müslüman rahibeler' diye anılmaları keza. Bu haberler bende yeni dünya düzeni ortak dinine duhul edildiği kuşkusunu uyandırdıydı. Ha şimdi bana sen bir laik muhafazakarsın, sana ne oluyor diyebilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız ama tümüyle dünyevi pencereden baktığımda yeni dünya düzeninin, neo-con'ların ayak seslerini duyduğumda, ne yaptıklarının farkındalar mı bunlar diye düşündüğümü hatırlıyorum. Kaldı ki, İslam'ın tek tanrılı dinlerin en mütekâmili olduğunu bilen ve buna inanan biriyim, 'bizim peygamberimizi çöl bedevisi gibi görüyorlar, bu algıyı değiştirmeye çabalıyoruz' mealindeki açıklamalar bana naif gelir.
NEO-CON İLİŞKİSİ

Neo-conlar, Yeni Ahit'le Eski Ahit'i evlendirmek suretiyle Yahudi-Hıristiyan ittifakını sağlamaya çalışan adamlardır. Hıristiyan Amerikanın anti-semitist tavrını dönüştürmeye ve İsrail'in sahiplenilmesini kolaylaştırmaya çalışanlar. Şimdi yeri değil ama bir gün anlatırım, Gorbaçov'un da rol aldığı büyük bir projedir. Zaman içinde üstüne bir parça da pagan tozu döküldü, panteizme yol açıldı falan. İslam dünyası bu projeye resmen dahil edilmemişti, tersine, komünizmden sonraki hasım olarak yerini almıştı ki, Batı ekonomisinin bel kemiklerinden biri olan silah endüstrisi varlık nedenini idame ettirebilsin. Cemaatin, Vatikan ilişkilerinin İslamı yeni dünya düzeni kervanına katmak girişimi olabileceğini düşünmedim değil.

- See more at: http://gercekfethullahgulen.blogspot.com.tr/2014_01_01_archive.html#sthash.RQ1Rsbdb.dpuf

alev-alatli-vatikanda-iki-musluman-rahibe_2434.jpg

ömerusta

Kıdemli Üye
Müslüman tek taraflı hakim olmaz tayibi dinlediniz fetullahı niye dinlemiyor verip veriştiriyorsunuz deliliniz nedir ?varsa delilleri devlettirler gereğini yapsınlar dört gariban çocuğunu arefe günü alıp bayramı kara getiriyorsunuz
çuvl çuvalpara çalan namussuzları niye bıaktınız ?niye demiyorsnuz bakanlıktan istifa etmek adamı namuslumu kılar nerde bu namussuz niye demiyorsunz

Havas

Kısıtlı Erişim
kim neye paralelse allah belasını versin demiş?

kim (tayyibe)paralelse allah belasını versin ! demiş olmasın?:D