İlk Eşinizin Kıymetini Bilmeniz İçin Beş Sebep

Mahpeyker

Kıdemli Üye
F.Gülen in odası epey derli toplu düzenli görünüyor...

yapmayin Allah askina. o adamcagiz "fakirim fukarayim" diye geciniyor. lakin kitap teliflerinden paraciklari da aliyormus bir güzel. "kücücük malikanesine" bir tanecik hizmetci - ki parasiz yapmak icin kapisinda el pence duranlarda coktur - tutmaktan aciz olmasa gerek. : )

Yavuzhan

Üye
Web sitesi
www.siyasethane.com
Büyük lokma ye amma, büyük söz söyleme muterem.

"boşanma" bizim sülâlemizin yakınından dahi geçemez derdik, en yakınımızın başına geldi !
Bu hayatda büyük konuşanlara ve başlarına gelenlere yakınen şahit olduğum için dersimi aldım çok şükür..
Boşanmalara kesinlikle karşı değilim.. Olmayınca olmaz.. Hayatı yaşanmaz hale sokmanın bir manası yok..
Benim yorumum yazının içeriğine istinadendi. Kahramanımızın mücadele etmeden, emek harcamadan pes etmesini, iki çocuğuna rağmen evliliğini kolayca gözden çıkarmasını yadırgadım..
Bütün erkekler aynıdır lafından nefret ediyorum. Zora gelince mücadele etmeden sırtını dönüp giden bir bayanın ağzına hele hiç yakışmıyor..
Bütün erkekler aynı değildir.. İffetli olanı, ahlaklı olanı da vardır, olmayanı da..Sapla samanı karıştırmamak lazım..

"Oğul sevgi/aşk üç günlüktür... Saygı ilelebet... Saygısı olmayan sevgi bitmeğe mahkum"
Aynen kardeşim.. Saygının olmadığı yerde sevgiden söz edilemez..
Saygı çok önemli.. Özenle korunup, muhafaza edilmeli..

Sayın @Yavuzhan ın yazısı tek taraflı bir yazı olmuş...

Belkide kendiside problemler yaşamıştır bunu bilemeyiz...

Bazı noktalarda da hak vermemek elde değil...
Yazının içeriğine dayanarak yaptığım bir yorumdu. Ne düşündürdüyse onu yazdım..
Problemsiz evlilik her halde yoktur. Herkes bir şekilde bunu yaşamıştır..
Dediğim gibi kahramanımızı mücadele yönünden çok zayıf buldum..Tepkim bunun içindi..

spesifik

آزادی قید و بند
Sema maraşlının erkek ve kadın modellerinde ki tespitlerine kısmen katılıyorum.Bir erkek annesini ablasını varsa kızkardeşini ve eşini gözlemleyerek kadın hakkında bazı fikire eriyor aynı şekilde bir kadın da babası abisi erkek kardeşi ve eşinde ki gözlemlerle bazı tespitler de bulunuyor ve bunlar mütemadiyen isabetli oluyor.

Bütün sufli duyguları barındırıyoruz bu duygulara yön veren islam. Kim ne derse desin İslam ın hakim olmadığı evlerde huzur yok.Taraflardan biri bile islami hassasiyete vakıfsa yuva yürüyor...

toplumda artık muhafazakar kesimin bile aldatan kadını ve erkeği affettiğine şahid oluyoruz. Boşanmanın ehemmiyeti kalmadı. Bu affın ardında mutlaka suçluluk duygusu vardır. Allah böyle sınananlardan bizleri uzak eylesin...İşin özü teslimiyette biz ne derece yönelirsek Rabbimize sınanmalarımız da o derece rahmet oluyor...

Kimya

İhvan Forum Üye
Bence gayet hoş bir yazı olmuş Herkes bu hayatta seçimleri ile yaşıyor.
Allah doğru kararlar alabilmeyi nasip etsin İstikamet versin bizlere
Eskilerin güzel duası ile Allah bizleri toplasın.
Amin

Turkbeyi

Ordinaryus
Sizce erkek erkek gibi davranabiliyor mu kadınlar tek çabası var semer takip deh çüş demek. Müstesna olanlar hariç erkeği yoldan çıkarana kadın yola soranda. Bu devirde yola sokacak kadın sayısı nerdeyse yok.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Zor, çok zor...

Taife-i Nisa'nın düşünce şekli erkeğe göre çok çok farklı.

how-did-you-even-get-to-be-captain-277433.gif

spesifik

آزادی قید و بند
Sizce erkek erkek gibi davranabiliyor mu kadınlar tek çabası var semer takip deh çüş demek. Müstesna olanlar hariç erkeği yoldan çıkarana kadın yola soranda. Bu devirde yola sokacak kadın sayısı nerdeyse yok.
Bi dk bi dk
Yola sokmak mı?
Afedersiniz ama neden bu sorumluluğu kadına veriyorsunuz ki siz yolu bilmiyor musunuz -)

Ewet kapitalist zihniyet kadın ve erkek bakış açısını bozdu
Lakin kimse kusura bakmasın herkes kendi tercihinden sorumlu
İyi o zaman bizde beyleri suclayalım oh mis

Turkbeyi

Ordinaryus
Bi dk bi dk
Yola sokmak mı?
Afedersiniz ama neden bu sorumluluğu kadına veriyorsunuz ki siz yolu bilmiyor musunuz -)

Ewet kapitalist zihniyet kadın ve erkek bakış açısını bozdu
Lakin kimse kusura bakmasın herkes kendi tercihinden sorumlu
İyi o zaman bizde beyleri suclayalım oh mis

Kadın dırdır yaparsa erkek kaçar kadın evin parfümü olan yemek yapmazsa erkek yoldan çıkar hayat erkek eve geldiğinde hoş şekilde karşılanması gerekirken evde yorgun argın kendisine faydasız bir bayan olursa erkek yoldan çıkar yani uzadıkça uzar. ATALAR BOSUNA DEMEMIS DİŞİ KUŞ YAPAR YUVAYI DIYE ama şimdi ilk onlar bozuyor :))

cemaliii

Kıdemli Üye
[SIZE="3"

Kim ne derse desin İslam ın hakim olmadığı evlerde huzur yok.Taraflardan biri bile islami hassasiyete vakıfsa yuva yürüyor

toplumda artık muhafazakar kesimin bile aldatan kadını ve erkeği affettiğine şahid oluyoruz. Boşanmanın ehemmiyeti kalmadı. Bu affın ardında mutlaka suçluluk duygusu vardır. Allah böyle sınananlardan bizleri uzak eylesin.....[/SIZE]

Yanılıyorsunuz. Affetmek bizzat kuranın emri. Hemen dövün sövün demiyor. Ayrılın boşanın hiç demiyor. Çevremde gözlemlediğim bu işlerin islami hassasiyetle pek ilgisi yok. Başı açık bir bayan yuvasını kurtarmaya çalışıyor. Başı kapalı ama en azılı feministe taş çıkaracak kapalı hanım herkese ayrılın boşanın allah daha iyisini çıkarır karşına merak etme sen telkini veriyor.

spesifik

آزادی قید و بند
Yanılıyorsunuz. Affetmek bizzat kuranın emri. Hemen dövün sövün demiyor. Ayrılın boşanın hiç demiyor. Çevremde gözlemlediğim bu işlerin islami hassasiyetle pek ilgisi yok. Başı açık bir bayan yuvasını kurtarmaya çalışıyor. Başı kapalı ama en azılı feministe taş çıkaracak kapalı hanım herkese ayrılın boşanın allah daha iyisini çıkarır karşına merak etme sen telkini veriyor.
Bi kere şunu kabul etmeyi öğrenmeliyiz
Kişiler dini temsil edemezler
Yani kişinin hayatına bakarak aa islam bu denmemeli
Bencağız tesettürlü olarak aldatma dahi olsa boşanmanın olmamasından yanayım bu minvalde de telkin vermekteyim lakin sağlıklı birliktelik olabilir mi bu tartışılır

Ve şunu kabul edelim cinsiyet ayırımı yapmayalım
Allahın verdiği yetkileri güzel kullanmak lazım
Şimdi ki beyler de ne yazık ki evinin hanımı olmasından ziyade iş sahibi para getiren biri istiyor
Para kazanan bir kadına söz geçirmek daha zor oysa -)

Tahammülsüzlük had safhada
Allah akıl fikir versin sabır merhamet versin

spesifik

آزادی قید و بند
Kadın dırdır yaparsa erkek kaçar kadın evin parfümü olan yemek yapmazsa erkek yoldan çıkar hayat erkek eve geldiğinde hoş şekilde karşılanması gerekirken evde yorgun argın kendisine faydasız bir bayan olursa erkek yoldan çıkar yani uzadıkça uzar. ATALAR BOSUNA DEMEMIS DİŞİ KUŞ YAPAR YUVAYI DIYE ama şimdi ilk onlar bozuyor :))
İş yerinde gayet güler yüzlü olup evde höt ederse erkek kadın yorulur
Yemeğin tuzu fazla diye küçümserse erkek kadın yorulur
Beni konuşturmayın ya
Bir çift çorabı kirli çamaşır sepetine atamıyorsunuz -)
Telefondan yatırılabilen faturayı bile zamanında ödeyemiyorsunuz ooo daha neler var
Evden kaçmaya bahane sizin ki
Artık teknoloji ilerledi kadınlar dırdır yapmıyorlar
Telefon da vakit geçiriyorlar hadi kurtuldunuz -)

cemaliii

Kıdemli Üye
Şimdi ki beyler de ne yazık ki evinin hanımı olmasından ziyade iş sahibi para getiren biri istiyor
Para kazanan bir kadına söz geçirmek daha zor oysa -)

Tahammülsüzlük had safhada
Allah akıl fikir versin sabır merhamet versin

Bu hususta haklısınız.

Turkbeyi

Ordinaryus
İş yerinde gayet güler yüzlü olup evde höt ederse erkek kadın yorulur
Yemeğin tuzu fazla diye küçümserse erkek kadın yorulur
Beni konuşturmayın ya
Bir çift çorabı kirli çamaşır sepetine atamıyorsunuz -)
Telefondan yatırılabilen faturayı bile zamanında ödeyemiyorsunuz ooo daha neler var
Evden kaçmaya bahane sizin ki
Artık teknoloji ilerledi kadınlar dırdır yapmıyorlar
Telefon da vakit geçiriyorlar hadi kurtuldunuz -)

Ya evden hiç bir erkek kaçmaz . Yemek gibi ivır zıvır şeylerden küçük gören bir erkek zaten normal değil akıl olgunlaşmasını gerçekleştırememiş denektir. Bence girmesini sağlayan da kadındır. Yani evdeki hanım erkeğini vezirde yapar rezilde. Ailede sorunların ilk başı erkeğin evde liderlik savaşları oluyor bir kadın ben çalışıyorum diyerek yemek bile yapmıyor ise sorunlar bunlardır yani kadındır... suçlama değil ve kadın kadınlığını yapmalı ve hanım efendinin ailesinin benim kızıma kapım her zaman açık demesi. Benim kızım çalışıyor demesi ... hayat müşterek lafıda cabası yani Allah cc bile kadın ile erkeğe eşitlik vermemiş Denklik vermiştir ve denklikle eşitliği karıştırıyorlar. Neyse ya çevremdeki bir çok ailede bu sorunlar var ;)...

spesifik

آزادی قید و بند
Ya evden hiç bir erkek kaçmaz . Yemek gibi ivır zıvır şeylerden küçük gören bir erkek zaten normal değil akıl olgunlaşmasını gerçekleştırememiş denektir. Bence girmesini sağlayan da kadındır. Yani evdeki hanım erkeğini vezirde yapar rezilde. Ailede sorunların ilk başı erkeğin evde liderlik savaşları oluyor bir kadın ben çalışıyorum diyerek yemek bile yapmıyor ise sorunlar bunlardır yani kadındır... suçlama değil ve kadın kadınlığını yapmalı ve hanım efendinin ailesinin benim kızıma kapım her zaman açık demesi. Benim kızım çalışıyor demesi ... hayat müşterek lafıda cabası yani Allah cc bile kadın ile erkeğe eşitlik vermemiş Denklik vermiştir ve denklikle eşitliği karıştırıyorlar. Neyse ya çevremdeki bir çok ailede bu sorunlar var ;)...
Çok kaliteli bir suçlama yok yazılarınızda
Bence önce bakış açınızı değiştirin -)
Fazla ben haklıyım kokuyor ifadeleriniz

spesifik

آزادی قید و بند
[video=youtube_share;gsVRYCHot4c]https://youtu.be/gsVRYCHot4c[/video] @Ebu Computer @Kaptan @cemaliii @adams77 @düşünür @Admin @Turkbeyi ve forum ahalisi

Ya çok güldüm ya -)
Rabbim kimseyi elden ayaktan düşürmesin

Ebu Computer

Kıdemli Üye
woman-helps-carry-fridge.gif

Eşler bir buzdolabını bu şekilde beraberce taşıyabiliyorlarsa sorun yok demektir.

Her şekilde anlaşırlar.

Selam ve dua ile...

Turkbeyi

Ordinaryus
Çok kaliteli bir suçlama yok yazılarınızda
Bence önce bakış açınızı değiştirin -)
Fazla ben haklıyım kokuyor ifadeleriniz

Ya bide böyle demeniz yok mu ben haklıyım derdim yok bu 1 saygılar 2 ama dişi kuş yapar yuvayı 3. Erkeğin sosyal ve kültürel aile içinde ki görevleri nelerdir madem.

spesifik

آزادی قید و بند
Ya bide böyle demeniz yok mu ben haklıyım derdim yok bu 1 saygılar 2 ama dişi kuş yapar yuvayı 3. Erkeğin sosyal ve kültürel aile içinde ki görevleri nelerdir madem.
Çok yanlış bir kişiye sordunuz bu soruyu
Bencağız esnaf hanımıyım
Rızk Allahtan bu kadar hırpalamanıza gerek yok mesela
Sabah yedide gidip gece birde eve gelmenin
Yetmedi birde trip atmanın hiç gereği yok-)

Şikayet etmeyen bir hatun istiyorsanız şikayet etmeyen bir bey olmalısınız.
Bu da kapitalist bir bakış açısıyla olmaz malesef

Son düzenleme: