Hocaefendi 7 gün önce şu duayı etmişti; “Allahım, Medrese-i Yusufiye misafirlerini salıver...

kilicarslan

Kıdemli Üye
hoca nedense hep kendi adamlarına dua ediyor.
Üstelik tanımıyorum diyordu birde.

Şu ümmette o kadar eziyet çekenleri bi zahmet düşünse. Bangladeşte alimler asıldı, mısırda idam kararları çıktı, 28 şubattan hala içerde yatanlar var.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Yok bunların dünyası kendi cemaatlerinden ibaret.

Şimdi birde olayın şu yönü var, arkadaş Hocanın duası ile bu kararın çıkmasını keramet gibi göstermiş.

Ama üst mahkemenin iptal kararı ile salınmayacaklar.

O zaman ne olacak hocanın duası.

fethullah-gulen-i-desteklemeyen-vatan-hainidir_751501.gif

Ebu-Zer-1

Doçent

Şu ümmette o kadar eziyet çekenleri bi zahmet düşünse. Bangladeşte alimler asıldı, mısırda idam kararları çıktı, 28 şubattan hala içerde yatanlar var.

Yine Tedbir Yapmışlardır...

Sahi Mavi Marmara Ne oldu...???

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

masal anlatma.
Hocaefendi tutuklanan polisler icin dua etmesi onlari birebir taniyor anlaminami geliyor, bu nasil mantik?

28 subatcilara, darbeci ergenekoncu hainlere karsi senin suan paralel dedigin ve tutukladigin insanlar mücadele ettigine hatirlatirim, ve siz ergenekonculari tahliye ttiniz, balyozculari beraat ettirdiniz, tarih bu ihanetinizi unutmayacak !

Hocaefendi sov müslümani degil, eylem müslümani, ümmetcilik taslayanlar cap cap yaparken bu cemaat sizin terör örgütü dediginiz kimse yokmu dernegi araciyla yardimlarini ulastirdi, ulastiriyor, islam ülkelerinde actigi yüzlerce okullari araciyla ümmet ile diyalog kuruyor !

Ebu Computer

Kıdemli Üye
sizin terör örgütü dediginiz kimse yokmu dernegi araciyla yardimlarini ulastirdi, ulastiriyor, islam ülkelerinde actigi yüzlerce okullari araciyla ümmet ile diyalog kuruyor !

Kimse yokmu derneğinin giremediği bazı bölgelerde yardımlarını İHH eli ile dağıttırdığını unutmadık.

Aynı şekilde durdurulan tırlar için cemaat medyasının ''İHH tırların da silah'' haberlerini de unutmadık.

Allah'tan korkun.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Kimse yokmu derneğinin giremediği bazı bölgelerde yardımlarını İHH eli ile dağıttırdığını unutmadık.

Aynı şekilde durdurulan tırlar için cemaat medyasının ''İHH tırların da silah'' haberlerini de unutmadık.

Allah'tan korkun.

palavra, artik hicbir sözünüze inanmiyorum, 1,5 yildir attiginiz yalanlarinizla koca bir arsiv olustu, bu sürec islamcilik taslayanlarin gercek yüzünü gösterdi, ne mal oldugunuzu ögrendik elhamdulillah :)

T

TETKAY

Guest
Kafanı kuma gömmeye devam et.

Bir gün her şeyi anlarsınız ama geç olur.

Mesela bu arkadaş neyi anlayacak? Rejimin İhaleler karşılığında alınan %10 humus payını mı anlayacak?
Yoksa Banka müdürünün evinde ele geçirilen milyonlarca doların hesabını mı anlayacak?
Yoksa peygambere kibir isnat edenleri mi anlayacak
yoksa bakara ile makara geçenleri mi anlayacak
yoksa üsküdara kabe getirenleri mi anlayacak :)
Yoksa paraları sıfırlamak için telaşla yapılmış konuşmaların ne kadar acı ve ibret verici olduğunu mu
Bence bir şey anlayabileceğinizden değil de fikir olsun diye yazdım.

Tutuklanan Hidayet Karaca'nın suçu ne :) Sen biliyor musun?
Terör Örgütü Üyesi olmak mı? Hangi terör örgütü, bu terör örgütü ne gibi terör faaliyetleri yapmış hangi silahları kullanmış hangi eylemleri geçekleştirmiş?
Çok zavallıca

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Kafanı kuma gömmeye devam et.

Bir gün her şeyi anlarsınız ama geç olur.

ben masallara degil delillere bakarim.
Ben cemaatten degilim, tayyipciydim ama at gözlüklü degildim, Allah arastirin diye emrediyor, delilsiz iddia hükümsüzdür diyor, bir suc iddiasi ispat edilmedigi sürece suclanan masumdur diyor, tüm bu ölcülere göre hareket ettim ve kimin yalanci, kimin iftiraci, kimin hain, kimin paralel oldugunu gayet net bir sekilde gördüm, Allah sanada görmeyi nasip etsin.

Ebu-Zer-1

Doçent
ben masallara degil delillere bakarim.
Ben cemaatten degilim, tayyipciydim ama at gözlüklü degildim, Allah arastirin diye emrediyor, delilsiz iddia hükümsüzdür diyor, bir suc iddiasi ispat edilmedigi sürece suclanan masumdur diyor, tüm bu ölcülere göre hareket ettim ve kimin yalanci, kimin iftiraci, kimin hain, kimin paralel oldugunu gayet net bir sekilde gördüm, Allah sanada görmeyi nasip etsin.

Delillerin Nasıl üretildiği, kimlere servis edildiği, kimlerin önünde el pençe divan durulduğu...

HOCAEFENDI'DEN PAPA'YA MEKTUP

Pek muhterem Papa cenaplari,

Uc buyuk dinin dogum yeri olarak bilinen topraklarin dunyayi daha iyi yasanabilir bir mekan kilma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasiyla bilen halkindan size en icten selamlari getirdik. Yogun gundeminizde bize zaman ayirarak sizinle muserref olmayi bahsettiginiz icin zatialilerinize en derin kalbi tesekkurlerimizi sunariz.

Papa 6. Paul Cenaplari tarafindan baslatilan ve devam etmekte olan Dinlerarasi Diyalog Icin Papalik Konseyi (PCID) misyonunun bir parcasi olmak uzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edisini gormeyi arzu ediyoruz. En aciz bir sekilde hatta biraz curetle, bu pek kiymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mutevazi yardimlarimizi sunmak icin size geldik.

Islam yanlis anlasilan bir din olmustur ve bunda en cok suclanacak olan Muslumanlardir. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yanlis anlamanin buyuk oranda azalmasina katki saglayabilir. Musluman dunyasi, Islam'in asirlarla olculen yanlis algilanmasini silip atacak bir diyalog imkanini bagrina basacaktir.

Beseriyet, celisen gorusler ortaya koyduklari gerekcesiyle, zaman zaman bilim adina dini, din adina da bilimi inkar etmistir. Bilginin tamami Allah'a aittir ve din Allah'tandir. O halde bu ikisi nasil celisebilir? Insanlar arasinda anlayisi ve hosgoruyu artirmaya yonelik dinlerarasi diyaloga yonelik ortak gayretlerimiz cok is gorebilir.

Kendi memleketimizde simdiye kadar cesitli Hiristiyan mezheplerinin liderleriyle diyalog icinde olduk. Bu naciz gayretlerin bosa cikmadigini acizane ifade etmek isteriz. Amacimiz bu uc buyuk dinin inananlari arasinda hosgoru ve anlayis yoluyla bir kardeslik tesis etmektir. Bizler bir araya gelmek suretiyle sozde medeniyetler catismasinin gerceklesmesini gormek isteyen yolunu sasirmis ve supheci kimselere karsi dalgakiranlar gibi, isterseniz bariyerler gibi deyin, karsi durabiliriz.

Gecen yil bazi unlu uluslararasi bilim adamlarinin katildigi medeniyetlerarasi baris ve diyalog konulu bir sempozyum duzenledik. Bu gayretin basarisindan aldigimiz tesvikle bu tur etkinlikleri tekrarlamak istiyoruz. Halihazirda uc buyuk dinin baglilari arasindaki baglari guclendirmeye yonelik olarak dinlerarasi diyalog konusunda Vatikan'in da temsil edilecegini umit ettigimiz bir konferans duzenleme surecinde bulunuyoruz.

Yeni fikirlerimiz varmis iddiasinda bulunmuyoruz. Yine musamahaniza siginarak, bu misyonun hedeflerine yakindan hizmet etmek icin ustlenmek istedigimiz birkac teklifte bulunmayi arzu ediyoruz. Hiristiyanligin ucuncu bin yilina girisi munasebetiyle yapilacak kutlamalar vesilesiyle Ortadogu'daki Antakya, Tarsus, Efes ve Kudus gibi bazi kutsal yerlere musterek ziyaretleri iceren bircok etkinlik onermek istiyoruz. Bunu Sayin Cumhurbaskanimiz Demirel'in, cenaplarinin ulkemizi ziyaretine ve mezkur kutsal mekanlari gostermeye davetini tekrarlamak icin bir firsat addediyoruz. Anadolu halki size misafirperverligini gostermeyi ve sevkle selamlamayi hararetle beklemektedir. Filistinli liderlerle diyalog kurmak suretiyle Kudus'u birlikte ziyaret etmemize davetiye cikarabiliriz. Bu ziyaret bu mubarek sehri Hiristiyanlar, Yahudiler ve Muslumanlarin, hicbir kisitlama, hatta vize dahi olmaksizin serbestce ziyaret edebilecegi uluslararasi bir bolge olarak ilan etme gayretlerine yonelik dev bir adim teskil edebilir.

Uc buyuk dinden liderlerin isbirligi ile ilki Washington DC'de olmak uzere muhtelif dunya baskentlerinde bir konferanslar serisinin gerceklestirilmesini teklif ediyoruz. Ikinci serinin zamani icin Hz. Isa'nin dogumunun 2000. yildonumu ideal olabilir.

Bir ogrenci degisim programi da cok faydali olacaktir. Inancli genc insanlarin birlikte egitim gormesi birbirlerine yakinliklarini artiracaktir. Ogrenci degisim programi cercevesinde uc buyuk dinin babasi oldugu ikrar edilen Hazreti Ibrahim'in dogumyeri olarak bilinen Urfa sehrindeki Harran'da bir ilahiyat okulu kurulabilir. Bu, ya Harran Universitesi'ndeki programlarin genisletilmesi suretiyle ya da uc dinin ihtiyaclarini da temin edecek sumullu bir mufredata sahip bagimsiz bir universite seklinde gerceklestirilebilir.

Onerilen programlar asiri buyuk isler gibi algilanabilir; ama bunlar erisilmez degildir. Dunyada iki tip insan vardir. Bazilari kendilerini topluma adapte etmeye calisir. Diger bazilari ise topluma uymaktansa toplumu kendi degerlerine adapte etmek ister. Toplum butun ilerlemeleri bu ikinci tip insanlara borcludur. Onlari yarattigi icin Rabb'e sukurler olsun.

M. Fethullah Gulen / Rabb'in aciz kulu / 9 Subat 1998

fethullah_gulen_papa_ile_elele.jpg

Ebu-Zer-1

Doçent
Vatikan tarafından başlatılan "Dinler Arası Diyalog" isimli projenin Türkiye sorumlusu olmayı gönüllü olarak kabul eden Fethullah Gülen'in, 9 Şubat 1998 Zaman Gazetesinde yayınlanan, Papa'ya yazdığı yazdığı mektup:

“Papa 6. Paul Cenapları tarafindan baslatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog Için Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazi yardımlarımızı sunmak için size geldik.”

M. Fethullah Gülen / Rabb’in aciz kulu / 9 Şubat 1998 Zaman Gazetesi

Ebu-Zer-1

Doçent
İŞTE, Fethullah Gülen'in Vatikan ziyareti ile ilgili Hürriyet Gazetesi Roma temsilcisinin yayınladığı "Roma'da Ölürsem" başlıklı o haber:

Fethullah Hoca Papa'yla görüştü

Reha ERUS / ROMA

Fethullah Hoca, dün Vatikan'da, Katolik dünyasının lideri Papa II. Jean Paul ile yaklaşık 30 dakika süren bir görüşme yaptı. Resmi olmayan özel görüşmede Fethullah Gülen, Papa II. Jean Paul'e Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in davetini hatırlatarak, bir kez daha bu konuda kendilerine ev sahipliğinde yardımcı olabileceklerini belirtti. 1979'un Aralık ayında Türkiye'ye geldiğini hatırlatan Papa, Türkler'in misafirperverliğinden çok memnun kaldığını belirterek, Fethullah Hoca'nın davetinden duygulandığını söyledi. Papa, kendisine değerli bir Hereke ipek halısı ile işlenmiş bir gümüş vazo hediye eden Fethullah Gülen'e, Aziz Paulus ilePotrus'un altın kabartmadan oluşan tablosunu armağan etti. Görüşmeden sonra bir basın toplantısı düzenleyen Fethullah Hoca, geçen yıl anjiyo olması nedeniyle bir yıl geciken ziyaretinin çok olumlu geçtiğini söyledi, şöyle devam etti: ‘‘Kendisine, dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekân kılma yolunda üstlendiği misyonu hayranlıkla izlediğimizi, dünya barışı için işbirliği ve diyaloğun başlayıp, devam etmesini istediğimizi, sözde medeniyetler çatışmasının gerçekleşmesini görmek isteyen, yolunu şaşırmış ve şüpheci kimselere dalgakıran gibi karşı durabileceğimizi söyledim.’’ Fethullah Hoca, bir soru üzerine, Türkiye'de çeşitli din ve mezheplerin liderleriyle diyaloglar da kurduğunu hatırlatarak, amaçlarının üç büyük dinin inananları arasında hoşgörü ve anlayış yoluyla bir kardeşlik oluşturmak olduğunu söyledi. Gülen, bu görüşünü Papa'ya da yansıttığını belirtti.

ROMA'DA ÖLÜRSEM

‘‘İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur’’ diyen Fethullah Hoca, ‘‘Bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır. Uygun bir ortamda zamanında bir gayret, bu yanlış anlamanın büyük oranda azalmasına katkı sağlayabilir’’dedi. Bu tür diyalogları Diyanet İşleri'nin kurması gerektiğini, ancak, hükümete bağlı bu kuruluşun özgürce hareket edemediğini hatırlatan Gülen, bu misyonu toplumlar adına üstlendiğini, ülkelerin geleceği ve kendi ülkesi ile çelişkiye düşmeden misyonu devam ettirmeyi hedeflediğini de sözlerine ekledi. Hükümetlerin, milletlerin dünya barışını sağlarken, bürokrasiye, yanlış anlaşılmalara takılabileceğini hatırlatan Fethullah Hoca,halklararası hoşgörünün daha önemli olduğunu vurguladı. Papa'nın kendisini hayret, hayranlık ve takdirle karşıladığını söylediğini ve bir işbirliği sürecinin başladığını yorumladığını yansıtan Fethullah Hoca, bir soru üzerine, Ağca'yla ilgili Papa ile bir şey konuşmadığını, ancak kutsal olan Roma'ya inananların vize almadan girebilmeleri için bir dilekte bulunduğunu belirtti.Fethullah Hoca, rahatsızlığı nedeniyle önceki gece Roma'da ölebileceğinin aklına geldiğini, ‘‘Gerek Papa ve gerekse benim yaşlarımız ilerlemiş. Bu bakımdan ben bu kutsal topraklarda ölürsem diye aklıma geldi’’ dedi. Fethullah Hoca bugün İstanbul'a dönecek.

10 Şubat 1998, HÜRRİYET Gazetesi

Ebu-Zer-1

Doçent
Emin Çölaşan Sözcü Gazetesi'ndeki köşesinde yazdığı iddiaların yalan olduğu ortaya çıktı.

Medyafaresi sitesinin haberine göre gazetedeki yazısında Başbakan Erdoğan'ın annesinin vefatı ardından verilen taziye ilanlarıyla 24 Mehmetçiğimizin şehit olmasının ardından verilen ilanları kıyaslayan Emin Çölaşan aradaki farktan dolayı üzüntüsünü yazmış. Sonrasında ise öyle bir iftira dizisine yer vermiş ki, en hafif deyimle "Edep Yahu" demek gerekiyor.

Çölaşan" O kadar ki büyük vatansever (!) Fethullah Hazretleri bile beleş dağıtılan kendi gazetesine başsağlığı ilanı vermemişti." Diyerek milyonlarca seveni olan bir gönül insanına hakaret ediyor hem de yalan yazıyor. Çölaşan'ın "kendi gazetesi" dediği Zaman'ın (20.10.2011) Perşembe günü çıkan sayısında Fethullah Gülen Hocaefendi'nin şehitlerle ilgili taziye mesajı vardı. İddiasının doğru olup olmadığını anlamak için gazetenin 2 günlük sayısına baksa yalanını gözleriyle görebilirdi. İşte o ilan...

"Güroymak ve Çukurca'da meydana gelen terör olaylarında şehit düşen ve yaralanan vatan evladının haberleri yüreğimizi dağladı. Yaşanan bunca müessif hadiselere ve istihbarat çalışmalarına rağmen, gereken hassasiyetin ve tedbirin alınmaması sonucu göstere göstere gelen saldırılar, karanlık oyunların bu topraklar üzerinde sahneye konulmasından ibarettir.

Üzücü terör saldırısı sonucu ahirete yürüyenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, bütün bir milletimize taziyelerimizi arz ediyorum.

Terörden çok çeken insanımızın bu badireleri de metanetli ve vakur duruşuyla atlatacağını ümid ediyorum.

Fethullah Gülen."

221020112236512543177_3.jpg

hirahos

Kıdemli Üye
Paralel Numara İşe Yaramayacak... :)

Hidayet Karaca ve 75 kişiye tahliye 'yok' hükmünde

Yetki gasbı yapan Asliye Ceza mahkemesinin 75 kişi hakkında verdiği tahliye kararının yok hükmüne olduğu açıklandı.

26 Nisan 2015

Hukuki kaos çıkarmak isteyen paralel medya, bu gece tahliyelerin yapılacağını söyleyerek algı operasyonu devam ettiriyor. HSYK yetki gasbı yapan kamikaze hakimler hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Sulh Ceza Hakimliklerinin Paralel Yapı soruşturması kapsamında tutuklanan 75 şüphelinin dosyalarına bakamayacağına ilişkin kararı mahkeme kararıyla yok hükmünde sayıldı.

HUKUKEN GEÇERSİZ KARAR

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, 29. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Sulh Ceza Hakimliklerini devre dışı bırakan kararının hukuksuz olduğu yönünde karar verdi. Kararda, usul ve yasaya aykırı hukuken geçersiz uygulanabilirliği olmayan ve yok hükmünde sayıldığına bu nedenle de şüphelilerin tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

'KARARI DİKKATE ALMA'

Mahkeme kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına da ileterek İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi'nin kararının dikkate alınmamasını istedi.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Bu arada HSYK Asliye Ceza Mahkemesi'nin skandal kararıyla ilgili iki müfhettiş görevlendirdi. Müfettişler şu anda İstanbul Adliyesi'nde çalışıyor.

Kaynak : AA-Ajanslar

Ebu Computer

Kıdemli Üye

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Dünyanın dört bir tarafın da milyonlarca insanın okuduğu "Fetih Suresi"
Allah'ın izniyle Silivri kapılarını mazlumlara açtı.
Biz her zaman söylüyoruz;
"Hasbünallah ve nimel vekil..."
En güzel vekil Allah'dır...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Buara hirahos, yandaslarin yalan haberleriyle beslene beslene hak ile batili ayird edemez oldun, güncel gelismelerle ilgili gercekleri ögrenmek istiyorsan buradan takip edebilirsin, kendine biraz iyilik yap, buyur gel:

:yn:

reklam yapmayınız