İçimizden Geldiği Gibi!

Leylifer

Kıdemli Üye
Yaptigim cocuksu hareketlere artık kimse birşey diyemiyor ☺️ ne yapalim evdeki cocuk oyun arkadaşı istiyor 😁😁

Hakperest

Kıdemli Üye
bu günleri mumla arayanlar olduğu gibi
bir öfkeyle cahilce taşıyanlar da var

bir kilo soğan bir kilo patates verirler artık

Ft5Jhu6WAAAv0O8.jpeg

Ebu Computer

Kıdemli Üye

amcalar daha feyizli =)

Amcalar Çeçen.

Dikkat ettim her millet her ırk İslam'a girdikten sonra İslami ritüellere kendinden birşeyler katmış.

Hindistan'da farklı eklentiler Somali'de farklı eklentiler Çeçenistan'da farklı.

Peygamberimiz hayatta olsa bunlara ne derdi acaba.

Bunlar yapılmaması gereken şeyler mi yoksa İslam dünyasının kültürel zenginliği mi ?

Selam ve dua ile

Ebu Computer

Kıdemli Üye

cemaliii

Kıdemli Üye
Şuanda CHP'liler her ortamda Kadir gecesini kutluyorlar mesajlar mailler atıyorlar.

Ama vakti zamanında yukarıdaki zulmü yapanda CHP zihniyetiydi.

Selam ve dua ile

Onlar oldukça azınlıkta. Hala daha ezandan rahatsız olan, dinden dindardan rahatsız olanlar çoğunlukta. Azınlıkta olanlar da hakkını verelim kılıçdaroğlu sayesinde. Kılıçdaroğlu ilk günden beri epey dönüştürmeye çabaladı partiyi. Ama bu kadar dönüştürebildi.

Hakperest

Kıdemli Üye
Şuanda CHP'liler her ortamda Kadir gecesini kutluyorlar mesajlar mailler atıyorlar.

Ama vakti zamanında yukarıdaki zulmü yapanda CHP zihniyetiydi.

Selam ve dua ile
dua ile açılan meclisler sonradan başka yöne çekildi
farklı bir şey mi bekliyorsun hocam

evet belki bu sefer kelle alınmayacak
ama çocuklarının deizme/ateizme/hedonizme kayışını çok daha hızlı hale getirirler
en azından bu kayış muhafazakarlar tarafından yavaşlatılıyor

Leylifer

Kıdemli Üye
Su saat oldu, icimdekileri dokemedigime mi yanayim, hakli olmama ragmen avukatlik yapip kendilerini hakliymis gibi savunmalarina mi? Allah ıslah etsin 🤲

hakanköse

İhvan Forum Üye

cahid

Kıdemli Üye
he yaaaa, siz çoluk çocuğunuzu aman canım nasıl olsa tesettürlü diye her yere salarsanız haram yerlerde bile çalıştırırsanız onlarda o haramzadelere uyarak mübarek ramazan gününde hem oruç tutmazlar hem fosur fosur sigarayı milletin yüzüne baka baka içerler olsun canım hükümet sorumlu hükümet , sen bak dalgana ana baba.
Bu söylediklerinle yazılan mesajın ilgisi nedir? LGBT ile serbestlik getiren yasaları çıkaran , 2 olan rakı fabrikasını 18'e çıkardık diye övünen , 6284 ü çıkarıp kadının beyanını esas haline getirip delilsiz ispatsız erkeklere zulüm ettiren CHP mi? (Diğer konularda haklılık payı yok değil ama bunların aksini ispat edebilir misin?)

hakanköse

İhvan Forum Üye
Bu söylediklerinle yazılan mesajın ilgisi nedir? LGBT ile serbestlik getiren yasaları çıkaran , 2 olan rakı fabrikasını 18'e çıkardık diye övünen , 6284 ü çıkarıp kadının beyanını esas haline getirip delilsiz ispatsız erkeklere zulüm ettiren CHP mi? (Diğer konularda haklılık payı yok değil ama bunların aksini ispat edebilir misin?)
benim sözümde ne yanlışlık var

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Beraber çalıştığımız bayan arkadaşlardan birisi açıldı.

Derken bir başkası da açıldı.

Sonra bir başkası ve sonra bir başkası...

Derken benim tanıdığım bildiğim 4 kişi açılmış oldu. Açılan ama benim tanımadıklarımda olabilir.

Buna karşılık maddi durumu son derece iyi olan ve son derece açık giyinen bir arkadaşımız birden bire kapandı. (Allah hidayetini arttırsın inşallah)

* * *
90'lı yıllarda Türkiye'de yakalanan İslami ivmelenme İslami hareket maalesef Ak Parti hükümetinin iktidar olması ile iyiden iyiye rehavete uğradı. (Burada Ak Partinin suçu var demek istemiyorum yanlış anlama olmasın, belki de vardır o da ayrı mesele.)

İslami cemaatlerin içerisinde bulunan bizleri ise nefsimiz ve şeytan avucun içerisine almış oynatıyor.

İşimiz gücümüz bir birimize galip gelmeye çalışmak tartışmak. Bu esnada gençlik elden gidiyor.

Artık çocukları gençleri anne babalar değil ellerindeki telefonlar tabletler büyütüyor.

Gece çocuğu yattı uyudu sanıyorsunuz ama yorganın altında telefonla kimlerle konuşuyor ne konuşuyor neler izliyor bilemiyorsunuz.

Sabah okula gidecek olan çocuğun kaçta uyuduğunu bilemiyorsunuz, gece saat 2-3 çocuk hala uyanık.

* * *
FETÖ darbe girişimi başarısız oldu ama bu oyunu tezgahlayanların başardığı en büyük iş FETÖ'nün içerisinde bulunan pırlanta gibi zeki dürüst çalışkan edepli imanlı gençleri illegal pozisyona düşürdüler. Bu temiz gençliğin toplumun arasından ayrılması ile çok şeyler kaybettik ve kaybetmeye devam edeceğiz.

Toplum içerisinde edepli imanlı genç sayısı parmakla gösterilecek hale geldi.

* * *
Neticede gençlik hızla savruluyor. Din iman İslam hızla hayatımızdan çıkıyor.

İslami dayanaklarımızı İslami kültürümüzü hızla kaybediyoruz.

Geri dönüp baktığımda maalesef hiç bir cemaatte geleceğe dair bir ışık göremiyorum.

Şu ülkede İslami toplum bir türlü muhafazakar bir kültür oluşturamadı.

Selam ve dua ile.

Hakperest

Kıdemli Üye
Beraber çalıştığımız bayan arkadaşlardan birisi açıldı.

Derken bir başkası da açıldı.

Sonra bir başkası ve sonra bir başkası...

Derken benim tanıdığım bildiğim 4 kişi açılmış oldu. Açılan ama benim tanımadıklarımda olabilir.

Buna karşılık maddi durumu son derece iyi olan ve son derece açık giyinen bir arkadaşımız birden bire kapandı. (Allah hidayetini arttırsın inşallah)

* * *
90'lı yıllarda Türkiye'de yakalanan İslami ivmelenme İslami hareket maalesef Ak Parti hükümetinin iktidar olması ile iyiden iyiye rehavete uğradı. (Burada Ak Partinin suçu var demek istemiyorum yanlış anlama olmasın, belki de vardır o da ayrı mesele.)

İslami cemaatlerin içerisinde bulunan bizleri ise nefsimiz ve şeytan avucun içerisine almış oynatıyor.

İşimiz gücümüz bir birimize galip gelmeye çalışmak tartışmak. Bu esnada gençlik elden gidiyor.

Artık çocukları gençleri anne babalar değil ellerindeki telefonlar tabletler büyütüyor.

Gece çocuğu yattı uyudu sanıyorsunuz ama yorganın altında telefonla kimlerle konuşuyor ne konuşuyor neler izliyor bilemiyorsunuz.

Sabah okula gidecek olan çocuğun kaçta uyuduğunu bilemiyorsunuz, gece saat 2-3 çocuk hala uyanık.

* * *
FETÖ darbe girişimi başarısız oldu ama bu oyunu tezgahlayanların başardığı en büyük iş FETÖ'nün içerisinde bulunan pırlanta gibi zeki dürüst çalışkan edepli imanlı gençleri illegal pozisyona düşürdüler. Bu temiz gençliğin toplumun arasından ayrılması ile çok şeyler kaybettik ve kaybetmeye devam edeceğiz.

Toplum içerisinde edepli imanlı genç sayısı parmakla gösterilecek hale geldi.

* * *
Neticede gençlik hızla savruluyor. Din iman İslam hızla hayatımızdan çıkıyor.

İslami dayanaklarımızı İslami kültürümüzü hızla kaybediyoruz.

Geri dönüp baktığımda maalesef hiç bir cemaatte geleceğe dair bir ışık göremiyorum.

Şu ülkede İslami toplum bir türlü muhafazakar bir kültür oluşturamadı.

Selam ve dua ile.

hak ve batıl mücadelesi her çağda farklı bir hal alır. doksanlarda hak da batılda sert önlemler alıyordu. o dönemde de islama yakın partiler de vardı.

o dönemde korkaklık bize belaydı. şimdi de rehavet beladır. Bunun islami partiler ile alakası olduğunu düşünmüyorum.

selam ve dua ile

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bunun islami partiler ile alakası olduğunu düşünmüyorum.

Tam bu alıntıladığım noktadan devam edelim. 90'lı yıllarda biz Refah partisi-Milli görüş hareketinin bütün dünya müslümanlarını kucaklayıcı, dünya nizamına alternatif bir nizam ve hareket olduğunu düşünürdük. Şuandaki Hizbullahçı kesim yada radikal kesim demokrasi sisteminin içerisinde partiye oy verdiğimiz için bizi tekfir ederdi.

Dönüp onlara: ''Partiye oy verdiğim için beni tekfir ediyorsunuz ama Lübnan'da mecliste Hizbullah partisi var.'' dediğimde ya susarlardı yada bir şekilde tevil etmeye çalışırlardı.

Nedendir bilinmez; İslami kesim peygamberimizin ''İki günü bir birine eşit olan ziyandadır'' sözüne inat, okumaz araştırmaz öğrenmez sorgulamaz...

Diğer yandan zengin olup da mal mülk sahibi olan Allah yolunda dava yolunda ayakları sabit kalan müslümanlara gıpta ediyorum. Gerçekten zor çok zor. 90'lar 2000 2010 2020 derken Türkiye'de refah seviyesi arttı. Evlerimiz arabalarımız her şeyimiz var ama imanımız zayıfladı, sizin de dediğinin gibi rehavete kapıldık.

Şimdi birileri diyecek ki ben zengin olsam para beni değiştirmez. Değiştirir, öyle bir değiştirir ki farkına varamazsınız. Örneğin Sultanahmet meydanında gezerken cebininizde 5 TL varsa karnınız açsa 5 TL ye alacak simit ararsınız.

Ama cebinizde 5000 TL varsa şu meydandaki 3 köfteciden meşhur olanı orjinal olanı hangisiydi oradan yiyeyim dersiniz.

Zenginleştikçe bindiğiniz araba değişir oturduğunuz semt değişir oturduğunuz ev değişir yediğiniz içtiğiniz değişir. Oturup kalktığınız muhabbet ettiğiniz insanlar değişir.

Hazreti Ebubekir'in toplumun en alt kesimindeki en fakir sahabeler ile oturup namaz kılması sohbet etmesi sizin için nefsinize zor gelir ağır gelir.

Neticeye gelecek olur isek şu dünyada bize verilen hayatı son derece hoyrat bir şekilde tüketiyoruz.

Dün bitti, bu gün geçiyor, yarın var mı bilinmez.

Selam ve dua ile.

Cenan

Ordinaryus
Sıkıntı, ilim sahiplerinin, ilmiyle amel etmemesidir.
İlmini paylasmamasi, emr-i bil ma'ruf, nehy-i ani'l münker yapmamasıdir; hem nefsine hem de cevresine.

Mesele "dertli" olmaktır.
Peygamber aleyhissalatü vesselam dertliydi, Ashab-ı dertliydi.
Biz ne kadar dertliyiz?

cahid

Kıdemli Üye
20 yılda olanı biteni sadece rehavete yoruyor ve yönetenlere hiç toz kondurmuyorsanız daha çok düşünürsünüz neden bu hale geldik diye.. Kur korumalı mevduat hesabı adıyla "muhafazakâr" bir parti faizi teşvik ediyorsa ortada ileriye doğru değil aksine geriye doğru bir adım vardır en bariz sadece bir örnekten hareketle.. 20 yılda savunduklarınız marifetiyle yapılan tahrifatları burada tek tek saymaya kalksam kazandıklarınıza nispeten kaybettiklerinizin misliyle fazla olduğunu görmeniz gerekirdi ama kabulleneceğinizi pek sanmıyorum.. CHP yapsa din elden gidiyor diye ayağa kalkılacak birçok konu AKP yapınca görmezden gelindi , türlü mazeretler ileri sürüldü.. Her şey bir anda olmuyor diye diye geldiğimiz noktayı objektif olarak düşünen görecektir ama önyargılardan ön kabullerden sıyrılmak herkese nasip olmuyor..

Hakperest

Kıdemli Üye
20 yılda olanı biteni sadece rehavete yoruyor ve yönetenlere hiç toz kondurmuyorsanız daha çok düşünürsünüz neden bu hale geldik diye.. Kur korumalı mevduat hesabı adıyla "muhafazakâr" bir parti faizi teşvik ediyorsa ortada ileriye doğru değil aksine geriye doğru bir adım vardır en bariz sadece bir örnekten hareketle.. 20 yılda savunduklarınız marifetiyle yapılan tahrifatları burada tek tek saymaya kalksam kazandıklarınıza nispeten kaybettiklerinizin misliyle fazla olduğunu görmeniz gerekirdi ama kabulleneceğinizi pek sanmıyorum.. CHP yapsa din elden gidiyor diye ayağa kalkılacak birçok konu AKP yapınca görmezden gelindi , türlü mazeretler ileri sürüldü.. Her şey bir anda olmuyor diye diye geldiğimiz noktayı objektif olarak düşünen görecektir ama önyargılardan ön kabullerden sıyrılmak herkese nasip olmuyor..
akpartinin vb. şeriat partisi olduğunu yada şeriat getirecek bir parti olduğunu iddia eden yok. faiz, yasal kumar, yasal fuhuş, içki vs hepsi imza altında oluyor. senin bunu depiştirmeye gücün varsa seni tutmuyoruz hocam