İçimizden Geldiği Gibi!

cemaliii

Kıdemli Üye
Takdiri ilahi bu sene ramazan ayının başlangıcıyla 23 nisan aynı güne denk geldi. Kadir gecesiyle de 19 mayıs aynı güne denk geldi. Tüm dini ve milli bayramlarımız kutlu olsun mübarek olsun. Ne güzel pek çok arkadaşımın sosyal medya ve durum paylaşımında ikisini birlikte kutladığını gördüm. Allah bize bu vesileyle ülke olarak milli ve dini yönden bir ve bütün olmamızı, ayrılık ve bölücülükten uzak durmamızı işaret ediyor diye düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızında dediği gibi bir olalım iri olalım diri olalım. Bizler bölücülük yapmadığımız sürece hiç bir dış güç bizi yıkamaz.

Kaptan

Mecra Yazarı
4 gün tatil, inanılacak gibi değil
15 Yıldır ilk olacak..

Kaptan

Mecra Yazarı
Izmir'in dağlarındaki çiçekler eşliğinde cehenneme yol alan arkadaşım, bi titre de kendine gel..Ramazan ve Kurban bayramı dışında bayram bilmiyoruz biz..
zıtlikları bir bünyede nasıl barindirabildiğini çok merak ediyorum

cemaliii

Kıdemli Üye
Izmir'in dağlarındaki çiçekler eşliğinde cehenneme yol alan arkadaşım, bi titre de kendine gel..Ramazan ve Kurban bayramı dışında bayram bilmiyoruz biz..
zıtlikları bir bünyede nasıl barindirabildiğini çok merak ediyorum

Biz yazımızı bölücü ikilik çıkarmayı seven kişilere yazmadık. Vatan sevdalısı milli birlik ve bütünlük arzusu taşıyan gönüllere yaptık.

UBEYDUN

Ordinaryus
Hocamın bir sözünü hatırladım
İbni teymiyye rahmetullahi aleyh.. dediğimde
Ben çocuktum tartışılıyordu hala tartışılıyor demişti
Elest bezmindeki ruhlar ne halde ise bedenlerine giydirildiler.
Bize müsade
Mea Selame...

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Ruhumun derinliklerinde parıldayan bir cevhersin, hangi ruha Dokunsan ondan en anlamlı nameler terennüm eder. Senki son peygamberin müjdesi, Allah'ın bahşettiği ruh alemimizin süsüsün. Senin olduğun yerde huzur ve sükunet var. Senki dinlerin en genci İSLAMSIN. Şükürler olsun.

Hakperest

Kıdemli Üye
Hz. Ali (ra) şöyle demiştir: "Hikmetini düşünmeden ibadet etmek ve mânasını düşünmeden Kur'ân okumak faydasızdır."

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir iki hafta foruma az girmeye çalışacağım
Bayram ertesi finaller var
Kalbini kırdıklarım daha çok uzulebilir
Kırmadıklarım daha çok sevinebilir

Hakkınızı helal etmeyin ki ben de etmeyeyim
Bakalım kim karlı çıkacak :D
Heyyooo
Bayyy
Maas selame
Bı xatiré we
خدا حافظ
Görüşürük gençler

Cenan

Ordinaryus
Kalbini kırdıklarım daha çok uzulebilir
Kırmadıklarım daha çok sevinebilir

Hakkınızı helal etmeyin ki ben de etmeyeyim
Bakalım kim karlı çıkacak

Hani hep din üzerinden konuşuruz ya. Bu cümlelerin dindeki yeri nedir? Siz espiri olarak sarfettiniz belki lakin genel olarak karşılaşıyoruz bu durumla.

Cenan

Ordinaryus
İnsan-ı kamil olmak kolay değil kardeşim. Bazen nefse ağır gelsede üsve-i hasene olan Allah Rasulünü örnek almak mecburiyetimizdir.

Bu arada başarılar dilerim.

cemaliii

Kıdemli Üye
Başkanlık sistemi tartışılırken parlementer sistemi savunuyordum. Seçimdede hayır oyu vermiştim. Ama o günden bu yana düşüncelerim değişti. Bence bu sistem bizim ülkemiz için gayet ideal. İyiki başkanlık sistemi gelmiş. Yoksa şimdiye kadar kaç kez milletvekili istifa ettirip, hükümet düşürürlerdi. 90 yıllarda 6 ayda bir hükümet değişirdi. Bu değişim aylar sürerdi. Çünkü cumhurbaşkanı hükümeti kurma görevini bir partiye verirdi. Haftalarca aylarca görüşmeler olur netice alınamaz bu seferde bir diğer partiye verirdi kurma görevini bir ayda o sürerdi. Şaka gibi. Genç kuşak bunu bilmez.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Başkanlık sistemi tartışılırken parlementer sistemi savunuyordum. Seçimdede hayır oyu vermiştim. Ama o günden bu yana düşüncelerim değişti. Bence bu sistem bizim ülkemiz için gayet ideal. İyiki başkanlık sistemi gelmiş. Yoksa şimdiye kadar kaç kez milletvekili istifa ettirip, hükümet düşürürlerdi. 90 yıllarda 6 ayda bir hükümet değişirdi. Bu değişim aylar sürerdi. Çünkü cumhurbaşkanı hükümeti kurma görevini bir partiye verirdi. Haftalarca aylarca görüşmeler olur netice alınamaz bu seferde bir diğer partiye verirdi kurma görevini bir ayda o sürerdi. Şaka gibi. Genç kuşak bunu bilmez.

12 Eylül 1980 ihtilalinden önce 11 Eylül tarihinde 115 tur meclis oylaması yaptılar bir cumhurbaşkanı seçemediler. :) 80 ihtilali o yüzden halktan ciddi bir tepki görmedi.:)

İnsanlar duygusal tepkiyle başkanlık sistemine karşı çıktılar ama Recep Tayyip ERDOĞAN ın da fani olduğunu yarin bir gün başka birinin hükümet kurabileceğini düşünmediler. Yarın bir gün başkan da değişir ama parlamentoya dışardan müdahale zor veya gereksiz olur. Darbelerin toplumsal desteği kaybolur.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Az donanımlı ya biraz daha donanıp öyle gelcek, tam militan :) Allah zihin açıklığı versin

cemaliii

Kıdemli Üye
İzmirdeki camiden çav bella şarkısı olayı sıradan bir olay değildir. Hükümet bu işi yapanların ardında başkaları varsa bulup çıkarmalı. Profesyonel provakasyon kokan bir olay bu.

cemaliii

Kıdemli Üye
Eskiden en sevmediğim belediye başkanı ımamoğlu idi. Artık 1. Sırada sevmediğim tunç soyer var.