ilayda isminin arapca anlami ne?

Hikem

Kıdemli Üye
Aleyna ismini koyanlarda epey var....birisine sordum, anlamını biliyonda mı koydun...cevab yok...

uykusuz

Kıdemli Üye
neden bu başlık altındaki mesajlar @Erdem tarafından silinmiş? :)

Enes

İhvan Forum Üye
Ekşi sözlukte dalga konusu olmus diye erdem silmis olabilir.

Ancak bunu merak eden baska ziyaretcilerimiz icin mesajlari geri getirdim.

uykusuz

Kıdemli Üye
Sanki başlık da bir garip.. İlayda isminin Arapçası dese anlayacağım ama Arapça anlamı deyince:):p

mahmutabi

Üye
sübhanallah kardeşlerim gerçekten ibretlik bir paylaşım olmuş.

Enes

İhvan Forum Üye
garip olan 144000 defa görüntülenmiş bu sayfa :)

ALI25

Kıdemli Üye
S.a kizimin adini Ilayda taktim.Ilk duydugumda cok hosuma gitmisti ve arapca anlami,cennette ilk kar tanesi,ay züzlü kadin,vs demislerdi Türkce anlamida superisi.Ama bugüne kadar daha bir türlü bir yerde arapca anlamini bulamadim.Aceba bilgisi olan varmi.Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Ve aleykum selam. Suanda ne desem tam olarak bilmiyorum ve cok kisi ve bu zamana kadar da malesef insanoglu ister istemez cok kere bu isimlere takiliyor bir misal olarak bu isim güzel ve kulaga da hos geliyor diyebiliyor ve bende sunu diyeyim o isim kimin ve onun manasi da nedir ve böyle seylere bakmak var iken diger seylere bakmak birer bos olur.

ALI25

Kıdemli Üye
s.a kardes nasil bulacagiz arapca anlamini?Gerci kizimin 2.ismi de var,ama ilk yazilan isim Ilayda.Ama yinede bunun anlamini ögrenmek isterdim
Suanda elimdeki kitablara baktim ve öyle bir kisa olarak ve onlarin icinde ilayda diye isim gecmiyor.Bak ne diyecegim istersen bu ismi kollan veya öbür o diger ismi de bilmiyorum kollanbilirsin eger o isimde nahos birseyde olsa yok ise ve onda sakincali olarak diyorum.