İHH Başkanı Yıldırım, Fatih Üniversitesi'nde Konuşacak

korakademik

Ordinaryus
İHH Başkanı Yıldırım, Fatih Üniversitesi'nde Konuşacak

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, yarın Fatih Üniversitesi'nde konferans verecek.

Bu gelişme, Fethullah Gülen'in özgürlük filosuyla ilgili olarak yaptığı son açıklaması üzerine harekete geçen Fatih Üniversitesindeki duyarlı öğrencilerin Üniversite yönetimine çağrısı üzerine gerçekleşti.

Fatih Üniversitesi'ndeki bir grup duyarlı öğrenci, öncelikle İHH ile temasa geçerek Bülent Yıldırım'ı Üniversite'ye davet ettiler. Üniversite yönetimiyle de görüşen öğrenciler, Yıldırım'ın konferans vermesi için hiçbir sakınca olmadığı yanıtını aldılar.

Üniversite komisyonu, Yıldırım'ın 10 Haziran perşembe günü 15.00 ile 16:00 arasında Fatih Üniversitesinde son gelişmeler hakkında konferans vereceğini duyurdu.

Üniversiteli Öğrencilerin Birlik Girişimi Sonuç Verdi

Üniversiteli öğrenciler, Gülen'in açıklamasından sonra bir takım çevrelerin müslümanlar arasında nifak tohumlarını ekme girişimine engel olmak için "Ümmet saflarını sıklaştırsın! Allah'ın ipine beraberce sımsıkı sarılsın" başlıklı bir çağrı yayınlamışlardı.

Fatih Üniversitesi'ndeki öğrenciler, çağrılarında şu ifalere yer vermişti:

"Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde Müslümanların birbirlerini yanlış anlamalarına sebep olmak kabul edilebilir değil. Özellikle terörist devletin haddini iyice zorladığı bu dönemde. Aklı selim kişilere yakışan kusurları örtmede gece gibi olmaktır.

Birbirine karşı muhabbet ve merhamette, müminler, bir vücut gibidir. Vücudun bir yeri rahatsız olunca, bütün vücut, rahatsız, uykusuz kalıp, onun tedavisi ile meşgul olduğu gibi, müslümanlar da birbirlerine yardıma koşmalıdır!) [Buhari] Hadisi şerifine binaen

İstanbul'daki bir kalp Pensilvanya'daki kalp ile aynı anda atar. İzmir'de dağlanan ciğerin yangını Saraybosna'dan söndürülür. Herşeye inat günde beş kez görüşen Kanaat önderlerimizi örnek alarak, oluşturulmaya çalışan nifakı bertaraf etmek durumundayız. Çünkü emir O’nun ipine beraberce sımsıkı sarılmaktır.

İşte bu sebepten dolayıdır ki Bülent Yıldırım Fatih Üniversitesine gelsin, saflar sıklaşsın.Bu kez gülen ümmet olsun."

yildirimfatih.JPG

K

Kaçak

Guest
Bülent Ağabey bu gider elbet ...
Hatta gitmesinden birilerinin kendisini temize çıkartacagından endişe etmeden gider ....
Gene eğip bükmeden konuşur ve gelir inş...
Aklı selim olmaya çağrılacak kişi sanırım Bülent Ağabey degil ..
Zaten şahsı kimseyi sıyırıp atmadı ki ...
Nede kimseyi hafife aldı , nede yönetmini eleştirdi ...
En başından beri , görüşüdür saygımız var , bizim yöntemimiz bu dedi ve geçti ....
Ama ortada bir aklı selime davet varsa şayet ...
Umarım bu "otorite" ye degildir :)
Huuu Pensilvanya selamün aleyküm ....

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam

Bu afişin tarihinde mi bi yanlışlık var yoksa ben mi yanlış görüyorum...

10 Haziran diyor...Biz temmuzdayız...:confused1:

korakademik

Ordinaryus
eski bir haber
birinin okuyorak cevap verdiğine sevindim.

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Eski haberse bugün niye paylaştınız..?Diye sorarlar adama..?

korakademik

Ordinaryus
yazının içeriğini paylaşmak istedim.

adam yerine koydunuz için teşekkürler:D

yazının içeriği konusunda maalesef bir tespitte kimse bulunmadı

her zamanki gibi sadece başlık ve başlığa yorum.

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Fatih Üniversitesi'ndeki öğrenciler, çağrılarında şu ifalere yer vermişti:

"Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde Müslümanların birbirlerini yanlış anlamalarına sebep olmak kabul edilebilir değil. Özellikle terörist devletin haddini iyice zorladığı bu dönemde. Aklı selim kişilere yakışan kusurları örtmede gece gibi olmaktır.

Hmm...Yazının tamamını okudum...

Gözüme bu paragraf takıldı...Ve içindeki kırmızı ile yazılı kelime...

Demek Fatih Üni. öğr. de ortada bir kusur olduğunun farkındalardı...

Acizane bir sorum var...Cahilliğimi mazur görün Fatih Üni. kime aittir acaba..?

Cemaat ya da şahıs olarak..?

korakademik

Ordinaryus
Mütevelli heyeti ilgili üniversitenin sitesinde yazıyordur.

"Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde

kısmı hoşuma gitti.
İHH başkanının hocam hakkında olumsuz bir cümlesi yokken
bazı üyelerin kendilerini hocamla denk tutup eleştirme hastalığna kapılmaları karşısında
Allah şifa versin demekten başka söyleyebilecek birşey bulamadım.

K

Kaçak

Guest
40 yıl geçse unutmam merak etme ...
Bazı şeyler vardır derin izler bırakır ..
İşin kötüsü sadece ben unutmayacak degilim ...
Yüzünüzü her döndügünüz yerde size hatırlatan biri olacak üzgünüm ...

korakademik

Ordinaryus
Allah birdir diyen birilerine takıntınız neden
siz başkabirşey mi söylüyorsunuz:(

yazılanı okunanı söyleneni bilmiyor duymuyorsanız
hocaefendiye takıntınız şeytani olmalı

K

Kaçak

Guest
Şeytan ilan edilecek bir Otorite var bak orda ...
Tanımazsan şeytandır ..
Tanırsan şeytanımdır ..
Hiç degişmez bu kural ...

korakademik

Ordinaryus
Şeytan ilan edilecek bir Otorite var bak orda ...
Tanımazsan şeytandır ..
Tanırsan şeytanımdır ..
Hiç degişmez bu kural ...
üstteki tavırın kime ait olduğu belli

bak müslüman ın nasıl olması gerektiğine dair bir alıntı
tabi okumayan birine ne söylenebilir mesai mbiterken

K

Kaçak

Guest
Birlik ve beraberligimizi otorite sevgisine hancerleyenler utansın ..
Daha fazla konuşturma benide utan biraz ..
9 şehit verildiginde "otorite sevdalısı" degil , "orotire karşıtı" olacaktınız milyonlar gibi ...
Şimdi neyin birligini yapalım ...
Otorite sevdanızınmı ...

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Ortada kocaman bi yanlış var...

He Fethullah gülen tek başına sıradan biri olsa ,kimse tınlamaz belki ama sayısı bir hayli fazla olan bir cemaatin lideridir kendisi ve çok yanlış bir yorum yapmıştır...

Ve sitede iki kişi hariç herkes aynı fikirde...

Sizde biri gibi maalesef fanatiksiniz ve kabul etmek istemiyorsunuz ama ortada kocamaaan bir yanlış var korakademik...

korakademik

Ordinaryus
kocaman bir hata yok
konuyu başkamecralara taşıma gayretiniz beyhude

marmara gemisi ile ilgili görüşlerim önceki konularda mevcut
orda fikirlerim mevcut
tekrarlamak dinlemeyen görmeyen birileri için faydasız gelicektir.
hatalı insanın arkasında bunca kişi durmaz

Hasan

Kardeşiniz
Ben size yanlışın nerede olduğunu açıklayayım arkadaşlar.
İHH muhteşem hayır ve yardım işlerine el atmış ve her coğrafyada sınır tanımayan yardımlar ulaştıran bir hayır kurumudur.Nerde ah diyen bir müslüman varda elini erişebildiği kadar uzatmıştır.Ve yapmalıdır da,çünkü işi bu,afganistan aceh,saraybosna ,ırak vb.Yannlız burda tek bir hatalı iş var o da filistine giden gemilerin siyasi durumu.O gemilerde 30 un üzerinde milletin aktivisti vardı ama bu darbe hiç bir devlete bize koyduğu kadar koymadı çünkü ön planda İHH vardı ve onlar vicdani duygularla bu işe çıksalar bile ulşuslar arası siyaset öne vicdanı değil ndengeleri koyar.Bu aşamada tayyip erdoğan süreci çok iyi işledi İHH hakkından fazla kahraman oldu,yanlış anlaşılmasın daha da olsun inş sesi heryere duyulsun o ayrı mesele,ama orda o gemilerin siyasi durumu en çok türkiyeyi ilgilendirecek pozisyondaydı tabi geminin türk gemisi olması ayrı.
Diyeceksin şimdi burda yanlış ne ,yanlış İHH gibi bir yardım derneğinin siyasi sonuçları olacak bir sürece sebep olması İHH yardım derneğidir,ve öyle kalmalıdır,İHH üzerinden siyasi olaylar olmamalıdır devletler dış siyasetlerinde bu tip ekstrem hareketleri istemezler bu süreçler iki ucu keskin bıçak gibidir nereyi keseceği belli olmaz,kontrolsüz bir süreçin nereye varacağı belli olmaz.TUT Kİ ORDA BİR İSRAİL KÖPEĞİ ÖLSEYDİ BAK SEN OZAMAN OLAYIN ŞEKLİNE,NERDE KALDI GAZZE VE FİLİSTİN ,süreçte filisrtin davası 2 planda kaldı oysa ki dikkat çekilmesi gereken konu gazze idi,hesap belki biraz derin ve insani gelmeyebilir ama devletlerin vicdanı olmaz çıkarları olur,vicdan İHH gibi insani derneklerde olur olmalıdır da.SELAMETLE.

K

Kaçak

Guest
Hasan Abi ...
1400 kişinin katledildigi Furkan savaşında bile dünya bu denli Gazzeyi konuşmadı ...
İsrail bu denli sıkışmadı ..
Ve Abi eğer açıklamaları yakinen takip etseydin ..
O gemilerin oraya sadece insani yardım götürmediklerini avaz avaz söylediklerini görürdün ..
Dedikleri basit ..
Gazzenin ihtiyacı olan en önemli şey ambargonun kalkmasıdır ..
Oraya yapılacak en buyuk insani yardım ambargonun kalkmasıdır ve biz oraya bu ambargonun kırıldıgını ispat etmek için gidiyoruz dendi defa defa defa ...
Yoksa dendi taşıma su ile değirmen dönmez ...
Ambargo kalkmadan Gazze insani şartlara kavuşamayacaktır dendi dendi dendi ...
Olayı kesinlikle "insani" kelimesine hapsedip , iki kuru lokma ulaştırma sevdasında olduklarını kimse söylemesin ...
Öyle olsa idi , ben kalıbımı basarım hemde en okkalı kalıbımı , İsrail kendi eliyle açardı kapıları ...
Çunku defaatle çagırdı IHHyı gel benim üzerimden ulaştır ...
İHH nın meydan okuması "insani " oldugu içindir ...