Hocaefendiyi nedenmi seviyorum? "suçlu" oldugu icin seviyorum...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Hocaefendiyi nedenmi seviyorum? "suçlu" oldugu icin seviyorum...

Hocaefendiyi nedenmi seviyorum?
"suçlu" oldugu icin seviyorum.

Soru:
Fethullah Gülen`in suçu ne?

Bunca Hoca ve seyh varken neden onunla bukadar ugrasiliyor?
Cevap:
Onun suçu bu videoda kisa ve net anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=KQsgzgWmAbM
Bu suçlari ne derin devlet nede dost bildigimiz derin akp affedemedi:
1. Hocaefendi vesilesiyle dinine degerlerine bagli kadrolar yetisti, simdiye kadar devlet kripto laiklerin elindeydi, hocaefendi vesilesiyle anadolu insani kendi devletine sahip cikmaya, kendi devletinde söz sahibi olmaya basladi...
2. Türk okullari, sadece türkiyede degil, 160 ülkede asirlarca islamin bayraktarligini yapmis Müslüman Türk milletinin milli ve manevi degerlerini yaydi, bu affedilemez büyük bir suçtur.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Benim düşüncemde bu cemaat imanını gizleye gizleye münafık oldu çıktı.

Cemaat Amerika'dan bir kafile getirmişti başlarındaki abi namaz kılmadı.

Neden dedik: ''Amerikalıların yanında kılmıyorum'' dedi...

Daha söylenecek çok söz varda susmak daha iyi.

Selam ve dua ile...

Ebu-Zer-1

Doçent
Benim düşüncemde bu cemaat imanını gizleye gizleye münafık oldu çıktı.

Cemaat Amerika'dan bir kafile getirmişti başlarındaki abi namaz kılmadı.

Neden dedik: ''Amerikalıların yanında kılmıyorum'' dedi...

Daha söylenecek çok söz varda susmak daha iyi.

Selam ve dua ile...

Tedbir yapmıştırlar...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Evet itiraf ediyoruz, devlete SIZDIK, bu milletin kendi devletinde söz sahibi olmasini ve vatanimizi hortumlayan hainleri desifre edip hesap sormalarina vesile olduk, derin devletin buna itirazi var, ergenekoncu darbeci balyozcu hainlerin buna itirazi var, baska itirazi olan varmi?

[video=dailymotion;xf4znm]http://www.dailymotion.com/video/xf4znm_gulen-hocaefendi-sizma_news[/video]

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Evet itiraf ediyoruz, devlete SIZDIK, bu milletin kendi devletinde söz sahibi olmasini ve vatanimizi hortumlayan hainleri desifre edip hesap sormalarina vesile olduk, derin devletin buna itirazi var, ergenekoncu darbeci balyozcu hainlerin buna itirazi var, baska itirazi olan varmi?
Hani sen cemaatten değildin

Yalancı borsacı

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Hani sen cemaatten değildin

Yalancı borsacı

Hocaefendi "Bu millet kendi devletine sizmaz, hakkidir orada bulunmak" diyor, bende bu millettenim, cemaate yapilan haksizliklari elestiriyorum, hükümetin zulmünü elestiriyorum diye sizinkilerin nezdindede köküne kadar paralelciyim evet, cünkü biz gözleri particilik perdesiyle perdelenmemis olan Türk milleti olarak güclünün degil herzaman HAKLININ YANINDAYIZ !

talib

Kıdemli Üye
KPSS sorularını çalarak sızanlara, milletin has evladına iftira ederek onu yerinden edip kendi adamlarını oralara sokanlara itirazımız var.

ummuhan

Kıdemli Üye
İki hâkim intihar saldırısı yaptıİstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir: Cumartesi günü hukuk skandalına imza atan o hâkimler, Haşhaşiler gibi bir emirle Alamut Kalesi’nden aşağı atladı. Bu bir intihar saldırısıdır
1430112363372.jpg

İSA TATLICAN / SABAH - 25 Nisan Cumartesi gecesi Türkiye hukuk tarihine geçecek bir skandala sahne oldu. İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik, Sulh Ceza Hakimlerinin tamamını devre dışı bırakarak 75 polisin tahliye talebinin İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mustafa Başer tarafından karara bağlanacağını açıkladı. Birkaç saat sonra Hakim Başer, Tahşiyeciler kumpasından tutuklu 75 sanığın tahliyesine karar verdi. Tamamen hukuksuz olarak alınan bu karar 10. Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği bir kararla "yok hükmünde" kabul edildi. Bir kumpas daha boşa çıkarken kamuoyu Paralel Yapı'nın ne kadar pervasız olduğunu bir kez daha gördü.
Yaşananları son dönemdeki cesur çıkışlarıyla tanınan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir'e sorduk.

BÖYLE BİR YETKİLERİ YOK

Sulh Ceza Hakimlikleri'nin görevi nedir? Sulh Ceza Hakimlikleri geçtiğimiz yıl 6545 sayılı bir kanunla kurudu. Görevleri de soruşturma sırasında savcılığın ihtiyaç duyduğu hakimlik kararına vermek.
Tutuklama ve tahliyeler de bu görev cümlesindendir.
Soruşturma sırasında savcılık bir kişinin tutuklanmasını istiyorsa bunu Sulh Ceza Hakimleri yapar.
Tahliye istenirse bunu da Sulh Ceza Hakimleri yapar.
Asliye Ceza Hakimi reddi hakim talebini yerinde bularak tüm Sulh Ceza Hakimliklerini devre dışı bırakarak davayı Asliye Ceza Hakimliği'ne verdi.
Böyle bir yetkisi var mı? Yasa tahliye ve tutuklama görevini Sul Ceza hakimliğine vermiş.
Ancak 27. maddeye göre Sulh Ceza Hakimi reddedilirse buna Asliye Ceza Hakimi karar veriyor.
Ama bir hakim için karar verebilir.
Cumartesi günü yaşanan olayda bütün Sulh Ceza Hakimleri'nin reddedilmesine karar verildi.
Bakacak hakim yok denilerek tahliye taleplerini karara bağlaması için başka bir Asliye Ceza Hakimi görevlendirildi.
Böyle bir karara yetkisi yok mu? Bütün Sulh Ceza Hakimlerini reddedemez. Veremez ama diyelim böyle bir garip karar verdi.
Böyle bir durumda HSYK'ya yazması ve oradan bir Sulh Ceza Hakimi görevlendirilmesi talebinde bulunulması gerekirdi. Keyfine göre hakim belirleyemez.

TAMAMEN TEZGAH

Peki davayı Sulh Ceza'dan alıp Asliye Ceza hâkimlerine vermek ne anlama geliyor? Buradaki olay tamamen tezgah kurmaya yönelik.
Tamamen keyfi ve amaca yönelik bir uygulama ile karşı karşıyayız. Hiçbir hakim kanunu, yasayı, hukuku eğip bükerek kendi yandaşlarına menfaat sağlayamaz.
Paralel örgütü mü kastediyorsunuz? Örgüt varmı yok mu diyorlar ya. Buyurun işte size örgüt. Bu örgüt o kadar pervasız ve çekincesiz davranıyor ki. Önceden tedbirli davranırlardı. Artık açık oynuyorlar.
1,5 yıldır devletle savaşan bir grup kendi sağlamasını yapıyor.
Planlı mıydı her şey? Bu iki Asliye Ceza hakimi herkes tarafından bilinen ve aynı doğrultuda hareket eden isimler.
Belki de aylar önce hesaplanmış kurgulanmış bir örgütsel faaliyet.
Bu arkadaşların yaptıkları işlem Ceza Muhakemesi yasasının bütün hükümlerine aykırıdır. En hafif deyimiyle görevi kötüye kullanmaktır.
Bunu da bir örgüt faaliyeti içerisinde yapılmıştır. Derhal görevden el çektirip yargılanmaları gerekir.

HAKİM, İNTİHAR ETTİ
HSYK 3 gün önce bu hakimler hakkında bir karar alsaydı ne olurdu? HSYK bu kadar ileri gidileceğini tahmin edememiştir. Hiçbir hukukçu bu kadar ileri gideceklerini tahmin edemez. Bu yapılan hareket, Haşhaşilerin Alamut Kalesi'nden atlaması gibi bir şey.
HSYK bu konuyu hukuki çerçevede çözmek istemiştir.

Canlı bomba gibi davranmış

Bu operasyon sizce ne anlama geliyor? 75 kişiyi hukukdışı yöntemlerle cezaevinden kurtarmaya çalışmak bir kamikaze hareketidir.
Bu bir canlı bomba tavrıdır. Bu tamamen haşhaşi örgüt faaliyetidir.
Bu çılgınlığı başka türlü açıklayamayız. Okyanus ötesindeki "üstad"larından kesin talimat almışlar. Kendi hakimlik kariyerlerini bitirecek kadar bu talimatı önemli görmüşler . Bu yüzden harekete geçmişler.
Türkiye'de bir Paralel Yapılanmanın ve bir cuntanın olduğundan tereddüt eden varsa bu haraket tamamını tekzip etmekte ve bu cuntanın varlığını gözümüze sokmaktadır. Bu ülkenin yöneticileri, yüksek bürokratları, aydınları Türkiye'de bir Paralel cuntanın varlığını ve mücadele edilmesi gerektiğini herhalde anlamışlardır.

Bundan sonra da başarısız olacaklar

Sizce bundan sonra bu tür intihar saldırıları yapabilirler mi? Karşılarında paralel cuntaya bağlı olmayan çok değerli hakim ve savcı grubu vardır. HSYK buna dahildir. Bu yapı olduğu sürece Paralelci cuntanın her türlü girişimi akamete uğrayacaktır.
Burada, örgütün serbest üyeleri tutuklu üyelerini cezaevinden kaçırmaya çalıştılar. DHKP-C'nin kendi elemanlarını kurtarmak için cezaevinden örgüt üyelerini kaçırması gibiydi. Sonuç alamayacaklarını bile bile neden böyle bir operasyona giriştiler? Hesapladıkları bir netice almak değil, tamamen bir algı operasyonudur. 'Biz bir örgütüz, gücümüz budur' mesajı veriyorlar.

DHKP-C taktiği uyguladılar

Yargıdaki suç örgütlerinin temizliği için sizce ne yapılmalı? İki şey yapılmalı. Darbeye teşebbüs edenlerin hakim ve savcıların tamamı hakkında soruşturma yapılmalı. HSYK 3. Daire bununla ilgili bir inceleme kararı başlattı.
İkincisi ise bütün yönleriyle bu örgüt ortaya çıkarılmalı. Bunların işadamı, siyasetçi, yargı, polis ayağında kimler varsa birer birer ayıklanarak yargı önüne çıkarılmalı.
İstanbul'da paralel cuntaya bulaşmış hiçbir hakim ve savcı bırakılmamalı. Hukuk suikastleri yapmaya devam edebilirler.
Çok çabuk suretle görevden el çektirilmeleri ve açığa alınmaları gerekir.

Derhal açığa alınmalılar

Yargıdaki suç örgütlerinin temizliği için sizce ne yapılmalı? İki şey yapılmalı. Darbeye teşebbüs edenlerin hakim ve savcıların tamamı hakkında soruşturma yapılmalı. HSYK 3. Daire bununla ilgili bir inceleme kararı başlattı.
İkincisi ise bütün yönleriyle bu örgüt ortaya çıkarılmalı. Bunların işadamı, siyasetçi, yargı, polis ayağında kimler varsa birer birer ayıklanarak yargı önüne çıkarılmalı.
İstanbul'da paralel cuntaya bulaşmış hiçbir hakim ve savcı bırakılmamalı. Hukuk suikastları yapmaya devam edebilirler.
Çok çabuk suretle görevden el çektirilmeleri ve açığa alınmaları gerekir.

Din için ama dine karşı tarikat

Dine bağlı olduklarını iddia ederek, suikastlarla adını duyuran Hassan Sabbah ve Haşhaşiler Alamut Kalesi'ni üs ediniyordu

Haşhaşiler tarikatı 1090 yılının eylül ayında İsmaili din adamı Hasan Sabbah tarafından kuruldu.
Fatımiler devleti içindeki dinsel hizipleşme sonucu ortaya çıkan ve Alamut Kalesi'ni üs edinen yapı siyasi suikastlar ve katı tutumları ile hafızalara kazındı.
Hasan Sabbah uzun süren misyonerlik ve insan kazanma faaliyetleri sırasında Selçuklularla mücadele etmek için rahat edebileceği ulaşılmaz bir yer aramış, Alamut Kalesi'nde karar kılmıştı. Büyük ve yüksek bir kayalık tepe üzerine inşa edilmiş olan bu kaleye sadece dar bir patikadan ulaşılıyordu.
Sıkı hiyerarşi ve katı kurallara dayanan Hasan Sabbah'ın kurduğu tarikat kendi örgütlenmesini "davet" adıyla gizlice yürütüyordu. Tarikatın bağlılarına ise "davetçiler" anlamındaki dâîler deniyordu.
Haşhaşiler, rakiplerinin en tepedeki isimlerine yaptıkları 'hançerli' suikastla biliniyor.

Enes

İhvan Forum Üye
Biz de sevdik ve aldandik.
Bunca kafir, zalim dururken müslüman liderlerle iktidar hırsı uğruna girdiği savaş sebebiyle, insanlara hoşgörü asiliyorum derken etrafindakilerin beddua ve kufurlerine hayret ile şahit olduktan sonra da NEFRET ediyorum.

Mason hoca mi olur?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bu gün dünyada fitnenin kaynağı Amerikadır.

Ama bir bakıyorsunuz cemaat buradaki seçimlerde güçlü gördüğü adaya 250.000 dolar para yardımı yapıyor.

Sadece bizim hareketimize dokunmasınlar diye...

Nedense herkes ile araları iyi ama hiçbir islami teşkilat ile araları yok.

zaman-reklam-billboard-01a.jpg

Mahpeyker

Kıdemli Üye
hocayi neden mi sevmiyorum ?
müslüman düsmani israil ve siyonistler hocaya arka ciktigi icin ...

cemaliii

Kıdemli Üye

ula zaten benim gibi kıyıda köşede az biraz destekçiniz kaldı,onlarıda kaybediyorsunuz. hala utanmadan ergenekon balyoz masalı sakızı çiğniyorsunuz.fırsatınız olsa akpyede selam tevhid diye ergenekon gibi uyduruk bir dava açacaktınız.ama allah dur dedi. ya siz hiç akıllanmayacakmısınız birader?başınıza gelen hiçbir olaydan ders almanız yok mu? hiç bizde şurda hata yaptık diye özeleştiriniz yokmu sizin? takiyye denen belanın nasıl birşey olduğunu hala anlamadınız mı? dürüstlük doğru sözlülük ne kadar önemliymiş,50tane devleti ele geçirsen ne yazar dürüst değilsen? ne allah katında ne kulları katında bir kıymetin olurmu? takiyyeciğiniz yüzünden sağcısınında solcusununda dincisininde güveni kalmadı bu memlekette size.hala takiyye diyorsunuz yaptık yapacağız diyorsunuz? erbakan hoca adil düzen şeriat gelecek ama kanlımı gelecek kansız mı demişti.dürüst biriydi.bugün merhumu milli görüşçüsünden en azılı kemalistine kadar herkes seviyor takdir ediyor,fikirlerini beğenmesede dürüstlüğünü ,herkese karşı olan nezaketli tavrını takdir ediyor bende dahil.size bu olanlar demekki müstehak.tevbe edip kumpascılığı takiyyeciliği bırakmadıkça ızdırabınız devam edeceğe benziyor.burada bile hala cemaatçi değilim diye takiyye yapıyorsun.neyse allah yardımcınız olsun,inşallah doğru yolu bulursunuz.doğruluğun dürüstlüğün önemini kavrarsınız.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Sevgililer Sevgilisi (SAV) HER kese yeter...

Yeterki nasıl sevileceği bilinsin...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Fikir vermesi açısından izlemek lazım.
Cemaatçilerin ve destekçilerinin ankamadığı, anlayamadığı ya da anlamak istemediği şu

AKP ve yandaşları rüşvet yemiş olabilir. Allah CC bilir

Bunu herkes bilior ve söylüyor. Bunda sıkıntı yok.

Ama Cemaat direkman vatana ihanetle suçlanıyor

Rüşvet telafi edilir de ihanet telafi edilmez

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
@Yeni-OSMANLI;

Şuan burada anlattıklarını bana / bize okadar çok kişi anlattık ki artık hiçbir tesiri yok. Bizi Namı Celili Muhammediyeyi ( sav ) güneşin doğum battığı her yere götürmek amacını anlatarak beynimizi yıkayıp devlet kadrolarına girmemizi istediler. Anlıyoruz ki amaç Peygamber Efendimizin namı celilini (sav) şebbal açtırmak değil devleti istedikleri gibi yönetip eğer o daireden çıkıldığı taktirde devleti yıkmakmış.

Cemaat'in siyasette bu kadar aktif olmasını şuan anlayamıyorum. Bundan 2 sene öncesine kadar gözüm o kadar körmüş ki bende bir çok konuda hoca ne diyorsa doğrudur vardır bir bildiği gibi düşünürdüm ve itiraz etmezdim.

Unutmadan cemaatte bir kavram vardır itaat et / kurtul çook itaat ettim.