İhvan Forum Su Kuyusu (3)

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Organize olunursa bende bir 100 dolar ayarlarım inşallah.

Büşra hanım yavaş yavaş listeyi oluştursun, bakalım etimiz buldunuz nedir.

Kaçak

Yeni
Mevcut kuyuların durumları hakkında bir rapor alamazsak benden kuruş çalışmaz ...
ağada yok piyasada zaten ...

spesifik

آزادی قید و بند
Şimdi dolar arttıkça sevaplarımız artıyor mu =)
Böyle bir soru sormuşlardı sanki ramazanda...
Bu saatten sonra bir daha kuyu açamayız kanımca

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Allah/ın Adıyla ...

Onlar, bollukta da, darlıkta da infak edenler, öfkelerini yenenler ve insanlar (daki hakların)dan bağışlama ile (vaz) geçenlerdir. Allah, iyilik yapanları sever. (3/134)

Bu işler gönül işi.

Bir kaç müslümanla daha çok kuyu açılır inşallah.

kebîkec

İhvan Forum Üye
forum kuyusu konusunda yeniden ciddi bir girişim olursa tutarın 3 te 1 ini ihvan forum olarak karşılamaya hazırız.

Bu etkinliğin taahüt kısmından sonra ben şahsen Afrika - Uganda da bizzat iki kuyunun açılışına katıldım. Dernekler vakıflar vb kuruluşların topladıkları paranın bir kısmını bu işin organize giderleri için kullandıklarına şahit oldum. Orada bir anlamda taşeron olan bir kaç arkadaşla tanıştım. Türkiyeden onlarca dernek ve vakıfa hizmet vermişler. Onlar üzerinden gitmeye karar verdik ve geçen hafta perşembe günü yeni bir kuyu için teslimatımızı yaptık inşallah bir ay sonra açılışına bizzat katılacağız. Derneklerin hizmet giderleri olmaksızın yalın ücret ödeyebiliriz.Bu ülkede bu arkadaşların açtığı kuyular 2000 - 2500 Dolar civarında. Yetkililerle forumda yetkili birini tanıştırmaya aracılık edebilirim. Taahhüt ettiğim 50 doları da forumda yetkili birinin açacağı hesaba yatırabilirim. :) Allah hayırlarınızı kabul etsin :)