İçimizden Geldiği Gibi!

adams77

Kanalizasyoncu
forum için demiştim kaptan :)
nerede o ilk zamanlardaki corona sessizliği istanbul eski gürültüsüne döndü bile burada herşey normal

Kaptan

Mecra Yazarı
Yigido biraz geri çekildi ondan bu sessizlik yeaa. Baksana cigaraya da başlamış

cemaliii

Kıdemli Üye
Başkanlık sistemi tartışılırken parlementer sistemi savunuyordum. Seçimdede hayır oyu vermiştim. Ama o günden bu yana düşüncelerim değişti. Bence bu sistem bizim ülkemiz için gayet ideal. İyiki başkanlık sistemi gelmiş. Yoksa şimdiye kadar kaç kez milletvekili istifa ettirip, hükümet düşürürlerdi. 90 yıllarda 6 ayda bir hükümet değişirdi. Bu değişim aylar sürerdi. Çünkü cumhurbaşkanı hükümeti kurma görevini bir partiye verirdi. Haftalarca aylarca görüşmeler olur netice alınamaz bu seferde bir diğer partiye verirdi kurma görevini bir ayda o sürerdi. Şaka gibi. Genç kuşak bunu bilmez.

Başkanlık sisteminin bir iyi tarafıda bütün bakanlar işinin ehli. Öğretmen olduğumuz için MEBi daha yakından biliyoruz. Ziya selçuk bakanımız işinin ehli gerçekten. Allah razı olsun hem bakan beyden, hemde onu bakan yapanlardan.

cemaliii

Kıdemli Üye
Aile kutsaldır. Siyasi arenada herkes görüş belirtebilir ama aileye laf edilmez. Bu vesileyle albayrak çiftine edilen çirkin ifadeleri lanetliyorum. Yetmez en ağır cezayıda almaları lazım. Demirtaş hanıma edilen çirkin ifadeleri de lanetliyorum.
Hükümet artık bu sosyal medya alanına çekidüzen vermelidir. Sazı eline alan dilediğince hakaret edememelidir. Bu sosyal medya şirketleri türkiyede büro açmalıdır. Vergisini vermelidir.
Birde barolarla ilgili ben hükümetin tarafındayım. Yetmez disk ttb mühendisler odası,kesk. Buralarla ilgilide bence düzenleme şart.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Aile kutsaldır. Siyasi arenada herkes görüş belirtebilir ama aileye laf edilmez. Bu vesileyle albayrak çiftine edilen çirkin ifadeleri lanetliyorum. Yetmez en ağır cezayıda almaları lazım. Demirtaş hanıma edilen çirkin ifadeleri de lanetliyorum.
Hükümet artık bu sosyal medya alanına çekidüzen vermelidir. Sazı eline alan dilediğince hakaret edememelidir. Bu sosyal medya şirketleri türkiyede büro açmalıdır. Vergisini vermelidir.
Birde barolarla ilgili ben hükümetin tarafındayım. Yetmez disk ttb mühendisler odası,kesk. Buralarla ilgilide bence düzenleme şart.
Hızlı bir şekilde hakim ve savcı alımı yapılmalı. Acaip iş çıkar bu alanda. Mahkemeler 24 saat mesai yapar. ?

cemaliii

Kıdemli Üye
@cemaliii alınmadım gücenmedim ahanda sende şahit ol ,iyi geceler efendim =)

Tamamdır abla. Ben forumdaki herkesi seviyorum. Mabel matizide sever şarkılarını da dinlerim. Ama bu lgbtyi savunduğum anlamına gelmesin. Zaten savunmuyorum. Bülent ersoy yada zeki müren şarkısından soru çıksa bu kadar gündem olurmuydu sanmam. Bu konuda bile ayrımcılık yapılıyor mu? Bence türkiyedeki şuan en önemli sorun ayrımcılık. Her konuda hemen ayrışıp kutuplaşıyor kavga ediyoruz. Karşıtımızın doğrusuna doğru, yandaşımızın yanlışına yanlış demekten imtina ediyoruz. İyi geceler abla.

spesifik

آزادی قید و بند
Her şerde bir hayır vardır @cemaliii
Sizin bu kadar öngörülü olduğunuzu fark etmemiştim =)
Allah hesabını veremeyeceğimiz eylem ve söylemlerden bizi uzak etsin

spesifik

آزادی قید و بند
2437

cemaliii

Kıdemli Üye
İnsanlar beğen like teşekkür butonlarına ne kadar dikkat ediyor. Yok o niye teşekkür etmiş veya etmemiş, kime teşekkür etmiş veya neden etmemiş, etmiş olması ne anlama gelir etmesiyse ne demek istiyor, düşmanına nasıl teşekkür edersin? İnsanlar bunlara ne kadar takılır oldu. Ben forumda en çok ihvanistanbulu severim. İhvan tutsa benim sevmediğim ubeyduna teşekkür etse niye kızayım. O benim kadim dostumdur. İstediğine teşekkür eder.sosyal medya toplumu çok değiştirdi. Ata demirerin bir reklamı vardı, interneti kalmamıştı, kız arkadaşına telefon açıp like deyip kapatıyordu. Oysa telefon konuşması veya yüzyüze görüşme o likelardan daha güzel.

ebumusab

Üye
İnsanlar beğen like teşekkür butonlarına ne kadar dikkat ediyor. Yok o niye teşekkür etmiş veya etmemiş, kime teşekkür etmiş veya neden etmemiş, etmiş olması ne anlama gelir etmesiyse ne demek istiyor, düşmanına nasıl teşekkür edersin? İnsanlar bunlara ne kadar takılır oldu. Ben forumda en çok ihvanistanbulu severim. İhvan tutsa benim sevmediğim ubeyduna teşekkür etse niye kızayım. O benim kadim dostumdur. İstediğine teşekkür eder.sosyal medya toplumu çok değiştirdi. Ata demirerin bir reklamı vardı, interneti kalmamıştı, kız arkadaşına telefon açıp like deyip kapatıyordu. Oysa telefon konuşması veya yüzyüze görüşme o likelardan daha güzel.
? Cemali sanırım elest bezmindede biz böyleydik.
50 cemali yi 1 mabel matiz’e değişmem ?
Şaka şaka okadarda değil

Son düzenleme:

uzAyli

İhvan Forum Üye
Uğraşarak düzeltemediginden vazgecerek kurtulursun ( Frida Kahlo )

adams77

Kanalizasyoncu
Zaman çok şeyi silip götürüyor doğrudur fakat izleri can kırıkları nasıl gidecek

uzAyli

İhvan Forum Üye
Izin verirsen can kırılır vermezsen kırılmaz :)

spesifik

آزادی قید و بند
Istanbuldan sıkılacağım aklımın ucuna gelmezdi ,
Sahile gidip kumlara batamadım henüz
Dönerim yakında kim bilir ...