Hayırlı Haftalar Olsun

kebîkec

İhvan Forum Üye
Acaip bi Pazartesi sendromum vardır. Haftanın başı olması hasebiyle hafta sonu bu günü iple çeken insanlar hemen doldururlar hastaneleri, postaneleri okulları vb devlet kurumlarını. Hepsinin işi önemli ve aceledir ve işleri olmazsa dünyanın sonu demektir. O kadar kendilerini şartlandırmışlardır ki işleri olmaz veya gecikirse öleceklerine inanırlar. Pazartesilerin bu yönünü hiç sevmem. Ama hafta başı olması hasebiyle umut ve heyecan da taşır Pazartesiler. Haftanız hayırlı olsun. Koca Ragıp Paşadan açılışı yapalım kapanışı da birileri yapar elbet :)

. ...
Turfe dükkân-ı hikemdir şu kühen tâk-ı felek
Ne ararsan bulunur derde devâdan gayrı

Garaz-ı hakka isâbet nicedir seyr eyle
Var mı bir doğru gider tîr-i hatâdan gayrı
...
Tûşe-i râh talep eyler isen ihlâsı
Hızr’ı reh-ber arama avn-i Hudâ’dan gayrı
...
Yine hem-cinsi eder âdeme Râgıb hasedi
Reşk eder mi sana kimse vüzerâdan gayrı

Şair şöyle demektedir: “Şu köhne felek kubbesi tuhaf bir hikmetler dükkanıdır. Onda, derde devadan gayrı ne ararsan bulunur. Doğru hedefe isabetin nasıl olduğunu gör:Hata okundan başka doğru giden (!) var mı? Kendine yol azığı istersen ihlası iste, Hızır’ı bile rehber edinme, Allah’ın yardımından başkasını arzu etme.Râgıp! İnsana hasedi yine kendi cinsi eder. Seni vezirlerden başka kıskanan var mı?”.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Ben sahsen pazartesileri cok severim ?
Herkese hayirli bereketli haftalar dilerim ?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bende pazartesileri aksine çok severim ,olağanüstü temizlik günümdür. Önce okumalarimi yaparım tabisi, camları kimseler uyanmadan silerim :) kapıları da silicem, temizlik nasıl beni zinde tutar anlatamam bir de kitap okumak . Huzurlu haftalar diliyorum :)