HAKİKAT DERGİSİ'ni hiç okudunuz mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fakiri

Kıdemli Üye
http://www.hakikat.com/anabuay.html

Hakikat Dergisi- hakikat.com

Muhtevasında en güzel, dos-doğru ve muteber dini-fıkhi-tarihi-edebi bilgilerin yanısıra, hiçbir yerde görmediğiniz ve okumadığınız EŞSİZ TASAVVUF bilgilerin de bulunduğu bu dergiyi incelemek ve okumak ayrıcalıktır diye düşünüyoruz.

Ahmet

Çöl Aslanı
Evet birçok sayısını okudum. Hakikat dergisini dağıtmayı "Cihad" olarak değerlendiren birçok akrabam var. Ona kafir, buna kafir. Memlekette müslüman bırakmamış, cenneti tekelinde gören bir yayın anlayışı. Tavsiye etmem.

fakiri

Kıdemli Üye
Evet birçok sayısını okudum. Hakikat dergisini dağıtmayı "Cihad" olarak değerlendiren birçok akrabam var. Ona kafir, buna kafir. Memlekette müslüman bırakmamış, cenneti tekelinde gören bir yayın anlayışı. Tavsiye etmem.

Akrabalarınız tavsiyelerinizden yararlanmadı mı ?

fakiri

Kıdemli Üye

Dayım tavsiyelerimden yararlanmadı. Birgün üsküdar'da esnaftan güzel bir dayak yedi, kolu bacağı kırık geldi. :D

Ne mutlu dayınıza ki, inandığı dava için dayak yiyebilme samimiyetini göstermiş.. Pekiya siz, şimdiye kadar inandığınız dava için bir fıske yediniz mi?

Ekrem01

Asistan
Herkese kafir diyorlarmış öyle okudum.

Ahmet

Çöl Aslanı
Ne mutlu dayınıza ki, inandığı dava için dayak yiyebilme samimiyetini göstermiş.. Pekiya siz, şimdiye kadar inandığınız dava için bir fıske yediniz mi?

Ölçü o ise jop yedim, dayak yedim, işi bıraktım, iş bulamadım, istediğim okula alınmadım vesair vesair. Dergi hakkında fikrimize başvurdun bizde söyledik. Bunun altında birşey aramaya gerek yok sayın fakiri. 100 kişiye sorsan büyük çoğunluğu aynı şeyi söyler.

fakiri

Kıdemli Üye

Ölçü o ise jop yedim, dayak yedim, işi bıraktım, iş bulamadım, istediğim okula alınmadım vesair vesair. Dergi hakkında fikrimize başvurdun bizde söyledik. Bunun altında birşey aramaya gerek yok sayın fakiri. 100 kişiye sorsan büyük çoğunluğu aynı şeyi söyler.

Fikirlerinizden istifade ettik teşekkürler … Lakin biz sizin gibi düşünmiyoruz elbette !

Ahi Evran

Profesör
evet bir ara gençlik yıllarımda, karşı olduğum bazı görüşleri tenkit/tekfir ettikleri için okuyordum ama tekfir hep içimde bir sızı idi, sonra baktım merhum Ömer Öngüt'ten ve müntesiplerinden başka müslüman yok, bu iş sakat deyip bıraktım...

yok nurcuların dış kabuğu, yok süleymancıların iç yüzü vs vs vs...

merhum Ömer Öngüt'e Allah yardım etsin, ne diyelim!...

fakiri

Kıdemli Üye
evet bir ara gençlik yıllarımda, karşı olduğum bazı görüşleri tenkit/tekfir ettikleri için okuyordum ama tekfir hep içimde bir sızı idi, sonra baktım merhum Ömer Öngüt'ten ve müntesiplerinden başka müslüman yok, bu iş sakat deyip bıraktım...

yok nurcuların dış kabuğu, yok süleymancıların iç yüzü vs vs vs...

merhum Ömer Öngüt'e Allah yardım etsin, ne diyelim!...

Ha, bıraktın demek ! Yani kalabalığa uydun Şu halde sağlam kulpu nerde-nasıl buldun ? Onu neden söylemedin ?

Ahi Evran

Profesör
Ha, bıraktın demek ! Yani kalabalığa uydun Şu halde sağlam kulpu nerde-nasıl buldun ? Onu neden söylemedin ?

müritlerini kendisine tavaf ettiren hiç bir şeyh ile işim olmaz, kimseye de öyle bir şeyh tavsiye etmem, bunun vebali şeyhlere yeter...

herhangi bir şeyhe intisabım yok, olamazda...

sağlam kulp olarak Kuran ve nebevi sünnet/usve-i hasene sav ümmete yeter...herkes bu kulpa tutunsun selamet bulsun...

ehl-i muhammed (sav) ve'l-muslimun...bize yeter...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Konu dağılmasın Hakikat Dergisi'ne devam edin...

Bir arkadaşın dükkanına geliyor ben de bakıyorum okuyorum, ama bunlardan başka eli ayağı düzgün insan da bulamıyorum...

Eli ayağı düzgün olanlar sadece bunlarmış...

İşte Fakiri... Onlardan biri...

Eli ayağı öyle düzgün ki, "murdar" demediği, "kafir" demediği, "küfür"le itham etmediği ve hatta müritlerin üzerine "cazzzzzzz" diye işetmediği şeyh falan bırakmadı ortalıkta... "Aşna/fişna" kelimesini dahi foruma kazandıran o...

ÖNGÜT'ün kitapları da var bende. Hemşehrimdir. Bulunduğum ilçede o cemeatten dostlar da var. Kendileri bir yana dünya bir yana...

---)))

fakiri

Kıdemli Üye
Konu dağılmasın Hakikat Dergisi'ne devam edin...

Bir arkadaşın dükkanına geliyor ben de bakıyorum okuyorum, ama bunlardan başka eli ayağı düzgün insan da bulamıyorum...

Eli ayağı düzgün olanlar sadece bunlarmış...

İşte Fakiri... Onlardan biri...

Eli ayağı öyle düzgün ki, "murdar" demediği, "kafir" demediği, "küfür"le itham etmediği ve hatta müritlerin üzerine "cazzzzzzz" diye işetmediği şeyh falan bırakmadı ortalıkta... "Aşna/fişna" kelimesini dahi foruma kazandıran o...

ÖNGÜT'ün kitapları da var bende. Hemşehrimdir. Bulunduğum ilçede o cemeatten dostlar da var. Kendileri bir yana dünya bir yana...

---)))

Yok yok ! Eli-ayağı düzgün olan tek kişi sensin yeryüzünde ! Hem --hiçbir şey bilmeden-- her konuda bilgi sahibisin, hem de numune bir canlısın ! Yazdıklarından sadece bu anlaşılıyor !

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yok yok ! Eli-ayağı düzgün olan tek kişi sensin yeryüzünde ! Hem --hiçbir şey bilmeden-- her konuda bilgi sahibisin, hem de numune bir canlısın ! Yazdıklarından sadece bu anlaşılıyor !

Eli ayağı düzgün sadece ben olsaydım,

"İnsan, şaşar beşer, hata edebilir, yanlış yapabilir ve dahi günah işleyebilir" demezdim...

Ama ben böyle deyince sen ne dedin:

"Onlar, hatalardan beridirler..."

Seni uyanık seni, "Sadece ben" mi demeye getiriyon...

Söylesene bana, bu tasavvufçular neden uyanık..???

fakiri

Kıdemli Üye
Eli ayağı düzgün sadece ben olsaydım,
"İnsan, şaşar beşer, hata edebilir, yanlış yapabilir ve dahi günah işleyebilir" demezdim...
Ama ben böyle deyince sen ne dedin:
"Onlar, hatalardan beridirler..."
Seni uyanık seni, "Sadece ben" mi demeye getiriyon...
Söylesene bana, bu tasavvufçular neden uyanık..???

Agâhlık (uyanıklık) Rabbimizin vergisidir. Dilediğine verir. Zat-i Sungurluk ise, şeytanların mesleğidir. Dileyen de senin gibi bu mesleği edinir.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

Agâhlık (uyanıklık) Rabbimizin vergisidir. Dilediğine verir. Zat-i Sungurluk ise, şeytanların mesleğidir. Dileyen de senin gibi bu mesleği edinir.

Senin uyaniklik dedigin sey milleti kandirmak olmasin ben hatalardan beriyim de inanlara el aldir ondan sonra ben allah sizin aranizda araciyim de onunla analasacam sizi allaha yaklastiracam de bu allah vergisi bu hal seytanin maskarasi olmaktur sana iyi maskariliklar. ---))))) yakisir

fakiri

Kıdemli Üye
Senin uyaniklik dedigin sey milleti kandirmak olmasin ben hatalardan beriyim de inanlara el aldir ondan sonra ben allah sizin aranizda araciyim de onunla analasacam sizi allaha yaklastiracam de bu allah vergisi bu hal seytanin maskarasi olmaktur sana iyi maskariliklar. ---))))) yakisir

Laf salatalarından hangi menüyü yaparsan yap, senin zat-i sungurluğun ortadadır ! Hiç boşuna milleti çuvala koymaya kalkışma ! Yazdıkların ortada, hayatın ortada ve neticede hakikatlar da ortada … Bu alemde herkesin ipliği pazara çıkmadan kimse vefat etmez !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...