İnsanlık nereye gidiyor!!

adams77

Kanalizasyoncu
14980704_1138487416247504_6898460112517092253_n.jpg

Cenan

Ordinaryus
11 Eylülden sonra Amerika kıtasında müslüman olmayanların müslüman olanlara "go home" demesi gibi.

Bunlar ne olduklarını, nereden geldiklerini unutmuşa benziyorlar.

ummuhan

Kıdemli Üye
Yaptıklarını çekmeden ölmesinler diye niyazdayım inşaallah... kovulduklarını görelim hep beraber :)

Cenan

Ordinaryus
Kim kovacak ablacım :(

Şehir dışında uzaklarda bir yer veriyorlar.

Ölmeyecek ve ol'mayacak kadar da maaş veriyorlar.

Alkol ve uyuşturucuda devlet eliyle veriliyor.

Kısacası sindirilmişler sesleri çıkmıyor.

Çok üzülmüştüm hallerine.

Avusturalya'da da aynı şekildeymiş.

Kaçak

Yeni
Aziz Adam ..
Konuna yazmayı düşündüm , lakin sende hava atacaksan kafama sıkar giderim ...
İnsanlık nereye gidiyor demişsin ..
Güzel gösterişli bir cami ile barakaları bir arada resmetmişsin ...
Bu hep böyle idi , bu durum insanlık ile özdeş bir durumdur aziz insan ..
Hayal et selimiyeyi , süleymaniyeyi ve dahi ayasofyayı ..
İstersen gel konyaya kapı camini hayal et ....
Muhtemel şehrin 3-5 yüksek binasından biridir , camisi ...
Hatta çoğu şehirde en yüksek binadır ...
En çok taşın boyanın ve dahi muhtemel metallerin bulunduğu binadır mabetler ...
Ve üstelik sadece müslüman çoğrafyada olmamaktadır bu durum ...
Kadim tarihin her çoğrafyasında bu böyledir , durum biraz insan manzarasıdır ...
Saraylar ve mabetler her daim şehrin yapılarından gösterişlidir , ta ki modern zamana kadar ...
Şu an da birim metrekare maliyetine bakarsak , zannımca ortalama bir ev ile eş değerdir mabetlerin durumu :)
Ortalama kamu binaları da , AVM ler ile aynıdır takribi ...
Tayyip amcamın çiftliği hariç elbette :)
Onu istisna kabul ediyoruz şimdilik ...
Ama insanlık nereye gidiyor ben sana aklımın erdiğince anlatayım lakin ..
Az biraz müsade :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Bu fakir o görkemli camiye gidip namaz kılıyor, içi ısınıyor ve oraya gelen müminler sayesinde aşsız kalmıyor. Fitre ve zekatı alıyor mamafih kadraja girmeyen devasa avm deki insanlar çoğunlukta ve onlardan zekat sadaka alamıyor. Aslında kadrajdaki camiyi avm sahibi yaptırdığı söyleniyor. Görkem ihtişam sefalet iyilik kötülük dünyası işte; imtihan böyle yürür.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Çekemediler bizi, halat koptu. ( Ne espiriydi bir zamanlar :) )

Cenan

Ordinaryus
Ey müslüman! Rabbinin sana verdiği nimetlerden faydalanıyor, muhteşem camilerde alnın secdeye değiyor lakin dışarıdaki ihtiyaç sahiplerinden haberin var mı? Zekatı, fitreyi geçtik her ay düzenli infakta bulunabiliyor musun? "...Onlar hayırda birbirleri ile yarışırlar" (Al-i İmran-114) mucibince yaşıyor musun? Yoksa herşeyi devletten mi bekliyorsun.

Sen senden sorumlusun öncelikle. Başkalarının yaptığına değil dön kendine bak ısrafta nerdesin? Hizmette, hayırda nerdesin? Öncelikle bundan sorulacaksın.

Karikatür bunu anlatıyor.

Ve ayrıca öncelikle bir müslümanın sorması gereken soru; "ben nereye gidiyorum?"

adams77

Kanalizasyoncu
Neden bu halde olduğumuzu şimdi daha iyi anlıyorum...

Kaptan

Mecra Yazarı
Gösteriş ve kibir abidesi. Yarim milyar liraya mal olmuş beton cami ve minareleri. Peygamberin "süslemeyin ve öğünmeyin" ikazına rağmen.

Kaçak'ın dediği gibi ; Kulağa göze damağa hitap eder o kadar. Anlam pekde birşey ifade etmez ...

Hakperest

Kıdemli Üye
Gösteriş ve kibir abidesi. Yarim milyar liraya mal olmuş beton cami ve minareleri. Peygamberin "süslemeyin ve öğünmeyin" ikazına rağmen.

Kaçak'ın dediği gibi ; Kulağa göze damağa hitap eder o kadar. Anlam pekde birşey ifade etmez ...
5 minareden günde albenili 5 ezan okuna
İmansızları bile imana getire

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Osmanlı ecdadın yaptığı camiler, gösterişli değildir, Muazzam dır,,,, Camileri taştan yapıp, oturdukları evleri, tahtadan yapmaları, dünyanın faniliğini, ahiretin ise bakiliğini yaşatmak içindir,,,,

Saadet liderinin, insanlar zor durumda olduğu bu vakit, bu camide neyin nesidir değildir dediği, devlet zor durumda, altından kalkamayacak kadar borçlu durumdadır, isyanı bunadır,,, kaldı ki, İstanbul un sembolü çamlıca camii değil, Ayasofya camii sidir, yine kaldı ki, yapıldığı yer, meskun mahalde değildir,,, yine de gönül isterdiki, örnekmelemeyi camii üstünden yapmasaydı....

Kimya

İhvan Forum Üye
Tam gaz geriye doğru gidiyor.
Cahilii devri yaşamak imtihanımız oldu sanırım. Bu çağ bizi öğütmeden biz Allah'ta kendimizi yenileyelim ve O'nda hayata son verelim.

Kaçak

Yeni
Öncelikle şunu belirteyim ben mevzuya Çamlıca cami açısından yaklaşmadım. Bu anlamda konuyu akp -selamet olarak düşünmemiştim ...
Konuya siyasi yaklaşmıyorum ....
Polemik olmazsa şunu çok rahat ifade edebilirim ki selamet gene yaptı yapacağını :)
Neyse konu başka ...

Kaçak

Yeni
İnsanlık nereye gidiyor ?
Her zaman söylemişimdir , bu kadar olumsuz bakılması genel bir insani eğilimdir ...
Yaşanmış her zaman insan için kıymetlidir , gelecek ise hep karamsar ...
İnsanlık kendi mecrasında akmaya devam ediyor ..
Nasıl ki emeklemeye başlamış bebekten araba kullanmasını beklemeyeceğimiz gibi , gelişen ve dönüşen insanlıktan da mazide ki duyguları beklemek mümkün olmaz ...
Eskiden dediğimiz sahneleri iyi irdelemek lazım ...
Misal şu an nufüsümuzun % 15 i kırsalda yaşıyor ..
Eskiden % 15 şehirde desek yeridir ...
Misal insanların % 93 ü yaşadığı köyden dışarı çıkmamıştı ...
Şimdi şehrinden çıkmayan kim var ?
Misal eskiden % 5-10 nu okuma yazma biliyor idi , şimdi bilmeyen kim var ?
Ve veya eskiden her evde Doğumda veya 1 sene içinde ölen en az 1 çocuk olurdu , şu an hangimiz ölüme bu kadar aşinayız ?
Eskiden padişahın öldüğü , Moğollar’ın geldiği , veba salgınının olduğu haberi hadiseden 6 ay sonra insaflı bir çercinin dilinden sana gelirdi ...
Şimdi Trump un damadının siyonist ahbapları ile yaptığı sohbeti izliyoruz ...
Eskiden muhtemelen hepimiz , gündüz çalışıp akşam köy odasında Hasan’ın oğlanın haylazlıkları memedin eşeğin topallığı , hatçenin gelinin kikirdemesi üzerine konuşuyor olacaktır ...
En mühim memleket meselesi , Kasım yağmurları az yapacak gibi mevzusu olurdu ...
Şimdi ki gibi tüm dünyayı takip ettiğini sanıp , tarihi yutmuş Edası ile , memleket ve dünya nizamına ayar verircesine mikrofon elinde nutuk atmazdık ...
Ola ki köy odasında nutuk atmaya kalkan olursa da , atma be Namık der oturduk ...
Hasılı insanların , insanlık nereye gidiyor derdinden çok , gelecek kış Ne yiyeceğiz , ahrette nasıl hesap vereceğiz gündemi vardı ....
Hasılı bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete diyebiliriz ..
Kesin bilgi yayalım ...