Hocaefendi 7 gün önce şu duayı etmişti; “Allahım, Medrese-i Yusufiye misafirlerini salıver...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
fetullah-gulen_beddua-3.gif

fakiri

Kıdemli Üye
Ömrünüzü boşa harcıyorsunuz da haberiniz yok, haberiniz !

menzil5453

Doçent
masal anlatma.
Hocaefendi tutuklanan polisler icin dua etmesi onlari birebir taniyor anlaminami geliyor, bu nasil mantik?

28 subatcilara, darbeci ergenekoncu hainlere karsi senin suan paralel dedigin ve tutukladigin insanlar mücadele ettigine hatirlatirim, ve siz ergenekonculari tahliye ttiniz, balyozculari beraat ettirdiniz, tarih bu ihanetinizi unutmayacak !

Hocaefendi sov müslümani degil, eylem müslümani, ümmetcilik taslayanlar cap cap yaparken bu cemaat sizin terör örgütü dediginiz kimse yokmu dernegi araciyla yardimlarini ulastirdi, ulastiriyor, islam ülkelerinde actigi yüzlerce okullari araciyla ümmet ile diyalog kuruyor !

Hay sizin oyunlarınızı sevsinler. Kimi kandırıyonuz ya.. Allahın izniyle asla ifla olmayacaksınız inşaAllah.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Polisler hakkında verilen karar geçersiz.

Dua yine boşa gitti :)))))))))))

fakiri

Kıdemli Üye
quote_icon.png
Ebu-Zer-1 Nickli Üyeden Alıntı

Bir fasık kimseye, facir kimseye bir müslüman "Efendim!" dese, Arş-ı A'lâ titrer.

Not: Dikkat ediniz ! Bu forumda dahi bir çok yobaz ve hadis munkiri birbirlerine
"kardeşim" diyor ve teşekkürler ediyorlar ! Bu "Biz de müslümanlardanız" diyen sahtekârları çok iyi tanıyın diyoruz !

Enes

İhvan Forum Üye
Tezgahı kur

Planı yap

Bir de FETÖ lideri mason hoca dua etsin.

Hesap tutarsa "efendimiz böyle dua etmişti" diye ortalarda gezin.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Eğer cemaat yine Ak Partiye çalışmıyorsa ben bir şey bilmiyorum. Şu an en az 5 puan daha kazandı AKP :gl

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Gercekten sasiriyorum düstügünüz duruma, müslüman dedigin bukadar ahmak, bukadar saf olmamaliydi, bu kadar kolay yönlendirilememeliydi,

Yahu Mahkeme kararina "yok hükmünde" demek suctur anayasaya göre ama siz bunu bile alkisliyorsunuz.
Adalet Allahin emridir, öncelikle müslümanim diyenler bunu uygulamali ama gel görki müslümanlar tam tersi hukukun icine edenleri, adaleti katledenleri, yalancilari, fitnecileri destekliyor, al sana bela.

Adaletin böyle olduğu bir ülkede buna seyirci kalan hatta destekleyen koyun sürülerinin partileri oy çalsa, para çalsa, bıraķın bunları adam dahi öldürse ne yapar?
Böyle bir durumda işlem yapacak savcıniz var mı?
Olsa bile paralel ilan eder isin icinden cikarsiniz.

Düstügünüz duruma Söyleyecek söz bulamiyorum, zinadanda büyük günah olan iftiralara sarilan, adaleti katleden zalimin zulmünü alkislayan bir "dindar kitle" var bugün, Allah belanizi vermis, haberiniz yok.

Son sözüm:
Ülke batacak 1,5 yildir paralel palavrasiyla cikarmadik civi birakmadiniz, kötülüklere karsi mücadele eden uzman kadrolari iftiralar atarak tasfiye ettiniz,ülkenin altini oydunuz, en önemlisi mülkün temeli olan adaleti katlettiniz, bunun sonucu BELADIR ve bundan sizler sorumlusunuz, sonuca hazirlikli olun.

“Bir kavim kendini bozmadıkça Allah onları bozmaz” (Rad, 13/11)
"Siz nasıl olursanız yöneticileriniz de öyle olurlar"
“amalleriniz yönetcilerinizdir, onlar sizlerin eseridir"
(bkz. Acluni, I, 146, II, 127)

Zulmü, adaletsizligi desteklemek, duygusuz kalmak,aldırmamak, zaten her şeyi hak etmiş olmaktır!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Allah, adaleti emrediyor

Dindarlık taslayip Hak ve hukuk katledilirken susanların susma sebeplerinden biri
"siz cemaatcilik yapıyorsunuz, ben cemaatten değilim" argumanı oluyor genelde.

Böyle düşünenlere hatırlatmakta fayda var,
birgün Hak ve Hukuk sizlerede lazım olacak.
Kaldıki bizim davamız cemaati savunma, cemaatcilik yapma davası degil, biz cemaatten ziyade Adaleti savunuyoruz zira Adalet mülkün temelidir ve Adalet aynı zamanda Allahın emridir:

“Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletli davranmanızı emreder.” [Nîsâ suresi, 4:58]
Her cuma hutbelerde bu emir tekrarlandğı halde hak ve hukuk katledilirken susup dilsiz şeytanlık yapanlara, islamcılık taslayıp emaneti ehline değil yandaşlara verenlere ve dindarlik taslayıp adaleti katledenleri destekleyenlere YAZIKLAR OLSUN !!!

kilicarslan

Kıdemli Üye
masal anlatma.
Hocaefendi tutuklanan polisler icin dua etmesi onlari birebir taniyor anlaminami geliyor, bu nasil mantik?

28 subatcilara, darbeci ergenekoncu hainlere karsi senin suan paralel dedigin ve tutukladigin insanlar mücadele ettigine hatirlatirim, ve siz ergenekonculari tahliye ttiniz, balyozculari beraat ettirdiniz, tarih bu ihanetinizi unutmayacak !

Hocaefendi sov müslümani degil, eylem müslümani, ümmetcilik taslayanlar cap cap yaparken bu cemaat sizin terör örgütü dediginiz kimse yokmu dernegi araciyla yardimlarini ulastirdi, ulastiriyor, islam ülkelerinde actigi yüzlerce okullari araciyla ümmet ile diyalog kuruyor !

valla biz kimseyi tahliye etmedik. Böyle bir yetkimiz yok. Ben suan 3000 km uzakliktayim . Tahliye eden adli makamlar.

madem bunlar şucu bucu, suçlu bu adamlara niye bunca sene hüküm çıkmadı.
İçerde can verenler oldu. Bunların hesabını kim verecek?

Biz kimse yokmuya terrör örgütü de demedik.
Sizin sorununuz burda işte, sizi eleştirene saldırmaya başlıyorsunuz. Sizi güzel şekilde zamanında uyaranlar oldu, yanlış şeylerin olduğu ifade edildi, kendinize öz eleştiri yapmak yerine size doğruları söyleyenleri hedef aldınız. İşin doğrusu şuki, elinizdeki gücü kötüye kullandınız. Balyoz , ergenekon sulandırılmışsa bunda cemaatin payı epey büyüktür.

Not: masal değil, hakikati anlattık.

kilicarslan

Kıdemli Üye
hak hukuk katlediliyor yaygarasını bize anlatmayacaksın, gidip adli makamlara anlatcaksın!!!

Hak hukuk meraklısı olduğunuzu iddia edebilirsiniz ama samimi olduğunuza pek az insan inanır. Çünkü siz hakkı ve hukuku kendinize yontuyorsunuz.

Tekrar söyleme gereği görüyorum; askerler içerdeyken, haksız yere senelerce içerde hüküm giymeden yatarken, "bu olacak iş değil diye itirazını göstermemişken, " aksine bu davayı sahiplenmişken, şimdi hak hukuk vurgusu yapmanız pekde inandırıcı değil.

Samimi şekilde kendinizi eleştiriye tutun, bu iki olay arasında kıyas yapın, o zamanki göstermediğiniz tavrınızla şimdikini karşılaştırın.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Balyoz , ergenekon sulandırılmışsa bunda cemaatin payı epey büyüktür.
ne gibi mesela?

Yahu Balyozculara ve ergenekonculara karsi mücadele edenleri sizinkiler daha düne kadar kahraman diyorken simdi simdi paralel ilan ediyor, diger yandan bagimsiz yargi tarafindan suclu ilan edilmis, yargitay tarafindanda onaylanmis karari iptal edip yargiyi hükümete baglayip adaletin icine ettikten sonra dogu perincekin adamlarini oralara yerlestirdiniz ve sionunda ergenekonculari tahliye edip balyozculari beraat ettirdiniz....ve sen simdi diyorsunki bundada cemaat suclu :)

Gülmekten baska birsey gelmiyor elimden, gercekten cok tuhaf bir durum, düstügünüz durumu ibretle hayretler icerisinde izliyorum ve diyorumki, bu millet eski türkiyeyi hak etti zira yeni türkiye diye diye eski türkiyeyi ihya ettiniz, sonucuna katlanmaya hazir olun !

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Çünkü siz hakkı ve hukuku kendinize yontuyorsunuz.
bende ayni seyi söylüyorum sizin icin ama aramizdaki en büyük fark su, ben delillere dayanarak bunu söylüyorum, sen iftira atiyorsun.
Yok iftira atmiyorum diyorsan delillerini konustur, hadi HODRI MEYDAN, kim hukuku cignemis, kim haksizlik yapmis, kim yalan konusmus, delilleri konustuiralim,, ilk adim senden gelsin,
hakkı ve hukuku kendinize yontuyorsunuz diyorsan iddiani ispat edeceksin, buyur bekliyorum !

hirahos

Kıdemli Üye
Suçlu suçsuz demeden insanları, 8 sene içerde yatırdınız. Paralel elemanlar 8 ay hapse dayanamadı. :)

Du bakalım. Daha yeni başladık.

kilicarslan

Kıdemli Üye
ne gibi mesela?

Yahu Balyozculara ve ergenekonculara karsi mücadele edenleri sizinkiler daha düne kadar kahraman diyorken simdi simdi paralel ilan ediyor, diger yandan bagimsiz yargi tarafindan suclu ilan edilmis, yargitay tarafindanda onaylanmis karari iptal edip yargiyi hükümete baglayip adaletin icine ettikten sonra dogu perincekin adamlarini oralara yerlestirdiniz ve sionunda ergenekonculari tahliye edip balyozculari beraat ettirdiniz....ve sen simdi diyorsunki bundada cemaat suclu :)

Gülmekten baska birsey gelmiyor elimden, gercekten cok tuhaf bir durum, düstügünüz durumu ibretle hayretler icerisinde izliyorum ve diyorumki, bu millet eski türkiyeyi hak etti zira yeni türkiye diye diye eski türkiyeyi ihya ettiniz, sonucuna katlanmaya hazir olun !

yaa bizimkiler kim ? Anlattığım halde hala aynı söylemi sürdürecekseniz boşuna uğraşmayalım.

Ezebere aynı şeyi tekrarlayarak zeytinyağı gibi üste çıkma eğilimi gülünç kalıyor.
Yazılanı okuyup yazarsanız belki bir mesafe katedilebilir.

Ya. bilader... hala görmezden mi geleceksin, sizinkilerin kantarın topuzu fena halde kaçırdığını. Herkes size güvendi.. ama insanlar senelerce hüküm giymeden
içerde kaldı güven yerini temkine bırakmaya başladı. Bir süre sonra kantarın topuzu kaçmaya başladı... bu iyice şüpheyi arttırdı. Sonunda. sizinkilerin görevi kötüye kullandığına kanaat getirildi ve bu"paralel" tabiriyle vurgulandı .

Öyle " dün kahramandı, bugün niye böyle gibi" basit söylemlerle kimseyi kandıramazsınız. Karşınızda ilkokul çocukları yok. Kendinize öz eleştiri getirme vakti, çoktan geldi geçiyor. O davalar sürecindede usulsüzlük, yordamsızlık size yakın kişiler(nazlı ılıcak gibi) tarafından da dile getirildi. Ama sizinkiler kulak asmadılar işte.

Ya artık biz nerde yanlış yaptık diye bi özeleştiri getirin.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Suçlu suçsuz demeden insanları, 8 sene içerde yatırdınız. Paralel elemanlar 8 ay hapse dayanamadı. :)

Du bakalım. Daha yeni başladık.

Ergenekoncularin suclari mahkeme karariyla tescillenmistir, yargitay karariyla onaylanmistir, suclu olduklarina dair tonlarca delil var, inkarda etmiyorlar.

Kaldiki, siz ozamanlar "vesayet rejimini bitirdik diye bol bol reklam yapiyordunuz, erdogan bu davanin savcisiyim diye övüne övüne oy avlyiordu, simdi anlasildiki 80 yildir ülkemizi hortumlayan darbeci derin devlete hesab soranlar sizinkiler degilmis, siz simdi onlarin önlerine yatiyorsunuz, tüm cemaatleri bitirmeye vaad eden dogu perindek ve ilker basbug gibi hainlerin taseronu oldunuz, gercekten ibretlik bir durum !

hirahos

Kıdemli Üye
Ya artık biz nerde yanlış yaptık diye bi özeleştiri getirin.

Zinhar. Asla.

Bütün kötülüklerin anası Erdoğan.

Cemaat zemzem suyuyla yıkanmış. Paralel felan yalan. İftira atıyorlar.

Yezid'in sonu geldi. Gerçi şimdiye dek 10 sefer kaçması gerekiyordu, 8 Haziran'da Malezya'daki sarayına kaçacak. Ya kahhara devam.