habire MÜZİK İNDİRENLER bunu okurmusunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozdemir

Üye
Web sitesi
www.antiarabesk.com
öncelikle kendimi tanıtayım,adım gökhan soylu,6 yıldır webmasterlik yapıyorum...

şimdi sadede gelelim;bu süre içinde bir sürü gruptan haberdar oldum...Bunlardan en meşhur 2 tanesinden bahsedeyim;

• sürekli bir şeyler upload eden ve bunu maharet sayan grup(öylesine bir hastalık haline geliyor ki bu kişiler kendilerine premium rapid hesabı alıp sınırsız ve süresiz upload ypıyorlar,ondan sonra bu tür forumlara gelip "hehe bakın ben [örnek :eşref ziya klasikler 3] upload ettim ve indirmenizi bekliyorum,bu albüm şöyle böyle güzel falan filan)
  • sürekli bir şeyler indiren ve bir şeyler indirmeden yaşayamayacağını zanneden,bunu iyi bişey zanneden hatta öven grup(bu öyle bir hal alırki indirdiği şeyin artık yenimi eskimi,iyimi kötümü olduğuna bakmaz,sadece indirmek için vardır o,yeterki indirebileceği bir şeyler olsun...)
işim gereği bir çok sanatçıyla tanıştım görüştüm,bir albüm ne zorluklarla çıkar,nasıl tanıtılır biliyorum,kendi müzik sitemde var,ama ben anlayamıyorum nasıl vicdanen rahat edebiliyorsunuz bir albümün tamamını indirip dinlerken?bunu upload eden arkadaş,özellikle belirli bir kaç kişi vardır bu tür ve bunu özellikle gurur vesilesi sayar!!

geceleri rahat uyuyormusunuz?hayatta yapacak daha güzel şeylerde var,daha çok hizmet edebilirsiniz,millet upload görsün gibi saçma sapan kelimeler türedi sanal alemde,uzun zamandır...

bu güne kadar ne faydasını gördünüz indirdiğiniz yada upload ettiğiniz şeyin?!

herkesin elini vicdanına koyup düşünmesini istiyorum,tanıtım amaçlı bir yada bir kaç eser tamam,ama koca bir albümü indirebilecek kadar hırsızlığa sürükleyen nedir sizi?

hadi çaldın ettin,bunda tebrik edilecek,tebrik edecek ne buluyorsun?yeni çıkan bir albümü ertesi gün 'tamamen' kullanıma açık hale getirmenin neresinde islam var...

artık şu korsanın yakasını bırakalım,kendimizi selçuk küpçük,eşref ziya yada başka bir sanatçı yerine koyalım,bir albüm kaç yılda ne zorluklarla hazırlanıyor...gidin alın,almıyorsanız tamam indirin...

ama utanmaz arlanmaz bir insan müsveddesi gibi hem upload hem dowland edip birbirinize teşekkür etmeyin...

bunun adı hizmet değildir,bunda teşekkür edilecek hiç bir taraf yoktur...

BU YAPTIĞINIZ HIRSIZLIKTIR...ÇALMAKTIR...

DJ MESNEVI

Doçent
Düzeltiyorum..

sanal Hırsızlk bunun adı kardesim.. sadece kapıyı bacayı kırıp girmiyosun aradaki fark bu..

gercektende Bir abüm nasil cıkıyor biliyormusunuz??

gece sabahlara kadar studyoda 100 db nin üstünde ses ile bagırtı cagırtının arasında birseyler yapmaya calısıyor insanlar..

kimin albümü ne amacla yaptıgı kimseyi baglamaz dinleyecekseniz para verip almak zorundasınız..

zira bazı arkadasların

"ilahi sanatcıları para icinmi yapıyorki korsana düsmesini istemiyor" sözleri beni dumura ugrattı..

kim ne amacla yaparsa yapsın kardesimm istiyosan bdelini verip alacaksın

selametle

aydanur

Üye
resmen kul hakkı dikkatli olmak lazım

gül

Doçent
Allah cc. razı olsun abi ..gerçekten dikkat etmek lazım

tunahan

Asistan
Müzik indirmiyorum Bilgisayarı tam bakıma götürdüğüm zaman 10GB lik müzik yüklüyorlar sil sil bitmiyor

Bir iki tane seçip bırakıyorum zaten. Dinlemesemde o kadar beni o kadar ilgilendirmiyor. En az 10 , 15 ytl verip bir müzik CDsi alacak kadarda zengin değilim.

Ama microsoftun ürünlerinin korsanını kullanıyorum o ayrı mesele

Seyfullah Kara

Kula KUL olma!
Bizde yönetim olarak full albüm eklentilerini yasaklıyoruz.Ben bulunduğum diğer forumlardada buna dikkat ediyorum.Full albüm yasak!

Nasıl oluşturulduğunu bilmedikleri için indiren,bindiren çok!

özzey

♥özlemzeynep♥
ozdemir, orjinalini almadan, sadece internetten mp3 vs. indiren kesimden bahsetmiş, konudan anlaşılan bu, ve genel bir ifadeyle rahatsızlığını dile getirmiş.

aranızda olan diğer şeyleri buraya yansıtmayın lütfen

bazı kelimeleri editledim, uyarı mahiyetinde olsa da uslubunuzu bozmayın lütfen

özzey

♥özlemzeynep♥
hakka girildiğini bile bile ve hatta uyararak kendisi yapmaya devam ediyorsa onun hesabını da Allah görür. Biz sadece uyarının doğruluğuna bakıyoruz

DJ MESNEVI

Doçent
İfadesini dile getiren önce kendine baksın...

kardes sen adamı felc edersin..

mp3 konusunda yazdıgım mesajları arada bi oku sadece mp3 degil diger konulardada..

ohhh kolay geliyo tabi indirmek degilmi ?

para vermek zorunuza gidiyo halbuki o eseri ortaya cıkaran siz olsanız kıyameti koparırdınız eminim.. biraz vicdanlı olun ve benimle dalasmaktan vazgecin..

ozdemir

Üye
Web sitesi
www.antiarabesk.com
yok yok o laf sana değil bana idi,sağolsun kardeşim hemen üstüne alınmış...

evet benimde müzik sitelerim var,ama albüm indirtmiyorum,sadece dinletiyorum,bu yasal değil ama gerekli bu bir...

ikincisi 300 dolar para veriyorum,getiriside yok,sadece özel insanlara hitap ediyor,fazla ziyaretçisi yok anlayacağın...

sen ne yapıyorsun,senin hesaptan indirildikçe para kazanıyorsun...

beni bugüne kadar 3 sanatçı ağabeyim şahsen tebrik etti,ya seni?

arkadaş ben bu işin ticaretini yapmıyorum,müziği seviyorum,dinleyipte beğendiğim bir albümüde gider mutlaka alırım...

benim kızdığım bu işi ticarete dökenlere,bir kaç eser değil albümü toptan indiriyor yada upload ediyorsunuz,kendinizi o sanatçıların yerine koyun,mesela ben eşref ziya'yı ve selçuk küpçük'ü şahsen tanırım,selçuk küpçük yıllarca albümünü çıkaracak firma aradı durdu,bin bir zorlukla çıkardı albümünü,şimdi sen 5 dakikada indirip 10 dakikada tüketeceksen,e helal olsun başka bişey demiyorum,senelerin emekleri çöpe gidiyor...

ben öyle biri olsam cebimden 300 dolar veripte zahmete girmem,uğraşmam bu işlerle...

dikkat edin arkadaşlar,sanata ve sanatçıya değer vermek lazım,yani en azından ben böyle düşünüyorum..

ha yapıyorsam da bu sana emsal mi?ben anlayana söylüyorum arkadaş,boşa laf sokmaya çabalayacağınıza biraz düşünün...vesselam

DJ MESNEVI

Doçent
yo benlede bu konuda mazisi var arkadasın.. ;)

silenturk

Üye
bencede bir kul hakkı var ama helal ederler herhalde ne yapalım onlarda müslüman nede olsa

DJ MESNEVI

Doçent
Ben olsam etmem kardesim.. etmem yahu niye edeyimki..

silvershadow

Asistan
Burda ticareti yapan kim acaba? Bir kere rapide senelik kaç para veriliyor biliyomusun? ve zannediyomusun ki ben ordan para kazanıyorum??? 10.000 puan ne kadar zamanda kazanılıyo sen biliyomusun? öyle dediğin gibi para kazanılmıyor sevgili kardeşim adamların verdiği şeyler sadece 10.000 puana 1 ay bedava üyelik o puanda senede 2 bilemedin 3 defa elde ediliyor şimdi hesapla bakalım 89 euro nerde 30 ytl nerde para kazanılıyomuş... Öyle bilmeden yorum yaparak insanların kalplerini ve yaşadıklarını bilmeye çalışmayınız!!!

Ve sen nerden biliyosunki bende orjinal albümlerinin olmadığını ben o albüme para verip alıyosam o albüm benimdir. İstediğimi yapmak bana kalmış... İster dağıtırım ister kırar çöpe atarım... Ben bu işi para için yapmıyorum... Albümlerin sizin sitenizden önce insanlara sunulması zorunuza gidiyosa lütfen insanları suçlayıcı laflar edeceğinize kendinize bakın... sizin sitenizde dinlettiğiniz müzikleride isteyen çok rahat bir biçimde bilgisayarına kayıt edebilir... O zaman sizde dinletmeyin millete ve sitenizin reklamlarını nerelerde nasıl yaptığınızıda çok iyi biliyoruz...

Yaygara çıkartarak site reklamı yapmayada hiç çalışmayın... Yapacaksanızda adam gibi yapın olur!!!

Şurdaki yazıyı okuyunda bu yaygarayı çıkartan kişinin önce kendisine bakması gerektiğini neden söylediğimi anlayın!!!!

http://www.islamiforum.com/index.php?showtopic=19090

hamide

Profesör
durumu anladım ama geç oldu ya allahım beni affet!!!!!!!!

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
konu defaatle tartışıldı .. daha fazla tartışılmasının kimseye faydası yok .!

kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...