Güzel Olacak Herşeyden Bir Şey ! (Kuru İddia)

gamsız

Profesör
kul hakkı kursağında kalırdı, bira 40 gün sonra bünyenden çıkar gider kardeşim....
bir bira içenin ahlakı, senin ahlakından temizse; bira haramdır zıkkımdır deme! ben ne yapıyorum de!
fetvaya gellllll, altın barakla saracam bunu hiç merak etme

cemaliii

Kıdemli Üye
Bilen bilir hicbir siyasi partiyle işim olmaz. Hiçbirine karşı ne sempatim vardır ne de organik bağım.. işin itikadi boyutuna girmiyorum bile.

Dediğim şu, muhalefeti adam gibi yapın. "Sol jargon kullanan müslüman" çok sırıtıyor, bünyeye ters. Adamların iftiralarına sahip çıkıp ağız birliği etmiscesine acımasızca aynı jargonla saldırıyorsunuz.. "Sizin yüzünüzden psikolojik güç Kemalistlere geçti" demem ondan. Durdugunuz yeri bir sorgulayın.

Bekle ve gör daha bunlar iyi günleriniz. Zaman kimi haklı çıkaracak göreceğiz.

Buradaki bazı kelimeleri sol jargona çevir, aynı laiklik elden gidiyor dincilere fırsat vermeyin mesajı veren tipik kemalist jargonunun birebir aynısı. Bu ortayaşın azıcık üstünde olan zümre, azılı dinci kuşakla azılı laik kuşak bitmeden ülke huzura kavuşamayacak galiba.

cemaliii

Kıdemli Üye
hayır niye hesap veriyorsun ki? Tatil yapmak, tatlı yemek, güzel giyinmek, güzel araçlara binmek senin de benimde tüm yurttaşlarımızında hakkı değil mi? Saraylarda yaşayanlar bile bide yazlık saray peşinde koşuyor dünya kadar çocuğa bakıp ev geçindirenler 10 gün kaplıcaya girmesin mi?

Diyelim ki milyonersin, sırf milyoner olduğun için limon fiyatlarının yüksek olmasından şikayet etmeye hakkın yok mu? Bu arkadaşlar kendileri rahat geçinebildikleri için alemide kendileri gibi sanıyor. konuşanlarıda sırf kendileri gibi ancak kendilerine zarar dokununca konuşan menfaatperestlerden sanıyorlar. Asalak gibi milletin sırtına yapışmış kenelerden farkı yok bu köhne zihniyetin.
Sen ekmek pahalı dersin o 1.25 tl nedir ki der? Sen et fiyatları çok uçuk yazık dersin, o eskiden o da yoktu der. Sen yahu domates soğan 9-10 tlleri gördü yazık günah dersin, o sana beka edebiyatı yapıp yemesine bakar. Sen açım dersin o sana internete girecek wifiyi,cihazı nerden buldun diye sorar. Sen kanunlar beni mağdur ediyor adalet yok dersin, o kendi menfaatine bakıp herşey olması gerektiği gibi der. Sen çocuk tecavüzleri katlanarak artıyor önlem alınmalı dersin o 12-13 yaşında sabiiyi nasıl nikahlayacağının hesabını yapar. Sen israf var dersin o cliodan makam aracı olmaz der ( sen full paket clioya binersen parasını nerden buldun diye sorar ama ). Sen köyler boşalıyor dersin, o müteahitler ev satıyor der... Velhasılı kelam görmek istemeyenden körü bulunmaz.

Clio ben askerdeyken albayların makam aracıydı. Tuğgenerallerin megane. orgenarallerin mercedesti.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Yalan dolan ve şovmenlikle bir süre devam eder, siyasetin çöplüğünde macerası son bulur Ekrem'in.

kebîkec

İhvan Forum Üye
1858

İYİ Parti'den İBB'ye tabela tepkisi!

24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde ittifak yapan İYİ Parti ve CHP arasında bir kriz daha çıktı. İBB ile Çin arasında yapılan anlaşma gereği bazı duraklara Çince tabela asılmıştı. İYİ Parti'den İBB'ye tepki geldi.

istanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin arasında yapılan 'dostluk anlaşması' kapsamında tramvay hattı üzerindeki duraklara Çince yazılmış tabelalar asılmıştı. Çince tabelalar birçok çevre tarafından tepki görmüştü.

ihvanistanbul

AkhenAton
Cinliyi yaksan hava kirlenir, gomsen toprak kirlenir ( iddia odur ki uygur atasozu )

cinliyle is tutanin turk olma ihtimali neredeyse yoktur

kebîkec

İhvan Forum Üye
Epeydir güzel olmuş işlerden bahs etmiyoruz. Adamın hakkını yemeyelim. Deprem yardımlarını denetledikten sonra kaykay oynamak onun da hakkıydi ve güzel de yaptı yani. ....?

Oyuncu Recep Terzi, İBB'nin 'uzlaşma oyununu' paylaştı: Mesajları sil video çekİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini eleştiren oyuncu Recep Terzi'yi avukatları yoluyla tehdit etti. "Uzlaşma" için Terzi'ye gönderilen mailde, paylaşımlarını silmesi ve kendisine gönderilen yazıyı okuyup videoya çekmesi istendi. Terzi, konuyla ilgili Haber7'ye önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun kendisini köleleştirmeye çalıştığını vurgulayan Terzi, "Kendi toprağımda kimse bana zincir vuramaz" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden Medya A.Ş'yi temsil eden hukuk bürosu Polat&Polat, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na eleştirilerde bulunan oyuncu Recep Terzi'yi tehdit etti.

Terzi'den İmamoğlu hakkındaki paylaşımlarını silmesini isteyen, aksi takdirde her paylaşım için 50 bin lira dava açılacağını belirten hukuk bürosu, Terzi'den bir video çekip, bunu sosyal medya hesabında sabitlemesini şart koştu.

Üstelik, Terzi'den okunması istenen videonun metni de gönderildi.

Oyuncu Terzi, İBB'den gönderilen maili sosyal medya hesabından paylaştı:

Terzi'ye gönderilen "uzlaşma şartları" şöyle:

"1-Bugüne kadar yaptığı İBB ve Ekrem İmamoğlu ile ilgili tüm paylaşımlarını silecek.

2-Bundan sonra İBB ve Ekrem İmamoğlu ile ilgili hiçbir şekilde paylaşım yapmayacak.
3-Bizim hazırladığımız metni bir video ile saat 20.00'da okuyacak ve hiçbir zaman kaldırmayacak.

Bizden onay alması durumunda sosyal medya hesaplarından bu videoyu yayınlaması gerekmektedir. Şartlara aykırı davranırsa her bir tweeti için ayrı ayrı 50.000'er liralık tazminat davaları açacağız. Bunun da kendisine bildirilmesini rica ediyoruz."

RECEP TERZİ'DEN İMAMOĞLU'NA TEPKİ

İBB'nin kendisini tehdit etmesine tepki gösteren oyuncu Recep Terzi, Haber7'nin sorularını yanıtladı.

2 gün önce Adalet Bakanlığı'nın görevlendirdiği avukatın uzlaşma görüşmesi için kendisini aradığını belirten Terzi, telefon görüşmesinde uzlaşmaya sıcak baktığını söylediğini anlattı.

"KENDİNE KÖLE YAPMAK İSTİYOR"

İBB avukatları tarafından gönderilen uzlaşma metninin kendisine mail olarak atıldığını belirten Terzi şunları söyledi:

"Bugüne kadar yaptığım eleştiri paylaşımlarını silmem ve bundan sonra hiçbir şekilde paylaşım yapmamam isteniyor. Ayrıca hazırladıkları metni saat 20.00'de okuyup hiçbir zaman kaldırmamam isteniyor.

Bu uzlaşma şartı değil, tamamen diretmektir. Uzlaşırken birini köleleştirip esir olduğunu, bütün kamuoyuna reklam etmek istediklerini anladım."

"YALAN VE İFTİRA VAR"

Terzi, uzlaşma metninde kendisine okumak için gönderilen yazıda, "Bugüne kadar ülkede kutuplaşmaya ben de katkı sağladım" ifadesinin olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Burada da bir yalan ve iftira var. Benim ağzımdan bunu alıp bütün ülkenin gençlerine, Recep Terzi bunu söylediyse onun payı vardır, o an inanmayabilir ama 3 ay sonra 5 ay sonra Recep Terzi bunu söylemiş, bu kutuplaşma var demek ki gibi devleti yöneten hükümete de, bakanlara da düşman olur.

Ülkede kutuplaşma denen bir şey var mı? Yok. Kutuplaşma varsa, kendisi Meclis kürsüsünden ağza alınmayacak küfür etti. O kayak bir tarafına girsin dedi. Deprem oldu. Bakanlar hala oradalar. Sen? Sen de bir siyasetçisin. Halkın karşısına lider olarak çıkıyorsun. Sen ne yapıyorsun? Gidiyorsun Elazığ’da kayıyorsun.

Valiye it diyorsun. Bu da bir suçtur. Yalan da bir suçtur. Kimseyi işten çıkarmayacağzı dedi yüzlerce insanı işten çıkardı. Müslümanım diyorsun, Peygamber efendimiz yalan söyleyen bizden değildir diyor.

Suya zam yapmayacağım dedin, yüzde kaç zam yaptın . Ben bunları halka gösterdiğim zaman hem bana dava açıyorsun ve tehdit ediyorsun,eleştirmeme de kızıyorsun. Eleştirmemi de durdurmak için beni korkutmak için aklı sıra kendince böyle bir dayatma yapıyorsun.

Kendi toprağımda kimse bana zincir vuramaz!"

AVUKAT MURAT BİRİNCİ'DEN TERZİ'YE DESTEK

Öte yandan, Terzi'nin paylaşımlarına avukat Murat Birinci'den de destek geldi. Birinci, sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Bu hukuk bürosunun sanıyorum sahibi meslektaşımız demiş ki kişisel veri, işlem yapacağız:
1-Muhatabın bu metni paylaşması kişisel verinin rıza ile paylaşılmasıdır.
2-Metin nereden bakılırsa fecaattir. Özrü aşan, bir "tabi ol" metnidir.
3-Maildeki telefon numaraları silinmiştir.

Bu ofisin avukatı diyor ki; kişisel veri. Adama, video yap oku dediğiniz metin, kişisel olur mu? Recep Terzi de bunu okumayıp eleştirmeyi seçmiş... Neden rahatsız oldunuz?

Fotoğraflradaki mail adresi de zikredilen hukuk ofisinin internet sitesinde yayınlanan aleni mail adresidir. Kişisel veri değildir. Ayrıca bu mailin altında sosyal medya uzantıları ile, mailin paylaşabileceği hususunda zımni rıza mevcuttur.

Medya A.Ş İBB'ye ait bir iştiraktir. İstanbullularındır. Medya A.Şnin çalıştışı hukuk ofisin adı kişisel veri değildir. Alenidir. Ayrıca bu ofisin yıllık ne ücretle çalıştığını açıklaması elzemdir. Soruyoruz!? Yıllıl ücretiniz nedir? Kamunun parasıdır, kamu bilmek ister.

Medya A.Ş.'ye sorum şu:
1- Recep Terzi'ye o Sevr beyanını dayatan hukuk bürosu ile doğrudan temin yöntemi ile ne zaman çalışmaya başladınız?
2-Medya A.Ş.'nin Ak Parti döneminde çalıştığı hukuk ofisine yıllık ne kadar ücret ödeniyordu?
3-Aşağıdaki hukuk ofisine ne kadar ödeniyor?"

KAYNAK : Haber7 | ÖZEL

ömerusta

Kıdemli Üye
çoksert birtartışma olmuş hocamın bile uslubu sertleşmiş kim kızdırdı bu kadar hocanı
dün bize yarınlar bizim türküsü söyletenler bu gün herşey güzel olacak operası söyletiyor
60 yaşıma geldim o bizim yarinler gelmedi
h herşey güzel olurmu bilmem ama bunlar helvaya tuz atıyor sirke küpüne bal koyduğunu seslenlyorlar
eee bizede çüşünüz diyuruz

kebîkec

İhvan Forum Üye
TAKVİM GAZETESİNDEN

Göreve geldiği günden bu yana işçi kıyımı, zamlar ve skandal kararlarla gündeme gelen CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbulluları 9 ayda bezdirdi. Özellikle ulaşım problemine sona erdireceğini söyleyip daha da sorunlu hale getiren İmamoğlu zam yapmaktan da kaçınmadı. Zammı yüzde 35 gösterip yüzde 80 yapması vatandaşı da çileden çıkardı. Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar İmamoğlu’na isyan ederken İmamoğlu’nun seçim sloganını kinaye olarak kullandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi maliyetlerin arttığı bahanesiyle toplu ulaşıma UKOME eliyle yüzde 35 zam yaptı. Vatandaşlar gelen fahiş zam sonrasında neye uğradığını şaşırırken İBB yönetiminin ulaşımda çok sayıda zam oyunları yaptığı da çok geçmeden ortaya çıktı. İBB yönetiminin Adalar'a yüzde 100, metrobüse ise yüzde 79 zam yaptığı görüldü. Cuma ve cumartesi günleri gece yarısından sonra başlayan metro seferlerinde 6 aydır uygulanan çift tarife uygulaması da tepkilerin çoğalmasına yol açtı. Gece seferlerinde her İstanbulKart kullanımında 7 TL ödeyen İstanbullular, 'artık yeter' diyerek isyan etti. İBB yönetimine sosyal medyada tepki yağdı. İşte vatandaşın eleştirilerinden bazıları:
Ümit Ergün: İETT için uydurulan İneklik Etme Taksi Tut açılımı gerçek oldu.
Akif Akdağ: Kolonya tutsalar bari metro kapılarında ikram olarak ferahlatır.
Saadettin Çiçek: Gerçek yüzü her gün ortaya çıkıyor. Her şey çok güzel oluyor!
Fatma Altıntaş: Belediye Başkanı, zam yapmak için şehir dışına çıkıyor. Kendisini ben İstanbul'da değildim diye mi savunacak? Yapar mı yapar...
Yücel Yalçın: Kendi düşen ağlamaz.

'BU BİR METROYU KULLANMAMA PROJESİ'

Cafer Ünal: Siz halâ anlamadınız mı? Metro kalabalığını azaltmak için zam yapıyor. Millet metroyu kullanmasın kuyruklar sona ersin diye. Yani bu da bir çözüm tabii. Metroyu kullanmama projesi.
Suat Kayacan: Bir yaşıma daha girdim ama doğum günümde değil. Böyle bir şey olabilir mi ya? Yüzde 35 zannettiğimiz metro, metrobüs, otobüs gibi ulaşım araçlarına yüzde 80 zam yapılmış.
Kadir Mutlu: Her gün bir zam haberi yazıktır.

2110

ömerusta

Kıdemli Üye
insan bazen şaşkınlaşıyor yav bu adamdan bu zihniyetten ne bekliyorsunuz ki ?
adamlar baştan söyledi pkk nın oyuyla gediğinizi bilecek vede onlara yer açacaksınız diye
bu kadar hayini almak için bir o kadar masumu ekmeğinden edeceksiniz
buda bunu yapıyor

kebîkec

İhvan Forum Üye
insan bazen şaşkınlaşıyor yav bu adamdan bu zihniyetten ne bekliyorsunuz ki ?
adamlar baştan söyledi pkk nın oyuyla gediğinizi bilecek vede onlara yer açacaksınız diye
bu kadar hayini almak için bir o kadar masumu ekmeğinden edeceksiniz
buda bunu yapıyor

Aklını Ak Parti karşıtlığıyla bozmuş abdestli akıldan piyadeler belki ayıkırlar diye ara bir ekliyoruz bir şeyler. Daha yılı doldurmadan İstanbulun canına okudular. Ama İstanbul yeni bir güzel kazandı. İtfaiyecilerle meşhur oldu.

2113

Ardından imamoğlunun şehit cenaze töreninde sergilediği güzellikle taçlandı tüm güzellikler. :)

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
İBB'den bir zam daha! Bütün müzelere yüzde 50 zam

İBB yönetimi tarafından müzelerin girişlerine yüzde 50 ile 30 arasında zam yapıldı.

İBB'den bir zam daha! Bütün müzelere yüzde 50 zam

İBB yönetimi tarafından müzelerin girişlerine yüzde 50 zam yapıldı. 1 Mart’tan itibaren uygulamaya konulan zam tarifesiyle Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453, Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı Çini Müzesi giriş ücretleri zamlandı. Daha önce giriş ücreti 10 TL olan Yerebatan Sarnıcı; yüzde 50 zam yapılarak tam 15 TL, öğrenci ve öğretmen 5 TL, yabancı ziyaretçi ise 30 TL olarak açıklandı.

Giriş ücreti 7,5 TL olan Miniatürk girişi ise 10 TL oldu. Öğrenci 5 TL olurken, yabancı ziyaretçi 20 TL oldu. Panorama 1453 ise 7,5 TL’den 10 TL’ye çıktı. Diğer taraftan önceki dönem İBB tarafından ücretsiz olarak ziyarete açılan Tekfur Sarayı Müzesi ücretli yapılarak tam 10 TL, öğrenci 5 TL oldu.

Güzele bak güzele :)