Günün gif resmi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bouncy.gif

elbiss

Ordinaryus

hehee :) topa ilk vuruşu yapıyor ama sonrasını algılayamıyor robota bile insanlar eziyet ediyor arkadaş....

Robotu bu kadar zorlamaya ne gerek var ki :) Robotun vuracağı topa algılayıcı ufak mini sensör koyun robot her topa vurşunu %100 isabet ile tamamlasın kimbilir belkide ileride ROBOT lar hızlanırsa ROBOT maçları bile izler insanlar

Nasıl geçmişte Roma zamanında Eğlence için Gladyatörler varsa belki gelecek ROBOTIC ÇAĞ da ROBOT maçları izlenir kimbilir belki GÜREŞ yapan robotların ARENASI da olur yada GLADYATÖR den :)...

Çağ ne gösterir bilinmez ama bilinen birşey var Dünyada HAYAL olan olmaz denilen herşey oldu o yüzden İnsanlardan herşey şahsen ben beklerim Umarım bundan sonra üretilenler İNSANLIK için hayırlı olur diyelim..

Böyle.

elbiss

Ordinaryus

Film Şeritin altına mekanizma koymuşlar bu mekanizma yukarıya dogru hologram görüntü veriyor bu mekanizmayı şunun gibi hayal etmeni istiyorum....

Bilinen projektör cihazı var değil mi ?..

Bunun çalışma mantığı duvara serilen kağıt mı deniyor ona yoksa tuval mı neyse adını çıkartamadım şimdi....

işte projektörün ona yansımasıyla görüntü akışı oluyor değilmi taa ki kagıt duvardan kalkasıya kadar kagıtta görüntü akış içinde fakat kagıtı kaldırsanda projektör görüntüyü kaliteli olmasada duvara yansıtır...

işte buradaki projektördeki mantık....

bu sistemde olduğunu düşünürsek tek farkı şu olur..

Bu sabit bir televizyon ekranı şeklinde tasarlanmış ve dizayn edilmiş....

bu dizaynın maliyetini ucuzlatmak ve şeffaflık ve estetiklik katmak üzere sistemi Film Şerit şeklinde düşünmüşler film şerit i şöyle hayal etmeni istiyorum...

Hani hastaneye gidersin büyük akciger film şeriti çıkartırsın ya işte buradaki şerit mantığı bu....

esas sistem FİLM ŞERİTTE değil esas sistem yatay halde olan CİHAZ ın içinde yani kendisinde...

Bildiğin hologramın daha iyi entegre ve dizaybn edilmiş hali...

Diyeceksin ki sistemin hertarafı kapalı ...

Aynen öyle olmak zorunda ....hertarafından kastım yatay cihazdan bahsediyorum film şeritten değil...

neden öyle olmak zorunda ?...

Çünkü kaliteli bir akışı yukarıya yansıtmak istiyorsan o akışın etrafı kapanmalı....

bu sistemi yazıcılardaki scanner çalışma sistemine benzetebilirsin tek fark bence hologram dahil edilip dogru bir akış ve dizayn ile bunu TV versiyona çevirmiş olmaları ki gelecek yüzyıllarda eğer ben BİLL GATES olsaydım bu sistemi biraz daha orjin bir tasarlama ile GELECEĞİN BİLGİSAYARI olarak tasarlardım ki oldukça YAYGIN BİR TİCARET KARI OLDUĞU GİBİ OLDUKÇA PARA kazanırdı....

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
d2X53p.gif

hehee :) topa ilk vuruşu yapıyor ama sonrasını algılayamıyor robota bile insanlar eziyet ediyor arkadaş....

Robotu bu kadar zorlamaya ne gerek var ki :) Robotun vuracağı topa algılayıcı ufak mini sensör koyun robot her topa vurşunu %100 isabet ile tamamlasın kimbilir belkide ileride ROBOT lar hızlanırsa ROBOT maçları bile izler insanlar

Nasıl geçmişte Roma zamanında Eğlence için Gladyatörler varsa belki gelecek ROBOTIC ÇAĞ da ROBOT maçları izlenir kimbilir belki GÜREŞ yapan robotların ARENASI da olur yada GLADYATÖR den :)...

Çağ ne gösterir bilinmez ama bilinen birşey var Dünyada HAYAL olan olmaz denilen herşey oldu o yüzden İnsanlardan herşey şahsen ben beklerim Umarım bundan sonra üretilenler İNSANLIK için hayırlı olur diyelim..

Böyle.

Bu robotlar ile ilgili yanlış aklımda kalmadıysa

Türkiyeden İTÜ den bir Bayan Türk Robot yapmıştı ama o eğzersiz yaptıran ve konuşan bir robottu ki sanırım yanlış aklımda kalmadıysa bu robotu huzur evlerinde kullanmak için tasarlamışlardı..(Üniversitenin İsmini yanlış hatırladıysam Kusurumu bağışlayın Affınıza Sığınırım Üniversite ismi eğer yanlış ise ismini biliyorsanız hatamı düzeltirseniz sevinirim..)

Hatta x bir ülkede Robotlara en iyi hareket yaptırma yarışmasıda düzenlemişdi diye hatırlıyorum...

Öyle.

elbiss

Ordinaryus
Film Şeritin altına mekanizma koymuşlar bu mekanizma yukarıya dogru hologram görüntü veriyor bu mekanizmayı şunun gibi hayal etmeni istiyorum....

Bilinen projektör cihazı var değil mi ?..

Bunun çalışma mantığı duvara serilen kağıt mı deniyor ona yoksa tuval mı neyse adını çıkartamadım şimdi....

işte projektörün ona yansımasıyla görüntü akışı oluyor değilmi taa ki kagıt duvardan kalkasıya kadar kagıtta görüntü akış içinde fakat kagıtı kaldırsanda projektör görüntüyü kaliteli olmasada duvara yansıtır...

işte buradaki projektördeki mantık....

bu sistemde olduğunu düşünürsek tek farkı şu olur..

Bu sabit bir televizyon ekranı şeklinde tasarlanmış ve dizayn edilmiş....

bu dizaynın maliyetini ucuzlatmak ve şeffaflık ve estetiklik katmak üzere sistemi Film Şerit şeklinde düşünmüşler film şerit i şöyle hayal etmeni istiyorum...

Hani hastaneye gidersin büyük akciger film şeriti çıkartırsın ya işte buradaki şerit mantığı bu....

esas sistem FİLM ŞERİTTE değil esas sistem yatay halde olan CİHAZ ın içinde yani kendisinde...

Bildiğin hologramın daha iyi entegre ve dizaybn edilmiş hali...

Diyeceksin ki sistemin hertarafı kapalı ...

Aynen öyle olmak zorunda ....hertarafından kastım yatay cihazdan bahsediyorum film şeritten değil...

neden öyle olmak zorunda ?...

Çünkü kaliteli bir akışı yukarıya yansıtmak istiyorsan o akışın etrafı kapanmalı....

bu sistemi yazıcılardaki scanner çalışma sistemine benzetebilirsin tek fark bence hologram dahil edilip dogru bir akış ve dizayn ile bunu TV versiyona çevirmiş olmaları ki gelecek yüzyıllarda eğer ben BİLL GATES olsaydım bu sistemi biraz daha orjin bir tasarlama ile GELECEĞİN BİLGİSAYARI olarak tasarlardım ki oldukça YAYGIN BİR TİCARET KARI OLDUĞU GİBİ OLDUKÇA PARA kazanırdı....

Böyle.

Bundan 3 sene önce söylemiştim geleceğin Teknolojisi Hologram olacak diye hatta önceden de söyledim yine söyleyeyim :) geleceğin çağı ROBOTIC ÇAG olacak diye :) bizlerin nesli görür mü bilemem ama olurda günün birinde gelecek olursa İnsanlık adına ve olurda günün birinde gelecek genç neslin Kuşakları bu yazılarıma ulaşırsa AAA bak elbiss Bahsetmiş burada yıl 2015 (gerçi 2012 den beri diyorum ya neyse ) te yazmış derler inşallah :)..

Şu anın insanları için Şaka gibi belki ama Dünyada Her şaka gerçek oldu beee arkadaş.. :)

Böylesi.

ummuhan

Kıdemli Üye
[video]http://www.izlesene.com/video/horozun-kosu-bandi-kirdi-gecirdi/8772398[/video]

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Hatunlarin evi toplaması gibi olmuş. .odaya gidene kadar ortalıkta ne varsa kaldırılır

GT-I8200Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Annemden görürdüm ama birgün benim de böyle olacağım aklıma gelmezdi. Mutfağa su içmeye giderken boş bardakları, çör çöpleri alıp gidiyorum artık.. Yapan olmayınca erkeklerde öyle oluyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...