İddb - İhvan Dizi Database

ihvanistanbul

AkhenAton
Dracula
MV5BNTBmNzM4ZGMtMTE3OC00Mjc4LWE3OGEtYzA3ZmQ1MGJkNjMyXkEyXkFqcGdeQXVyNDk3ODk4OQ@@._V1_-696x870.jpg

Netflix yapımı olan dracula tahmin edebileceğiniz gibi bir vampir hikayesi. Varlığını sürdürebilmek için adeta bir banka adeta bir ihale komisyoncusu adeta bir siyasi gibi insanın kanını emen dracula bey ve onun varlığına son vermek isteyen iyilik! timsali ama inançsız sayılabilecek rahibenin mücadelesi.
3 bölümlük mini bir dizi. mini dediğime bakmayın her bölüm 1 saat yada daha fazla. 2 bölümlük film gibi adeta. ilk 2 bölüm gayet keyifli ve akıcıyken 3. bölümde aynı tadı alamadım. finali ise beğenmedim.

Kaptan

Mecra Yazarı
Vis a vis izledim. Sürükleyici ancak bir müslüman için bir o kadar da sapıkça bir diziydi. Kadınlar hapishanesi ve tabi lezbiyenlik vs. Kurgu hataları olsa da sürükleyiciydi.

Yanlış şuna da değinmeden edemeyeceğim. Allah rasulünün çok güzel bir tespiti vardır, der ki Resulullah "Bakislar iblisin zehirli oklarından bir oktur. Kim benden korkarak bakışlarını aşağıya indirirse, onun kalbine imanın tadını veririm.” kutsi hadis diye geçer.

Ondan sonra vay efendim niye imanın tadını alamıyoruz, niye namazlarımızda huşuyu yakalayamıyoruz..Sen bile bile böyle ahlaksız dizileri izle sonra şikayet et. Valla Rabbimize sunacağımız hicbir mazeretimiz yok, ne yapıyorsak kendi elimizde kendimize yapıyoruz. İsin vehameti bile bile yapıyoruz bunu.

Acaba devamında nolacak merakı diziyi bitirmemizi sağladı, günahı vebali düşünmeden..

ihvanistanbul

AkhenAton
The OZ
2427

Hapishane dizilerinin atası, vahşetin kanın entrikanın babası, tüm şiddetine rağmen kendini izlettiren kurgusu güzel 10 üzerinden 9 luk bir dizi.

karam said abimiz, reyli, zorla yoldan çıkartılan avukatımız, naziler, zenciler, italyanlar... hepsi aynı hapishanede hepsi güç yarışında.

Not: aileyle izlenmez.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
The OZ
Ekli dosyayı görüntüle 2427

Hapishane dizilerinin atası, vahşetin kanın entrikanın babası, tüm şiddetine rağmen kendini izlettiren kurgusu güzel 10 üzerinden 9 luk bir dizi.

karam said abimiz, reyli, zorla yoldan çıkartılan avukatımız, naziler, zenciler, italyanlar... hepsi aynı hapishanede hepsi güç yarışında.

Not: aileyle izlenmez.

Vaktiyle CİNE5' vardı saatini dahi unutmam her çarşamba 22:05 de yayınlanırdı.Şu an için bir şey diyemem fakat zamanının en gerçekçi hapishane dizisiydi.Said Abi sarışşın bir Amerikalıya aşık olmuştu,cemaatte abimizi kurtarmak için kızı öldürtmeye çalışıyordu.Simon Adebisi dizinin bir diğer dikkat çeken karakteri olsa da,benim favori karekterim Rayn Oraili'di.

İrlandalıların ne derece kurnaz olduğunu bu dizi de öğrendim.Adam iki düşmanını birbirine düşürerek mutlak zafere ulaşıyordu. : )

ihvanistanbul

AkhenAton
2440

çok kısa özet:

BEN TEHLİKEDE DEĞİLİM SKYLER. BEN TEHLİKENİN KENDİSİYİM!

Efsane bir final, efsane oyunculuklar, harika bir kurgu 10 üzerinden 11 lik bir yapım.

spesifik

آزادی قید و بند
Breaking bad izlediğim ilk yabanci dizi
Gerçekten çok güzel kurgu
Oz merak ettim de yabanci dizi çok sezon acayip vakit alıyor yahu =)

spesifik

آزادی قید و بند
Allah hayırını versin =)
Ama ,ama şimdi daha çok merak ettim nolcek?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Tamamlayamadım House u ama türkçe versiyonu "Hekimoğlu " da çok başarılı cidden .

ihvanistanbul

AkhenAton
Delhi Crime 2019 - netflix

Gerçek bir hikayenin dizileşmiş hali. Hindistan denilen b.k çukurunda ki tehlikenin kısa özeti.

sonuna kadar izleyemediğim, bünyemin kaldırmadığı Hindistanda yaşanan bir toplu tecavüz vakasını konu edinmiş mini dizi.

Cenan

Ordinaryus
Film izlemek haram değil sınırlar aşılmadığı müddetçe. Lakin şu izlediğiniz filmler vallahi de billahi de haram. Üstelik tavsiye etmediğiniz halde reklamını yapmanız ayrı bir konu.

Derdim özelinize karışmak değil lakin din kardeşim iseniz derdimsiniz.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Film izlemek haram değil sınırlar aşılmadığı müddetçe. Lakin şu izlediğiniz filmler vallahi de billahi de haram. Üstelik tavsiye etmediğiniz halde reklamını yapmanız ayrı bir konu.

Derdim özelinize karışmak değil lakin din kardeşim iseniz derdimsiniz.

Ayip filmmi bunlar

uzAyli

İhvan Forum Üye
Netflix alt yapılı filmler izlenmez katılıyorum yabanci dizi bi tane izledim daha da izlemem ,siz benim foruma ekledigim filmleri ızleyin rapor eden olursa seve seve yok ederim :)

Cenan

Ordinaryus
:)

Vaktim olmuyor ama ilk fırsatta drama hariç diğerlerini izlemeye çalişacağım.

ihvanistanbul

AkhenAton
Kurtlar Vadisi ( 1-97 )

Belki aranızda bilmeyen uzaylılar olabilir. Türkiyede çekilmiş senaryosu, oyunculuğu mikemmel ilk diziydi. yayınlandığı günlerde sokaklarda insanlar dolaşmazdı. Merhum büyüğümüz Süleyman Çakır beyefendinin öldürüldüğü bölümde istanbulda trafik dahi yoktu. öyle bir diziydi.

2647

Konusu: derin devlet hazretleri devlet için tehlike gördüğü organize suç çetelerini bitirmek için devletin 1. numaralı ajanı olan ali candanı görevlendirip mafyanın içine sızdırır...

akabinde tüm ergenlerin ve orta yaş bunalımındakilerin polifonik telefonlarında kurtlar vadisi jenereği, elif dedim, hekimoğlu melodileri çalmış yıllarca böyle sürüp gitmiştir.
aradan geçen 10 yılın sonunda bile pek çok insan hala iş yaparken fonda vadiyi izlemektedir. youtubeda ortalama bir bölümü 5-10 milyon arası izlenme almaktadır.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Ben bunu komedi diye izlerim bea ?