IŞİD Erdoğan'a savaş açtı

Hakperest

Kıdemli Üye
IŞİD Lideri Türkiye'yi ve Erdoğan'ı düşman ilan etti...

TIMETURK / CUMA GERGER

Kendisini halife ilan eden IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadî Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla yaptığı değerlendirmede Erdoğan ve Türkiye'ye savaş ilan etti.

Bağdadî Twitter hesabında yaptığı açıklama haber siteleri tarafından da haberleştirildi. Bağdadi, grubuna Erdoğan'a savaş açma çağrısında da bulundu.

Bağdadi, "Erdoğan laik biridir, şeriata göre davranmıyor ve peşmergeyi destekliyor" diyerek kendisine karşı savaşılması çağrısında bulundu. IŞİD'e göre "Mürted" sayılan Erdoğan hakkında böylelikle ölüm emri veren IŞİD liderinin gerçek kimliğini Eski CIA ve NSA çalşanı Edward Snowden açıklamıştı. Snowden'e göre IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin Arap değl Yahudi ve asl adnn Shimon Eilot...

IŞİD TÜRKİYE'YE NASIL BAKIYOR:
IŞİD küresel cihadın bir parçası olarak var oldu. Bu da sadece Suriye'yle sınırlı kalacağı ya da Irak'ı ele geçirdikten sonra duracağı anlamana gelmiyor. Etrafındaki laik ve demokratik sistemle yönetilen ya da adı Cumhuriyet olan ülkeler için tehdit oluşturuyor ve onları başlıca düşmanı olarak görüyor.

IŞİD ayrıca, Suriye sınırında Türkiye askerlerinin obüslerle konvoyunu vurduğu Türkiye'ye özel olarak kin besliyor. Bunun bir göstergesi olarak da kısa süre önce Türkiye'nin Suriye'deki toprağı olan ve askeri bulunan Süleyman Şah türbesine saldırı düzenleyeceğini açıklamıştı.

IŞİD, TÜRKİYE HÜKÜMETİNİ NASIL GÖRÜYOR

Türkiye'nin Afganistan'da fiili olarak savaşa katılmasa da geri hizmet için NATO'ya asker göndermesi IŞİD'in Türkiye hükümetini düşman olarak görmesi için yeterli bir sebep. Birçok savaşçısı daha önce Afganistan'da savaşan IŞİD, bu algıyla birlikte Türkiye hükümetini 'Müslümanlara ihanet' etmekle suçluyor.

IŞİD, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A NASIL BAKIYOR

IŞİD, medyada gösterildiğinin ve zannedildiğinin aksine Tayyip Erdoğan'la 'din kardeşi' olduğunu düşünmüyor, tam aksine yönetim şekli doğu halkları tarafından beğenilen Tayyip Erdoğan'ı kendi ideolojilerinin önündeki büyük bir engel olarak görüyor. Çünkü İŞİD kendi ideolojisine uygun hale getirmeye çalıştığı bölge insanına, katı selefi, modern dünyanın sunduğu pek çok şeyi reddeden sanata iyi bakmayan, nargileyi bile yasaklayan bir 'İslam devleti' alternatifi sunuyor.

8 - IŞİD TÜRKİYE HALKINI NASIL GÖRÜYOR

IŞİD sadece Türkiye halkını değil, laik ve demokratik sistemlerde yaşamaya devam eden ve bundan rahatsızlık duymayan insanları din dışında görüyor. Tövbe edip kendilerine katılmadıkları müddetçe onları düşman görüyor. Zaten daha çok bu nedenle ayrı düştükleri Nusra Cephesi lideri Muhammed Culani verdiği bir mülakatta, kendilerinin bölge halklarını Müslüman olarak gördüklerini, IŞİD gibi 'tekfirci' bir sapkınlık içerisinde olmadıklarını söylemişti. Ama 'Müslüman,' 'dinci,' 'islami' veya 'İslamcı'yı bir gören ve birbirine karıştıracak bir bilgisizlikle malul olanlar açısından, birbirine taban tabana zıt olan bu düşünce ve oluşumlar, aynı kümenin içine alınabiliyor.

BAĞDADİNİN AÇIKLAMALARININ YER ALDIĞI HABER LİNKİ

timeturk

Dua Nur

Kıdemli Üye
Havlayan köpek ısırmaz, çemkirir durur:))))

hirahos

Kıdemli Üye
Şaşırmadım. Demek çapulcular ve haşhaşiler beceremeyince, suud+iran+batı ittifakı, Işid'i sahneye sürecek. Tam da başkan seçilince.... Zamanlama meselesi. Yerli mermileri kalmadı tabii... Işid, hadi Türkiye'ye girsene. Silahsız yezidilere efelenmek kolay.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
IŞID alıştı Suriye'ye girdi karşısında direnen yok

Irak'a girdi, Türkmenlerde birşey yok, kürtler ve yezidiler dağlara kaçtı

Bizi de dağlara kaçacak zannediyor zaar.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
%48 i oraya buraya olmadı dağa kaçar.

%52 anca savaşır.

Serhoşluğu methettiğimden değil, bu ülkenin serhoşları bile ALLAH CC diye nida atıyorsa eğer, işlenmesi gereken bir cevher, zerre misgal iman vardır.

İman varsa, mücahid içeride yatandır...

Vatanda ülkücü çoktur

Ülkücülerin içinde erkek çoktur.

hirahos

Kıdemli Üye
%48 i oraya buraya olmadı dağa kaçar.

%52 anca savaşır.

İnanıyorum ki %48'in içinden de vatan zorda kalınca canını ortaya atacak yiğitler var... Bu millet, mücahid olup cihanı titrettiği zamanları hatırlamalı...

lafons7275

Kıdemli Üye
İnanıyorum ki %48'in içinden de vatan zorda kalınca canını ortaya atacak yiğitler var... Bu millet, mücahid olup cihanı titrettiği zamanları hatırlamalı...

Gezi olayları hala hafızalarımızda. Ülkeyi ne hale getirdiler. Otobüsleri, dükkanları yakıp yıktılar. Kaldırımları söktüler.

Gezicilerin kayığına binmişlerin bu vatan uğruna savaşacağını düşünemiyorum. Tabi Allah ol derse olur. Amenna.

hirahos

Kıdemli Üye
Gezi olayları hala hafızalarımızda. Ülkeyi ne hale getirdiler. Otobüsleri, dükkanları yakıp yıktılar. Kaldırımları söktüler.

Gezicilerin kayığına binmişlerin bu vatan uğruna savaşacağını düşünemiyorum. Tabi Allah ol derse olur. Amenna.

Gezici eşkıyalar, yakıp yıkmaya başlayınca, içlerinden çoğu geziden ayrılmıştı abi... Hatırlatırım.

Her şeye rağmen, orada kalıp eşkıyalık yapanlar da oldu. Onları aklamıyoruz. Cemaate teşekkür etsinler. Cemaat sayesinde yakayı kurtardılar. Tabii şimdilik. Bu arada gezinin gizli aktörleri de cemaattir, güya çaktırmadan destek verdiler. Millet ahmak ya, her şeyi yutar sanıyorlar.

hirahos

Kıdemli Üye
Işid bir yandan... İran'ın desteğinde Pjak öbür yandan. Yunanistan adalardan. Geziciler meydanlardan.. Esed, suriye sınırından... İsrail gazzeye... Müslümanların dikkatini dağıtacaklar. Ermenistan, Azerileri oyalayıp Türk dünyasına kapıyı kapatıp Erdoğanı tecrit etmekle görevli. Rusya, Ukrayna üzerinden Avrupa ile meşgul. Obamayı tutuklamak için planlar hazır. Yabancı basın da hazır. "Erdoğan, ülkesini savaş alanına çevirdi, Türkler acilen bu radikalden kurtulmalı!" propagandasını işleyecekler. Haşhaşi kırıntıları yargı yoluyla hükumet ve komutanları engelleyerek... Erdoğan'ın önlenemeyen yükselişinin önüne, Türkiye'yi SICAK bir cepheye dönüştürerek geçmeye çalışabilirler bu kez... Buna dair yazılar okuyorum netten...

Senaryo gibi görünüyor ancak, hep şu ihtimali hatırda tutuyorum: İçte taşeronu kalmayanlar aceba ne yaparak Erdoğan'a saldırmaya devam edebilirler?

Haşhaşi medyası, daha bitmedi diye tehdit ediyor ya...

En netice... Allah Tealanın da bir planı var. Amenna.

Muminaga

Yeni
IŞİD liderinin gerçek kimliğini Eski CIA ve NSA çalşanı Edward Snowden açıklamıştı. Snowden'e göre IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi Arap değil Yahudi ve asl adı Shimon Eilot...

müslümanların halifesi Shimon Eliot!?

Ya Rab'bim kiyametin alameti olsa gerek.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
chp, mhp den sonra ışıd fitneside hükümete destek olmaya başlayacak anlaşılan..... eh, kafirin küfrü müslümanın imanını artırırya, ya şu namussuz ışıd örgütü Türkiye ye saldırsa Erdoğan merdoğan dinlemeyip memleket için bu ışıd namussuzlarına karşı savaşacağız mecburen.....

zulk@rneyn

Profesör
chp, mhp den sonra ışıd fitneside hükümete destek olmaya başlayacak anlaşılan..... eh, kafirin küfrü müslümanın imanını artırırya, ya şu namussuz ışıd örgütü Türkiye ye saldırsa Erdoğan merdoğan dinlemeyip memleket için bu ışıd namussuzlarına karşı savaşacağız mecburen.....

dikkat etmek lazım.
ışid saldırırsa arkadan gezizekalılarda çullanacaktır.
dışarıdan ışid, içeriden geziciler sorun olacaktır.

kapı arkasında birşeyler çevriliyor ama...

korbakor53

Doçent
Cakma halifeler kapisiyor.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

levent48

Kıdemli Üye
dikkat etmek lazım.
ışid saldırırsa arkadan gezizekalılarda çullanacaktır.
dışarıdan ışid, içeriden geziciler sorun olacaktır.

kapı arkasında birşeyler çevriliyor ama...

Ben farklı düşünüyorum...Başkanlık sitemiyle içeride bir hayli rahatlayan,seçim atmosferinden sıyrılıp dışarıya odaklanmaya başlayacak Türkiye'ye "ortadoğuya burnunu sokma" mesajı İŞİD üzerinden verilmeye çalışılıyor...Türkiye İŞİD'in tasmasını tutanlara farklı yerlerde anlayacakları cevabı vererek hadisenin üstesinden gelecektir...

levent48

Kıdemli Üye
Bağdadi, Twitter hesabında yaptığı açıklama haber siteleri tarafından da haberleştirildi. Bağdadi, grubuna Erdoğan'a savaş açma çağrısında da bulundu.

Bağdadi, "Erdoğan laik biridir, şeriata göre davranmıyor ve peşmergeyi destekliyor...Yakında kendinizi 'İslam'ın oğullarının' doğrudan karşısında bulacaksınız...Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan laik ve din adına yönetmiyor. Derhal bana biat etmelidir."

diyerek kendisine karşı savaşılması çağrısında bulundu. IŞİD'e göre "Mürted" sayılan Erdoğan hakkında böylelikle ölüm emri veren IŞİD liderinin gerçek kimliğini Eski CIA ve NSA çalşanı Edward Snowden açıklamıştı. Snowden'e göre IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin Arap değl Yahudi ve asl adnn Shimon Eilot...

Kaynak: Timeturk

İslamooğulları diye literatürde bir söz yoktur...İsrailoğulları vardır....Zaten Gazze savaşında ne b.ka yaradıkları belli olmuştur...Daha önce alıntıladığımız bir haberde örgütün başındaki Türkiye yanlısı iki liderinin öldürülmesiyle kontrolün Eski CİA başkanı "çuvalcı " general Petraus'un ve bir yahudinin eline geçtiğini belirtmiştik...

Bakalım bu kez çuval kimin başına geçecek?...

elbiss

Ordinaryus
Ben bu konuyu yazıları hiç anlayamadım...Dünyada hangi akılsız lider TÜRKİYE ye karşı bu sözü söyleyebilir şahsen hiç akıl sır erdiremedim...

Koçuma İŞİD liderine söyleyin Bileğinin uzanamacağı yerlere pek fazla söz atmasın ..Dostum zamanı vakit gelince OSMANLI tokat ı yersin hele biraz daha bekleye durun siz TÜRKİYE nin başka işleri var :9...(şaka gibiler gerçekten) hey ALLAH ım ...

Sizler bu kadar yetkin sözler söyeleyebiliyorsanız vardır elbet sizin sırtınızı sıvazlayan arka çıkan bakalım zaman ne gösterecek....hayırlısı.

Böyle.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici

PKK bile o dağlık bölgeyi tanımasıyla bizden yana olacaktır. Alevilere gelince onlar zaten ŞERİATPERESTlere karşı savaşmaya her zaman hazır. Yani özet olarak asli duygumuz olan tasavvuf etrafında birleşeceğiz. Görecekesiniz hayır olacak inşallah...

Bu vesileyle ideolojik isalmın kan dökmekten başka bi moka yaramadığını anlar bizimkiler. Her şey yeniden yazılacak. IŞİD 100 yıl önce başlayan ideolojik yorumların son uzantısıdır. Birbiri üstüne bina kurula kurula oldu bu. Kök aynı! Tasavvufta karar kılacak ümmet. Bunu görmemek için kör olmak gerek...

Anayasanın ilk maddesi; La İlahe İllallah diyen herkes lamsız cimsiz mü'mindir, olacak. İslamın 5 şartı ve imanın 6 şartı kimseye dayatılmayacak. Ceza hukuku zamanın ruhuna göre uygun ve her daim yeni yorumlara ve tartışmaya açık şeri kurallar manzumesi olacaktır. İlk maddenin şerhine ve ''bana göre sana göre'' lere kapı açacak yorumuna bile müsade edilmeyecek. :) Bu çok mu zor ya hu?

Hayalimde ki devlet budur. Şayet bu devleti kurar ve bu anlayışı kültüre dönüştürürsek cihad pusulamız otomatikmen/kendiliğinden batıyı gösterecektir. Batı dünyası bu islamdan ve böyle bir ümmetten donuna sıçıyor. Ah bunu bi anlayabilsek..!

Hristiyanların İsa'ya Allah'ın oğludur demeleri, Yahudilerin ise Üzeyir Allah'ın oğludur, demeleri, zalimlerin ise mazlumları ezmesi bizi rahatsız etmesi gerek. Bu rahatsızlıktan doğmalı cihad. Başka hiç bir şeyden değil. Çünkü Kuran'da Allah bu noktalar üzerinden polemik yapıyor. Ama hiç bir İslam aydını bunu görmüyor. Onun için hepisi gözümde SAHTE KAHRAMANDIR. Bitti...

Cihadın şekli küffarın sana aldığı tavra göre şekil alır. Sana silah sıkmayan küffara silahla gidemezsin. Bu cihad değil zulümdür. Cihad nefesle yapılır ki günümüzde bu iş tartışma ve tebliğ üzerinden yürümeye çok müsaittir. Çünkü batıl eski batıl değil. Belli bir kültür seviyesine ulaştılar. Biz geri kaldık hepsi bu...